Бъдещи майки АВГУСТ 2009 - Тема 35

  • 13 031
  • 304
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 219
sosmy аз съм на моменти. Докато с първата бременност бях като разгонена, сега не е така. По някога така ме мързи и не ми се прави нищо (камо ли секс), друг път пък аз налитам на мъж ми. А ти защо мислиш да го спираш, нещо те притеснява, или нямаш желание? Аз даже мисля към края освен повече разходки и секса да увелича, че нали казват, че така по-лесно се ражда. Преди хем мн кг качих, хем нямах движение, колкото до секса, мъжа ми се притесняваше и така. Та сега, по-интезивно  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 15
Ясно защо не слагат упойки. Аз имах предвид кабинет за спешен преглед, защото може да си за патологията да не си за раждане, но може да е само този за прием.


Звезди,когато си по спешност нямат право да ти взимат пари независимо в коя болница ще отидеш,аз два пъти съм била в Шейново по спешност и една стотинка не съм дала.
а и да питам,има ли някоя мама с подути глезени?от два дни са ми като понички краката и незнам вече кво да правя Sad

# 77
  • Мнения: 27
А я да ви питам как сте със секса Embarassed Аз вече май наистина ще го спирам

Какво беше това?  newsm78  Ще ти кажа как сме след около 3 месеца, че вече не помня, тогава ще си припоням  hahaha  Crazy  hahaha

# 78
  • Мнения: 15
А я да ви питам как сте със секса Embarassed Аз вече май наистина ще го спирам

Какво беше това?  newsm78  Ще ти кажа как сме след около 3 месеца, че вече не помня, тогава ще си припоням  hahaha  Crazy  hahaha

и аз съм на същото полужение hahaha

# 79
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен!
Да ви се оплача - нали ми е много нисък хемоглобина вчера ях на хематолог /частен/ и жената ми написа на едно листче какви изледвания ще тряват зада се установи каква е анемията и дали не е нещо по-сериозно, като разбира се каза че АГ-то или личния лекар ще ми дадат талончета за езплатни изследвания. Отивам аз днес на ЖК /да кажа беба е много добре/ ама се оказва че АГ-то не може да ми назначи тези изследвания, защото ги няма в пакета за бременни и трябва да ида при личния лекар. Обаче личната каза, че като съм бременна съм диспансерна към ЖК и тя нищо не може да направи.
В крайна сметка се оказа, че имам тлончета за 3 езплатни изследвания, а останалите около 100 лв трява да си ги платя, за да ми изследват анемията, защото не се знае кой точно трява да даде направление или талон за изследвания. Абе ужас. И всичко това след 2.5 часа чакане в жегата  Rage Rage Rage
Наоплаквах ви се едно хубаво, съжалявам, ама само вие ще ме разберете.

# 80
  • Мнения: 39
Здравейте мами, искам да попитам има ли някоя която ще ражда в болница Лозенец

# 81
  • Мнения: 367
didi_168 как е възможно така да те разиграват???!!! А ако не разполагаш с тези 100 лв да страдаш и да лежиш по цял ден в неизвестност ли?! Нямам думи!
И аз днес бях доста разочарована. Отидох на консултация с малката, защото нямаше на кой да я оставя. Заявиха ми, че не пускат с колички и я взех на ръце. Чакахме към 20 минути, като през това време не знаех как изобщо ще ме прегледат, защото все някой трябва да я държи. По едно време ми казаха, че лекарката изобщо не идвала в сряда, нищо че е официално обявено провеждането на АГ. Това не ми го казаха, когато отидох да попитам в понеделник, а дори ми посочиха и час, за който бях точна.  Rolling Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 358
Веси, честит рожден ден   bouquet да сте живи и здрави двамата с бебо Simple Smile

Аз отдаааавна не съм писала - все работа, ама гледам да следя темите Simple Smile
 Днес бях на ФМ при Марков - бебо е добре, малко по-едричък е и каза че може да родя по-рано от термина ми (7 авг)
Общо взето каза след 20 юли да съм в готовност, щото можел да тръгне да излиза Simple Smile
Иначе общо взето нямам много оплаквания - хемоглобина е на долната граница, но за сега само с витамините карам и разнообразно хранене. Вече съм +11 кг  Blush уж не ям много .... пък .... Tired Ама кво да се прави ... ще му мисля като родя.
На мен пък никой не ми показва изследванията от кръв и урина, само ми казват, че всичко е наред, но аз лично не съм виждала с очите си дали е така. Не знам как лично мога да си ги проверя тъй като в Токуда си ги придвижват по вътрешен ред.
Захира, аз също съм в Токуда. Т.к. разходите ми се възстановяват по линия на допълнителното здравно осигуряване, всеки пък изисквам от АГ-то да ми разпечатва Амбулаторен лист (в него се описва целия преглед, състоянието ми и назначенията) + резултатите от изследванията. Така че като идеш поискай доки просто да ти ги разпечата - дори си мисля, че са длъжни да го правят, ама мързи ли ги знам ли .... Никой нищо не може да ти отказва в тази болница - пациентът е цар Simple Smile
Това за калцирането и аз за пръв път го чувам Simple Smile ама ще взема да прочета нещо.
Също и един ... глупав въпрос  Blush моля да ме извините .... като се каже "разкъсване долу при нормално раждане" какво точно се има предвид? Кое се разкъсва? Матката, шийката, влагалището?
Извинете пак, ако ви се стори глупав въпроса  Blush

# 83
  • Мнения: 3 372
Янче, мерси за изчерпателната информация Hug Още повече се навивам за там, но без да плащам и да избирам лекар, направо като тръгна да раждам отивам там Peace
За секса.....направо хич нямам желание, ама никакво, правя го по 1 път в месеца щото ми е гадно за таткото, че е на сухо Embarassed

# 84
  • Мнения: 735
Здравейте, мами!
Аз ходих при стоматоложката-хирург и тя каза, че ще ми извади едното парче на зъбчето, а като родя другото.Много мила се оказа жената само дето се притеснявах, че ще ми откаже.Имам час за вторник преди обяд.Ама да ви кажа страх ме е....да не би нещо да стане на бебето.Опитвам се сама да се успокоявам, ама неуспешно.
did 168, аз мисля, че независимо дали си диспансерна при гинеколог личната може да ти даде тия бележки за изследвания.Просто се прави на интересна.
Elyah, всичко може да се разкъса,мила.Аз имам само вътрешни шевове от раждането, шиха ме без упойка, но не знам точно какво се е разкъсало.Само докторката ми каза, че е място, което много боли като го шият.Ама не ми сложиха упойка гадините.Сега изрично ще кажа, че ще ги убия ако нямам упойка, защото адски болеше.
А какво беше това секс? newsm78
Ох, в момента голямо въртене пада в корема ми, направо не ми е удобно да стоя.Отивам да си легна.Лека вечер на всички! Hug

# 85
  • Мнения: 2 382
Ох, кой ме накара да преям така жестоко ooooh!.Имам чувството, че ще се пръсна Close
Славена, успех със зъбчето Hug.Не се притеснявай за бебо Peace
Много щях да пиша, но не мога да дишам и ви оставям.
Много мами се изгубиха напоследък.

# 86
  • Мнения: 27
Много мами се изгубиха напоследък.

Ама верно, дундла, стрелче, деси, вики....

# 87
  • Мнения: 219
Това с разкъсванията, и аз не знам какво точно, но обикновенно има такива, мн рядко няма вътрешни шевове. Аз тях пък не ги усетих, сложиха ми някаква упойка, а за външните пръскаха с нещо, ама доктора ме шиеше, все едно шие дреха, и всеки път като подръпваше там където беше започнат шева (т.е. възела на конеца) все ме болеше, ама бързо ме заши. Контракциите са по-кофти.

А личната не може да не ти издаде направления, супер тъпо е. Ако почнеш да кихаш и кашляш, няма гинеколожката да ти издаде направленията. Ей, тия доктори направо....ходи си я смени, и без това другия месец могат да се сменят.

Славена, не се притеснявай, нищо няма да му има на бебо, бъди спокойна и всичко ще е наред  Hug

Кой каза за секс след 3 месеца? Ами лохите бе момичета, поне 1м едва ли ще правите секс след като родите (освен ако не е секцио и не ви изчистят мн хубаво), ама пък тогава го няма и желанието, та....по-добре сега.

# 88
  • Мнения: 1 569
Айс Куийн, няма проблем  Hug

Сънчо: сигурно си права за това че действително много неща се уговарят с лекаря, НО 500-те лева за избот на екип е по официалния ценоразпис на болницата и съответно все си мисля, че би трябвало днешната акушерка да знае КЪДЕ и КОГА се плащат! Но явно в БГ е така...  Crazy

Цвети: ти пак ли там ще раждаш??? Доволна ли остана? Ползвала ли си упойка? Радвам се, че добре съм разказала видяното Hug

Звездица: не знам колко често дават упойка... Сигурно вярно вадят от 100 кладенеца вода защо да НЕ ти сложат, но аз лично с моя доктор като говорих той като му казах, че искам с упойка да раждам, той каза 'е много ясно, все пак сме в 21 век, няма да те оставим да се мъчиш я' и ми се стори доста благосклонен в това отношение... Не знам, ще видим...  Praynig  Peace

Изобщо някоя от вас раждали мами ползвала ли е епидорална упойка???

Шайн, вярно доста мами вече не пишат или много отдавна не са писали. Дано са наред!  Praynig

Сосми: Секс?  Embarassed И ние не го правим, май само веднъж на месец, щото и на мен ми е жал за мъжо (макар, че по негово желание най-вече не го правим, щото той се притеснява) пък и мен някой път много ме хваща нагона ама адски много. Но то в тези случаи дори не може да се нарече секс, нямам търпение да минат следващите 3-4 месеца да си припомня истинското нещо  Joy  hahaha

# 89
  • Мнения: 285
Здравейте мами, искам да попитам има ли някоя която ще ражда в болница Лозенец

Да, аз.
Утре ще се разпиша, 4е сега умирам за сън.

Общи условия

Активация на акаунт