Всички НОЕМВРИйки да изпъчим гърди,скоро,че сме мами и на външен вид ще проличи

  • 13 130
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 97
Нали съм по предложенията Embarassed
Който иска да си качи снимка в профила, за да се разпознаваме по-лесно, а и така ще се запознаем и с момичетата от други градове.

# 46
  • Мнения: 11
Здравейте момичета!Аз съм от ранобудните  Simple Smile.Чета ви редовно,но рядко се включвам(и аз не знам защо).Относно срещите-това е една страхотна идея,за съжаление аз в неделя съм на гости на едно сладко бебеи няма да мога да дойда на входа на морската(може би някой друг път).А софиянките ще помоля да изпратят хиляди поздрави на любимото ми слонче в борисовата градина,по което толкова съм си търкаляла дупето,както каза и една друга мама.За съжаление или не,вече живея във Варна  Simple Smile
Относно бременеенето-голяма параноя,голямо чудо  Mr. Greenиска ми се да се наслаждавам на бебчето в мен през тези прекрасни месеци,а трябва постоянно да мисля кое изследване да направя,на колко D ехогр. да отида,при кой и коя седм по колко пъти на морфология и т.н. Мисля,че ме разбирате!
Не може без това,ама всички тези нерви се отразяват на бебо.Това ме тормози.
Желая на всички страхотен ден и много пол. емоций!!! Hug
П.С. утре съм на док,стискайте палци

# 47
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро на всички!Желая ви хубав и слънчев ден, а на тези, които са на прегледи и БХС съм стиснала силно палци за най-прекрасните резултати.  Flowers Four Leaf Clover Flowers Sunflower

# 48
  • Мнения: 11
16-ти май, събота

16:00 ч., Майчин дом - гр. Варна, лекционна зала (питайте на регистратурата),лекция за кърменето
 
ул. “Мир” No. 1, карта


~*~



[/quote]
Ето нещо интересно,аз ще се опитам да отида

# 49
  • Мнения: 3
добро утро и от мен,направо ви завиждам за срещичката ама какво да се прави Rolling Eyes.     Между другото имам едно въпросче-до кога ви казаха да пиете фолиевата киселина?-в смисъл на мен док ми каза задължително да пети месец,а е желателно до края на бременността обаче аз чета по разни форуми че я препоръчват до 12 г с после нямало ефект така да се каже newsm78 защо тогава на мен ми препоръчват да я пия до края? smile3538 Shocked   Естествено аз мисля да послушам док и м/у другото ще я питам обаче часът ми е за края на месеца ако някоя от вас има идея защо се получава така ще съм благодарна да сподели.Пожелавам един слънчев и прекрасен ден на всички  Nature Sunny  Hands Clap

# 50
  • Мнения: 430
Аз фолиевата я спрях преди седмица,но сега пия Hipp Natal,в който има абсолютно същото количество фолиева киселина,за това не смятам,че е чак такъв проблем!Ти дори да я спреш и да минеш вече на комбинирани витамини за бъдещи мами съм почти сигурна,че всички я включват в съставките си!
Пък и ФК не се натрупва в организма,не знам дали помага за нещо след 12 г.с.,но със сигурност не пречи!

# 51
  • Мнения: 45
Добро утро и от мен  Hug
Аз вчера казах на колегите, че съм бременна, но бях с рокличка, с която много не ми личи. А днес съм съм с пола, с която си личи определено и колежките изкоментираха "а така сега вече ти личи, а не като вчера"  Simple Smile   Simple Smile  Simple Smile
Хубав ден от мен и слънчево настроение напук на задаващия се дъжд  Hug

# 52
  • Мнения: 228
Bibo, къде го намери този Hip natal, кажи моля те? Praynig

# 53
  • Мнения: 1 765
Добро утро   bouquet

Мария, дано не съм досадила на някой с активността си. Ще дойда, но 15:00 като час ми е най-удобно, след това вече няма да мога...

Стискам палци на всички, които са на преглед или БХС, или....каквото там им предстои.... Hug

Аз изкарах кофти вечер, имах някакви доста неприятни болки-режещи ниско долу, които траеха около 30 минути, като се повтаряха през няколко, съответно не болката, а това, че вероятно са били контракции доста ме притесни Tired newsm78 Имах и гадене и газове...изобщо всякакви екстри, а вечер ми се струва, че корема ми става двоен  Confused

Десповче, и аз не откривам романтиката в бременността за сега, надявам се с напредването да се редуцират тия притеснения постоянни... ooooh!

