Мили кулинарки,как сте с килограмите?

  • 10 448
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 418
    Здравейте! Grinning
    Стана ми интересно,дали посетителките и активните участнички на Готварския форум  са доволни от килограмите си?
    Винаги ли любовта към кулинарията е равна на  badscale badscale badscale ?
    Какво мислите,споделете! Simple Smile
   
   
    Гласувайте,какъв е вашият индекс телесно тегло (Body Mass Index (BMI) ).
    Изчислете го ТУК.
 
       bouquet  bouquet  bouquet

   

# 1
  • Мнения: 1 777
Аз май трябва да спра да готвя моя BMI е 22.8. Simple Smile
Редактирам се ,объркала съм като съм прехвърляла либри в килограми. Simple Smile

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 18:20 от Pety

# 2
  • Мнения: 1 352
И аз много пъти си задавам този въпрос, като гледам какви снмки се пускат в "какво сготви"...

За себе си да кажа. 52 кг. съм, височина 164, напълно нормално телосложение си имам. Това, че обичам да готвя и да ям хубава храна, никак не означава, че се тъпча постоянно с мазни и калорични боклуци. Старая се да готвя здравословно и разнообразно. Спортувам в къщи редовно  Peace. Генът също играе важна роля.

# 3
  • Мнения: 7 418
  Пети,май си в НОРМАта! Simple Smile
  Мариета,поздравления!  bouquet Бях на твоите КГ миналото лято( маааалко съм по-височка ).

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 18:06 от Селма

# 4
  • Мнения: 406
За сега май съм във форма  Whistling 52 кг. на 162 см. индекс 19,81 в норма  Peace ,но мъжо е много зле  Rolling Eyes каза ,че докато готвя така няма да падне под 120 кг  Tired

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Индексът на телесната ми маса е в нормата, ама имам 3-4 излишни килца, дето все ги боря  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 777
  Пети,май си в НОРМАта! Simple Smile
  Мариета,поздравления!  bouquet Бях на твоите КГ това лято( маааалко по-височка ).
Селма ,аз съм в нормата ,ама ако не спра ще отида в другата графа. Wink
Аз също готвя ,но не ям много от нещата които правя.А и съм почти всеки ден във фитнеса. Simple Smile

# 7
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Аз съм с Хашимото и съм с наднормено тегло . На диети съм цял живот и на изцепки , щото обичам да готвя , но и да опитвам....голямо наказание...така ми писва понякога ....както в момента и обмислям с какъв забранен боклук да съгреша.....ще се опитам само да мисля , де Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 000
Под нормата съм аз.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз съм над нормата, ама не ми пука и не мисля да стоя на зеле и моркови цял живот, за да бъда слаба  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2
eee v normata sam  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 11 607
Зле съм аз......

# 12
  • Мнения: 5 026
Лееекинко наднормено  Mr. Green

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
16.51  Shocked

майка каза, че хабя храната Rolling Eyes

# 14
  • Разград
  • Мнения: 3 110
22.9,в норма,но ми се иска още 2 кг да махна,най-трудните.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 975
22.3,уж съм в нормата но по добре бих се чувствала с 4-5 килца по малко.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 481
16.38, под нормата, явно само на мъжо се отразява Embarassed

# 17
  • Мнения: 6 958
Зле много  ooooh!

# 18
  • Мнения: 9 776
19.53 - Ок съм. 158 см, 50 кг. Ама това е откакто не ям купено сладко никакво. Иначе с друго не се ограничавам. Вечерям рано. Имах по едно време тенденция към заобляне покрай форума, но му свикнах Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 9 857
Не знам какъв ми е индекса,но съм дебела доста. Grinning

# 20
  • Мнения: 2 708
Аз пък съм малко скептична към този индекс, защото ме изкара 22,9 а съвсем не бих се нарекла слаба. Пухкавка, с паласки и лекинко шкембенце - да - как му викаха на това - любовни дръжки hahaha hahaha hahaha hahaha hahahaЕдно единствено лято, бях с 10 кг по-малко от сегашните и смея да твърдя, че тогава най-накрая се харесах. Но това беше саааааамо едно лято Joy Joy Joy И от тогава си мечтая за тази визия и не и не  и не, а с тези торти и вкусотии, просто се побърквам - всичко ми се лепи. Ама всичко. Затова и спрях да пиша малко в любимата си тема, щото категорично обявих бойкот на готвенето..... Той пък взе Бобето реши да се разготви - то не бяха пържолки на скара, агнешко в марината на скара и като капак шарлота с круши и къпини  ooooh! идеше ми да се гръмна просто..... а върви не яж де Blush

Между другото, поздравления за темата Селма. Simple Smile и аз си мислех същото да направя някой ден, ама се чудех, дали няма да се приеме неправилно темата и да ме изгонят позорно от тук Simple SmileSimple SmileSimple Smile Аз също винаги съм се чудела как успяват някои хора да ядат и да не им личи....

