През ДЕКЕМВРИ аз ще стана мама, от мене по-щастлива няма!

  • 11 423
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 155
Черил,Хънтрес много съжалявам!!! Hug
Добре дошли на новите момичета!
Днес си купих списание "Моята бременност" и вътре има доста полезна информация за нас
 Hug

# 286
  • София
  • Мнения: 104
Ама Амбър - и 30лв детски няма, щото ми е много голяма заплатата - демек не е 200лв - само тогава дават детски #2gunfire

# 287
  • София
  • Мнения: 2 104
Eta,   юни и декември се сменя личния лекар.
Но ако нямаш, мисля, че може по всяко време да се запишеш, провери пак newsm78

# 288
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Ета, аз не разбрах нещо, искат пари на държавна ЖК ли? newsm78

# 289
  • Мнения: 26
Цитат
а, аз пък се чудя....как може да сме такава мошеническа държава...мамичката им....нали в тази държава ще раждаме деца...нали ще са българчета....за ЖК искат пари...за ФМ и БХС искат пари.....за раждане искат......за секцио.....за избор на екип.....
#Cussing out

# 290
  • Мнения: 2 768
И аз тъй си мислех, че ще мога да запиша веднага ЛЛ, но не, срокът е юни и туйто. Понеже някога, преди години сме се водели някъде си. Абе загубена работа.

She_R, на 2-3 места проверих разни практики, които се водят, че имат договор със ЗК, но се оказа, че искат допълнително пари. Едното дори беше в държавната болница. Не знам има ли смисъл да търся още или да ги преглътна тези 300лв.
Лошото е, че след случката с предишната ми лекарка, пардон доцентка, при която ходех в МД не искам а и не мога да ида там за консултация и раждане. Тя е лична семейна приятелка и е доста деликатно положението - няма как да избера друг лекар от болницата.
Иначе там бях преди 5г на консултация и за раждане.

Амбър, именно! Добре, съгласна съм да плащам за ФМ и БХС, защото са по мой избор, както и за всяко посещение и преглед на ехограф. Дори и за спец. екип за раждането ми се струва оправдан разхода.
Но за едни рутинни изследвания и ежемесечно мерене... след като всеки месец си вървят здравните осигуровки и до сега нищо не съм ползвала от тях... На тази държава здрави деца май не й трябват.
Хай стига се ядосвах  Simple Smile

# 291
  • Бургас
  • Мнения: 328
Ама Амбър - и 30лв детски няма, щото ми е много голяма заплатата - демек не е 200лв - само тогава дават детски #2gunfire
Само да вметна, че тази година детските са 35 лева и доходът трябва да е по-малък от 300 лева на човек от семейството 12 месеца назад Peace

Колкото до плащането за всичко, аз също съм много ядосана. Предният път ходих на ЖК по ЗК, но всеки месец исках ехограф и си го заплащах. После се налагаше да раждам секцио /заради очите/ и понеже в Бургас лекарите искат колосални суми /и то под масата/, реших да отида да раждам в Сливен, където в частна клиника платих само за престоя си /47 лева/. Не че не мога да си платя и сумите, които искат тук и там, но наистина си мисля, че раждаемостта в България трябва да се толерира и защитава от държавата, а не да се смята за екстра да забременееш и родиш дете.

# 292
  • Мнения: 1 391
няма да се изненадам, ако почнат да рекламират услуга:

Кредит за раждане  Laughing Mr. Green Confused Rolling Eyes - то е направо трагично....

# 293
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Ета, аз се записах при д-р Надежда Тодорова , работи със ЗК , изражда сега само в МД. Бях и при нея преди 2 години, тогава работеше във "Вега", пак със ЗК. Единствено , което съм си плащала бяха някои от изследванията , които се изискват, но не се поемат от касата. Но нищо повече, няма такива 200-300лв. Не зная, на кого си попаднала, аз съм доволна от женичката, имам и друга позната в САНИТА или Марешки, сега не се сещам кабинета й, май в  Марешки беше Hug

# 294
  • Мнения: 118

http://www.zarodish.com/
Ето тук аз ще ходя на ранна фетална морфология. Там ме праща моята док - казва, че това е една от най-добрите апаратури там и че този преглед обезмисля БХС, защото при него има точност примерно 90%, а БХС 60-70%. Ако е така и мога ще си спестя БХСто.


Много мерси за сайта Колибри!!! Аз се записах вече там за 22,05, защото Томова ми предложи час за 25,06 - а това си е късна ФМ
Но на мен ми казаха да търся д-р Хаджигенчев - предполагам кабинета е това

# 295
  • Мнения: 2 768
She_R, сърдечни благодарности!   bouquet
Мислех да те питам на лични, но ще е полезна информация за други съгражданки.
Къде мога да се запиша при нея на ЖК по ЗК?

# 296

Общи условия

Активация на акаунт