Варицела 3

  • 212 032
  • 797
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 153
Здравейте момичета! От събота сутринта на Марти му се появиха пъпки като от ухапано от насекомо. Първоначално помислих, че е възможно дори да е от претопляне, но днес вече нямам съмнение - убедена съм че е варицела. За съжаление не успях да се свържа с личната, добре, че открих Вашата тема... За сега са основно пъпките са съсредоточени по гърба, няма температура и сърбежа не е неистов. Виждам че има още няколко нови пъпчици тип "ухапване от насекомо" по гърдичките и корема, които вероятно до утре ще станат на мехури. Моля се само да протече леко при него. Гръбчето му изглежда ужасно... Не съм убедена че съм подготвена за такова нещо, но нямам избор. Дано само утре личната е на работа, ако не ще го водя в спешното. Може би ще имам нужда и от повече информация, надявам се да ми помогнете. Благодаря предварително и се извинявам за обърканите си писаници, но съм притеснена и то много. Лека вечер и стискайте палци дететенцето ми  да се пребори бързо и леко, а аз да успея да му помогна, доколкото мога.

# 796
  • Мнения: 1 240
Мартиком, разбирам, че си притеснена.  Hug Дано твоето момче изкара леко варицелата. Първо ще трябва да го заведеш на лекар, за да постави диагноза и да отрази състоянието му в картона.

Ние минахме варицелата през юли. Ще ти напиша какво правих аз: каката, която я изкара изключително леко, без Т и сърбежи, обливах много често с хладка вода. Няколко пъти на ден правех вана с овесено брашно. При нея само това. Бебето ми я изкара доста често, наложи се да давам Т-понижаващи, аз давах Панадол. Отделно му лепях там, където нямаше пъпки, от лепенките за висока Т. Трябва да знаеш, че при варицела не се дават лекарства за спадане на Т от групата на ибупрофена, какъвто е Нурофена. Отново няколко пъти на ден обливах с хладка вода на душа и по-често - вана с овесено брашно. Купих розова вода и следната пудра:
Mentholi 1,0
Sulfatiazoli 5,0
Anastesini 0,5
Talci veneti 100,0
Туширах пъпките внимателно с розова вода и поспипвах малко от пудрата.

Така действах аз. Дано мине бързо и леко.

# 797
  • София
  • Мнения: 39 761
Нова тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=535916.0

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 21:38 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт