Вярно ли е че когато детето приема АМ не пие вода?

  • 4 999
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 516
Вече и в България започва да се прилага, конкретно за врачанската болница знам, но тепърва ще се въвежда в останалите.
Защо не сигнализирате някъде, щом смятате, че е престъпление НЕ даването на вода?
И мислите ли, че вашето непрофесионално мнение е по-вярното от това на световните специалисти?

# 76
  • София
  • Мнения: 23 096
Защо не сигнализирате някъде, щом смятате, че е престъпление НЕ даването на вода?
Защото пет пари не давам как другите си гледат децата  Peace
Аз говорех за собственото си дете и от личен опит! НЕдаването на вода го отстъпвам на "специалистите"  Grinning
П.П. Уточнение - насила вода не давам!

# 77
  • Мнения: 46 516
Нямам предвид как другите хора гледат децата си, а това, което препоръчват хората, които са провели куп изследвания и съвсем добронамерено казват какво препоръчват. Колкото и да се борим с/у природата ни, от циците ни няма да потече вода и човечеството, и бозайниците като цяло, не са оцелели, защото новородените им са пили вода, а ... кърма или заместителите й ...

# 78
  • София
  • Мнения: 23 096
Не се сърди човече, аз също чета световни капацитети като СЗО и УНИЦЕФ, но има и доста абсурдни донякъде препоръки. Детето ми се хранеше както всички деца на 3 часа, но в 40 гадусовите жеги пиеше доста вода между храненията. При това положение какво ще ми препоръчат лекарите-специалисти? Да храня детето си по 20 пъти на ден ли, защото вместо вода трябвало да давам само АМ. Е, как да стане това  newsm78 Нуждите на детето ми са над всякакви компетентни публикации  Peace Все пак става дума за вода, не за отрова  Crossing Arms

# 79
  • Мнения: 46 516
... Детето ми се хранеше както всички деца на 3 часа, но в 40 гадусовите жеги пиеше доста вода между храненията. При това положение какво ще ми препоръчат лекарите-специалисти? Да храня детето си по 20 пъти на ден ли, защото вместо вода трябвало да давам само АМ ...

Кой ти каза, че всички деца ядат през 3 часа? Някои ядат през 1 други през 4, трети през 8, зависи от конкретното дете, от големината на корема му, от възрастта и т.н. Никой не може да каже кога и колко е гладно едно бебе, освен самото то. Има фази на бърз растеж, през които яде и 1.5 часа. А ако ти спазваш някакви правила, които са наложени изкуствено, да, тогава има реален шанс бебето да се обезводни или да е недохранено. И ще пие вода, от глад.

Когато хората са се появили, не е имало часовници, нито са знаели какво е това 3 часа, бозайниците още хранят децата си на поискване, не съм чула някоя лъвица да пъди малкото си, защото не е ударил 3-тия час. Става дума за елементарни физиологични нужди и няма нищо по-добро от това да се съобразяваме с тях, вместо да си измисляме някакви часове и дози, защото така сме решили.

Никой не ви задължава да ги прилагате на собствените си деца, но и не е редно да давате определения от рода на "глупости", "престъпление" и т.н. Защото "престъплението" е начинът на живот от както съществуват бозайниците.

# 80
  • София
  • Мнения: 39 761
Алекс е от децата, които не пият вода. Храни се 4 пъти на ден, през 4 часа (+едно междинно хранене с плод).
Кърмих го до 5м. След това минах на АМ. Захраних го късно (януари месец, 8м).
Вода пробва преди 2м в големите жеги. Но за вода се сеща много рядко, пие глътка, останалото си излива отгоре.

# 81
  • София
  • Мнения: 23 096
... Детето ми се хранеше както всички деца на 3 часа, но в 40 гадусовите жеги пиеше доста вода между храненията. При това положение какво ще ми препоръчат лекарите-специалисти? Да храня детето си по 20 пъти на ден ли, защото вместо вода трябвало да давам само АМ ...
...
Никой не ви задължава да ги прилагате на собствените си деца, но и не е редно да давате определения от рода на "глупости", "престъпление" и т.н. Защото "престъплението" е начинът на живот от както съществуват бозайниците.
Спорът става напълно безсмислен, поне за мен.
От теб научих, че когато детето ми е било гладно, аз съм го наливала с вода. Благодаря за което.
Отивам да си посипя главата с пепел  smile3511

# 82
  • Мнения: 46 516
tonkabonka, спор няма, казвам какво е доказано и какво се прилага по света, от пещерите до сега, не виждам защо трябва да си посипваш главата, само защото си убедена, че те са престъпници.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 02:05 от Не се сърди, човече

# 83
  • Мнения: 24 467
Хубаво, аз съм предлагала, защото лично предпочитам да си видя детето, като специално за водата съм убедена, че няма да го повреди, но и двете ми деца не пиеха вода, когато бяха само на мляко. Това продължи месеци, не ми се вярва да съм престъпник, нито пък те- самоубийци, оживяха де. Ако пиеха вода, щях да давам, в това също нищо лошо не виждам.
Във водата захар никога не съм слагала, това определено намирам лично аз за лош навик, оформящ изцяло погрешни вкусове за бъдещето на детето.
Вода сега и двете пият нормално, не се наливат. А съм виждала малки бебета, които пък си пият вода.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 10:44 от Judy

# 84
  • Мнения: 46 516
Judy, всеки действа, както смята за правилно, просто определенията спрямо лекарите не са подходящи.
Иначе и аз съм виждала бебета, които пият вода, но всички са били такива, които се хранят под режим - при тях, разбира се, задължително се дава вода, няма как да си набавят необходимите течности по друг начин.

# 85
  • Мнения: 24 467
Във форума се начетох на какви ли не цветисти определения- и за докторите и за нас, редовите съфорумци, та не ме впечатляват. Laughing
Бебета и с режим и без режим има и те както пият, така и не пият вода- много е различно. Пиещите са и кърмени и такива, на АМ. Моите, писах, не пиеха, ако имам трето пак бих му предлагала чиста бистра водица, като не ще- не ще и толкоз. Важното е млякото да пие, а за нас, възрастните- да не изтерясваме. А са били с  режим, макар и от тях самите налаган и променян във времето.
Като се замисля аз пък лично не познавам майка, която да налага спазване на строг режим- на толкоз часа мляко, на толкоз часа вода и сън. Не ми се вижда твърде възможно, за нормалното- не го обсъждам.

# 86
  • София
  • Мнения: 23 096
tonkabonka, спор няма, казвам какво е доказано и какво се прилага по света, от пещерите до сега, не виждам защо трябва да си посипваш главата, само защото си убедена, че те са престъпници.
Ох, аз не разбирам защо така упорито се захвана за думата "престъпление", използвана по-горе от мен. Изрично подчертах в следващия си пост, че говоря за СОБСТВЕНОТО си дете. По отношение на МОЕТО дете би било престъпление да не се дава вода  Peace
Тя обича да пие вода, като това не е за сметка на млякото! Опитай се на едно бебе да му обясниш какво е мнението на световните експерти по отношение даването на вода... То има превземки, ама чак пък толкоз за едната гола вода   ooooh!
Извинявам се на авторката, повече няма да спамя  Peace

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 11:00 от tonkabonka

Общи условия

Активация на акаунт