# 21
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
В норма съм- 21,19

# 22
# 23
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Умерено дебела съм (над нормата)... че и красива, и умна, че и в разцвета на силите си  Laughing
Също като Крисче съм - една тортичка да погледна и вече съм качила 3 кила... Затова и не смея да припаря в Тортената тема, че ще излезна оттам търкаляйки се  Laughing

# 24
  • Мнения: 655
22,98-значи съм в нормата Laughing

# 25
  • Мнения: 2 587
21.56454 - в норма,но на половинката е 30.42184- много наднормено.

# 26
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Много наднормено е положението. И аз съм с Хашимото , но и никога преди това не съм била слаба. Преди четири години успях да спадна до 72 кг., но пак си възвърнах килограмите. Време ми е пак за диета. Тогава имах успех с безвъглехидратната и от днес съм на нея. Дано имам успех!

# 27
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Под нормата  Rolling Eyes

# 28
  • Варна
  • Мнения: 672
22.47. В нормата. Но ми се ще 2 кила да смъкна Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 001
Индексът е в норма  Laughing Laughing Laughing Laughing
23.
Селмааа... smile3534

# 30
  • Мнения: 22
Нормално - 23,6, но съм на път още по-добре да изглеждам.
  bouquet

# 31
  • Мнения: 11 747
Аууу, боолна тема!  Crazy
Цял живот съм била слаба, на долната граница на нормата, понякога и под нея. Когато станах редовна потребителка на нета и форуми и подфоруми, че като се започна едно готвене, едно месене, па едни десерти....  Crazy свят да ти се завие! Качих 14кг  Tired  е, имаше си и други причини
С много мъки - диети, спорт, и отсътвие от любимия ми готварски подфорум...  Blush успях да ги сваля. Сега повече гледам, още не правя кой знае какво, за яденето да неговорим.

Много пъти съм се чудела, като гледам снимките тук и темпото, с което върви готвенето - как ли са тия хора с килограмите, ама и аз не съм смеела да попитам  Blush  Хубава тема!  Peace

Сега съм 167см 54кг. Била съм и по- малко, но няма да бъда.

# 32
  • София
  • Мнения: 565
Уф, и аз съм  над нормата... Имам поне 10-ина килца за сваляне. Ама вие сте виновнииии с тези вкусотии Laughing. То не бяха козунаци, торти, кифлички, болярски питки...   Как не ви е срам Mr. Green

# 33
  • Мнения: 492


Много пъти съм се чудела, като гледам снимките тук и темпото, с което върви готвенето - как ли са тия хора с килограмите, ама и аз не съм смеела да попитам  Blush  Хубава тема!  Peace



същото си мислех и аз. вкусното готвене ми се отразява зле на фигурата, поради което спирам да пробвам нови рецепти и минавам на месце на скара със зеленчуци Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 437
нормално  Laughing макар че искам 4-5 килограма да махна

# 35
  • София
  • Мнения: 117
Излизам,че съм под нормалното даже...но аз все си мисля че 2 килца мога да сваля! newsm78

# 36
  • Мнения: 1 505
Излизат ми иероглифи и не мога да се из4исля,но по други из4исления,даже съм слаба за висо4ината си и теглото си,макър,4е имам малко корем4е,което искам да махна,но все не мога.

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
BMI=20.761245674740486, обаче определено имам да свалям 3-4кг  Thinking

# 38
  • Мнения: 959
моето е 21,093, но аз искам да отслабна още 1-2 кг., защото ми тежат и се задъхвам  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 3 789
Много зле! Embarassed
Много трудно смъквам след раждането......а уж не злоупотребявам с храната, в смисъл мазно, сладко, калорично, но факта е налице. А вляза ли в темата със снимките.......оле- малеееее Mr. Green

# 40
  • Мнения: 678
19,84.Нормално ,за сведение 168 височина,56 кг.
Никога не съм се ограничавала в храната,хапвам си стабилно- всичко.

# 41
  • Мнения: 11 747

Никога не съм се ограничавала в храната,хапвам си стабилно- всичко.
И аз така бях, докато навърших 29г. После гледай какво става!!  ooooh!

# 42
  • Мнения: 332
Моето BMI e 18.25.... Обичам да си похапвам всякакви вкуснотийки и за сега май не ми се "лепи"

# 43
  • Мнения: 310
В нормата съм - 19,83 /165 висока 53-54 кг/. Обичам да готвя и готвя, но си налагам волята да хапвам мъничко, че само като си помисля за ядене и ми се лепи. Но мили мами количеството е важно. Гответе си тези вкусни неща, но хапвайте пО мъничко и да му мислят тези около вас  Joy

# 44
  • Мнения: 623
на косъм влязох в нормално - 18.71, 173см с 56кг ......... продължавам кулинарните експерименти

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 15:59 от didibu

# 45
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз съм била доста под нормата ooooh!Но сега бременна вече в
деветия месец  тъкмо съм си направила препоръчителното тегло
от 56 кг.

# 46
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
17.57....под нормата....ама защо ли огледалото друго казва  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 485
За сега нормално,но много скоро няма да е ,за това гледам да подминавам готварския вече Joy

# 48
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Теглото ми е нормално. 170/59,5 - 60 кг.
Това, че обичам да готвя, не се отразява на теглото ми - в последните няколко месеца свалих 10 кг. като не съм спирала и ден да готвя за семейството си.

# 49
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
И аз съм в норма макар и в горния край.Но си мисля ,че индекса трябва да се съобразява някак си и с годините.
Когато си по-възрастен трябва да умираш от глад за да си във форма.
Иначе готвя ,но децата са капризни и често си го ям сама.

# 50
  • Мнения: 90
Излиза, че съм в нормата - 19, 57, но аз си знам, че имам 5кг. отгоре, още от зимата.
 Панталоните ми от миналото лято ще се пръснат по шевовете.  Sad

# 51
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
под нормата Laughing...ама иначе не ми личи да съм кльощава Confused...
обичам да готвя, още повече да ям ... не ме спират нито мазнините , нито калориите ...дояждам всичко по масата , щото мама ме е учила, че ядене не се хвърля Crazy...

# 52
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
този сайт мисля, че не изчислява много точно  Rolling Eyes

пробвах с други бми калкулатори и други резултати ми излизат.
отделно, че за мъже и жени май формулата е различна, а и възрастта играе роля  Peace

# 53
  • out of space
  • Мнения: 8 573
22.3

168/63, просто трябва да сваля 5 кила...  Confused

# 54
  • Мнения: 5 001
този сайт мисля, че не изчислява много точно  Rolling Eyes

пробвах с други бми калкулатори и други резултати ми излизат.
отделно, че за мъже и жени май формулата е различна, а и възрастта играе роля  Peace
Асе и аз така мисля..... Hug Hug HugДали жената е раждала...Колко килограми най-много в била през живота си....
Тези неща също играят роля....
Ама Селма ориентировъно сигурно пита....

# 55
  • Мнения: 2 199
Излизат ми иероглифи и не мога да се из4исля,но по други из4исления,даже съм слаба за висо4ината си и теглото си,макър,4е имам малко корем4е,което искам да махна,но все не мога.

Оправи си encoding-a

За мозила : View - Character Encoding - Cyrillic (1251) Wink

За да не е спам  Mr. Green

BMI - 23.00 Но аз не се чувствам добре  Tired ( в смисъл искам да си кача някое и друго килце, което загубих от гнойната ангина  Tired )

Кой ще си признае, че готви само за мъжа си, но тя яде марули ? А, а?  Laughing  Mr. Green
 Hug

# 56
  • Мнения: 2 774
На мен не ми показва продуктите  Rolling Eyes,но си знам че съм над норма  Mr. Green
След 10-тина месеца ще се вземам в ръце,няма как....

# 57
  • София
  • Мнения: 1 312
Всеки ден готвя защото ми е приятно! За мъжа ми и детето нормални ястия,а за мен съобразени/без много въглехидрати/. 47кг съм
Правя торти и сладкиши,да не говорим за козунаците...пак правих тези дни.Но,аз не ги ям!!! Simple SmileЧерпя,раздавам,ако остане де....

# 58
  • Мнения: 7 418
Индексът е в норма  Laughing Laughing Laughing Laughing
23.
Селмааа... smile3534
     Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 7 418
този сайт мисля, че не изчислява много точно  Rolling Eyes

пробвах с други бми калкулатори и други резултати ми излизат.
отделно, че за мъже и жени май формулата е различна, а и възрастта играе роля  Peace
    Ася,ще дадеш ли линкове към тях,ако обичаш!Благодаря!  bouquet

17.57....под нормата....ама защо ли огледалото друго казва  newsm78
   Може да е прекалено критично... Simple Smile

В нормата съм - 19,83 /165 висока 53-54 кг/. Обичам да готвя и готвя, но си налагам волята да хапвам мъничко, че само като си помисля за ядене и ми се лепи. Но мили мами количеството е важно. Гответе си тези вкусни неща, но хапвайте пО мъничко и да му мислят тези около вас  Joy
     Абсолютно съм съгласна! thumbsup

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 20:56 от Селма

# 60
  • София
  • Мнения: 3 816
20.44  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 708

Това след диетата или  newsm78
 Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 3 816
Ами може да се каже. Flutter Вече не съм толкова стриктна с диетите, но спазвам режим, който да не ме натоварва психически и да ми е ежедневен. Не ям хляб, само тричаво хлебче/което единствено ми остана от Дюкан/, наблягам на кисело млекце, салатки, зеленчуци, месце, рибка. Готвя печено, задушено, варено. Готвя без мазнина, на салатката само слагам мъъънинко зехтин. В общи линии е това. Е някой път се случва да прегреша, но по мънинко и рядко. Innocent

# 63
  • Мнения: 1 901
Хайде и аз,изчислих се-20 съм,но има върху какво да се работи,че лакомийката е голяма страст Peace

# 64
# 65
  • Мнения: 436
Над нормата съм, индекса излезе 24,3. Не че съм изненадана де. Подложила съм се сега на сериозно ограничаване, че покрай болестта качих доста килца неусетно. Да видим до колко ще успея да смъкна.

# 66
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
мноооооооооооого зле Embarassed Embarassed Embarassed

# 67
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Зле съм Embarassed Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 32
Вашият ИТТ е: 21

Според вашия ИТТ теглото ви се смята за идеално.   Party

# 69
  • Мнения: 2 011
Добре съм с килограмите. 20.1 ми е индексът.Е,с радост бих свалила 2-3  кг,но не мога.Никога не съм пазила диети,иска се воля.Може би мъжете на кулинарките трябва да се замислят,че то май на тях им се отразява повече  Laughing

# 70
  • Мнения: 5 183
Не се смятам за кулинарка
но съм с наднормено

# 71
  • Мнения: 115
 В нормата,но искам да сваля поне още две килца  Mr. Green наистина най-трудните  #Cussing out
 не влизам вече тук,точно заради това,то не бяха козунаци,торти,пити,питки....
 ограничавам се от близо месец-никакво сладко и хляб(машината за хляб хвана паяжини) и има ефект  Peace

# 72
  • Мнения: 266
Аз съм си закръгленка, макар че тук ми излиза, че ми е нормално теглото.Ама мъжът ми е много по-зле. Mr. Green

# 73
  • Мнения: 8 242
17.57....под нормата....ама защо ли огледалото друго казва  newsm78

# 74
  • София
  • Мнения: 4 294
у норма съм си бре, ама ако сваля 3-4 кг. ша съм по дУбре  Mr. Green

# 75
  • Мнения: 930
много зле

# 76
  • Мнения: 223
17.30, но според мен съм си в нормата Laughing

# 77
  • Мнения: 9 973
и аз що годе добре

# 78
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И без индекси виждам, че не съм добре, че имам 20 кг отгоре. И ги качих още преди да почна да готвя (живеехме у нашите и готвеше майка ми), а пък форума дойде много след това. Всъщност напълнях след първото раждане (не по време на бременността, а след като родих).
Преди много време имаше подобна тема някъде, оттам съм си запазила този линк http://www.tialoto.bg/calculators/itt_calc.php и предпочитам там да си изчислявам индекса  Mr. Green вземат предвид пола и годините (а моите хич не са малко).

# 79
  • Мнения: 7 474
Нормално, но след година диета. Laughing и спрях да готвя вкуснотии разни и сладкиши.
Все пак цената си струваше.

# 80
  • Мнения: 311
И без индекси виждам, че не съм добре, че имам 20 кг отгоре. И ги качих още преди да почна да готвя (живеехме у нашите и готвеше майка ми), а пък форума дойде много след това. Всъщност напълнях след първото раждане (не по време на бременността, а след като родих).
Преди много време имаше подобна тема някъде, оттам съм си запазила този линк http://www.tialoto.bg/calculators/itt_calc.php и предпочитам там да си изчислявам индекса  Mr. Green вземат предвид пола и годините (а моите хич не са малко).

Не мисля, че това, което ми излезе като резултат от този сайт е вярно: "Резултат: Вашият ИТТ е: 25 Според вашия ИТТ теглото ви се смята за идеално" - което въобще не така.

Сайта от анкетата казва друго, което е много зле и е истината.

