"Изпростявате" ли от време на време ???

  • 3 291
  • 68
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Днес съм в особено готино настроение.
Отдавна не ми се беше случвал такъв весел и хубав ден в работата.
Давахме го лежерно, а в пуш паузите много се смяхме.
И само си помислих, че ако случайно имаше при нас микрофон,
някои хора биха се хванали за главата  Mr. Green
Та въпросът ми е дали си позволявате сред определени хора
и приятели да се отпуснете и да изпростеете, така да се каже,
да говорите така, че ако някой страничен човек ви чуе да се изчерви ?
Дали е добре в определени кръгове да се държиш по различен начин и
винаги да се нагаждаш според тях или винаги трябва да си на ниво и
да не си позволяваш и една нецензурна думичка ?
Аз определено съм от първия тип  Mr. Green

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 22:30 от jullianna

# 1
  • Мнения: 364
Мале ние с колежките като седнем в някое кафе,и направо хората млъкват, и ни слушат простотиите. Mr. Green  ooooh! Mr. Green
Определено първият тип съм и аз Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 070
не мога винага да съм на ниво.изморително ми е Mr. Green
определено се съобразявам със средата в която се намирам.
не мога да изпростея навсякъде ,и пред всеки,
макар това да ми е хроничното състояние.
с годините се научих да се събирам с хора пред които
съм самата себе си.успявам и да не кажа и една нецензурна думичка
когато се налага,но това просто не съм аз Laughing

# 3
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Изпростявам имам страхотни приятели,с които си позволяваме да се държим....хайде да не казвам просташки ,но отпуснато и нормално.Да не се чувстваш скован.Обичам тези моменти.От първия тип съм!Имам чувството,че ако трябва все да се държи човек на ниво,може и да се пръсне ,след време Wink

# 4
  • Мнения: X
Не толкова често,колкото ми се иска,..но ДА Mr. Green
И аз съм първия тип Peace
..и ми са много странни тези от втория тип Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Оххх и на мен са ми странни, но ги има.
Въпреки, че може изобщо да не ги познаваме,
както между другото се случи точно днес с една
колежка  Joy Направо ни увиснаха ченетата
като заговори - еййй не ми се повярва,
че от нейната уста излизат такива неща  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 7 474
Имам си един колега, по цял ден простотии си говорим и се хилим като зелки.
Ми разпяскащо е и времето минава весело. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 300
Не, не изпростявам. Държа се в различна компания с различна степен на сериозност.

# 8
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Където трябва и колкото трябва  Mr. Green
Налага ми се обаче и да съм сериозна и извисена от време на време,мдаааа.

# 9
  • Мнения: 503
Изпростяването е един от отдушниците ми.  Grinning Точно, защото ми се налага да съм сериозна и извисена през останалото време. Добре е да не се вземаме прекалено насериозно.

# 10
  • Мнения: 1 394
За отделните "кръгове" -съобразявам се с тях,естествено.Немога да си позволя да "изпростявам" ,например на важен семинар...и няма да е уместно да се държа,като стара мома с пет висши образования в компания от веселяци и майтапчии.Пригаждам се към хората просто и това е...Което значи-да!Изпростявам понякога!  Mr. Green ... в подходящата за това компания разбира се,тоест измежду хора,които няма да ме погледнат така  Shocked ,ако "изпростея" ...

# 11
  • Мнения: 212
Гледам да не изпростявам, особено тук във форума. Нито една простотия не съм направил тук или още по-малко да говоря просташки. Човек дето се вика за едното добро име живее.

# 12
  • Мнения: 1 394
 gydi ......вЕрно ли бе? ... newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Изпростявам и още как. Но само с определен кръг приятели. Има хора, които не биха си представили мръсотия да излезе от устата ми, но не ме познавааат Sunglasses

# 14
  • Мнения: 5 140
яко....на моменти чак не мога да се позная  Mr. Green

# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Изпростявам и още как. Но само с определен кръг приятели. Има хора, които не биха си представили мръсотия да излезе от устата ми, но не ме познавааат Sunglasses

А, точно това се отнася и за мен  Peace

# 16
  • Мнения: 169
Е как много ясно, но само с определени приятели.  Embarassed

# 17
  • Мнения: 4 585
Когато изпростея пределно много, се намира някоя съфорумка наблизо да ми дръпне ухото.

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Изпростявам най-редовно, то аз съм си проста по природа.  Mr. Green
 Имам една приятелка, с която като се видя и не спирам да ги ръся едниии...

# 19
  • София
  • Мнения: 673
Във всеки от нас дреме Бай Ганьо.....Доста честичко, когато съм сама се оригвам като тираджия Embarassed

# 20
  • Мнения: 3 414
Не, не изпростявам. Прекалено сериозна съм, въпреки че положих доста усилия да се променя и да стана малко по- ъъъъ  отворена (?!)  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами така де - хубав човек, лошо в себе си не държи  Joy
Аз мисля, че изпростяването, където и когато е възможно
е здравословно. Не става дума за това да вършим простотии все пак,
а затова да можеш от време на време да се забавляваш говорейки
така, сякаш не ти пука от никой и от нищо.
Такъв смях пада тогава, че ми държи влага поне по 2 дни  Hug

# 22
  • Мнения: X
Хубаво е човек да има пред кого да се отпусне, да каже някой-друг цинизъм, дори яката да се полигави. Смятам, че никак не е здравословно да не можеш да си позволиш подобно нещо.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
Ами така де - хубав човек, лошо в себе си не държи  Joy
Аз мисля, че изпростяването, където и когато е възможно
е здравословно. Не става дума за това да вършим простотии все пак,
а затова да можеш от време на време да се забавляваш говорейки
така, сякаш не ти пука от никой и от нищо.
Такъв смях пада тогава, че ми държи влага поне по 2 дни  Hug

Хаха, няма да забрявя един път преди години, вървяхме с приятели по една пуста планинска пътека и говорехме глупости, ама страшни...  Изведнъж от един завой изскочи мила двойка на средна възраст, ние млъкнахме, но единия приятел, много извеян, не ги видя. Те се опулиха така  Shocked, а ние учтиво казахме "Добър дееен", както си е редно в планината Joy

# 24
  • Мнения: 6 618
Естествено .Полага ми се !

# 25
  • Мнения: 984
Понякога, с най-близките приятели се лигавя безобразно. Не мога да съм вечно с кофража, така да се каже.

# 26
  • Мнения: 2 448
Изпростявам, и още как.  Laughing Дори тук във форума си позволявам от време на време, какво остава пред близки приятели.   Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
Изпростявам, и още как.  Laughing Дори тук във форума си позволявам от време на време, какво остава пред близки приятели.   Laughing

Е, то за форума е нормално  Joy
Снощи бяхме в апогея си дори  ooooh! Embarassed Mr. Green Joy

# 28
  • Мнения: 1 992
С колегите на работа - доста често, с приятели- още повече.

# 29
  • Мнения: 116
не не изпростявам понякога,,....аз съм си хронично така  Sad

# 30
  • Мнения: 620
Не изпростявам,докато не се събуди другото аз Crazy

# 31
  • Мнения: 631
Да ! Всеки ден в работата между 13.40  и 14.20 часа - не знам каква е тая закономерност, но в това време винаги се отпушват най - невероятните простотии, а там работя вече 10 години. Даже и лаф си имаме за 2 часа на обяд.

В къщи винаги когато имам нужда да се отпусна!
В компания - зависи от хората - все пак съм медицински кадър и нищо нечовешко не ми е чуждо... Mr. Green

# 32
  • York
  • Мнения: 826
Толкова изпростявам, че чак понякога не мога да се понасям  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 478
Аз го наричам разпускане или по-точно освобождаване от задръжки в приятна компания. Снощи бях с приятелки на вечеря, където се случи същото нещо. Тотален релакс, смях на неща, които не могат да се говорят в ежедневието с познати. Много приятна вечер беше!

П.С. Единственият път, когато получих контракции по време на бременността ми, беше по време на една такава разпускаща среща с приятелки в един нощен клуб. То и да ме пита човек какво правя с корема там, но от това изпростяване и от последвалият смях направих контракции, добре че се прибрах и оставих другите да си простеят без мен.

# 34
  • Мнения: 15 619
Извън пътя съм сериозна..... Не можете ме позна! Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 517
Изпростяването ми дества отпускащо. Но си позволявам да съм "проста" само пред определени хора, иначе се старая да се държа на някакво ниво, според ситуацията. Прекалената изисканост обаче, ми е чужда и ме побърква.

# 36
  • Мнения: 6 441
Да,напоследък все по-често!  Crazy

# 37
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
На работното място много рядко с колегите. В компанията на приятели ми се случва по често.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 097
Редовно.
Позволявам си не само пред определени хора, но и пред неопределени, защото ми е в природата. Е, съобразявам се малко или много, но аз съм аз.
В момента в работата средата ми е такава, че съм заобиколена предимно с колеги мой тип и сме го избили на излигавяване даже Crazy

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Скъсваме се от простотийки в нашето семейство, особено мъжът ми е цар - и изобщо не ползваме мръсни думички. В бившата ми работа също има доста колеги от нашата порода и като изтрещим от работа, настъпва голяма лигня. Сериозните и вдървени хора просто не са наш тип и не се сещам да имаме такива приятели.  newsm78

# 40
  • Мнения: 48
Естествено!
Простотията и лигнята свалят всичкото напрежение... Sunglasses

# 41
  • Мнения: 2 401
Изпростявам, когато съм много ядосана.  Когато ми изникват проблеми от нищото. 
Веселенето ми е ентелегентно.

# 42
  • Мнения: 1 192
Винаги!Не ми ли личи? Rolling Eyes
И в работата,и в къщи и сред приятели,даже във форума имам идеална среда и основания да го правя  ku-ku

# 43
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Естествено! Най-редовно след работа като се съберем в парка с другите мами редовно се ръсат простотии. В офиса по-рядко все пак пазим поведение пред шефовете има и външни хора, но се случва да се поотпуснем и там. Действа отпускащо.

# 44
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Естествено, че да. Дори гледам да е редовно, щото е здравословно. Хем се забавляваш, хем релаксираш, има ли по-хубаво от това? Най-често ми се случва с приятели /нали затова са приятелите/, но понякога и с колеги, определени колеги, много е освежаващо - след такива моменти работя с повече ентусиазъм.

# 45
  • Мнения: 398
 Имам страхотни колеги и на работа "изпростяваме" доста често.
 И като се има предвид ,че на ден за  работата отделям 11 часа ( с времето за пътуване) значи порстея доста.

 Важното е ,че ми отива  Laughing Grinning Mr. Green

# 46
  • Мнения: 5 940
Според мен различните хора имат нееднаква мярка за простотията. Ако за един чалгата е простотия, за друг тя е изтънчена музика, а текстовете й висше словесно майсторство. Разказването на тънки цинични вицове за едни е забавление и признак за добро чувство за хумор, а други се възмущават от думата ...... и я смятата за простотия.
Сигурно изпростявам. Дори и по моите си критерии понякога май  изпростявам. Когато се усетя, че е така, не ми е особено приятно, но стореното , сторено. Няма връщане назад.

# 47
  • София
  • Мнения: 816
Доктора ми е предписал по лъжичка простотия-пет пъти на ден.Като работиш за/със/ хора по цял ден и трябва да си сериозен,бързореагиращ,дискретен.Простотията ми е лекарство.Смеха е здраве.Ай със здраве. 

# 48
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами не точно по този начин.
Смятам, че "изпростявам", когато (вместо да обиждам с тих и заплашителен тон) се карам на висок глас по улиците. Случва ми се само с невнимателни шофьори, които толкова бързат да паркират, че дори не поглеждат минава ли майка с количка или дърта баба с бастун по тротоара (все хора, които не могат да скачат като Спайдърмен, дорде човекът си нагласи возилото под точния ъгъл).  Rolling Eyes
Случва се е да гледам някоя абсолютно просташка комедия и да умирам от смях, а когато я разказвам на други люде, те да ме гледат с ужас и погнуса.  hahaha Последната беше с Роб кой беше там (Дюс Бигалоу), който трябваше да влезе в затвора. Ами, глупавичка беше доста и още по-просташка, но аз получих мускулна треска от смях.  Joy

# 49
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
даммм случва се от време на време.
полезно, приятно, разтоварващо ...

# 50
  • Мнения: 1 192
Цитат
Смятам, че "изпростявам", когато (вместо да обиждам с тих и заплашителен тон) се карам на висок глас по улиците. Случва ми се само с невнимателни шофьори, които толкова бързат да паркират, че дори не поглеждат минава ли майка с количка или дърта баба с бастун по тротоара (все хора, които не могат да скачат като Спайдърмен, дорде човекът си нагласи возилото под точния ъгъл).  Rolling Eyes
На мен това въобще не ми влиза в сметките като "изпростяване",а е нормална ежедневна реакция.Така наскоро викнах на един таксиджия(по-правилно май таксист!),който ме напсува ,че вървя бавно като пресичам(а аз бях с количката и при това ме болеше тазобедрената става,на такива ми идва да остана на улицата... #2gunfire)

# 51
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Не. Перманентно ми е изпростяването, поумнявам само където и когато се налага.

# 52
  • Мнения: 5 622
даммм случва се от време на време.
полезно, приятно, разтоварващо ...

 Peace

Качетвеното и с мярка изпростяване е правопропорционално на интелекта на човек  Wink

# 53
  • Мнения: 265
При нас е нещо като ритуал - в месеца веднъж, 4-5 приятелки ходим някъде (някоя хижа , не много известна и не много посещавана ) - обличаме се неглиже , купуваме си банички и боза , ядем ги на капака на колите на някоя отбивка по  пътя (голяма веселба пада докато минават другите ) в хижата обикновенно гледаме да сме сами , слушаме "Черно фередже " Тодор Колев , на Горан Брегович ....... темите : дом , семейство и работа за забранени  , деликатеси и изискана  храна също (поръчваме си манджа - зеле , ориз,  спанак.....)  - Простеем си , разказваме си вицове , мръсни истории, играем .... всичко се документира , но снимки на никой никога не се показват  LaughingРазходки в гората , ритаме топка  ,криеница ,  катерене по дърветата ..........Веселбата е пълна . На другия ден спираме някъде за по една  шкембе чорба , заредени с  по 3 пакетчета дъвки и бонбонки . След това се чувстваме невероятно .........   Или за един ден някъде сред природа .....и пак глупеене и простеене яко. По лекия вариант на кафе някъде , но там всичко изглежда по друг начин ......даже не е и простеене -просто да се оплачем или похвалим една на друга с някоя по неприлична дума казана тихо .

# 54
  • Мнения: 1 192
При нас е нещо като ритуал - в месеца веднъж, 4-5 приятелки ходим някъде (някоя хижа , не много известна и не много посещавана ) - обличаме се неглиже , купуваме си банички и боза , ядем ги на капака на колите на някоя отбивка по  пътя (голяма веселба пада докато минават другите ) в хижата обикновенно гледаме да сме сами , слушаме "Черно фередже " Тодор Колев , на Горан Брегович ....... темите : дом , семейство и работа за забранени  , деликатеси и изискана  храна също (поръчваме си манджа - зеле , ориз,  спанак.....)  - Простеем си , разказваме си вицове , мръсни истории, играем .... всичко се документира , но снимки на никой никога не се показват  LaughingРазходки в гората , ритаме топка  ,криеница ,  катерене по дърветата ..........Веселбата е пълна . На другия ден спираме някъде за по една  шкембе чорба , заредени с  по 3 пакетчета дъвки и бонбонки . След това се чувстваме невероятно .........   Или за един ден някъде сред природа .....и пак глупеене и простеене яко. По лекия вариант на кафе някъде , но там всичко изглежда по друг начин ......даже не е и простеене -просто да се оплачем или похвалим една на друга с някоя по неприлична дума казана тихо .
Егати купона!Искам и аз  Grinning

# 55
  • Мнения: 790
Да.
Имаме семейни приятели, с които можеш да си позволиш всякакви видове разговори. Такъв тип хора, които преди 11-12 години са ти помагали с преместването на мебелите в ремонта на  първото ти жилище( тогава не беше настъпил етапа - дизайнерска къща, фирма изпълнител, фирма за почистване и т.н., влагахме много собствен труд ) или са ти заемали колата си, когато твоята по неведоми причини отиде  в моргата.
Но тези приятели са съвсем малко.
А иначе аз притежавам отвратително циничен речник, с който от години се боря с променлив успех.

# 56
  • Мнения: 5 370
На работа се изпростява на моменти яко. Когато трябва-се работи много, но когато изпушим-еша си нямаме. Laughing
Понякога се казват по-силни думи и реплики, но това е от нерви....после обикновено се извиняваме един другиму и забравяме.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 406
Всеки различно си представя "изпростяване".
Изтрещяването в определен тесен кръг от близки приятели даже е задължително.
Но въпросът е, разбира се, е вярната преценка на публиката, пред която изтрещява човек.

На мен ми се е случвало да ми изпростяват лица, които не са ми нито близки, нито има шанс да ми станат близки и определено не ми е забавно. Напълно е вероятно, тези лица, в собствената си, или подобна компания да се чувстват комфортно и да се забавляват от сърце.
Въпросът е, в крайна сметка, изтрещяването да е забавно и взаимно, най-вече.

# 58
  • Мнения: 38
Когато професията ти изисква абсолютен самоконтрол - какво, кога , как и защо да кажеш, си е направо задължително сред хора, с които можеш да се отпуснеш, да го направиш.

# 59
  • Мнения: 1 192
Всеки различно си представя "изпростяване".
Изтрещяването в определен тесен кръг от близки приятели даже е задължително.
Но въпросът е, разбира се, е вярната преценка на публиката, пред която изтрещява човек.

На мен ми се е случвало да ми изпростяват лица, които не са ми нито близки, нито има шанс да ми станат близки и определено не ми е забавно. Напълно е вероятно, тези лица, в собствената си, или подобна компания да се чувстват комфортно и да се забавляват от сърце.
Въпросът е, в крайна сметка, изтрещяването да е забавно и взаимно, най-вече.
Да кажа аз един случай в подкрепа:
Обществено гише за информация.Идва реда на около 60 годишна жена.Докато й оформят документите един пословичен зевзек (меко казано),чието работно място не е баш там се провиква учтиво  Wink  към въпросната дама:
-Госпожо,вие рошите ли редовно котето?
Да се чудиш да се смееш ли,да плачеш ли или просто да порозовееш... Rolling Eyes Mr. Green

# 60
  • Мнения: 1 470
По всако време!

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Всеки различно си представя "изпростяване".
Изтрещяването в определен тесен кръг от близки приятели даже е задължително.
Но въпросът е, разбира се, е вярната преценка на публиката, пред която изтрещява човек.

На мен ми се е случвало да ми изпростяват лица, които не са ми нито близки, нито има шанс да ми станат близки и определено не ми е забавно. Напълно е вероятно, тези лица, в собствената си, или подобна компания да се чувстват комфортно и да се забавляват от сърце.
Въпросът е, в крайна сметка, изтрещяването да е забавно и взаимно, най-вече.
Да кажа аз един случай в подкрепа:
Обществено гише за информация.Идва реда на около 60 годишна жена.Докато й оформят документите един пословичен зевзек (меко казано),чието работно място не е баш там се провиква учтиво  Wink  към въпросната дама:
-Госпожо,вие рошите ли редовно котето?
Да се чудиш да се смееш ли,да плачеш ли или просто да порозовееш... Rolling Eyes Mr. Green
Това не е "изпростяване", а изпростяване.  Confused

# 62
  • Мнения: 759
Изпростявам ами...все  по-често...  Whistling

# 63
  • Мнения: 490
  Изпростявам, изпускам парата, само с приятели, които също изпростяват. Не е е кеф да се изпростява с хора дето се взимат много на сериозно, толкова на сериозно, че след време си говорят сами   Mr. Green

# 64
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цяла събота бях проста..... Позволих един циганин да ми пее 20 мин на уше с микрофон....  Whistling ooooh! Просто нямаше начин- бях кума...

# 65
  • София
  • Мнения: 2 623
Цяла събота бях проста..... Позволих един циганин да ми пее 20 мин на уше с микрофон....  Whistling ooooh! Просто нямаше начин- бях кума...

Мамина златна  Heart Eyes Като знам как любиш такива работи
верно си е изпростяване  Joy Joy Joy

# 66
  • Мнения: 5 370
Цяла събота бях проста..... Позволих един циганин да ми пее 20 мин на уше с микрофон....  Whistling ooooh! Просто нямаше начин- бях кума...
Офф топик-от личен опит знам, че тия ти пеят, докато не им "запушиш" устата./саксофона/кларинета. В буквалния смисъл на думата. С петолевка или десетолевка.

(а слушала ли си десетминутно соло на кларинет в механа на една ръка от тебе, аааа??)

# 67
  • Мнения: 71
По повод "изпростяването на работното място - 2 години тренирам колежката да се поотпусне  Laughing Тъкмо взе да дава резултати - тя ще напуска....  Сега други ще берат плодовете на моя труд!!!  Crossing Arms

А за мен самата - когато трябва съм сериозна. С години наред ми беше набивано в главата... Обаче как стана тая лоша работа, аз пък като взех че се отприщих - казвам ви - родната ми майка не може да ме познае като "изпростея"  Crazy - седи, черви уши и ме сритва под масата  Mr. Green . Кой беше споменал за микрофони.... Моля телефонните оператори да НЕ записват моите разговори с "акънъ" дружката ми - опасност апаратурата им да се изчерви, нажежи до червено и да даде на късо  Whistling Embarassed Whistling

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 09:40 от wee.jess

# 68
  • Мнения: 2 018
Най-си ги обичам тези моменти.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт