Германия - България с кола, какво и как?

  • 115 025
  • 235
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 090
Записвам се, че и на нас ни предстои същото пътуване. Не сме решили още дали да спим в Унгария или да караме направо. Ще пътуваме с колата за първи път.

# 16
  • София
  • Мнения: 84
Ние току-що пропътувахме пътя Германия - България, през Австрия и Унгария. Навсякъде може да се плаща с кредитни карти - по бензиностанциите, винетките, както и пътните такси в Сърбия. Моята е българска и нямам никакви такси за плащането, виж за теглене на валута е друго. Курса е много по-изгоден ако плащаш с карта. Ние бяхме обменили динари за таксите в Сърбия в банка в БГ, но курса, по който обменят в Сърбия беше по изгоден. Аз лично от тук нататък смятам да плащам само с карта - няма причина да се обменя валута предварително.

# 17
  • Мнения: 1 004
Я кажи колко часа ви излезе пътуването? Спирали ли сте или не, т.е. преспивали?

# 18
  • София
  • Мнения: 84
Ами на нас дългото пътуване ни започна от Залцбург - тъгнахме в 14.00 и спряхме малко преди Ниш - в 2.00 през нощта. Ние обаче пътувахме с кемпър, с кола може и по-бързо да стане. Спирали сме само по бензиностанции и на едната граница, но не са ни бавили.

# 19
  • Мнения: 327
И аз да се ,дано да бъда полезна!
Венетка са купува за Австрия и Унгария.
В Унгария не зареждайте,горивата са скъпи,ние последно зареждаме малко преди границата с Унгария.
Путарините са около 25евро,по добре е да се плаща с динари.

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

през Хърватска не бих минала точно заради забавянията с допълнителни граници. Преди да завършат магистралната отсечка Унгария-Словения мъжът ми веднъж беше минал през Хърватска и 100 пъти беше съжалил тъй като здраво висене си било на граничните пунктове Sick

Ние бяхме поканени на сватба в Словения и затова трябваше да минем този път. Малък ужас границата с Хърватско! Да не говорим, че нямаше къде да обменим пари и така ни изръсиха там за пътна такса.  #Cussing out #Cussing out

Иначе ние тръгваме в 4 сутринта в събота, към 18 сме в едно селце след Виена, където преспиваме. На другият ден в късно тръгване към 10 и към 16-17 спираме пак в Унгария (много обичаме страната и е малък ритуал).

# 21
  • Мнения: 573
http://www.viamichelin.com един полезен сайт. Приятно пътуване!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 153
Само да ви успокоя,че децата не го приемата тежко пътуването.
Моя,особено големият е такъв бяс,но в колата седи и не ни създава проблеми.
Децата обичат да се возят в кола. Peace
Според мен не си заслужава преспиване,но ние все пак тръгваме от Мюнхен.
Ако инаш път още 700км в Германия,например,тогава наистина идва малко в
повече.
Честно казано вече не мъкна и много храна.Хапваме някъде по пътя-нещо пресничко и топличко,
че знаете какви стават сандвичите след няколко часа.

# 23
  • Мнения: 1 004
Калинка, кога сте пътували вие, през коя година, дали още е така Хърватската граница?

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинка, кога сте пътували вие, през коя година, дали още е така Хърватската граница?

Миналото лято, края на август. Хем, бяха започнали училищата и си мислехме, че всички турци са се изтеглили....Честно казано, предпочитаме вече само през Унгария.

# 25
  • Мнения: 1 687
Хърватска мисля че не е в ЕС и наистина всичко се проверява.
По добре да се минава през Унгария.

# 26
  • Мнения: 1 677
Зимата пътувахме към България с кола, навсякъде може да се плати в евро или с карта. Най-много чакахме на хърватската граница. Навръщане мъжа ми се прибра през Унгария, каза, че през Уингария е по-добре да се минава. Аз с децата не смея да пътуваме с кола толкова дълго.

# 27
  • Мнения: 481
Вариантът  през Унгария е по-добър.Има успореден път на магистралата,който е неплатен.Той дори е за предпочитане,зависи от деня в който пътувате.Понякога магистралата е претоварена,а лятото често правят ремонти и на практика се бавиш.А другият път е отличен.Задай в Гугъл маршрута, като посочиш път без такси и ще го видиш.Ние попаднахме на него погрешка Embarassed,но на връщане минахме оттам умишлено.
Щом влезете в Австрия веднага потърсете бензиностанция и си купете винетка за 1 ден и я залепете на стъклото,глобата е до 1000 евро,ако нямате.Зависи колко навътре в Австрия е установено нарушението.

# 28
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Вариантът  през Унгария е по-добър.Има успореден път на магистралата,който е неплатен.Той дори е за предпочитане,зависи от деня в който пътувате.Понякога магистралата е претоварена,а лятото често правят ремонти и на практика се бавиш.А другият път е отличен.

ами аз лично смятам, че магистралата е далеч по-добрата опция. Натоварването е в петък следобед от Будапеща към Балатон (до около Секешфехервар, да кажем - т.е. около 80 км), и в неделя привечер в обратната посока. Надолу кум Сегед (откъде влизате от Сърбия) не съм била в задръстване

# 29
  • Мнения: 573
Присъединявам  се към Loreley. Задръстванията в Унгария са обикновено в Будапеща. Магистралите може и да са натоварени в близост до града, в определено време, но има околовръстно и не е необходимо да се влиза в града или в магистралата за Балатон.  По другите пътища ще се удължи двойно пътуването, а и цената на винетките е доста прилична.

Общи условия

Активация на акаунт