Мами в Италия - тема 98

  • 16 124
  • 313
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 247
   Лени, ти си оправна жена и щом разберете точно от какви грижи има нужда свекър ти, ще си направите перфектната организация.  Дано да няма странични ефекти. Кураж и виа емоциите, които не помагат. Дано се оправи човекът по-бързо! Praynig
На Дезире пожелавам скорошно оттърсване от любовната мъка.
Джуфке,  #Crazy май нямаш избор вече за Раи.
 Някой знае ли как стоят нещата със зъболечението, на здравноосигурените?


# 121
  • Мнения: 653
   Лени, ти си оправна жена и щом разберете точно от какви грижи има нужда свекър ти, ще си направите перфектната организация.  Дано да няма странични ефекти. Кураж и виа емоциите, които не помагат. Дано се оправи човекът по-бързо! Praynig
На Дезире пожелавам скорошно оттърсване от любовната мъка.
Джуфке,  #Crazy май нямаш избор вече за Раи.
 Някой знае ли как стоят нещата със зъболечението, на здравноосигурените?


в Лоmбардия цакаШ като поп
Миликс казваШе, 4е в Сицилия им покриват доста неЩа
при вас не знам как е

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 18:40 от gioia.

# 122
  • Мнения: 247
Джоя, чух, че покриват. Ще проверя на място. Миликс писа, но в коя тема беше не помня вече.

# 123
  • Мнения: 653
Джоя, чух, че покриват. Ще проверя на място. Миликс писа, но в коя тема беше не помня вече.

би било доста не4естно ...

# 124
  • Мнения: 5 710
Момичета, благодаря ви за съпричастието.
За съжаление има счупена бедрена кост и му предстои операция, но в неговото мозъчно състояние е под въпрос понасянето на каквато и да е упойка, ние не му даваме валериан, сега да видим... Той не колаборира по никакъв начин, не мога да ви опиша.
Слава богу, че имаме жена, на която да се опрем, ще направим график и т.н. 30 дни ще е в болница.
На всичко отгоре, когато са го оставили сам в стаичката за рентгенова снимка той е паднал от въпросното креватче, и аз когато отидох ( малко след като ви писах) го шиеха на челото. Та това вече много ми дойде да си призная....
Както и да е, не знам какво да ви кажа, освен клишираното-  да си носите новите дрехи и да се възползвате от всеки миг живот.

# 125
  • Мнения: 1 100
 Sad Ох, Лени...незнам ве4е... прегръЩам те!

# 126
  • Мнения: 750
Офф Лени горки4кия 4ове4ец CryГолеми мъки.
Кураж мили4ка,знам,4е не ти е лесно Confused

# 127
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Егати... Confused Нямам думи  ooooh! Лени,сила и кураж , дано му се размине някакси на свекър ти.  Praynig

# 128
  • Мнения: 764
Ленка,ужас...много лошо.Кофтито е,4е той самият не е в 4ас.Ина4е самото с4упване на фемура не е толкова страшно ве4е.И дядо ми /опериран в Ямбол/ и свекърва ми /оперирана в Рим/ до седмица,десетина дена ги запо4наха с раздвижвания и физиотерапия и сега и двамата ходят,ползват бастун естествено,но онова залежаване от преди години ве4е не съществува  PeaceНо с него като е с Алцхаймер,не знам как ще процедират.Как са могли да не ви кажат за коланите  ooooh! ooooh! ooooh!Има нещо дълбоко сбъркано в тази Италия.Много оби4ат да ти казват "после"
Ние така по-миналата седмица ходихме да подаваме документи за гражданство/реших се  Wink/Еми госпожата реши,4е трябва да имаме документи за вси4ки ауто4ертификациони.Еми от къде вика знаете какво да пишете? Shocked ooooh! Нали за това е измислено бе,подписваш и си теглиш последствията ако заявиш грешна информация.На края на документите има списък със необходимите документи за носене и тях имахме.Но...не би.Сега не знам дали ще ходя да събирам останалите...отщя ми се.Освен това трябва ,според онази, да занеса ве4е преведения ми и легализиран акт за раждане да занеса в посолството,да сложат и те пе4ат,4е е верно вси4ко и после да го нося за пе4ат в Префетурата....за 1ви път ми се слу4ва за легализиран документ Rolling EyesТака ли ви искаха и на вас???Моят мъжбеше  #2gunfire #Cussing out

# 129
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тони,на мен не са ми искали никакви пе4ати и презаверки на преведения и легализиран акт за раждане. Shocked Занесох си го в префеттурата,заедно с останалите документи и никой ниЩо не ми каза.Аз ауто4ертификационе не съм правила оба4е.Ти на какво прави ауто4ертификационе? Да не би госпожата да не знае ,4е и Бг ве4е е паезе комунитарио?  Thinking Тук пиШе,4е и гражданите на паези коминитари могат да правят ауто4ертификационе както и ит.граждани. newsm78

14. Le modalità di autocertificazione vengono applicate anche a cittadini stranieri ?

· Per i cittadini appartenenti alla comunità europea valgono le medesime modalità applicate per i cittadini italiani - art. 5 comma 1DPR 403/98 - .
· I cittadini extracomunitari residenti in Italia possono utilizzare le dichiarazioni sostitutive al pari dei cittadini comunitari limitatamente ai casi di cui si tratti di comprovare stati, fatti e qualità personali certificabili o attestabili da parte di soggetti pubblici o privati italiani - art. 5 comma 2 DPR 403/98 - .

Аз на твое място бих принтирала някоя и друга нормативна разпоредба от нета и бих и ги занесла да про4ете и да се образова ако е нужно.Ама от тъпи и неграмотни държавни служители. #Cussing out

# 130
  • Мнения: 764
Оффф,знае...
Оба4е... ауто4ертификационе се прави сега за адресна регистрация,оба4е онази иска сторико ди резиденца;за дали си осаждан,за това 4е съпругът е италианец,оба4е иска 4ертификато ди матримонио...Идеята и е,4е не можеш да направиш ауто4ертификазионе ако нямаш документа пред себи си,които да ти "каже" един вид какво да ауто4ертфикираш... Rolling Eyes ooooh! TiredИна4е ние сме тъпи не можем....

# 131
  • Мнения: 191
Лени, много неприятности са се събрали, кураж.
Абе изразът "Старост, нерадост", за съжаление си е така.
Италина, виж в сайта на "Префетура ди Рома", какво искат.

http://www.prefettura.it/roma/index.php?f=Spages&nodo=8962&id_sito=1199

Аз съм подавала много отдавна, и тогава трябваше само апостил на "акта за раждане". И както е писала Милена, отпе4атай си нормативните документи.  Peace

# 132
  • Мнения: 764
Девойки,вси4ко сме про4ели,свалихме и документите от сайта,носихме вси4ко което се искаше и ауто4ертификационе на тези
    * residenza anagrafica,
    * composizione del nucleo familiare,
    * posizione giudiziaria dell'istante su territorio italiano,
    * reddito

    * cittadinanza italiana del coniuge
    * condizioni di validità del matrimonio
Така както е според и горния линк  Peace
Оба4е като не ти приемат документите,защото иска и документ да види към всяко от тез???Трябваше да се караме.... Confused

# 133
  • Мнения: 191

А какво общо има Берлускони с Рай? Пропуснала съм нещо. Той нали си има свои си телевизии?!


не "неЩо", а бая  Mr. Green

Е, какво, де? Раздуйте. Simple Smile

Ами, тя РАЙ е изклю4ително политизирана. При всяко ново правителство, се правят смени в ръководството, та в момента Берлуска има не 3 а 5,5 канала за изява, единственно Рай3 клони  леко на другата страна.
Отделно, преди известно време имаше скандал, защото бяха публикували телефонни разговори на  
Сака  (директор на РайФикшън), с "неименувания", в които се "препоръ4ват" някои актриси за у4астието им в програми на Рай.
Това е в общи линии.
Сори, нямам време за пове4е, а и 4естно не ми се пише за тази ли4ност   Sick  .

# 134
Ами, тя РАЙ е изклю4ително политизирана. При всяко ново правителство, се правят смени в ръководството, та в момента Берлуска има не 3 а 5,5 канала за изява, единственно Рай3 клони  леко на другата страна.
Отделно, преди известно време имаше скандал, защото бяха публикували телефонни разговори на 
Сака  (директор на РайФикшон), с "неименувания", в който се "препоръ4ват" някои актриси за у4астието им в програми на Рай.

Това е в общи линии.
Сори, нямам време за пове4е, а и 4естно не ми се пише за тази ли4ност   Sick  .

Мерси, МамаХ3, за разяснението. Hug
Вчера никой ми отговори подробно, а ми беше интересно и се поразрових в нета. Попаднах на разпечатки на именно тези тел. разговори.
Това е ставало миналото лято, докато дълно време бях в БГ и, както казах, пропуснала съм.

Italina, няма как да преминеш през бюрокрацията от първия път и на един дъх, нали знаеш? Успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт