Дали децата виждат неща невидими за нас?

  • 7 907
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Ами, моя син беше на 3, когато видя починал човек. Не го беше виждал наживо, тоест човекът беше покойник от 5 години вече, но го позна по снимките. Уплаши се. Каза, че баткото е сложил пръст на устните и му е казал "Шшшт".
Не се е повтаряло.

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имаше такава тема в "Нашите деца".
Не вярвам, че някой човек- възрастен или дете, може да вижда нещо различно от друг. При здрави очи и нервни връзки всички виждаме едно и също, това е анатомия. Просто децата имат развинтено въображение.

# 32
  • Мнения: 7 723
Имаше такава тема в "Нашите деца".
Не вярвам, че някой човек- възрастен или дете, може да вижда нещо различно от друг. При здрави очи и нервни връзки всички виждаме едно и също, това е анатомия. Просто децата имат развинтено въображение.
Точно така. И аз така мисля.

# 33
  • Мнения: 7 474
Направо се плаша като ви чета Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 2 388
Китана, настръхнах.
По темата, дълбоко се съмнявам, че виждат някакви невидими неща за нас, но тъй като нямам деца, мнението ми не се брои.

# 35
  • Мнения: 1 749
Една вечер,с малката бяхме сами,таткото нощна смяна,и съм я сложила на нашето легло да се погушкаме малко,защото не искаше да заспива.Леглото ни е до стената.Малкото по едно време се умири,втренчи се в една точка на тавана ,посочи след това с пръсче  и после почна енергично да маха и да се смее.....Изпотих се направо...

Много често взима снимката на дядо си и я разглежда с любов.След това  я целува...А на мен в такива моменти ми иде да ревна с глас.

# 36
  • Мнения: 7 914
разбира се, че децата виждат много повече от нас. Peace

# 37
  • Мнения: 146
Моята мома пък все се смееше на крушките и ги гледаше доста втренчено.Но никога не съм се замисляла че там може да вижда някой или нещо.  newsm78

# 38
  • Мнения: 384
Моя син още от 3-4 месечна възръст се усмихва на една икона , по- късно се опитваше да и говори по бебешки, а сега му е любима. Както си играе спира , отива в стаята където е иконата, целувая, и после пак продължава да играе. Има дни в които не се сеща за нея, но има дни в които иконата спи до леглото защото той иска
Да кажа само ,че не сме религиозни

# 39
  • Мнения: 54
Китана  Shockedи мен ме побиха тръпки като чета.
По темата и моето дете е правило всичко това,дори сега си говори сама има си въображем приятел но аз все си мисля,че имат развинтено въображение,чувала съм,че децата говорят с мъртви и т.н. но някакси ми се вижда малко нереално не знам.

# 40
  • Мнения: 112
И какъв е висшия смисъл бебетата да виждат духове, след като после няма да си спомнят?
  Дали има смисъл и аз се чудя. Идеята е, че колкото повече расте и трупа опит и знания, толкова повече на човека  му се "зацапват" духовните сетива и той  губи представа откъде идва и накъде отива.Но това  само в случай, че наистина виждат духовни  същества и измерения.Аз категорично не вярвам, че това са душите на  умрели предци.Поне  християнството отрича подобна  възможност- контакт с  души на мъртви хора. Самия  Христос  го отрича също като възможност. Виж, по-вероятно е да видят ангел, все пак те са  толкова чисти  душички до определена възраст.Ако човек вземе да го нищи тоя въпрос , може да достигне до много  фантасмагорични изводи, просто защото  това е вътрешна необходимост, колкото и да го отричаме.
   По-скоро  децата просто растат и  се оформя нервната и жестомимичната им система.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
Отговарям на първия въпрос, за детето на 3 месеца: не съм медик, но от беглите ми познания си мисля, че е напълно възможно да "вижда" разни неща - много вероятно дори да сте вие. Може би трябват доста тренировки, за да се научи мозъкът да тълкува сигналите от очите. И сенките, които не са ясни, може би се тълкуват като познати неща, взети от спомените. Един вид, да "допълва" неясната картинка с познати неща. Както правим ние, когато четем - рядко оглеждаме всички буквички в думата... виждаме първата, или първата и последната буква, оценяваме дължината и... допълваме средата. Детенцето е щастливо, повечето му спомени и представи са хубави и допълва размазаните сенки, които вижда, до хубави "видения"...

# 42
  • Мнения: 818
И аз имах такъв случай наскоро.
Играе си малката и по едно време се обръща през рамо и  вика : Шшттт.
Аз я попитах на кого приказва,отговора беше на куклите,но те не бяха зад нея.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз съм един доста прагматичен човек, но съм убедена в това. Докато са много малки наистина се втренчват в празното за нас пространство, това не съм го забелязала само аз, но може да значи всичко, наистина. Имам, обаче, друга случка, съвсем скоро след като почина майка ми, убедена съм, че синът ми я е видял. Не искам да разказвам подробности, но е доста сходно с  описаното от Китана.

Не се присмивайте и не отричайте неща, които просто не разбирате. Приемете, че има и неразбираеми неща. Хубаво е човек да е земен, но не е хубаво да бъде ограничен Peace

# 44
  • Мнения: 2 587
Повече вероятно ми се струва описаното от katiABV  пред това да вижда духове.

Общи условия

Активация на акаунт