Отговори
# 45
  • Мнения: 418

Аха . Значи независимо какъв пол е отива -казва се даденото нещо ,полива се и вече е готов.  Благодаря,това ме инт !


Пролет  Mr. Green  (правилно ли съм използвала http://stars21.com/translator/hebrew_to_english.html   newsm78) ==  точно така Peace : 1)думичките ,2) и после ритуалното измиване "wudu" (за да може да се молиш ...тъй като най-важнато след казването на шахaдата е изпълнeHueTo Ha 5-те ежедневни молитви).  Peace

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 00:32 от bz

# 46
  • Мнения: 48
здравейте и от мен!!! леле колко бързо летят тези дни темите не мога да им хвана края. ooooh! ooooh! тези дни нещо ме беше хванал мързела и никък не ми се пишеше. Simple Smile Simple Smile.поздрав и от мен за новоприелите момичета исляма. Grinning Grinning дано това което искате искрено да се сбъдне с вашите любими.аз другата седмица ще имам гости и направо съм пощуряла не мога да чакам още 5 дни. Laughing Laughing никога преди не съм вярвала,че може да познаваш някой толкова кратко и да се влюбиш истински. Laughing Laughingидва да се запознае със семейството ми и да направим като за начало религиозен брак в джамията в софия защото иска да му издадат документ,че сме женени.пък на следващото идване другия брак.пък за моят рожден ден който е след един месец ще го прекарам в ирландия.нещо го ударих много на пътешествия  Joy Joy наех хотел в симеоново реших,че там е най добре на тишина и спокойствие пък и хотела си заслужава.никога не съм вярвала,че  ще срещна толкова бързо точно това което търсих но ето,че Господ не ме е забравил. Praynig Praynig само да видим как ще стане със халал яденето,че ако не е халал той не яде май ще е на риба и постно.само за първата вечер ще сготвя халал пък после няма как ще ядем навън.нищо не съм скрила от него и това е добре не трябва да се почва с лъжи всичко знае,че съм разведена абе въобще за целия ми живот. един поздрав и от мен за всички  Whistling Whistling  http://www.youtube.com/watch?v=yFCQEdqeUmc&feature=related    http://www.youtube.com/watch?v=wSEaho1krmU&feature=related от един филм който гледах наскоро много е хубав.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 00:34 от reni31

# 47
  • Мнения: 0
лека нощ и от мен:) днес си лягам от щастлива по-щастлива:)

# 48
  • Мнения: 914
Анди   пак ли си  тук  бе мило   Joy

домъчня ли ти за нас     или  ,,,,,,,, Mr. Green


няма  обмиване  поливане      има  един  определен  душ   нищо  особено   и   убеждението  че   бог   е  един  и  Мохамед   е  негов пророк

да ти припомня че мюсюлманите   вярват  че   Нух, Аврам,  Мойсей ,Исус и Мохамед   са пророци   не ги отричат   


имало е и има   евреи  които  са приемали   Ислям   Peace Peace Peace


    bouquet

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 01:03 от svear

# 49
  • Мнения: 427
http://www.youtube.com/watch?v=KjM1WPkCFhM&feature=related                            http://www.youtube.com/watch?v=e90elSvwR3I&feature=related                                       smile3502                     Най-сетне дойде и моя ред да се включа в новата тема.                             Мързелче-честито за новата тема  bouquet           Ама много сте бързи   момичета.Днеска все не ми оставаше време да дойда при вас,и като отворих,каво да видя    Shocked  ,вече сте минали на друга тема.Та реших вместо да спя само два часа,да посрещна утрото с вашите писания. Grinning Утре ще бъда  smile3515  #2gunfire ,дано поне да ми остане време следобяд да поспя малко.                                      Алвера ,Дядо Хаджия,Наде -честити ви абитюренти.Най-важното,което искам да пожелая на децата ви и вас е:Да сте живи и здрави.Другото само ще дойде на мястото си,още повече че децата ви са ученолюбиви и имат планове за бъдещето си.То ако беше обратното,децата въобще нямаше да се тревожат.Стискам ви палци.  newsm10                                  Лили  -Благодаря  newsm51           Алаа-незнам дали тази жена е луда newsm78.Според това което казваш,наистина ще да има отклонения в главата.А говорила ли си по въпроса с някой съсед,който живее отдавна там,и може или да потвърди,или да отхвърли разказа на тази жена?Ако можеш все пак избягвай контактите с нея,така и ти ще си по-спокойна.  bouquet            Ако ме видите каква уста съм отворила от прозявки Mr. Green Едвам ви чакам да поднесете кафе,че мен нещо ме е схванало на стола.Ако стана ,ще си легна,а това означава децата да закъснеят за уч-ще. Wink Ще отида да гледам малко ТВ.По-късно ще намина да проверя кой днес е най-ранобуден.  bouquet               

# 50
  • Мнения: 333

Сабах Ал Нур на всички!


# 51
  • Мнения: 689
Дезърт-много мустакат чичката бе  hahaha,ама как ми се пие едно турско гъсто кафенце.....пък ако и в Турция бях,еххх Crazy Цяла Арабия ще се излее в Тр за ваканцията заради тия серияли Laughing.Сега дават един с трядиционни къщи-супер са,пък каква природа,машаАлла!
Не знам нищо по твоя въпрос,защо питаш я Сахаруия,я хелуа?

Мимич-машаАлла,казах ти,че Пророка САУС е казал,че най-добри от нас са тези,които се откажат от лъжата дори на шега.Хайде да се взимате със сфинкса и да пием каркаде и харуб(не ме питай какво е това-имаш кой да питаш Wink) в Египет.

Рени-ха честито,да разкажеш как е минала сватбата в джамията  bouquet

Шило-каква е тая амонячна сода Sad Sad SadНЯМАМ........ ConfusedКакво да правя сега,ще пускам търсачка Tired

Анди-като решиш да приемаш Исляма ми пиши на лични,за да ти обесня подробно как става умиването и поливането,ако не ти стана ясно от отговорите на момичетата.

Хелуа-ми то всички док.са жени,какви огледала и защо.инак аз нямам против да ми правят преглед с поглед ,ама все още е научна фантастика,или аз съм назад с матеряла Laughing









# 52
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добро утро!  Peaceаз съм от 5.30 на крак ,с главоболие от слънцето от в4ера! Tiredпак ще лягам да спя, но малко да  ми светне след хап4ето!
лили ,за рожков ли намекваш, какво го правите по египет? тука го ръбам ,ама дано не се дебелее, гледам да не  пове4е от  2 пъти в годината!?
свеар, поясни какво зна4и душ, да не тръгнат на хамема!душ- цялостно на тялото или само ръце, крака, някои 4асти, демек? но е страхотно като изискване, 4е сега по жегите е много ароматно по улиците!
анди, ако си ти на гости, приемането е като нещо тотално ново- както индианците, или индусите, или танзанийците са приемали сътоветната религия, според ,който ги е покорил и заставил!тук разликата е, 4е те сами си избират в какво да вярват  и да променят!някой беше казал -истински  мюслим се става,ако си видял светлината или, ако си зорлем  ,такива ще са децата  ти!ето пример с мария, тя се  4увства преродена, нова, зна4и и за атеиста щ? е така!само,4е аз един атеист не съм видяла да направи такава стъпка, дори да приеме идеята за някой над нас!може и да има по света! newsm78 Peace
дес, прави ли тортата? а лили, ти какво ще правиш с амоня4ната? newsm78  chef

# 53
  • Мнения: 216
Вясвам се-нали така Марси Hug

Ние покрай леката анемия на Рабуба,все нещо правим и за вас мислим,но малко времеу ни остава Confused

Първо-Честито на Мария и Алла Hug
Ншаала хейр Hug

Благодаря на Свеар за молитвата(Алла итауел омрек),
а на Дядо за съветите-наистина благодаря...
оказа се,че и двете сме с нисък хемоглобин Confused
храним се с месо,булгур и всичко,което съдържа желязо,освен това пием желязо(Малтофер)
-мъжо се шегува,напаво да почваме да гълтаме пирони,гайки и други такива(каквото ни се намира в шкафа с инструментите) Laughing
Засега ми се струва,че се подобряваме-но в края на месеца изследванията ще си покажат...
Ншаала като идем в Ливан(след по-малко от месец)-ще започнем да хапваме смокини(от червените),суров шамфъстък,следки червени нарове и много кайсии Heart Eyes
Деси,можеш да ни изпратиш някоя от вашите преждевременно Hug

Гледам,че имаме Авив(изписано на иврит)в темата-е ,това е вероятно за да не се объркваме между нашата Ливанска Анди и Анди,която се интересува от ритуала по приемането на Исляма -не мисля,че някой дърпа рогаткото за опашката-съвсем -Не- Sunglasses

За приемането на Исляма-придържам се към поста на Ди и Марси-
Дръжте здраво вярата в Единия Бог-съсредоточете се в написаното в Корана, и това,което е оставил пророка-другото е последствие...          

за шиит може да се приеме или самоопредели човек,който е чел вярва и разбира
написаното от наследниците на Пророка(единадесет имами),които са написали огромен философски труд,вглъбено разсъждение върху вярата,но човек трябва да се захване с това едва след като е усвоил основата на Ислямя,а тя за сунити и шиити е една Peace

Лили с тези турски сериали-хората наистина стигат до крайности като това дето видях с очите си лятото-Един заможен наш земляк решил за сватбата на дъщеря си ,освен пищното тържество ,което се състоя на един от луксозните острови на гр.Тир(Сур)-Да и направи изненада и да покани главните актьори от турския сериал Нур и Моханнат Crazy-Та, на сватбата дойде само Моханнат-за скромната сума от 100хил.долара-аз нали съм вярваща и глупавичка Laughing-веднага започнах да пресмятам Wink колко години може да се изхранва с тази сума едно средностатистическо африканско семейство(години подчертавам Whistling) всъщност-не,че 100хил.са много ,нали-но като ги имаш по добре да си помислиш къде и за какво ще се употребят-но свят широк Confused и хора с различно съдържание(в главите имам предвид)
Марси и дядко-дано децата ви ,ви направят горди Simple Smile-нали за това се трепем Laughing
ох и аз сега се трепя с предстоящите изпите-вечер у нас е едно килийно у-ще Crazy
3 деца на различна възраст нещо  изучават-Рабуба само ходи и драска-повтаря каквото чуе,та така ни кара да се смеем и нарушава дисциплината Whistling
Много приятен хден  bouquet

# 54
  • Мнения: 800
... днеска цял ден сум се молила:) не,както триабва,а по мои на4ин,ама....като се нау4а както триабва и това ще правя...май м исе зачита,като гледам резултатите:)

Какво значи да се молиш както трябва, това не е ли все пак вътрешна нагласа, а не някакъв сценарий ?

Дядо, пренебрежително отношение ли надушвам, или просто неподходящо подбрано сравнение  Sad    нека оставим сценариите на сценаристите, режисьорите и актьорите .

Мария е още нова в религията и не е нужно волно или неволно да я объркваме. Има  нужда от време и практика, за да усвои информацията.

В исляма молитвата/салята е обръщение към Всевишния да ни дари с милосърдие и в земния и във вечния живот. Извършват се определени движения, които са описани в книгите, и се произнасят определени текстове.   Молещия се може да избере кои сури и дуи да каже, като  сура Фатиха е задължителна.

Мария, иншалла съз знанията и увереността  ,които придобиваш постепенно ще се научиш как да отговаряш  на въпроси за религията си. Хора всякакви - някой пита от любопитство, друг иска  да знае "за обща култура";трети цели да посее съмнения;четвърти пък може да има искрено желание да разбере ; пети иска да знае само и само да се подиграва и т.н.

Ще разбереш, че  някой може да знае много неща за исляма, но да ги използва с корист.
 То  и евреите знаят за исляма повече от някои муслими  Confused

Лили, за амонячната сода не знам,  Деси и Теди бяха писали нещо за содите на арабски...  Другарче може би знае някакъв заместител.  Или виж  от другите рецепти някоя без амонячна сода.  За прасковките важен е пълнежа и външния вид, тестото не е от голямо значение...  Embarassed


Дуа, от последните изследвания  желязото ми е 30  #Crazy  а на другиоте хорица беше 13. 15 максимум 17.  Докторката вика, момиче такова желязно не съм виждала, бе.  Ама си пих чай от коприва 3 седмици по 1л/ден.  От 1 месец не пия, но ето още си ми седи в  кръвта  Simple Smile

Сама се убедих, че копривата действа, а преди си мислех, че е бабешка измишльотина  Sunglasses

# 55
  • София
  • Мнения: 7 874
... днеска цял ден сум се молила:) не,както триабва,а по мои на4ин,ама....като се нау4а както триабва и това ще правя...май м исе зачита,като гледам резултатите:)

Какво значи да се молиш както трябва, това не е ли все пак вътрешна нагласа, а не някакъв сценарий ?
...
Дядо, пренебрежително отношение ли надушвам, или просто неподходящо подбрано сравнение  Sad    нека оставим сценариите на сценаристите, режисьорите и актьорите .
...

Пренебрежително, подигравателно или несериозно отношение към религията никога не съм имал и нямам намерение да имам. Мисля, че и в предишните постове коментирахме за молитвите и съм се отнасял доста сериозно към това. Просто ми беше необходимо да разбера какво е правилно молене и мисля, че другите дами ми отговориха сериозно и дадоха достатъчно информация. Да приемем, че както казваш е налице неподходящо подбрано сравнение или пък неточната дума.

...
а на Дядо за съветите-наистина благодаря...
...
Марси и дядко-дано децата ви ,ви направят горди Simple Smile-нали за това се трепем Laughing
ох и аз сега се трепя с предстоящите изпите-вечер у нас е едно килийно у-ще Crazy
...

Дано съм бил полезен, въпреки, че това което съм ти написал на лични съобщения не са мои съвети. Запомнил съм ги от старите баби около нас и просто ти ги препредавам.

А за децата ... еееех я кажете наистина има ли някой, който да не се гордее с децата си ? Вярно аз малко като по чешит баща и дядо не го показвам пред тях, но само като ги гледам, че се борят за живота по своему и че стават истински хора ми е достатъчно. Благодаря на Бог, че ги има децата, защото те са смисъла на живота ни.

# 56
  • Мнения: 550
Добро утро и от мен,

благодаря за хубавия линк

http://www.islamforbulgaria.com/islam/ibadat/salah_namaz.html

Но там пише, че молитвата задалжително е на Арабски език?
Например в джамиите в България пак ли всичко е на арабски ?
Не е ли трудно за разбиране (особено за децата), не е ли по–лесно човек да се моли на собствения си език?
Излиза, че за да бъдеш мюслим трябва да научиш арабски?

Приятен ден   bouquet

# 57
  • Мнения: 13
Анди   пак ли си  тук  бе мило   Joy

домъчня ли ти за нас     или  ,,,,,,,, Mr. Green


няма  обмиване  поливане      има  един  определен  душ   нищо  особено   и   убеждението  че   бог   е  един  и  Мохамед   е  негов пророк

да ти припомня че мюсюлманите   вярват  че   Нух, Аврам,  Мойсей ,Исус и Мохамед   са пророци   не ги отричат   


имало е и има   евреи  които  са приемали   Ислям   Peace Peace Peace


    bouquet


Домъчня ми , домъчня ми ....  Laughing 

Всъщност знам как биват приемани пророците в исляма , и специално за Исус чрез това признаване  го отричат както  и смисъла на християнството , но тва е друга тема !  Wink
Предполагам ,че има и евреи приели исляма , само че аз не съм еврейка и не можах да разбера в какъв смисъл го спомена .   Grinning


Благодаря на всички момичета ,които ми отговориха !!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Хубав ден !




# 58
  • София
  • Мнения: 18 035
Здравейте арабелки и Дядо Хаджи,
Я да ви поднеса една ароматна, обилна закусчица...

На всички абитуриенти и техните родители пожелавам здраве най -напред...После приятно изкарване на бала,  добри резултати на матурите и успешно представяне на кандидатстудентските изпити!  bouquet В таза връзка да попитам аз Хаджи, дали приключи с ремонта...Четох, че балът на младежа е в понеделник, това е съвсем скоро.. Peace Ако са такива експедитивни пустите ти майстори, скъпи ми Дядо, прати ги  и насам..Те да си правят ремонти, пък аз да си кибича пред компа Mr. Green Химера, нали...
Сега една баба от блока, в който се намира офиса ни, ме накара да яхна метлата..Офисът е на партерен етаж, с отделен вход направо от улицата. Тя нещо се беше разчистила по тротоара и изведнъж като хала, влезе нападателно при мен и започна да ръси обвинения...Дали и вкъщи така просташки съм си мятала фасовете..Толкова се беше разпенила, че даже не ме чу, като й казах, че  изобщо не пуша.. Close като успокои страстите, ме замъкна навън да правим разследване. Rolling Eyes Да разгледаме фасовете, можело пък да позная цигарите на шефа..Ама те пустите му, с червило по края - не стават за мъжки... hahaha Joy И докато провеждаме ние въпросното разследване, бам отгоре долетя едно фасче от същия вид..Леле, бабата как скоростно запали моторетката и духна по етажите, барабар с метлата и парцала.. hahaha Joy
Латеа, няма да се уморя да повтарям...чакаме те! Hug Останалите отсъстващи - също! Heart Eyes
Дуа, смях се за килийното училище.. Laughing И ние сме така. Peace Даже преди седмица-две  втрещихме една съседка Mr. Green
Аз понякога не мога да смогна да ги препитвам и трите.... PeaceЗатова пратих една от близначките да помогне на кака си.Взима атласа в ръка, прочита държавата и очаква от кака си  като отговор правилната столица.Става обаче дума не само за по-известните на всички ни държави в Северна Америка, а и за разните там по-дребни такива..
Та покрай четенето с кака й, малката взела че запомнила част от нещата. Rolling Eyes Идва съседката, заварва я да учи нещо и я пита какво. Тя отговаря, че чете за държавите - граници на България.Жената я пита, дали знае столиците  Букурещ, Анкара, Атина и пр. на кои страни са, а девойката жално отговаря с не..с изключение на Атина ,де....За втори клас толкова познания Peace Ама решава да си го върне хитрушата тъпкано Crossing Arms Пита:
-Лельо Таня, а ти знаеш ли столицата на Сейнт Винсент и Гренадини Crossing Arms Казва се Кингстаун. Shocked Малко запомнено, но съвсем на място Mr. Green Та така..
Шилан,принципно съм съгласна с теб. Peace Но процесът, който описваш е многостранен.Наблюдава се във всички посоки.Има и много мюсюлмани, които знаят за християнството и юдаизма доста повече, отколкото някои хора, изповядващи на хартия въпросните две религии..Това обаче не значи, че непременно ще използват познанията си с користна или подигравателна цел.Има и редица мюсюлмани, които са чели задълбочено и за другите религии   наистина   с  единствената цел обогатяване на така изтърканата "обща култура", не е задължително да е с идеята за  заяждане или пренебрежително отношение към отсрещната страна Peace
Марси, поразмина ли ти се главоболието?
Дядо, явно аз пък съм чешит майка...Гордея се с децата, но никак не ми идва отвътре да го изразя.Все като че ли остават с чувството, че съм недоволна. Sad Даже хора отстрани ми прават забележка, че се държа по такъв начин, щяла съм да им смачкам самочувствието от  сега..Може би са прави.Аз се гордея с тях наистина, оценявам положените усилия и постигнатите резултати, ама пусто ми е чуждо да се превъзнасям пред тях.. Thinking

# 59
  • София
  • Мнения: 7 874
Здравейте арабелки и Дядо Хаджи,
... В таза връзка да попитам аз Хаджи, дали приключи с ремонта...Четох, че балът на младежа е в понеделник, това е съвсем скоро.. Peace Ако са такива експедитивни пустите ти майстори, скъпи ми Дядо, прати ги  и насам..Те да си правят ремонти, пък аз да си кибича пред компа Mr. Green Химера, нали...
...
Дядо, явно аз пък съм чешит майка...Гордея се с децата, но никак не ми идва отвътре да го изразя.Все като че ли остават с чувството, че съм недоволна. Sad Даже хора отстрани ми прават забележка, че се държа по такъв начин, щяла съм да им смачкам самочувствието от  сега..Може би са прави.Аз се гордея с тях наистина, оценявам положените усилия и постигнатите резултати, ама пусто ми е чуждо да се превъзнасям пред тях.. Thinking

Зависи кой какво разбира под ремонт. У нас това беше сваляне на тапетите в една от големите стаи, после се шпакловаха стените и тавана и се боядисаха с латекс, сменихме и ламинирания паркет и понеже жевеем в панелка и половината таван просто не подлежеше на корекции там пък сложихме окачен таван. След това сменихме тоалетната чиния, сложихме огледало в банята и пребоядисахме още два тавана. Та това свърши майстора за около пет-шест дни. Останалото си направиха сами децата (лепене на тапети в още една стая и антрето).

А иначе всеки родител обича децата си както той разбира и това е най-важното е, че ги обича. Бъдете сигурни, че децата разбират това.

Общи условия

Активация на акаунт