Хубав и успешен ден, въпреки дъжда  bouquet

П.П Не ви се похвалих, но от няколко дни сутрин си пия кафенце...липсваше ми  Grinning

# 54
  • София
  • Мнения: 1 262
Здравейте сладурани   bouquet

За срещичката - аз може и да успея, но след 16.30 ч., защото дотогава спи малката. От кой вход е най-бързо да се стигне до слончето? Надявам се да има и други с малки деца, та и те да си правят компания  Peace

мария, дано скоро лекарствата в списъчето ти намалеят поне двойно и никакви проблеми да нямаш до края на бременността  Hug

За коремчетата - на мен вече бая ми личи, ама доста. Още не ме питат, но от дискретност, не че не ми личи.

Фолиева киселина смятам да пия поне до 20-та седмица, така съм чувала, че е добре. Аз доскоро пиех Матерна, но ги спрях, защото почнах да приемам много пресни плодове и зеленчуци и сега взимам чиста фолиева  Crazy

За БХС - моите резултати излязоха и изглеждат добре (най-ниският риск е 1:9000, а Даун е 1:15000), но чакам доки да ги види и да имам професионално мнение  Crazy

Срамежливка, ако не искаш да се проверяваш за Даун, това си е твое решение. Дори доки да настоява, ако ти наистина нямаш желание, недей да ходиш. Аз съм от хората, които искат всичко да знаят, ако може предварително или поне на време, така че ходя на всички изследвания, задължителни, препоръчителни...

Хайде до по-късно   bouquet

# 55
  • Мнения: 24
Добро утро момичета. Чета ви постоянно, но не пиша често.
Вече нямам търпение да доиде 19.05 и да отида на ФМ. Мислех, че няма да се притеснявам, но като наближава и ми е едно такова свито  Embarassed. А днес ми излизат резултатите от изследванията дано всичко е наред.
sverla nka8305 и аз съм от Белоградчик по точно баща ми и баба ми по майчина линия, но роднините ми живеят там. Иначе къщата ни е на с. Боровица. Не бъди тъжна аз съм замислила да идвам там поне за една седмица юни месец така, че ще ти пиша да се видим. Сигурно познаваш братовчедките ми там Hug Heart Eyes.
Относно Борисовата градина аз няма да успея да дойда  Cry.
Пожелавам ви лек и успешен ден

# 56
  • Мнения: 57
Добро утро и от мен Simple Smile На мен докторката ми каза да спра фолиевата киселина и ако искам да пия витамини, ама не системно а през 2-3 дни, това не го разбрах много ама кво да правя Simple Smile На срещата няма да мога да дойда тъй като няма да съм в София- аз по принцип събота и неделя не стоя тук, защото се побърквам Simple Smile

# 57
  • Мнения: 430
Bibo, къде го намери този Hip natal, кажи моля те? Praynig
Ами аз съм от Бургас и си го взех от тук,но много трудно го намерих!Бях решила ако не го намеря да го поръчам от ТУК!Дано ти свърши работа! newsm10

# 58
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Добро утро.
МНОГО МИ Е ВАЖНО!!! - мога ли да пия някакво хапче за глава, че откачих от вчера, чак ми се губят спомени от главоболието   Cry

# 59
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Можеш Парацетамол, също Панадол (предполагам може и Нурофен - това от на детето, ако имаш). Ще попитам аз гинеколога за Нурофена, че такова купувам за Андрея. Но Парацетамол спокойно можеш да пиеш.

Ей, аз таман се гласях да приканвам неработещите и свободни пловдивчанки да ходим на лекция на сп. 9 месеца. Но предстоящата лекция е на тема Хранене и захранване на кърмачето - мен ще ми е безинтересна, а на тези, които са първа бременност пък е доста далечно нещо (освен ако храненето не включва и кърмене  newsm78). После пък юни ме няма почти целия месец. А иначе сега на 11 е била хубава лекцията, за дишането. Макар че съм раждала щеше да ми е интересно. Защото аз миналият път не знаех как да дишам и се стараех като по филмите  Mr. Green. Но акушерката ми каза, че ако продължавам така ще се уморя и няма да ми останат сили за самото раждане. Надявам се до като дойде време за раждане да я повторят темата.
Но пък ако искате това да е повод за среща и има желаещи ще дойда. После може и някъде другаде да се преместим на кафе, сокче или там каквото пожелаете. Лекцията е 25 май, понеделник, от 10 часа, заведението е на Главната, много близо до Римския стадион. Куверт 4 лв. А сега прочетох и кой е педиатърът, д-р Пепеланов. В белия списък съм чела много добри отзиви за него и той ми беше в списъка на евентуалните бъдещи педиатри, но се спрях на такъв, който уж да ми е подръка.
Ако ли не, може за друг ден да се уговорим нещо, в друг час.

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 10:36 от wassilena

Общи условия

Активация на акаунт