Ужас!Съпруът ми е задлъжнял...

  • 5 547
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Според новия ГПК - при заплата по-висока от минималната и при наличие на деца - удръжката, която могат да ми направят - е равна на размерът на данъка по ДДФЛ. Странното е, че  в работата ми обясниха, че ще ми запорират 1/3 от заплатата, което е доста повече. Ако някой познава адвокат, който е вещ в запорите, моля да ми помогне. Там където ходих само ми взимат пари за консултаци, а напрактика никой не ми казва, къде са моите права, при положение, че никъде нищо не съм разписала.

# 31
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Щом казваш , че мъжът ти е добър баща и се грижи за децата , когато ти отсъстваш най-добре не се разделяйте за да можеш ти да работиш.То че трябва да върнете парите - трябва. Най-добре и той да започне работа за да ви е по-леко. Заедно по-лесно ще преодолеете трудностите.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 919
За съжаление давате непълна информация. Доколкото разбирам се касае за някакви поръчки, а от там ми идва на ум, че вероятно е някакъв бизнес.

Ако записа на заповед е сключен като едноличен търговец имат право да се обърнат към общото семейно имущество, но доколкото ми е известно на мен е трябвало да се мине през процедура на несъстоятелност. Практиката ми е показала, че търговските адвокати нямат нищо общо с пенкилерите или бракоразводните адвокати.

И между другото вие пишете, че тази менителница не е авалирана от вас (тоест вие не сте станали под някаква форма поръчител на този заем). И тук стои въпросът на какво се е основал съдия изпълнителя е насочил изпълнението към Вас. С една дума само от това, което сте писала не е достатъчно да се прецени ситуацията, но предполагам, че адвоката е преценил всичко.

# 33
  • Мнения: 0
Мъжът ми е издал записа като физическо лице, бизнесът беше под форма на ООД. Защо е направил тази върховна глупост, дали заради заплахи - не мога да кажа. А изпълнението е насочено към мои сметки, като семейна имуществена общност. а аз по тях си получавам заплатата. От там е проблемът.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 919
Мъжът ми е издал записа като физическо лице, бизнесът беше под форма на ООД. Защо е направил тази върховна глупост, дали заради заплахи - не мога да кажа. А изпълнението е насочено към мои сметки, като семейна имуществена общност. а аз по тях си получавам заплатата. От там е проблемът.

И да искам не мога да дебитирам по този проблем просто защото не съм запознат със ситуацията. Сега например прочетох, че говорите за събития от 2003 - 2005 година. Нямам представа кога е настъпил падежа на менителницата, но предполагам, че сте проверили дали не е минал давностния срок.

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 23:52 от дядо хаджия

# 35
  • Мнения: 1 520
И между другото вие пишете, че тази менителница не е авалирана от вас (тоест вие не сте станали под някаква форма поръчител на този заем). И тук стои въпросът на какво се е основал съдия изпълнителя е насочил изпълнението към Вас

Основал се е на режима на СИО /съпружеската имуществена общност/ със сигурност. Защото всичко, което съпрузите са придобили по време на брака е общо и принадлежи по равно и на двамата, без значение на чие име е придобито.

# 36
  • Мнения: 1 520
Мъжът ми е издал записа като физическо лице, бизнесът беше под форма на ООД. Защо е направил тази върховна глупост, дали заради заплахи - не мога да кажа. А изпълнението е насочено към мои сметки, като семейна имуществена общност. а аз по тях си получавам заплатата. От там е проблемът.

В какъв смисъл под формата на ООД - мъжа ти има фирма ООД или е подписал записа на заповед в полза на кредитора, който е фирма ООД?! Важно е!

Имам предвид в Записа на заповед какво пише срещу длъжник - трите имена на съпруга ти ли или нещо друго?



# 37
  • София
  • Мнения: 7 919
И между другото вие пишете, че тази менителница не е авалирана от вас (тоест вие не сте станали под някаква форма поръчител на този заем). И тук стои въпросът на какво се е основал съдия изпълнителя е насочил изпълнението към Вас

Основал се е на режима на СИО /съпружеската имуществена общност/ със сигурност. Защото всичко, което съпрузите са придобили по време на брака е общо и принадлежи по равно и на двамата, без значение на чие име е придобито.

Тъй като бързо върви дискусията и постоянно се допълва някаква информация, която не само, че не улеснява дебата ами го затруднява (вземете например обстоятелството, че говорим за бизнес под форма на ООД, а записа е подписан като физическо лице) смятам, че едва ли ще бъдем полезни.

Според мен казуса си е за сериозен адвокат. Още повече, че трябва да се започне от самия договор основание за възникване на задължението, условията на изпълнение и т.н.

# 38
  • Мнения: 0
Да, имаше бизнес под юридическа форма ООД, но записът е подписан от негово име, като физическо лице.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 919
Да, имаше бизнес под юридическа форма ООД, но записът е подписан от негово име, като физическо лице.
А другите съдружници в ООД-то къде са ?

# 40
  • Мнения: 0
Другият почина, миналата година. Адвокатът каза, че след като е изваден изпълнителен лист - давност няма. Самият запис има давност до момента на предявяването му в съда.  Явно ще плащам, докато остарея  Sad

# 41
  • София
  • Мнения: 7 919
Другият почина, миналата година. Адвокатът каза, че след като е изваден изпълнителен лист - давност няма. Самият запис има давност до момента на предявяването му в съда.  Явно ще плащам, докато остарея  Sad

Моето лично мнение е да се консултирате и с друг адвокат. Нека не развивам други теории, защото ще се разводни темата, пък и не мисля, че той ще се реше във форума.

# 42
  • Мнения: 0
Да, разбира се, ще търся и друг адвокат. Историята продължава.....

# 43
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 701
Фиктивният развод не е лоша идея в случая, нещо като застраховка от бъдещи проблеми, още повече, че щом е скрил от теб, че е подписал такова важно нещо, вероятно е да има и други скрити неща /дано да не е така/ и ще е добре да си наясно дали само това е белята или има и още. На мен лично това не ми изглежда като много сериозно обяснение, че не е искал да те притеснява излишно и затова не ти е казал какво подписва.
Стискам палци да се справиш  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 7 996
Отговарям от позицията на неюрист. Ако съпругата не е авалист по записа на заповед, не би трябвало да запорират сметката й. Претенциите на кредитора могат да се насочат към семейното имущество (активи) до размера на идеалните части, собственост на съпруга, но за пръв път чувам за запор върху личната сметка на съпругата.
Има право на възражение в двуседмичен срок от датата на издаване на заповедта за изпълнение (бившия изп. лист), който най-вероятно е минал. Тъй като материята е строго специфична, горещо препоръчвам да се консултираш с адвокат, който да прегледа всички документи. Запорът може да се обжалва, така че това е работа за професионалист, а не за половинчати отговори в нета, базирани на непълна информация.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 01:10 от милинка

Общи условия

Активация на акаунт