# 81
  • София
  • Мнения: 4 294
Калкулаторът на тялото.бг http://indeks-teglo.tialoto.bg/ ме изчислява точно толкова колкото и посочения в темата  Peace

# 82
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И без индекси виждам, че не съм добре, че имам 20 кг отгоре. И ги качих още преди да почна да готвя (живеехме у нашите и готвеше майка ми), а пък форума дойде много след това. Всъщност напълнях след първото раждане (не по време на бременността, а след като родих).
Преди много време имаше подобна тема някъде, оттам съм си запазила този линк http://www.tialoto.bg/calculators/itt_calc.php и предпочитам там да си изчислявам индекса  Mr. Green вземат предвид пола и годините (а моите хич не са малко).

Не мисля, че това, което ми излезе като резултат от този сайт е вярно: "Резултат: Вашият ИТТ е: 25 Според вашия ИТТ теглото ви се смята за идеално" - което въобще не така.

Сайта от анкетата казва друго, което е много зле и е истината.

А защо мислиш съм сложила онова зеленото озъбеното Laughing, и моите 20 килограма са прекалено много, а там ме дава че съм идеална. Но и годините имат значение.
От друга страна пък готвенето ми и форума нямат нищо общо с напълняването ми.

Сега видях, отдолу има линк Идеалното тегло, там дава, че трябва да сваля 25 кг Embarassed, ама чак толкова не искам, само 20. Laughing

# 83
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Индексът сочи 20, но определено не е това, което искам и съм била Embarassed

# 84
  • София
  • Мнения: 4 141
Зле съм аз чак ме срам да кажа колко сочи моя индекс , при положение, че винаги съм била под нормата  newsm45. Завиждам благородно на тези от вас, който имат да свалят по 2 - 3 кила[smilie=smile3501.gif]

# 85
  • Мнения: X
Аз имам кг над нормата,но се чувствам добре и не ми пречи.Харесвам се такава,каквато съм.
И ми е много чудно защо са тези драми с килограмите...Кой и защо е решил,че ако си висок 1.70 например,идеалното ти тегло трябва да е ...колко   newsm78   всъщност?
И какво значи идеално тегло?И кой е всъщност критерият?   
Това започва да ми прилича на 11 -та божа заповед:
Не надвишавай еди колко си килограма...
Кой се е изявил в ролята на господ,та да казва колко трябва да тежи човек?   
Извинете за спама,не търся отговор,пиша чисто риторично,но се нагледах на анорексички,на млади момичета ,които карат по цял ден на две ябълки...Да не говорим за операциите ,на които се подлагат....като се замислиш,напълно безсмислено.   

# 86
  • Мнения: 2 726
Ок съм - 17,65(170см/51кг) Flutter,но естесвено има лишения,няма как Confused
Мнооого рядко правя тестени и сладки неща в къщи,а как обичаааам... Crazy

# 87
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Не исках да пиша, защото си знам че покрай форума и хапването на разни вкусотийки напоследък имам доста килца за сваляне, тук ме изкарва индекс 22, което е идеално тегло, но ми даде 17 кила за сваляне ooooh!

# 88
  • Мнения: 804
При мен се получи 17.096 т.е. съм под нормата,нямам за сваляне,трябва малко да кача.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Под нормата съм 18.025
Ама си се харесвам такава

# 90
  • Мнения: 4 433
Нормално. Simple Smile

# 91
  • Мнения: 27 524
Гласувах, ама няма да кажа  Embarassed

# 92
# 93
  • Мнения: 4 292
17.57
Под нормата съм според индекса, но смятам, че съм съвсем добре. Никога не съм пазила диети, ама не съм и лакома.

# 94
# 95
  • Мнения: 7 418
Аз имам кг над нормата,но се чувствам добре и не ми пречи.Харесвам се такава,каквато съм.
  
  Отговорът ти ми харесва! thumbsup Hug

# 96
  • Мнения: 8 242
И без индекси виждам, че не съм добре, че имам 20 кг отгоре. И ги качих още преди да почна да готвя (живеехме у нашите и готвеше майка ми), а пък форума дойде много след това. Всъщност напълнях след първото раждане (не по време на бременността, а след като родих).
Преди много време имаше подобна тема някъде, оттам съм си запазила този линк http://www.tialoto.bg/calculators/itt_calc.php и предпочитам там да си изчислявам индекса  Mr. Green вземат предвид пола и годините (а моите хич не са малко).

Не мисля, че това, което ми излезе като резултат от този сайт е вярно: "Резултат: Вашият ИТТ е: 25 Според вашия ИТТ теглото ви се смята за идеално" - което въобще не така.

