Синът ми не иска да яде...

  • 7 111
  • 152
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 171
Млекце за дете си е най добре, хем полезно, хем засища.
Мед с тахан не знам дали ще докара апетит. Но със сигурност ако си хапва повечко от него ще напълнее  Wink В тази комбинация има почти всички, да не кажа всички хранителни вещества, от които се нуждае чов организъм. Медът е перфектна храна и ако моите ядат само хляб с мед няма да ме е яд. Ама хич не го обичат да му се не види. Иначе шоколадче си хапват  Close

Да..полезно е...ама моят син не иска да го пие. От време на време хапва кисело мляко...ама и това вече много рядко се случва. Относно меда..също не го обича много, ама от време на време може да изяде една лъжичка...Ама за мед с тахан, честно казано до сега не съм му давала, но ще пробвам...въпреки, че много ме съмнява, че ще го яде...То ще е голямо чудо...ако реши да го опита.. ooooh!

# 91
  • Мнения: 19 322
Бамби, ако нещо не хареса от първия път, не се отказвай да му го предложиш след време пак. Може под някакъв друг вид или с друга добавка.
Моята дъщеря също не пие мляко. АМ отдавна отказа, а прясно не й давам. Няколко пъти съм пробвала в крем и получава разстройство, а и не съм голям привърженик на прясното мляко. Сиренето съдържа повече калций, но на нея й се прияжда сирене около два пъти в седмицата. Опитвам се да давам кисело мляко и извара по-често. Изварата я разбивам с кисело мляко в блендера, за да не се усеща. Някои деца я харесват с плодове. Понякога давам и смлян в кафемелачката суров сусам в кашата. Сусамовият тахан може да го криеш в кремчета или каша, ако яде такива неща.

А вода с мед и аз не бих пила Sick По-вкусно е мед с чай или като иска нека яде само лъжичка мед.

# 92
  • София
  • Мнения: 44 174

А вода с мед и аз не бих пила Sick По-вкусно е мед с чай или като иска нека яде само лъжичка мед.

много любима напитка ми беше като малко - вода, мед и лимон...баба ми го правеше много и обожавах....тя му викаше медовина(знам че не е), всъщност като цитронада, но не газирано...
Та и това е вариант...стига детето да не се ужаси от лимона Simple Smile))

# 93
  • Мнения: 24 467
Баща ми правеше лимонена вода с мед, изпивахме по цели кани, когато бях у тях като малка. Лимонът при дава такъв приятен вкус.

# 94
  • Мнения: 171
Здравейте момичета, тази сутрин меда го сложих в киселото мляко, тъй като прясно мляко сега не иска да пие...нарязах и малко ягодки вътре..и така го изяде.  Лимон по смъртно няма как да му дам, защото не яде...а и ние с баща му, не сме му привърженици. Сега за обяд ще му направя едно тараторче...и съм му панирала и кашкавал...та ще го видя колко ще яде и дали въобще ще яде...

# 95
  • Мнения: 171
Оххх момичета...днес моят Алекс пак почти нищо не ял..направо ще откача покрай това дете...сутринта дето хапна малко кисело мляко с лъжичка мед и малко ягодки вътре и това беше...на обяд не яде нищо...легна да спи и като стана изяде 3-4 солети и след това и малко череши и това беше...Иначе за целия ден е изпил 0.500л вода...Вече наистина се чудя какво да го правя...направо ми е стровил нервите с това ядене.... newsm45

# 96
  • Мнения: 24 467
Чакай де, минали са само няколко дни.
Защо не го пооставиш и не сложиш на масата една купа с ягоди, обезкостени череши или каквото там обича /защото щом ги яде, това определено значи, че не са му неприятни/, като се присети да си взима сам.
Моят малкият сутрин често не яде нищо, то и аз съм така, не съм по закуските и не се и мъча от години да ги ям. Оставям му чаша прясно мляко и той когато се присети си дръпва по някой гълток, до час е изпил 1-2 чашки.
Като не закусва тежки мазни храни пък обядва чудесно, изяжда си всичко, което съм му приготвила, винаги с 1-2 домата и краставица.
Как сте със супите, готвената храна, кремчетата, овесените ядки, млякото с ориз?
Малкият се е отпушил следобед да яде по една кофичка "Активия" с плодове, кисело мляко без нищо или направен от мен крем с прясно мляко, не ги намирам за нещо лошо, напротив, аз самата често вечерям кисело мляко, обичам го. Отварям му млякото, въоръжавам го с лъжицата и от там- нататък се оправя сам.
Снощи, например, предпочете да яде салата зеле с краставица, морков и целина с кашкавал. Това иска- това яде. Давам лъжицата /тази салата е по- удобна да се яде с лъжица/, вилицата за кашкавала и е негов ред, да се оправя. След вечеря сам се сети, че иска мляко да пие, а след млякото си поиска млечен крем.

# 97
  • Мнения: 2 757
Чакай де, минали са само няколко дни.
Защо не го пооставиш и не сложиш на масата една купа с ягоди, обезкостени череши или каквото там обича /защото щом ги яде, това определено значи, че не са му неприятни/, като се присети да си взима сам.
Моят малкият сутрин често не яде нищо, то и аз съм така, не съм по закуските и не се и мъча от години да ги ям. Оставям му чаша прясно мляко и той когато се присети си дръпва по някой гълток, до час е изпил 1-2 чашки.
Като не закусва тежки мазни храни пък обядва чудесно, изяжда си всичко, което съм му приготвила, винаги с 1-2 домата и краставица.
Как сте със супите, готвената храна, кремчетата, овесените ядки, млякото с ориз?
Малкият се е отпушил следобед да яде по една кофичка "Активия" с плодове, кисело мляко без нищо или направен от мен крем с прясно мляко, не ги намирам за нещо лошо, напротив, аз самата често вечерям кисело мляко, обичам го. Отварям му млякото, въоръжавам го с лъжицата и от там- нататък се оправя сам.
Снощи, например, предпочете да яде салата зеле с краставица, морков и целина с кашкавал. Това иска- това яде. Давам лъжицата /тази салата е по- удобна да се яде с лъжица/, вилицата за кашкавала и е негов ред, да се оправя. След вечеря сам се сети, че иска мляко да пие, а след млякото си поиска млечен крем.

Като го прочетох и останах с впечатление, че искаш да ядосаш авторката. Как би се почувствала, ако твоето дете не иска да яде, а някой дойде и почне да ти изброява колко добре си хапва неговото и колко полезни салатки и др полезнотии нагъва.  Rolling Eyes Tired

# 98
  • Мнения: 24 467
Впечатлението ти остава изцяло лично. Не ходя по темите да се заяждам или да "ядосвам" когото и да било. Споделям опит, който при мен е бил положителен, както и такъв, който не е довел до добри резултати, ако някой своевременно вземе мерки, да не допуска това.
В поста визирам защо, според мен, детето се храни- никога не се насилва, когато не желае да яде просто не му се дава, такова нещо "между храненията" просто не съществува, предлага се, оставя се на видно място храната, която намирам за нормално да приема и се чака когато огладнее да си вземе- нищо лошо, напротив. Едно дете само се сеща, когато е гладно и ако пред очите му има "добри" храни и се създават навреме, с постоянство определени навици, то, рано или късно, ще ги придобие като постоянни. За салатата пиша умишлено, за доста хора описаното от мен "не е ядене", нямало "манджа" и "хляб", за мен си е и то добро. Авторката се притеснява, че детето яло "мляко с ягодки", за мен това също е храна и то качествена. Количеството ще се регулира постепенно. Въпрос на виждане, моето е такова. Имам два броя здрави деца, хранещи се нормално и с апетит, което определено смятам, че се дължи именно на създадени навици.
Щом методът работи добре не само при мен /по темата са писали и доста други родители/, може да проработи и при Бамби, разбира се резултати не могат да се очакват за ден- два, при вече три годишни създадени навици в очевидно различна посока.
Въздържам се от коментари на други съвети, просто си давам моите. Ако някой намира, че друго е по- добре, да си пише, да си сподели.

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 10:10 от Judy

# 99
  • Мнения: 2 757
Впечатлението ти остава изцяло лично. Не ходя по темите да се заяждам или да "ядосвам" когото и да било. Споделям опит, който при мен е бил положителен, както и такъв, който не е довел до добри резултати, ако някой своевременно вземе мерки, да не допуска това.
В поста визирам защо, според мен, детето се храни- никога не се насилва, когато не желае да яде просто не му се дава, предлага се, оставя се на видно място храната, която намирам за нормално да приема и се чака когато огладнее да си вземе- нищо лошо, напротив. Едно дете само се сеща, когато е гладно и ако пред очите му има "добри" храни и се създават навреме, с постоянство определени навици, то, рано или късно, ще ги придобие като постоянни. Щом методът работи добре не само при мен /по темата са писали и доста други родители/, може да проработи и при Бамби, разбира се резултати не могат да се очакват за ден- два, при вече три годишни създадени навици в очевидно различна посока.

Разбира се, че методът работи. Описан е в много книги за гледане на деца. Просто при нормално ядящи деца работи. При злояди ефект няма. Обикновено когато човек им проблем с храненето на детето си вече е изпробвал всичко от книгите и съвети на приятелки, но не е проработило и очаква тук да прочете за някой специален трик при злояди деца, който някой случайно е открил.
За съжаление такъв няма. Разбира стандартните начини може би ще имат някакъв  ефект, но няма шанс по тях едно злоядо дете да прояде като едно нормално ядящо. Това разбира се не значи, че не трябва да с еприлагат, напротив, трябва и то много упорито.
Останах с впечатление, че твоето дете си яде съвсем нормално, просто на моменти имаш проблеми да яде това което ти искаш в точно определеното време. Това не са проблеми на фона на тези, които имат майките на злояди деца.
Не казвам, че на бамби е такова, но имам подозрения че е, дори и не много тежък случай. Както и забелязах, че и тя има известна вина за това положение. Но никога не бих обвинила само нея. Знам кво е да си готов да дадеш на детето си квото и да е , само за да хапне нещо. Яденето на снакс и пиенето на купешки сокове не може да направи едно дете злоядо, ако то самото не е такова.
Мисля, че най голямото успокоение за нея е, че рано или късно детето и ще се оправи, дори и чак в пубертета да се случи това. Важното е до тогава да направи по възможност най доброто за него, за да може да се развива нормално и да не боледува.
Извинявай ако съм те засегнала. Просто постът ти наистина ми прозвуча като неуместна хвалба колко добре се храни детето ти и колко кадърен родител си ти самата. Не че е лошо да се похвали човек, просто в тази тема не му е мястото

# 100
  • Мнения: 24 467
Не, не пиша за мои лични проблеми в случая, споделям как съм ги решавала вече. Ако имам проблеми ги решавам, ако не мога, поставям конкретен въпрос, предимно на лекарката ни. Имах проблеми с голямото дете, споделих, но се освестихме, намерихми си причината, тя си е у нас, не е навън, коригирахме се, не я допуснахме с малкия.
Моето желание е децата ми да се хранят нормално и здравословно, а какво означава това зависи от вижданията на конкретния родител, в случая моето и съпруга ми.
Не вярвам в мита за "злоядото дете", писала съм, мотивирала съм се, няма сега да го правя отново има достатъчно теми затова. Моето малко дете за баба си е "злоядо", защото не се храни според нейните виждания, не й яде бисквитите и кекса, не лапа хляб, просто защото има други хранителни навици. Ако и когато тя види, как е вечеряло само със салата и кашкавал или закусвало с прясно мляко, би пуснала и тема за злоядото си внуче. Ако бях направила грешката да й възложа тя да се грижи за него вероятно аз щях да съм автора на тази тема или на друга, като нея. Причините за пораждането на обсъждания проблем не дискутирам подробно, темата не е затова. Въобще темата за "вината" съм я оставила настрани, в случая не е важна, важно е как да се промени положението. Целта ми е ако мога да съм полезна, като споделя как аз съм създала навиците, които намирам за полезни у децата. Който иска- чете и прилага, който не желае- не е вързан да го прави.

# 101
  • Мнения: 3 880
Оххх момичета...днес моят Алекс пак почти нищо не ял..направо ще откача покрай това дете...сутринта дето хапна малко кисело мляко с лъжичка мед и малко ягодки вътре и това беше...на обяд не яде нищо...легна да спи и като стана изяде 3-4 солети и след това и малко череши и това беше...Иначе за целия ден е изпил 0.500л вода...Вече наистина се чудя какво да го правя...направо ми е стровил нервите с това ядене.... newsm45
Спри да му броиш хапките, така само ще влошиш положението. Като ти гледам постовете-превърнали са се в дневник- "сутринта изяде това, на обяд онова". Колкото повече ти се вманиачваш над това колко ще изяде, толкова повече той няма да яде, защото децата ги усещат тези неща.

# 102
  • Мнения: 2 757
Не, не пиша за мои лични проблеми в случая, споделям как съм ги решавала вече. Ако имам проблеми ги решавам, ако не мога, поставям конкретен въпрос, предимно на лекарката ни. Имах проблеми с голямото дете, споделих, но се освестихме, намерихми си причината, тя си е у нас, не е навън, коригирахме се, не я допуснахме с малкия.
Моето желание е децата ми да се хранят нормално и здравословно, а какво означава това зависи от вижданията на конкретния родител, в случая моето и съпруга ми.
Не вярвам в мита за "злоядото дете", писала съм, мотивирала съм се, няма сега да го правя отново има достатъчно теми затова. Моето малко дете за баба си е "злоядо", защото не се храни според нейните виждания, не й яде бисквитите и кекса, не лапа хляб, просто защото има други хранителни навици. Ако и когато тя види, как е вечеряло само със салата и кашкавал или закусвало с прясно мляко, би пуснала и тема за злоядото си внуче. Ако бях направила грешката да й възложа тя да се грижи за него вероятно аз щях да съм автора на тази тема или на друга, като нея. Причините за пораждането на обсъждания проблем не дискутирам подробно, темата не е затова. Въобще темата за "вината" съм я оставила настрани, в случая не е важна, важно е как да се промени положението. Целта ми е ако мога да съм полезна, като споделя как аз съм създала навиците, които намирам за полезни у децата. Който иска- чете и прилага, който не желае- не е вързан да го прави.

Вярваш или не не е мит. Има и научно обяснение или поне опит за такова. Свързано е с чувствителността на вкусовите рецептори. Затова такива деца ядат еднообразна храна. Може и просто детето да си яде малко, защото никога не е гладно. Някой беше писал обяснение и за това, проблем с отделянето на стомашни сокове, които предизвикват нормален глад.
Очевидно е, че твоето дете проблем с храненето няма още повече че има предпочитания към здравословни храни. Аз като дете примерно сладко изобщо не обичах и не ядах. Чак майка ми я беше яд, че не съм като другите деца. И това може да се окачестви като вид злоядост, но здравословна  Wink
А имаш ли нещо против да кажеш каква грешка си направила и за какъв проблем е ставало дума. Любопитство просто

# 103
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Оставете детето на мира. Вече писах, че аз бях първи злоядко. Колкото повече нашите ме тормозеха, толкова повече аз се инатях. Не му бройте хапките... ooooh!

# 104
  • Мнения: 19 322
Някъде по-напред авторката споменаваше, че детето често боледува. Това също може да е причина да не иска а яде. Моята дъщеря също имаше период от няколко месеца, в който много боледуваше и дори се налагаше да я храня с мляко като заспи, защото иначе и него отказваше. Говоря за периода между две боледувания, когато всъщност е била здрава, но с отслабен  организъм и стресирана от лекари. А иначе детето никога не е било ящно. Сега също изяжда малки количества, но поне редовно се храни, докато преди положението беше като при Бамби.

Бамби, за два дена нещата едва ли ще се променят радикално. Въоръжи се с търпение, защото може да са нужни няколко месеца. Ако детето наистина често боледува, може би трябва да помислиш как да стимулираш имунната система по естествен път-
повече плодове и зеленчуци, плодове винаги половин-един час преди ядене, а не след това, мед, цветен прашец, чай от ехинацея, орехи и други сурови ядки(без фъстъци), Омега3 мастни киселини, лъжичка лимон докато се е загледал в някое филмче, бифидубактерии, Зелена енергия на Аквасорс(не съм ги пробвала, но има много доволни), хомеопатия, никакво пържене, нито в манджи, нито на кашкавали и яйца(може да правиш омлет без мазнина на незалепващ тиган), прясно изцеен сок от морков сутрин на гладно (ако не го харесва, смесваш 1морков с 1 ябълка), ако стомахчето му е добре давай само пълнозърнести продукти или смесвай 1:1 в началото (пълнозърнест хляб, макарони, неолющен ориз).

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 11:12 от В_и_В_и

Общи условия

Активация на акаунт