Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 38-а тема

  • 39 478
  • 358
  •   1
Отговори
# 60
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 449
 betiii  за бисквитената торта ползвам 4 пакетчета бисквити обикновени на "Житен дар",около 250 гр.маргарин /или 1/2 маргарин и  1/2 краве масло/, 2 чаени чаши топло прясно мляко, около 250 гр. желе от дюли/но може и с конфитюр от каквито плодове предпочиташ/ , 1 чаена чаша нарязани орехи,1 шоколад от 100 гр., 2-3 целувки от големите, 2 праха ванилия.
     Натрошавам бисквитите в по-голям съд и ги заливам с топлото прясно мляко+ванилиите и хубаво обърквам.
     В друга купа разбърквам маргарина и желето/конфитюра/. Оставям да се стегне 10-15 мин.в хладилника  изсипвам тази смес върху бисквитите и разбърквам, добавям орехите и голямо количество крокан, който съм приготвила и начупила предварително, 2/3 от шоколада настърган  на едро. Разбърквам много добре и изсипвам в тортена форма 1/2 от сместта , притискам хубаво. Отгоре натрошавам целувките, а върху тях сливи /от конфитюр от печени сливи с карамфил и канела, който приготвям през лятото /,изсипвам останалата 1/2, заглаждам и в хладилника. Когато извадя от формата, хубаво е след 24 часа, отгоре посипвам със смлени орехи и настъргвам останалата 1/3 от шоколада. Някога  правя  със сметана и пресни плодове отгоре, може и с белтъци на сняг, въобще импровизация....Веднъж нямах целувки и натроших ореховки ,също  добре се получи.
     
     Lindita ,палачинковата торта не е нещо особено.Аз я правя с 6-7 бр.палачинки, като   ги нареждам една върху друга и върху всяка една от тях слагам различни плънки може настъргани сварени картофи с майонеза и колбас, руска салата, снежанка, пастет, лютеница, печени чушки и за каквото се сетя в момента и обичаме.Определено клоним към луканковия вкус. Ако няма  да се сервира на деца слагам и пикантни сосове, понякога и малко чесън на прах, ако се връзва с някоя от плънките /например шмирказе/. Отгоре съм покрила с майонеза млечна, а върху нея настъргани на ситно ренде сварен белтък и жълтък, но оформлението е по желание  и вкус.
Има доста рецепти на други момичета от които можеш да вземеш идеи за плънки и оформление.

# 61
  • Мнения: 4
tutulina ,може ли рецептата за конфитюр от печени сливи с карамфил и канела.Предварително благодаря.

# 62
  • Мнения: 9 112
Нямаше ме три дни, не мога да смогна да гледам  вкусотиите, които сте приготвяли  bouquet

Това готвих на село и тук тези дни

домашно пиле с ориз

недомашно печено пиле с картофено пюре

месеница на розички



сърнешко филе в сос от горски и ливадни гъби и бобена салата



пържен шаран



пица



заек яхния със зелен фасул, готвен до пълно изпадане на костите  Blush



# 63
  • София
  • Мнения: 3 789
Току-що забърках тестото за овесените пияни бисквитки. Само да се изпекат пилето и картофките в плик и мяткам бисквитките във фурната. По- късно ще има и снимков мат'риал, ако стане за пред хора Mr. Green

# 64
# 65
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
една снимка за размисък на Крисчето  Mr. Green
ядахме Крисче, ядахме, мъжът ми даже допълнително си сипа  Joy

вегетариански винен кебап с червен боб

# 66
  • Мнения: 5 173
Правих и Маршмелоус за детето:

Може ли рецепта  bouquet?

# 67
  • Мнения: 7 418
   Момичета,благодаря ви за милите думи! Heart Eyes

   Ние отново сме на Гвиниот.(Асяйлен/Мента   bouquet  bouquet  bouquet ) Необикновено вкусни са! Hug Как им се наслаждавам само!!! Crazy Blush

 

# 68
  • Мнения: 7 418
  Асяйлен,винения кебап соев ли е? Simple Smile

# 69
  • Мнения: 7 418
  Веси,питката за прощапулника и салатата са страхотни!Да ти е живо и здраво детенцето! Hug
  Дидибу,много хубав пудинг! Grinning Сега му изучавам рецептата. Wink

# 70
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
  Асяйлен,винения кебап соев ли е? Simple Smile

тофу Peace
сложих дафинов лист, отдавна не бях ползвала.
страхотен вкус  Crazy

# 71
  • Мнения: 899
Ох, какви вкусотии сте направили  ooooh! Браво на всички!

Тъй, аз пак с козуначена одисея. Предният път, ако помните, ми се развлаи печката, та не можах да ги изпека. Добре, купихме нова, решавам днес да спретна два - един обикновен и едно руло с мармалад. Всичко чудесно, изпичам първия, вадя го и решавам да снимам. Е, снимах и после го обърнах, размаза се на пода все едно е паднал от осмия етаж и се разхвърча... Поне имам снимка  Laughing Много интересно се рапзука, не ми се беше случвало. Иначе на конци, конци, ама в кофата.

Рулото реших да не снимам, че току виж и то тупнало или го отмъкнали гаргите, докато се мотам. И понеже утре съм именичка, направих и няколко тави соленки - бързи и страшно вкусни, добре че повеко изпекох, след резила с козунака...

Соленки, по рецептата на Yoli
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,874.msg20923.html#msg20923



Козунак



# 72
  • Мнения: 1 461
Стоева можели рецептата за пицата или по точно за тестото

# 73
  • Мнения: 7 418
  Умбра,страхотен козунак! newsm10 Жалко,че отиде в кофата.... Sad Утре Иринките ли празнуват? Wink

# 74
  • Мнения: 899
Ох, Селам, много хубав беше пущината  Laughing . Иринките, да.

Общи условия

Активация на акаунт