Сайта от анкетата казва друго, което е много зле и е истината.
Никак не  верен.. Поиграх си малко  Mr. Green
За 175 см височина ми дава до 105 кг идеално тегло (ИТМ 25)  Shocked - това ако съм жена Simple Smile Виж, ако съм мъж още на 90 кг съм с наднормено при тая височина  hahaha
Чак 110 кг ми ги сметна за ИТМ 26 и "леко наднормено"  Crazy

# 97
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И без индекси виждам, че не съм добре, че имам 20 кг отгоре. И ги качих още преди да почна да готвя (живеехме у нашите и готвеше майка ми), а пък форума дойде много след това. Всъщност напълнях след първото раждане (не по време на бременността, а след като родих).
Преди много време имаше подобна тема някъде, оттам съм си запазила този линк http://www.tialoto.bg/calculators/itt_calc.php и предпочитам там да си изчислявам индекса  Mr. Green вземат предвид пола и годините (а моите хич не са малко).

Не мисля, че това, което ми излезе като резултат от този сайт е вярно: "Резултат: Вашият ИТТ е: 25 Според вашия ИТТ теглото ви се смята за идеално" - което въобще не така.

Сайта от анкетата казва друго, което е много зле и е истината.
Никак не  верен.. Поиграх си малко  Mr. Green
За 175 см височина ми дава до 105 кг идеално тегло (ИТМ 25)  Shocked - това ако съм жена Simple Smile Виж, ако съм мъж още на 90 кг съм с наднормено при тая височина  hahaha
Чак 110 кг ми ги сметна за ИТМ 26 и "леко наднормено"  Crazy
Да ,знаех си аз че съм с наднормено, изчислявах си по един друг калкулатор наскоро и ме изкара при мойта височина и килограми 25 и малко, тоест на границата с наднорменото... Cry

# 98
  • Мнения: 3 641
В нормите съм, но никак не се престаравам в готвенето. Странно когато готвя почти никога не ми се яде Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 17:34 от *Jeny*

# 99
  • Мнения: 2 803
Аз съм в нормата, но ми се ще да сваля още 3-4 кг.

# 100
  • Мнения: 144
Изкарва ме в нормите ама аз хич не се харесвам така,затова съм се забила в подфорума с диетите  и се мъча да ги преборя #Crazy #Crazy

# 101
  • Мнения: 7 418
  ПОжелавам ти успех! Hug Peace

# 102
  • Мнения: 952
Гласувах  Peace
Признавам си, че и аз съм зле  Cry
Но пък си харесах това, което видях в линка на М_е_г_и  Blush

# 103
  • София
  • Мнения: 4 575
18,21 - гласувах. Изкарва ме под нормата. А ако кача 2-3 кила се чувствам странно.  Thinking

# 104
  • Мнения: 6 713
И аз съм под нормата, ама аз съм си слаба по принцип. Искам да кача 3-4 кг, ама все не става Thinking

# 105
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Аз пък съм над над над.Ама то си ми и личи де.Защото обичам да готвя,а вие не обичате ли.И същевременно направеното да се опита и изяде,ами те това е.Не се задържат килограми при това положение. cook cook cook cook cook cook cook cook

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Абе изкарва ме в нормата, но аз си мисля , че трябва да свяля някой друг килограм. Опрделено като се задържам по-често в кулинарния приготвям повече неща, а това не се отразява добре на фигурата ми , а и на останалите членове на семейството. По едно време бях луднала по торти . Правех торти по повод и без повод и така се заформихме Mr. Green, че трябваше да взема мерки. Сега заобикалям , тенденциозно кулинарния , за да се изкушавам по-малко от вкусотиите в него , щото ангелите са ми много слаби на тема хранене. Peace

# 107
  • Мнения: 8 242
20.5 е моят..

Бил е и 28  Embarassed

# 108
  • Мнения: 852
Изкара ме под нормата,но аз съм слабичка,затова гласувах - 18.21

# 109
  • Мнения: 1 523
Баш в нормалната норма съм - 19.13 индекс.

# 110
  • Мнения: 2 018
Не мога да повярвам - в нормата съм, а се смятах за дебеличка.  Laughing

# 111
  • Мнения: 2 110
А, аз не мога да повярвам ,че съм под нормата.  Crossing Arms

# 112
  • София
  • Мнения: 119
Според този калкулатор съм в норма, а според мен имам да свалям няколко кг за да съм добре. Grinning

# 113
  • Мнения: 3 268
167 см съм,тежа 53 кг.Имала съм и по-добри времена.Не съм от ящните,но съм ценител на хубавата кухня.

# 114
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Ооо, под нормата съм, но на мен не ми трябва калкулатор да ми го казва. Обяснението е просто - от една страна гени, а от друга - има много храни, които не обичам много много, включително сладко.

# 115
  • Мнения: 1 550
В норма съм, но готвенето не ми е страст. Мога да устоя на торти и други сладки изкушения (а правя такива много често), но съм шокохоличка- не мога без шоколад Crazy Grinning

# 116
  • Мнения: 5 173
А, аз не мога да повярвам ,че съм под нормата.  Crossing Arms
И аз съм така, но съм на друго мнение.

# 117
  • Мнения: 7 418
А, аз не мога да повярвам ,че съм под нормата.  Crossing Arms
И аз съм така, но съм на друго мнение.
   Тоест?Можеш да повярваш ? Или?Simple Smile

# 118
  • Мнения: 2 172
21 е моят индекс,ноо...  Rolling Eyes  Не ми се вярва да е реален.

При ръст 171 съм 73 кила...което е ужааасно много,ама какво да направя,обожавам да ям  Embarassed Само миналото лято бях станала 62 с неистов глад,ама кел файда  Confused Мразя да гладуваям.Ставам нервна,навъсена и раздразнителна,но пък бях с такова самочувствие на плажа  Crazy
(нещо,което не ми се беше случвало от години  Rolling Eyes )

# 119
  • Мнения: 8 242
21 е моят индекс,ноо...  Rolling Eyes  Не ми се вярва да е реален.

При ръст 171 съм 73 кила...което е ужааасно много,ама какво да направя,обожавам да ям  Embarassed Само миналото лято бях станала 62 с неистов глад,ама кел файда  Confused Мразя да гладуваям.Ставам нервна,навъсена и раздразнителна,но пък бях с такова самочувствие на плажа  Crazy
(нещо,което не ми се беше случвало от години  Rolling Eyes )
Нещо не го смяташ както трябва.. 25 ти е индекса..

# 120
  • Мнения: 1 877
Затуй вече не съм кулинарка,защото индексът ми е 32,66  Crossing Arms Иначе и аз обичам много да готвя,ама обичам и да ЯМ. Сега влязох само замалко да видя идеи за тиквички  Embarassed

# 121
  • София
  • Мнения: 10 858
19,53 съм в момента, а бях 18,5 преди ...
Уж съм в нормата, но не смятам, че изглеждам добре.

# 122
  • Мнения: 3 219
Ми не съм добре Embarassed 26, обичам да готвя, обичам и да ям, ама и гена ми такъв #Cussing out

# 123
  • Мнения: 3 268
Как го смятате този индекс бе хора?

# 124
  • Мнения: 3 219
Виж първия пост Peace, там има даден линк за изчисляване.

http://zdravoslovno.com/Calculators.html

# 125
  • Мнения: 3 268
Благодаря,моят е 19.00

# 126
  • София
  • Мнения: 3 271
Нормално - 177см/64кг, индекс - 20,42

# 127
  • Мнения: 707
"Майната му" на индекса  Wink. Важното е да се харесваме, да се чувстваме удобно в кожата си  и да се усмихваме повече  Sunglasses.

# 128
  • Мнения: 7 418
"Майната му" на индекса  Wink. Важното е да се харесваме, да се чувстваме удобно в кожата си  и да се усмихваме повече  Sunglasses.
   Права си! Peace(Мен уж ме изкарва под нормата,но....още имам и имам да се харесвам. Tired )

# 129
  • Мнения: 1 122
Преди 4 месеца индекса ми беше 29,4, а сега е 23,8 Wink

# 130
  • Мнения: 7 418
Преди 4 месеца индекса ми беше 29,4, а сега е 23,8 Wink
   Честито!
    Grinning

# 131
  • Мнения: 136
"Майната му" на индекса  Wink. Важното е да се харесваме, да се чувстваме удобно в кожата си  и да се усмихваме повече  Sunglasses.
Peace

# 132
  • Мнения: 2 132
Aбе уж в нормата- 22, ама все имам едни 3-4кг. да досвалям.

# 133
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Абе, уж съм в нормата, ама в момента съм на диета, защото тая норма нещо не ми се нрави на мен.

# 134
  • Мнения: 419
20,95 е в момента, но и аз с три-четири килца повече от необходимите  Thinking
Преди да открия Готварския, бях го заковала на 19,81  Crossing Arms.

# 135
  • Мнения: 9 903
21 ми е индексът, но преди да се омъжа и родя два пъти, беше 18  Mr. Green

не дебелея от много готвене, защото не опитвам, докато готвя, но като искам да има разнообразна храна за домочадието, и аз ям, не мога да гледам отстрани. Освен това се тъпча със сладолед, защото е вкусен  Rolling Eyes и тъй винаги имам едни 5 кила, които не искам да имам Sad

# 136
  • Мнения: 444
Поздравления, Селма, темата е страхотна! И аз много пъти съм се чудила по този въпрос..

Аз не пиша много, даже съвсем в този подфорум, но пък най-редовно чета и гледам снимки... Единственото което мога да кажа е - блазе ви на всички вас, които не се ограничавате, а сте слаби... Аз сякаш и от въздуха си пълнея.. кофти.. явно цял живот ще си се ограничавам, ако искам хубава фигура.
1,70 съм висока.. сега съм около 65 кг, но искам да си сваля до по-малко... що ли..  newsm78 психика... явно.

А снимките в "Какво сготви? Снимай, покажи!" простоооооооо аз цял ден съм замечтана като гледам как готвите.

# 137
  • Мнения: 7 418
   labello,благодаря! Hug
   Знаеш ли,хем ми беше интересно,хем така излиза,че с тази тема подчертах,че .........готвенето не е равно на дебела фигура.
   Че едно е да готвиш и съвсем друго е да се тъпчеш. Laughing

    Имам леля,която по професия е сладкарка.Освен това има и 4 (!) деца.И никога,ама никога през живота си не е била даже и малко пълничка!Обаче и никога не се е тъпчела с храна.Яде,колкото да заглуши чувството на глад,не повече.За повече няма нито интерес ,нито време. Simple Smile

   Имам и няколко приятелки,на които кулинарията хич не им е силната страна!Но при това са си пълнички. Rolling Eyes

# 138
  • Мнения: 7 201
Малко под нормата съм,ама не съм чак такава кулинарка. Blush

# 139
  • Мнения: 9 436
Нормално  Peace

# 140
  • София
  • Мнения: 1 654
19.5, не се ограничавам в нищо от това което ми се хапва, спазвам принципа по малко, но често Wink

# 141
  • София
  • Мнения: 2 430
наднормено поне за сега,ама не е от кулинарията,а от бременността.

# 142
  • Мнения: 395
22,8 - нормално.
Но си имам още 5 кг отгоре от бременността.

# 143
  • Плевен
  • Мнения: 973
Индекс - 22.
Когато се вихря по-често в кухнята се увличам и хапвам повече, но се опитвам да не прекалявам с храната.

# 144
  • Мнения: 5 577
18.87 съм аз, почти на минимума  Shocked

# 145
  • Мнения: 322
Много съм лакома ,но не напълнявам-метаболизъм и ген

# 146
  • Мнения: 11
23.87 -  нормално

# 147
  • Mонтана
  • Мнения: 413
19,3 нормално,за 3 месеца си върнах предишните  кг.

# 148
  • Мнения: 402
18.289, явно под нормата

# 149
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
 ooooh! Маааалко наднормено, близо до мнооооого наднормено - 27,8.  Но пък като знам, че преди да започна диета съм била в много наднормено...
Проблемът ми не е в готвенето, обичам да готвя и правя сладкиши. Проблемът ми е в шоколада и среднощното тъпчене с тестени храни и вафли. Надявам се да съм го преодоляла.
Не знам дали има връзка готвене-килограми, но най-големият кулинар, когото познавам, е леля ми и цял живот се бори с килограмите си и варира между 90 и 100 кг.

# 150
  • Бургас
  • Мнения: 296
20.3 - явно нормално, въпреки, че се чувствам  с наднормено  Simple Smile

# 151
  • Мнения: 940
Аз съм на индекс 25, но съм в процес на отслабване. Не свързвам любовта си към готвенето с килограмите. Храним се що годе здравосовно.

# 152
  • Мнения: 1
Аз съм 1.78 и съм 60 кг. Мисля, че съм в нормата Simple Smile Зимата обикновенно качвам няколко килца повечко

# 153
  • Мнения: 253
Охххххххх, аз съм с наднормено тегло. 26 ooooh!

# 154
  • GYM
  • Мнения: 814
19,4 - значи във нормата Sunglasses

# 155
  • София
  • Мнения: 1 642
И аз съм в нормата.... вече  Joy

# 156
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Уффф качила съм 10 кг. и съм в нормата , но за мен не е нормално . СВАЛИХ 2 КГ. , но оставт още 8 и немога да си обясня как и защо се получи така, като нищо не съм променила в начина си на хранене и на живот

Общи условия

Активация на акаунт