Движение на българските майки -ВИДИН тема 24

  • 28 682
  • 715
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
екскурзията на децата от ДДРЛГ Белоградчик приключи ,всички са живи и здрави !

среща НЕДЕЛЯ -НЕПРЕМЕННО !
ЕЕЕЕЕЕЕ появихте се  Naughty
вчера ви издирвах на втора страница и се чудех какво се случва с вас. Дано всички да сте добре и в кондиция, че като ви познавам(поне вирутално) замисляте пак някоя буря след това затишие  Mr. Green

# 31
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 ooooh! Тук сме! Току,-що отстраниха вирус некакъв в компа ми и съм особено щастлива  Hug
Имам много да разказвам, но довечера, че сега няма време!

# 32
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=386528&pid=12770433  малко от моите снимки,много се радвам , че се запознахме и видяхме на живо, видях доволните дечица и още веднъж се почувствах щастлива от това,което правим всички за децата в институциите .......когато събереме по-вече парички,ще доведа тукашните деца на екскурзия при вас   bouquet

# 33
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 Peace Чакаме Ви с удоволствие! Беше чудесно, че се видяхме "на живо"!
Сядам да опиша по-подробно самата екскурзия, за която доста се потрудихме през последните няколко месеца.
   Ден първи-6.06.2009-около 9.30 часа бях с малката ми дъщеря в Белоградчик, откъдето трябваше да се отпътува-в дома ме посрещнаха доста хладно и неучтиво, което определено ме изненада предвид, че представлявам част от благотворителност, насочена към този дом, но се опитах да не обръщам внимание  Wink Децата бяха строени като в казарма-тишина и ред струеше отвсякъде , а очичките им грееха от радост, но емоциите най-вероятно точно в този момент бяха замразени/! Извикваха ги по няколко деца в занималнята, за да ги облекат и приготвят за пътуване. В съседната стая имаше сериозен спор с Мария, която за пореден път нещо беше оплела конците...това е друга тема, но най-вероятно оттам произтичаше "прехвърчащия ток!
  Автобусът пристигна около 10.30 часа и децата за пореден път бяха строени за последен инструктаж, на който като представител на ДБМ нямах място и не бях поканена. Така подредени вече бяха готови и тук леко се включих като на висок глас обясних, че всъщност НИЕ водим децата на екскурзия и на НАС трябва да се предостави списък с екскурзиантите-деца и възпитатели.Останах с ясното впечатление/което по-късно се потвърди/, че хората не знаят за какво иде реч-явно им е било обяснено, че ние  сме случайни там, а не че плащаме с труда си/ и не без помощта на общината/ екскурзията/защо ли?/
 Както и да е-точно тогава изникна още нещо-екскурзиантите станаха с 1 човек повече, но...това за нас не е проблем!
 Директорката отговори на този ми въпрос с отговора, че ТЯ не връща никого...ТЯ!
 Тръгнахме и стана весело-бях купила 2 опаковки Кокулин-за повръщане хомеопатично лекарство, но ... деца! Закуската била макарони-как да не я върне човек, докато спокойно си пътува  Grinning Спирахме на ОМВ бензиностанция-купувахме солети, кафе за нас-нали сме туристи и ние и така-в смешки и закачки+мнооооооооого горещина пристигнахме в Трявна!
  Както обаквахме-хотелчето "Чичо томовата колиба" беше повече от чудесно и горещо го препоръчвам на всеки бъдещ турист! Стопанисва го младо сем-во, което беше почти непрекъснато около нас и беше мн. любезно. Докато се настанявахме уговорихме лека закуска за децата-сандвичи и безалкохолни. Вечерята беше около 19.30 часа и имаше изненада за децата-собствениците бяха подготвили дискотека.Аз имах ангажимент личен и веднага след настаняване оставих групата на възпитателите, които се справяха чудесно с децата! Върнах се към края на празненството, но децата искаха да ми покажат танци, разказваха ми набързо какво са правили през свободните часове и т.н.
 Ден втори 7.06.209  закуска - синоптиците предвиждаха температурни рекорди и не сбъркаха-от рано сутринта беше много горещо. Отпътувахме за Велико Търново, където беше дневната програма-там вече ни очакваше Дидка от Горна оряховица-отново ще й благодаря и ще изкажа радоста си, че се запознах с нея-беше довела момченцето си и приятелско дете, въпреки, че по обяда трябваше да тича обратно! Децата влязоха в Царевец безплатно, но ние решихме, че е добре да платим на екскурзовод да им разказва.Оказаха се двама и беше доста интересно, още повече, че имахме дете в групата, което знаеше доста от историческите факти и се включваше за всеобща радост /аз бях горда!/ Тук горещината вече ни дойде в повече, но това са подробности...обиколихме, качвахме се до върха/църквата/ и на връщане изядохме по един чудесен сладолед+много вода и бягане за сянка  Laughing
 Сбогувахме се с Дидката и слязохме до църквата "Св. 40 м-ци".Отново наехме екскурзовод, който захласна децата с чудесен разказ, а и на доста въпроси отговори-децата си бяха в стихията  Hug След около час на това невероятно място отпътувахме в посока Дряновски манастир. Там решихме да спрем за обяд и да се разходим до пещера Бачо Киро. Ресторанта към манастира предлагаше чудесна хладина и мноооого високи цени/това за протокола Mr. Green /Тук ще вметна нещо специално и той си знае за кого е/кифтенцата ги дадохме на възпитателя !!!  hahaha - възрастните бяхме отделно.../
 След обяда разходката до пещерата беше кратка, но доста приятна, а и имаше много туристи.
  От сергиите купих 2 топки, с които децата привечер играха на поляната пред хотела и се надявам още дълго да играят с тях. Отново не присъствах на вечерята, но съм сигурна, че е минала чудесно, защото когато се върнах по-късно собствениците ме очакваха и дълго си говорихме за нашите дела, за домовете по принцип и за всичко, което се сетите..
  Ден трети 8.09.2009 закуска, оформяне на документацията и отпътуване-първо спряхме да разгледаме всички чаршията на прекрасната Трявна-специално време отделихме за музея на дърворезбата - някои от децата вече го бяха посещавали при предишни идвания.
 Втората ни важна спирка беше Етъра-чудесно място и прекрасни спомени оттам-нямаше нещо, което да убегне на децата -те разпитваха непрекъснато. След като малко си уморихме краката от ходене хапнахме по един сусамен геврек с айран и отпътувахме към Видин, естествено със спирки по желание и отново ОМВ -кроасани и сок!
 В общи линии това беше екскурзията, чиято дестинация пожела още мин. год. самата директорка на дома и която осъществихте ВИЕ МОМИЧЕТА, благодарение и на вниманието, което получаваме винаги от община Б-чик!
 Сега да си кажа-едното момче беше с невероятен скъсан потник по незнайни причини-само като знам колко сме изпратили-поне 1 можеше да се отдели!
 Децата бяха БЕЗ шапки-преди месец още предадохме 1 кашон-голям от дарението на немското сем-во-колеги на Светла, а и миналата година Албена специално раздаде на всяко дете по една шапка!
 Имаше момент, в който се обтегнаха нервите на единия възпипател и той постъпи "невъзпитателно", но... това е друга тема! Аз нали не съм видяла щото бях като куфарче  Twisted Evil
 Знам, че няма да прочете темата, ама да се извиня офицялно на шофьора, на когото направих леко скендълче /бях слънчасала малко/  Crazy Иначе беше повече от перфектен /това е сериозно/!
 Колкото повече време минава, толкова повече спомени изникват в съзнанието ми от дните с децата и знам, че ще продължаваме да правим подобни мероприятия,доставящи радост.
 предстои ни тази дни офицялна среща с ресорния кмет и представител на ДАЗД, за да обобщим осъществената идея, както и да се включим с помощ на защитените жилища за децата от Рабиша!
 Боже, щях да забравя  ooooh! децата много негодуваха, че не им се предоставят пари за дребни подаръци-не зная кой е ангажиран за това, но те наистина нямаха и стотинка, което някак не е естествено или може би аз не съм разбрала нещо  newsm78
 това е в общи линии-като се сетя нещо ще го допълня! Peace
 

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 15:46 от skorpion

# 34
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173

 

Уважаеми колеги,

 

Главна дирекция „Разширяване” към ЕК и Европейската Велосипедна Федерация ще реализират проект “Danube by Bike Tour 2009” в рамките, на които 220 души от цяла Европа ще посетят Видин на 24 юни. Целта на проекта е да свърже хора с различни професии от цяла Европа в директен диалог, а също така и с местното население там от където минава маршрутът на вело тура.

За целта организаторите се обръщат към гражданския сектор във Видин с покана за презентиране на дейностите, които се осъществяват на местно ниво.

От 17ч. на 24.06.2009г. пред откритата сцена в крайдунавския парк е организирана програма в която е включено и представянето на НПО. Предвижда се да бъдат издигнати шатри, под който организациите търсещи партньори и съвместни проекти могат да представят свои текущи дейности и добри практики, което е една възможност за нови контакти и бъдещи партньорства.

Тези от вас които желаят да се представят, следва до 10.06.2009г. да заявят желание и начина на представяне на посочените ел.адреси. Ако имате допълнителни въпроси и необходимост от повече информация не се притеснявайте да ни потърсите на посочените телефони.

 

 

С пожелания за ползотворна работа!



 

!

# 35
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
 Hug Hug skorpion благодаря за подробния разказ! Страхотна екскурзия сте организирали
и както  съдя по разказа ти децата са си прекарали чудесно!
Браво на вас момичета!  smile3501  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 502
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=386528&pid=12770433  малко от моите снимки,много се радвам , че се запознахме и видяхме на живо, видях доволните дечица и още веднъж се почувствах щастлива от това,което правим всички за децата в институциите .......когато съберем повече парички,ще доведа тукашните деца на екскурзия при вас   bouquet

Дидка, благодаря за снимките и за това ,че си била помощник на Диди ,
нямаше никаква възможност да отиде някоя с нея , Ди беше ангажирана извън града ,аз бях зад граница ,Боби и Бени с малките деца-абсурд ,а Милена имаше да сключва и тя сделки в страната ,и Диди устоя с децата но пека .
Но важното е ,че децата са получили така исканата екскурзия ,която искаха от миналата година ,и за която работехме два базара
между впрочем вложихме се в разхода и без средствата от Коледния базар -те си стоят по сметката на ДБМ в София , сега са на ред Ново село
Ще видим какво ще решим заедно с директорката . Ще го обсъдим  с нея
Благодаря за подаръците ,Скорпи !!
За инициативата на Общината ,ние и предния път се вкл в представянето ,вече имаме готова рамка !

# 37
  • Мнения: 2 502
на 19-ти заминават децата от Белоградчик на моренце .Две смени -това си е традиция при тях !

# 38
  • Мнения: 2 910
Радвам се, че екскурзията е минала перфектно, от разказа на Диди и снимките на Диди (ГО), благодаря ти   bouquet, придобих пълна представа за преживяното Hug, а също така имам и няколко въпросчета, но това като се видим очи в очи Hug Пропуснах срещата в неделя, но 3 дни бяхме на палатка.

# 39
  • Мнения: 22
Вече станахме доста Диди -та Wink .Много се радвам, че всикко мина ок, защото като си спомня колко инфарктни моменти бяха, докато стиковаме нещата в последния момент, още ми държи " топло ", но така е , човек трупа опит от трудните моменти. Искам да благодаря на Тоши - шофьора, който направи и невъзможното , за да закара децата. Много ме озадачи информацията, че децата не са доволни от екскурзията и да си призная честно, изобщо не го вярвам. Ако някой не е доволен, силно се съмнявам това да са децата, защото не мисля, чи миличките живеят в някаква приказака и автобусът без климатик им се е сторил "кошмар". Факт е , че удобството на големите автобуси ,с наем за едно такова пътуване повече от цялата екскурзия е за предпочитане, но какво да се прави - такива са ни възможностите, а и като знам с какъв труд са изкарани тези пари е най - малкото проява на лош маниер да се правят такива коментари. Това са нещата , които отдръпват дарителите , слава богу ние не се отказваме , защото го правим за децата и съм 100 % убедена, че те са го оценили. Диди, а относно кюфтенцата, изобщо не се учудвам от коментарите, но нали знаеш - "убий простака с мълчание "Специални благодарности на адашката от ГО, че ъс снимките, които ни изпрати ни направи част от преживяното от децата.

# 40
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Имаме срециално предложение за автобуса, но това е друга тема... Wink
 Сега получихме покана за мюзикъл-"приключения опасни с герои сладкогласни"-на 26 юни от 18 часа в салона на Младежкия дом-поставен е от Детска музикална академия и мисля, че ще е чудесно!
 Имам още нераздадени подаръци-давайте да се видим отново преди неделята! Hug

# 41
  • Мнения: 2 910
Да се видим в петък към 18.00ч. на Зодиака?

# 42
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Имаме покана за тогава-виж на скайпа!  Peace

# 43
  • Мнения: 2 910
А-ха, там съм  Peace

# 44
  • Мнения: 2 910
Днешното мероприятие мина много успешно. Получихме покана за официалното откриване на обновената детска площадка, прочетохме благодарствен адрес към партията (умишлено не я споменавам, защото мисля, че е в противоречие с правилата на форума) , под чиято инициатива детските площадки в града и между големите жилищни блокове ще бъдат ремонтирани и тъй като те намериха в наше лице съмишленици на една идея и официално ни обявиха за съдружници така да се каже в това начинание, за нас беше удоволствие да присъстваме там. Програмата беше много весела, имаше клоуни, които забавляваха децата, след това им раздадоха подаръци и с нетърпение започнаха да си играят.
Хората разбраха, че работим, потърсиха ни и им благодарим, че ни се довериха и ни превърнаха в съмишленици в тази хубава инициатива.

Общи условия

Активация на акаунт