Какво да направя със сладко от зелени смокини?

  • 9 828
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 313
Ето и от мен едно вкусно рулце със зелени смокини Hug

# 16
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Благодаря на всички ви, ще изпробвам рецептите, сладко имам достатъчно.

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Маги, конкретна рецепта нямам, но идеята ми беше да се замести сладкото в различните чийзкейкове със смокиновото, ще стане. Същото важи и за парфето, може в желирания крем да нарежеш от смокините.  Peace

# 18
  • Мнения: 3 641
И аз тук да следя темата,че имам 10 буркана със сладко и така си стоят.Някак си не ми харесват семките, но ще пробвам идеята  с рулцето Simple Smile

# 19
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Мъжките смокини нямат семки Grinning, твоето сладко сигурно е от женски, неговия вкус е съвсем различен. А затова питам за сладкото от зелени смокини (мъжките), защото вкуса му не прилича на другите сладка. И затова исках да знам дали може да се слага във всички сладкиши или има само определени рецепти. marulka_s, благодаря

# 20
  • Мнения: 3 641
Може би е така, специално нашите са едн итаквиа големи зелени от районана Сандански.Интересно,че като плод ги ям,но сладкото хич не ми е по вкуса Rolling Eyes

# 21
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Е, значи са точно женски. През първите 20 години от живота си съм живяла в къща (в Сливен), имахме огромна смокиня в двора. Изяла съм много смокини, и на сладко ги обичах. Когато бях малка, на майка ми дадоха рецепта за сладко от зелени смокини, мисля че пробва с тези, които имахме, обаче зелени, но те няма как да станат по тази рецепта, не могат да се изстискват, направо се смачкват. Тогава не ми бяха ясни нещата, откъде да знам, че смокинята е двудомно растение. Сега съм голяма и съм биолог  Mr. Green
http://agrosaveti.com/agro/ovostarstvo/803-smokinia.html

# 22
  • Мнения: 597
Обожавам смокини и сладко от смокини - зелени и узрели...мммммммм...
Можеш да ги нарежена на парченца и да ги сложиш във всякакъв  кекс. Преварително овалваш парченцата в брашно за да не потънат в кекса.
Може да ги сложиш в торта - шоколадова или сметанова. Нареждаш върху блата нарязани парченца, отгоре нанасяш крема. Става много вкусно и ако тортата е с бял блат и крем много ефектно.

# 23
  • Мнения: 84
сладко от смокини мммммного вкусно, едно време баба ми черпеше гостите с това, даже си имаше специални малки стъклени чинийки за сладкото

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Ако ти е толкова много и имаш в излишък- дай някой буркан насам, умирам си за такова сладко. Много добър вариант е на френска нуга Peace Или като украса и допълнение на хубав крем или сладкиш.

# 25
  • Мнения: 383
клик върху снимката

mmm mm

# 26
  • Мнения: 2 110
Аз обожавам да си го хапвам натурално или на палачинки !

# 27
  • Мнения: 930
сладкото от зелени смокини ми е любимото Blush, ям го направо от бурката Mr. Green

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Меги ето предложение за торта от мен. Simple Smile

 

Торта Снежанка

Именно със сладко от зелени смокини е невероятна, без него не би била същата. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 304
Меги, а как мога да различа мъжка от женска смокиня? newsm78 Преди няколко години правих такова сладко и не ми се получи, започвам да си мисля, че съм сварила мъжкари Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт