Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 497
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 768
Миииии Embarassed
Честно казано, нито съм се замисляла, нито съм проучвала, нито съм предполагала, че има банки без такава клауза. Мислех, че всички се застраховат срещу евентуални резки промени, както преди 10-на години.

# 46
  • Мнения: 2 759
                                Ако Експрес е прав по-добре кажи коя е. Да не се подлъгваме  Crazy.

# 47
  • Мнения: 182
В Инвестбанк има депозит ЕКСТРА ПЛЮС- 7% за 3 месеца и 8,75% за 6 месеца, но трябва да има 5000 лв или 2500 евро. Дава възможност за издаване на дебитна карта с възможност за овърдрафт с преференциални лихви.

# 48
  • Мнения: 13 768
Аде сега, коя Laughing няма си фалирам банката, та Mr. Green Не стига, че могат да ми резнат лихвичката, ами и съвсем да не ми я дадат Naughty

Ето как изглеждат лихвите с един примерен 3-мес. депозит в различните банки - ЦЪК. Четете!
Много банки работят с променливи лихви.

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 15:13 от птица

# 49
  • Мнения: 2 759
...Ето как изглеждат лихвите с един примерен 3-мес. депозит в различните банки...
                                 Филтрирала си само левовите  Twisted Evil.

# 50
  • Мнения: 1
Цитат
Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

В собствената си банка..... Laughing Laughing Laughing Hug Praynig

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Няма да споря с вас... Слагайте където решите... Grinning

# 52
  • Мнения: 2 030
Избираш си от сайта "Моите пари".  Вече и в долари е изгодно.

# 53
  • Мнения: 120
Здравейте. В последно време и аз все по-често се замислям за депозити - не толкова, че ще забогатея от лихвата, а за сигурността на малкото пари, които имам и си спестявам.

Искам да си сложа парите на депозит и да имам възможност да внасям постоянно други малки суми по 300-400 лева месечно.

Освен това говорите за несигурността на банките, че имало възможност да фалират и да ни потънат парите в небитието... Има ли въобще такава вероятност (принципно да, де), но аз си мисля, че банковата система в България е фалирала, от доста време не съм чувал за фалит на българска банка! newsm78

аз лично гледах в интернет и се спрях на тези два депозита

http://www.fibank.bg/bg/page/266/%D0%94%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B7% … D0%B0%D1%82%D0%B0

http://www.fibank.bg/bg/page/1987

при първия пише, че няма суми и такси за обслужване, което не го пише при втория, което за него  ме притеснява.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
И по двата няма такси за обслужване...

# 55
  • Мнения: 413
В евро или лева е по-добрия вариянт за депозит? newsm78

# 56
  • Мнения: 2 759
                                 ПИБ нямат такси за депозитите, скоро им четох таксите. Довнасянето можеш да го правиш през виртуалното им банкиране, а също и през ипей  Crazy. Мисля, че няма ограничение за сумите, които ще довнасяш. Ако депозита ти е в евро може да пратиш лева, те ще ти ги обърнат и добавят. Дано съм била полезна   bouquet.

# 57
  • Мнения: 5 691
В евро или лева е по-добрия вариянт за депозит? newsm78
Според мен по-добрия вариант е в евро да е депозита.

# 58
  • Мнения: 459
Вярно е, че ПИБ дават най-високи лихви по депозити, и то за всички валути! Но също така е вярно и, че нямат нито един депозит с фиксирана лихва, т.е. във всеки един момент, ако решат, могат да ви изненадат неприятно! Mr. Green Но засега си плащат хората като попове, дано да продължат в този дух!
Има и банки, чийто депозити са само с фиксирана лихва, т.е. каквото и да стане, дължат ти договорената лихва!Някой ако се интересува, мога да го светна! Grinning
Има тенденция за падане на лихви по депозити, респективно и на лихви по крадити, което е първата индикация за излизане от кризата! Party

# 59
  • Мнения: 1 047
...Някой ако се интересува, мога да го светна!...
Светкай.

Общи условия

Активация на акаунт