Бонови книжки и дивиденти

  • 21 177
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 670
12 лв. ти е. През 2007 не са раздавали, вместо това си се сдобила с още акции, така, че сега имаш 75 бр. За 2008 вероятно пак няма, сега ще увеличават капитала, така, че вече ще имаш 150 акции. Както са я подкарали след някоя и друга годинка ще станеш крупна акциепритежателка.  Wink

И като се пенсионираш, ще живееш от дивиденти и ще мяташ крачоли по круизи.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 561
Моите бонове са в ПФ Булстрад - сега Ютекс.
Акциите се търгуват на борсата.
Ама с 25 хил. бона съм си купила 1 акция. Sad
Която днес е 2.70.

Някой да знае нещо повече?

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 09:06 от Дилянка

# 32
  • Мнения: 3 675
Искам аз да попитам нещо Минзухар, че ги разбира тя тези работи.Като си взех книжката през 1996 пише, че има начално салдо 25 000, това 25 акции ли значи?И сега имам 75, ами супер.На стари години може Мерцедес да карам. Crazy hahaha

# 33
  • Мнения: 3 818
И аз имам бонова книжка и миналата година ми изплатиха 450 лв дивиденти.В Алианц.

Сигурна ли си ?Доколкото знам, няма такъв фонд.

Има, има, аз също имам да взимам от там 450 лв, но заради грешка в ЕГН-то се мотаем и разправяме и се опитват да не ми ги дадат. Но аз съм упорита. Иначе родителите ми вече си ги взеха.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 324
И аз скоро се бях сетила за боновите книжки и порових в нета да видя какво става с Нов век и Златен лев ама нищо не открих.

# 35
  • Мнения: 3 675
Инфо за всякакви фондове - http://www.moitepari.bg/masova-privatizacia.aspx

# 36
  • Мнения: 2 032
Преди 2 години моя позната си продаде акциите от ПФ "Варна". Тогава вървяха по 50 лв. едната. Тя имеше 50 акции /от 2 бонови книжки/ и взе 2500 лв.  Сега са спаднали много. От линка, който е дала gitadam - сметнах, че ако не ги беше продала тогава, сега щеше да  вземе само 600 лв. от продажбата им.

# 37
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А нещо за "Българска Холдингова Компания" да кажете?

# 38
  • Мнения: 436
Много благодаря на Гита за линка.
Имам 25 акции в Нефтохим инвест, сега видях че струват по 0.36 лв./бр.  Joy
Куриоз... Нямам намерение да ги продавам. Може пък да се оправят. Представям си как изневиделица след години ще се появяват някакви хилядарки Crazy

# 39
  • Мнения: 1 312
Аз пък тотално съм забравила за тези бонови книжки.
Дори незнам къде ми се намира. Rolling Eyes

Но пък имам спомен, че не съм я продала, нито съм се включила към някакъв фонд.
Какво да правя според вас?
Да проверявам по предприятия и заводи лично ли? newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 1 762
Hakiba , ако не си си купила акции от някой фонд или завод, който е участвал в масовата приватизация, нищо не можеш вече да направиш. Имаше срок за това нещо. След, което губиш инвестиционните си бонове. Ако намериш боновата си книжка, отвори на втора страница. Там пише салдо и 25 000 инв. бона. Ако под това не пише, че са прехвърлени някъде / обикновено се пише код от 4 букви и Ф1/ значи боновете са ти останали. Боновата книжка отдавна не е документ. Те се обезсилиха с издаването на депозитарни разписки. Просто провери. Все пак беше отдавна и може и да си забравила  Peace

# 41
  • Мнения: 3 675
Чакайте и аз да ви се оплача.Отивам във фонда, защото очаквам някъде към 12-16 лева, както ми обясни Минзухар, да ама не.Дадоха ми само 4 лева, а да знаете колко бумащина трябва да се попълва, за да си ги получиш.Вече акциите ми са 100, понеже нямали пари за дивиденти.В последствие научих за този фонд, че имат два мижави завода за металообработка и лазери /които едва кретат/, а останалото е разпродадено.Писна ми да ни правят на идиоти в тази държава, имам странното чувство, че същото нещо ще се получи с фондовете след 1960.Ще оперират 20 години с парите ти, а като дойде време за пенсия ще ти дават някакви въшливи 20-30 лева отгоре.

# 42
  • Мнения: 11 747
Имам 40 акции в Солвей Соди. Взела съм около 600-700лв дивидент, за последните 5 години.
Ако някой има акции там, да си потърси дивидента.

# 43
  • София
  • Мнения: 137
Това с боновите книжки беше поредното обиране на народа с цел финансиране на определени структури. Аз бях забравила за тази книжка, но темата ме подсети - проверих - последните дивиденти, които е могло да си взема до 2007 са били 2 лв  Laughing Сега дивиденти няма  Simple Smile ееееееее за 25 лв толкова

Общи условия

Активация на акаунт