Разходи за храна?

  • 4 528
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 668
200 лв. на седмица .
В тази сметка влизат само нещата , които пазарувам за в къщи , не включвам храненето на работното място или излизането по заведения .
Докато синът ми беше по - малък , разходите за него бяха много големи - ядеше само Хип и Семпер , кремчета и каши Хумана , мляко и т.н. та и там отиваха поне 70 - 80 лв. на седмица .
Не се лишаваме от нищо .
Преди харчехме доста повече , но и много храна изхвърлях , сега ми е екстра .
Искам обаче да отбележа , че не ядем никак много като количество , а това също има значение .

# 31
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
...На моята снаха не и стигат около 3000 лв. ...Снаха ми е сама с 2 деца...
Много е грозно да се гледа в чуждата паничка. Смятам, че брат ти е достатъчно голям за да си прецени сам ситуацията.
Нали когато дойде вижда как живее семейството му и какъв е месечният разход...това е достатъчно сам да си направи извод.
Още повече, че ми се струва, че това са месечните пари, а не само за храна.
С малко по качествени вносни продукти смятам, че съвсем достойно може да се стигне тази сума като разход...баба знае 2 и 200. Ако ти ядеш кремвирши от 5лв, тя може да си позволява месо от 15лв, сирене от 8-9лв, кашкавал от 17лв....ако ти имаш парфум за 20 лв, тя може да си купува от 200; Ако ти имаш обувки от 50 лв, тя може да си купува от 250лв.....това е въпрос на възможности и преценка....
Не се опитвай да се месиш там където не ти е работа. Гледай твоето семейство и твоите доходи...
П.С. Фаталното не е да живееш с 3000лв месечно, а да не ти стигат 3700 евро, каквато позната моряшка съпруга имам аз.

# 32
  • Мнения: 4 841
поздравявам те за темата PeaceЩе я следя с интерес,защото и мен този въпрос живо ме интересува.На моята снаха не и стигат около 3000 лв. Брат ми е моряк и постоянно го няма.Снаха ми е сама с 2 деца.и много се опитвам да обясня на брат ми че това не е възможно,та темата ти дойде по поръчка.Ще му кажа да си прочете,защото на мен не ми вярва.

 ooooh! ooooh! ooooh! Леле, каква любяща сестра ... Като се сблъскам по форумите с подобна дребнавост, все си мисля, че някой се майтапи... И че НЕ МОЖЕ, ама наистина НЕ МОЖЕ да има такива хора ... Яд те е, че снахата (която хем е сама, хем е с две деца) харчи 3000, а вие - само 800 ли??? Ами спечелете си и харчете... Или ще сте по-щастливи, като всеете раздор в семейството на брата, а защо не и да го отървете от тази толкова много ядяща жена...                              ooooh!  ooooh! ooooh!

# 33
  • Мнения: 212
Роднинска му работа- слушала съм такива неща от типа "Той се дави в морето по 6-7 месеца, пък тя не работи и само харчи..." по адрес на познати.Ама то завистта си е страшна, трудно се преглътва когато вуте живее по добре от теб Whistling
Иначе относно храната за вкъщи- не съм си правила сметка.Влизам в магазина и по-малко от 10лв няма как да оставя.Все още нямаме деца и си позволяваме каквото ни се иска.

# 34
  • Мнения: 483
поздравявам те за темата PeaceЩе я следя с интерес,защото и мен този въпрос живо ме интересува.На моята снаха не и стигат около 3000 лв. Брат ми е моряк и постоянно го няма.Снаха ми е сама с 2 деца.и много се опитвам да обясня на брат ми че това не е възможно,та темата ти дойде по поръчка.Ще му кажа да си прочете,защото на мен не ми вярва.На въпроса ти.Нашето семейство е от трима души.Детето е на три годинки и на месец харчим около 800 лв.Не сме се лишили от нищо
kristti, аз няма да те "нападна" за това което казваш въпреки, че е Sick
Не им се меси, няма какво да показваш/доказваш на брат си. Не им се бъркай в отношенията. Искаш да прецакаш семейството на брат си? Да знаеш, че ти ще начешеш крастата си, но ще нараниш брат си и потенциално племенниците си. Но, като че ли най-много страдаш ти. Измъчваш се, следиш, трепериш от злоба/завист/недоволство...каквото и да е чувството НЕ Е ПОЛОЖИТЕЛНО. Ти се измъчваш и можеш да докараш проблеми на близък човек. Струва ли си?

....................................

По темата- МНОГО, дори за Хамерика Sick

# 35
  • Мнения: 2 803
По темата- не си правя точно сметка, какви пари заминават за храна. Много храни не купувам, защото не ядем /кренвирши, салами, лимонади и други газирани оцветени сокове, чипсове, зрънчовци, близалки, дъвки и т.н./. Ние сме трима, дъщеря ни е доста капризна и не яде всичко. Смятам че разходите ни са в границите на нормалното, гледам да не се лишаваме от нищо и наблягам повече на качествена храна, отколкото на количества и изобилие. В къщи винаги има плодове и салати.

# 36
  • Мнения: 3 621
Роднинска му работа- слушала съм такива неща от типа "Той се дави в морето по 6-7 месеца, пък тя не работи и само харчи..." по адрес на познати.Ама то завистта си е страшна, трудно се преглътва когато вуте живее по добре от теб Whistling
И аз съм ги чувала тези приказки по адрес на майка ми, въпреки че тя работеше. Бях малка и тези неща ги говореха и леля ми и баба ми ... лека им пръст и на двете, но тогава това промени отношението ми към тях.

Някой по-нагоре в темата беше написал, че всички ядем сирене, но едни купуват такова от 4 лв, други от 12 лв, всеки според джоба си.

# 37
  • Мнения: 227
Тук в Турция за храна на нас тримата  ни стигат около 400 лири (лв) без излишни изгъзици... ако ги има - повер4е съответно.   Peace

# 38
  • Мнения: 112
   Ние с много  лишения- буквално, харчим по 200лв  максимум на месец.Трима сме, детенцето яде малко.Приходите ни са  малки от  няколко месеца вече.Инъче, когато работим и двамата се отпускаме.

# 39
  • Мнения: 1 418
...На моята снаха не и стигат около 3000 лв. ...Снаха ми е сама с 2 деца...
Много е грозно да се гледа в чуждата паничка. Смятам, че брат ти е достатъчно голям за да си прецени сам ситуацията.
Нали когато дойде вижда как живее семейството му и какъв е месечният разход...това е достатъчно сам да си направи извод.
Още повече, че ми се струва, че това са месечните пари, а не само за храна.
С малко по качествени вносни продукти смятам, че съвсем достойно може да се стигне тази сума като разход...баба знае 2 и 200. Ако ти ядеш кремвирши от 5лв, тя може да си позволява месо от 15лв, сирене от 8-9лв, кашкавал от 17лв....ако ти имаш парфум за 20 лв, тя може да си купува от 200; Ако ти имаш обувки от 50 лв, тя може да си купува от 250лв.....това е въпрос на възможности и преценка....
Не се опитвай да се месиш там където не ти е работа. Гледай твоето семейство и твоите доходи...
П.С. Фаталното не е да живееш с 3000лв месечно, а да не ти стигат 3700 евро, каквато позната моряшка съпруга имам аз.
Прочетох заглавието на темата,става дума за разходи за храна.Мисля че въпроса при брат ми е личен и не мога да излагам повече факти.Достатъчно голям човек е да си решава сам

# 40
  • Мнения: 220
Не знам как може да се оправяте с 200 лв цял месец! Не се заяждам, а по-скоро ми се иска да разбера разни трикове за свиване бюджета. Споделете накратко какво готвите. Praynig

# 41
  • Мнения: 166
Ами така като сме в малък град и заплатите са малки ,засега ще е така .

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато имам пари не се стискам и пазарувам като за последно без да гледам цени. Като свършат парите купувам само най-необходимото. По заведения не ходим.

# 43
  • Мнения: 2 908
Не броя пари,но горе долу около 300-400лв месечно за храна заминават.

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ако съдя по парите, които оставям в магазина ежедневно, минимума е 500-600. Харчлъка за храна е според доходите, карали сме и с по-малко и не съм била гладна.

Общи условия

Активация на акаунт