ЮЛИ 2009. Тема 41

  • 12 823
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 423
Еви,има тема за там,но от 16-ти никой не е писал  newsm78
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308283.0

# 271
  • Мнения: 11 826
sanitamm, чакаме те и стискам палци!  Praynig
Деянова, честит празник и на теб с малко закъснение!   bouquet
Джиджи, радвам се, че си по-добре, а утре съвсем за забравиш за това!  Heart Eyes На мен с първата бременност зъбите ми се запазиха, даже зъболекарят ми не можеше да повярва, надявам се сега да е пак така.
Вили., много силно стискам палци да ви отмине варицелата!  Praynig Как е сега малката, има ли температура? Аз все още съм в очакване за Юлиана, макар че продължава случаят в групата да е само един, но аз съм я карала.. Иначе и аз щях това да ти пиша за антителата, но ти си наясно. За свекървата не искам да коментирам, моята е злато и много си я обичам и ми е непонятно как в повечето случаи свекървите са ужасни, а точно те са родили, отгледали мъжете, които обичаме..
Сафо, Миласара, Джижди, Гале, прави сте за апартамента, и ние така решихме по-добре спокойно да го дооправим.. макар че съм склонна като се махне голямата мръсотия да се нанесем, пък дори и да изчакваме разни мебели, техники.. Юлиана ще е по морета и баби, така че няма да я мисля.
mia_ata, стискам палци за майчинстовто! А на шефът ти някой ден ще му се върне тъпкано, но ти не оставяй така нещата!
tan,  Hug
Гале, с тапата аз нямам опит, само водите ми изтекоха.. не съм я видяла и разбрала.. Тъкмо тези дни миселх да питам за сестричката ти, дано това и е последното влизане в болница преди раждането.. а гледачката явно и се е замъглило, защото сет сетрички. Wink
Миме, и аз харесвам ресните, но съчетанието е деликатно.. може да опиташ.
Люлия, Юлия ли се казваш?
Jaana, браво н а твоя бебок. Аз Юлиана я родих почти толкова - 2900, но сега се очертава да е по-голямо, а нали е и мъж все пак, за съжаление забравих да питам колко е, хем и докторката каза, че ще види, но на 2 юни съм пак.
Стеф, и аз това знам, което е описала milasara за малкото в края на бременността и и белия дроб на бебчето. Иначе не смятам, че с плодовете може да се прекали, аз сега съм на вълна череши, но и ягодите не ги забравям.. Wink
dzimbi, предполагам и ти си с малки ня вън и се уморяваш от това.. а аз днес освен това, както винаги като взема Юлиана от детската градинка, отиваме да си поиграе и докато я люлеех получих един шут от топка в корема, много се уплаших!
Felicity81, защо така с тези болнични, не би трябвало да има проблем, но защо те мотат!
chocho-san, няма да е рано и началото на юни!
lorka86, нямаш лентичка, провери си в профила, настройките.
Evvi, има много статии за храната на кърмачките, не са толкова много ограниченията, може да разгледаш, а като му дойде времето пак ще коментираме, но напротив, аз се радвам, че ще е лято.
За хомеопатията - имайте предвид, че разликата между класическа и боаронска е голяма! Тези, които пишат, че са доволни да споделят точно от коя, защото са повече лекарите, практикуващи боаронска.
Хубава вечер!  Hug

# 272
  • Мнения: 342
За млякото Направо ме разбихте с това че не трябва да се пие. Аз гледам всеки ден да пия от домашно козе мляко, уж за добдо  Sick. Пия го всяка сутрин със запушен нос само и само да давам на детето нещо полезно а то какво било  Sick newsm78........
За хомеопатия Аз лекувам малката  с тази на БОАРОН
Сиси ♥♥ Да, казвам се Юлия, но дъщеря ми ми вакаше до скоро Люлия, както и други малки деца Laughing Няма да се учудя ако твоята дъщеря си вика Люлиана  Joy smile3521
За варицела Дъщеря ми изкара миналата година и беше сравнително леко.  Между другото ползвах хомеопатия за по-лесно изкарване. Може и тя да е помогнала.  newsm78 Simple Smile
Но на тези които са застрашени ви пожелавам да ви се размине поне за 2 год, докато израстнат и тези бебоци. Една моя приятелка  караше заедно с децата си и всъщност тя е била най-зле, след това (по-трудност) бееше малката и дъщеря, която беше на 2 години и най -добре каката 6-т годишна.

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 22:27 от Люлия

# 273
  • Мнения: 132
Много ви благодаря,момичета!
Предното ми раждане пак беше секцио,но не беше планирано-доки ме вкара в болницата заради многото ми килограми /цели 30кг бях качила  Shocked/.От системите,на които бях,ми се плиснаха водите,нямах разкритие и се наложи да ме срежат!Това стана 10 дни след като влязох в 9-ти месец!Иначе,Evvi-ти си права,че се прави 10-тина дни преди термина  Peace

# 274
  • Мнения: 5 254
Аз имам въпросче към мацките с вече планирано секцио-колко време преди термина си го планирахте 

Предния път секциото ми беше 10 дни преди термина, а сега ще е 11 дни по рано  Simple Smile

# 275
  • София
  • Мнения: 15
Лорка и Мимето вяма ви лентичките.  Виждам, че и едната на Стеф я няма. Стеф за листериозата и аз знам, че може да се получи при консумация на меки сирена, затова не се препоръчват за бременни, но такона изследване не съм си правили. За млякото и белите дробчета на бебчо не бях чувала. това само за прясното мляко ли е валидно или за всички млечни продукти? Аз когато започнах да пия желязо установих, че консумирам доста млечни продукти. А сега и сиренце с доматки, обичам и диня със сиренце. Ако е вредно казвайте да ги ограничавам.
Сиси това с топката е много неприятно, представям си как си се стреснала. Надявам се да не е бил много силен удара и всичко да е наред.
Аз преди около час се върнах от Хиполенда в Люлин, нищо особено, а скъпичко. Купих си две лъжички за хранене които си сменят цвета, ако храната е много топла, бяха около 4 и 50 лв., те не ми се видяха скъпи и това е нищо друго не ме впечатли.

# 276
  • Мнения: 914
Хай!
Честит имен ден на всички именници, да сте живи и здрави!
 Simple Smile

# 277
  • София
  • Мнения: 493
Здравейте коремчета,много неща исках да напиша,но сега нещо май ме домързя  Embarassed А и от тая жега ми е изморено нещо..  smile3507
Къде е Аманитка?  Rolling Eyes

# 278
  • Мнения: 89
Ами Аманитка днес трябва да се е прибрала във Видин и сигурно още си уточняват отношенията с нейния. Дано скоро се включи с добри новини.  Praynig

Хммм и моята втора лентичка нещо е зачезнала.

# 279
  • Мнения: 11 826
Люлия, точно твоа си помислих и аз, защото на дъщеря ми едно по-малко приятелче й казваше Люлянка вм. Юлианка. Simple Smile
cveten prashec, не беше лекичък, но повече се уплаших, Юлиана също, пита дали и бебчето се е стреснало.. запрегръща ме.. Такива лъжички и ние сме имали, но има доста време докато ти влезнат в употреба. Wink
А някой беше писал скоро,Поля сякаш, че водата докато мие на мивката му се отдалечава, и аз днес установих това, докато миех по-дълго зелена салата, доста се протягах. Simple Smile

Аманитка и аз мисля, че би трябвало вече да си е във Видин, очакваме включване.

Аз се чудя освен Грация*, какво става и с Kasidy, bambukita, също svetly_ и голямото й момченце.. надявам се, че всичко е наред, разбира се и с всички останали момичета, които не пишат!
А Nadeto, случайно мернах, че пише вече само при юнките, ама едно "чао" не каза.. Simple Smile

# 280
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте сладурки.. успях да се вмъкна още веднъж в тази тема, че нещо тия дни ме е налегнала работата. Ама ми е приятно. Само преди две седмици си мечтаех да ме оставят на мира и да си взимам вече отпуска, а сега като си помисля, че имам още седмица и малко в офиса и след това си оставам вкъщи, взех да се шашкам. Изобщо, няма угодия.  ooooh! Joy Е, със сигурност ще имам повече време за форума.

Поздрави на всички празнуващи тези дни. Много любов за празнуващите семейства и чудесно здраве на именниците. Май много от вас са решили да се бракуват през май на хубавото време.  bouquet

Джиджи - оздравяваш ли вече, бе девойко...?

Хехе, за апартаментите и ремонтите. Като ви слушам и започвам да разбирам майка ми, която напоследък постоянно се притеснява, че закъсняваме, а аз постоянно й отговарям "има време". Чак сега се усещам колко е дразнещо, но поне имам извинението, че не тя ще живее там. Не си тормозете много мъжете. Ние пък вече си имаме газ и топла вода.
Миме-то, сещам се, че беше питала за пердетата, които са само ресни. Харесват ми, но са малко изискващи откъм стил на жилището и трудно се съчетават. Притеснява ме и мисълта дали няма много да им се заплитат ресните една в друга и после да се чудиш как да ги отплиташ. Иначе видях много такива в Айко-то на бул. Европа и още някъде, но в момента не се сещам къде точно.

Фелисити - за болничния. Не знам как са при теб нещата, но няма начин да не ти го дадат. Трябва да помислиш обаче кое ще е по-добре за теб, защото когато се изчислява среднодневната ставка, по която ще ти изплащат парите за майчинството, се взима месеца предходен на този, в който ти е издаден болничния. Т.е. ако ти се е вдигала заплата през последната година, имаш полза и месец май да ти се включи при изчисление на майчинските, а това може да стане само, ако болничния е издаден през юни. Такива ми ти работи..

Аз предпочитам да се доверявам на традиционната медицина, но не съм много почитател на антибиотиците за всяка настинка. Даже не си спомням от кога не съм пила антибиотик. Мисля да прилагам същата система и за детето, като ще търся нормален педиатър, който да мисли като мен. Ако знаете някой добър в района на Борово, Бъкстон, Павлово - свиркайте.

Сафо, разбира се ще пиша, ако реша да си завлека порастналото дупе към морето..  Hug

# 281
  • Мнения: 9 106
Нова темичка, като направим тук 20 страници: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398833.new#new

# 282
  • Мнения: 198
Планирано секцио- аз не го намирам за забавно въобще... каква дата,защо то4но тази...,каква зодия - защо такава... много неща ,които  ти дават право да предопределяш и избираш....
доки ми каза 15/07/09  newsm78 - ок 15ти!2 седмици по рано от термина... каквото,това - важното да е живо и здраво бебе...

мле4ни продукти не бях 4увала това - ще следя с интерес!

купихте ли си вани4ки за къпане на бебоците аз се двоумя дали да е от тези със 4упките или просто стандартна ...( дано се изразих правилно)

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 22:51 от silvia_alexis

# 283
  • София
  • Мнения: 423
И мен би ме било страх така да му предопределя съдбата на бебето.Ако ми се наложи чоп ли ще хвърлям ,не знам. newsm78
За ваничките.Аз взех анатомична със стойка.Като е малко бебето да го придържаш леко,но все пак има къде да го опреш.А като порасне ползваш ваната на долу с главата и там е като седалка.Дали ме разбрахте?

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 22:54 от Mime-to

# 284
  • Canada
  • Мнения: 649
Silvia_alexis и аз възнамерявам да съм секцио на 15.07. Още не сме го уточнили с доки, но предполагам че няма да е проблем. А по повод ваничката - ние имаме такава от каката (с чупките) и сме много доволни - изключително удобна е...
Но нещо друго ще си купим сега, което първият път го нямахме - стойка за ваничка. Първият път се дупехме на пода в банята, докато къпем бебока, но сега мислим да си го спестим това... Party
А по повод избора на дата -действително е трудно и наистина вероятно предопределя съдбата ... Аз затова гледам да се придържам към термина. Хубавото е че и при двете ми бременности, няма как детето да е друга зодия- просто термините са на такива дати,  че трябва да родя в 7-ия че да е друга зодия... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт