Дилема - дали ще му направя лоша услуга ако го спра от детска?

  • 2 592
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 345
Знам,че ще е трудно с две но мисля че ще се справя мн. обичам да си е покрай мен детенце и с двете също ще се оправя пък и ще ми помага и таткото (надявам се) Мисля,че няма да има ревност защото той от мн. отдавна все пита кога ще имаме бебе и мн. иска да има сестричка още не съм му казала мисля,че е рано. А ако го пускам изобщо на детска ще съобразя да не е по едно и също време с раждането знам,че може тогава да стане по-голяма беля. Особено в първите месеци няма да е трудно когато бебето само спи за после ще му мисля като дойде много време има до тогава

# 31
  • софия
  • Мнения: 2 542
Съветвам те да го спреш.Моята девойка ходеше с удоволствие само в първа група.След това любимата и госпожа отиде в ЧДГ и всичко се преобърна.Дойде друга учителка.Ходенето се превърна в кошмар.Отказа да  спи след обяд и то завинаги. Започна да изтерясва пред вратата на градината и тъй като имах възможност да работя  вкъщи я отписах.Гледах я една година.Само веднъж се разболя и то леко при условие ,че има диагноза астма с преобладаващ алергичен компонент.Дадоха ми идеята да я запиша в предочилищната група към училището до нас и от март месец тръгна пробно.На 5.5 месеца е. Много и харесва. Прибирам я на обяд.Сега е ваканция и няма търпение да ходи пак.Дефакто наесен ще кара предучилишна , но с набора си.Важното е ,че е щастлива.Значително по малко боледува сред 12 деца , а в градината бяха 28.Пък и това са деца , които не ходят болни , защото има кои да ги гледа по продължително.Тъй като има кой да ги води за 3 часа е логично, ако е болно да си го остави вкъщи.За тези три месеца не видях нито едно детенце с деряща кашлица и разноцветни сополи като в ДГ. При мен искаха само да има навършени 5 години и се  случи  свободно място.Но питах и в съседно училище и казаха , че няма проблем.Пробвай този вариант. Simple Smile

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
да,определено този вариант -детето да бъде "слушател" в предучилищна от 5г е добър за такива дечица,стига разбира се да им харесва и да се чувстват добре там. Peace

# 33
  • Мнения: 1 085
По читалищата има такива забавачки от 9 - 12 часа.

# 34
  • Мнения: 388
Аз лично не бих го спряла. Твърдо съм за ДГ. Ако детето има проблеми с общуването, не мисля, че начинът да му се помогне е като се държи за полата на мама.

# 35
  • Мнения: 14 133
Няма да му направиш лоша услуга. Гледай си го, като имаш възможност. Можете да намерите много допълнителни занимания и извън градината, за да му разнообразявате ежедневието и да общува с връстници. А и има предучилищни групи към повечето основни училища.

# 36
  • Мнения: 67
 Stop
Аз вече  съм в подобна  ситуация:бебето е на 6 месеца, а баткото на 3г. и 9м. и е в първа група / да уточня, че баткото ходеше и на ясла две години без проблем/.
И на мен ми даваха съвети да си го гледам, но аз предпочетох да е при приятелчетата си.Очаквай ревност, и аз го бях подготвила много одавна, още преди да забременея.Освен това, той много искаше да стане батко и бебето да е момиче,той и избра името с голям мерак, но като си дойдохме  вкъщи и бебето сучеше по един час стана страшничко, но го преодоляхме. Сега "работя" по следната схема: като си дойде от детска, аз се занимавам с него , а тати с бебето и компенсираме.
Нека си почине лятото и после опитай, ако не върви естествено , че ще се гледате.Каквото и да решиш те подкрепям Peace, а всяка майка знае кое е  най- добре  за детето й.
  love001 newsm10

# 37
  • Мнения: X
Според мен - да, ще му направиш лоша услуга.
Сега нещата ти изглеждат едни, но с появата на второто стават други. Това, че ще те гледа как обгрижваш бебето по цял ден ще подсили ревността му и ще забави развитието му. Децата имат удивителната способност да подражават на по-малките, вместод а ги учат да бъдат по-големи.
При моята дъщеря ходенето на градина спомогна много за липсата на ревност - тя имаше своя среда, свои интереси, приятелки, занимания и т.н., а следобед заедно с бебето ходехме по площадките и продължаваме да ходим.
И не съм съгласна с кака Сийка - майка ми е начален учител, разликат между посещавалите и не посещавали детска градина деца е огромна. И не е вярно, че няма такива, които да плачат за майа си. Има ги, че и във втори, и в трети клас. Колкото повече майката се притеснява, че отрочето ще бъде подтискано от "лошите" учителки, които ще му налагат правила, с които то рано или късно трябва да свикне, толкова по-мрънкащо става детето.
Също не съм съгласна, че градината е излишна, или пък съм случила на такава. И в яслата, и в градината голямата е следвала някаква учебна програма, учат се да рисуват, оцветяват, правят апликации, моделират, играят подвижни и ролеви игри, общуват в група. Имат занимания по танци, плуване, английски, абе...все неща, които ти не можеш да предложиш, особено при наличието на второ дете.

Ти си знаеш и себе си, и детето си, аз бих работила в насока детето да свикне, да хареса градината, да я приеме, като нещо важно, което то прави, с което да се чувства отговорно и голямо. Както мама и тати ходят на работа.....

# 38
  • Мнения: 1 181
И аз съм ЗА детската градина. Особено след като проблема не е здравословен. Винаги май така се случва, че едната госпожа е "лошата" и децата не я харесват. Смятам, че ще свикне. Моето дете даже в началото няколко пъти се напика в градината. Но децата трябва да са сред деца, така имат социални контакти, учат се да общуват, да делят играчки, виждат другите какво правят и се опитват да подражават (за добро или лошо). Колкото и да се занимаваш с него не мисля че можеш да заместиш, това на което ги учат в ДГ. Още повече, че ще си ангажирана и с бебето.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 345
той и сега от стреса в новите ситуации даде на заден с развитието, а вървеше доста напред според учителките му. В старата градина ходеше с такъв ентусиазъм,че чак да му се чудиш. Тук тръгвайки още първият ден не е плакал и даже госпожите се учудиха как е възможно,но ето дойде моментът в който почна да реве. Според мен има причина, той е доста контактно дете или поне беше и много беше адаптивен не съм очаквала никакъв проблем от него. Смятам,че задачите тук се поставят не като игра, а точно като на ученици (това си е мое проучване след случките, не твърдя за вярност) мисля,че това го е стреснало много, доста са строги не казвам,че е вредно,но мисля,че  не е и полезно да се третира едно 4 год. дете да се третира като ученик буквално. смятам,че уроците трябва да са малко и забава особено в първа група докато привикнат. Два дни имаме напредък без реване,но с друга моя тактика (също незнам правилна ли е притеснявам се) Строго обяснение сутрин,че не се реве и да се държи прилично и като мъж. Директно почнах да се говоря с него както бих го направила с друг, който ме е подразнил. Той познава характера ми все пак и разбира добре кога съм мн. ядосана и подейства,но дали е правилно или не го подтискам?

# 40
  • Мнения: 4 362
Евка,при нас се появи същият проблем.Пуснах я на градина,започна с учудващо желание,ходи месец,всеки ден тя ме събужда още в 6:30 и иска да се приготвяме за градината,но от няколко дни имаме големи проблеми.Оплаква се,че децата я удрят,а тя не отвръща,започнала е да страничи,когато я прибирам бяга и с плач се гушка в мен,днес отново се оплака,че са я удряли,а тя категорично отказва да се защитава,а най фрапиращо беше,че когато се прибрахме постоянно се гушкаше,разплака се отново,започнах да я разпитвам,а тя докато ми говореше,че не иска там,че не и хубаво започна и да повръща....Започвам да се плаша,че явно е нещо станало и ще я травмирам,имам възможност да я гледам чак до предучилишна възраст и смятам да го направя.Учителките всеки ден ми се оплакват,че тя била много чувствително дете,явно и не яде там,а те не ми казват,защото докато повръщаше днес,беше само стомашни сокове  Confused
Не се притеснявай от несправянето с двете деца,няма такова нещо,за всичко си има време,по голямо внимание на по голямото ,разходки и така,всичко ще е наред.
Аз също се притеснявам,че може би ще е грешка,че няма да ходи на градина,но сама виждам,че тя не е ходила на ясли,а знае и може много повече неща от повечето деца в групата.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 345
Има още време при нас и все още съм на кръстопът, но да ти кажа вече от опит не прибързвай с отписването. По-добре първо за известно време я спри после пак пробвай и така. Моя понеже няма кой да го гледа сега все още си ходи,но след двуседмичният стрес,който ми причини та и бях почнала психолог да търся знаеш ли какво ми изръси една сутрин? "Мамо днес няма да ти правя циркове обещавам" и наистина спря с цирковете. Иначе по описание същият е като твойто момиенце не отвръща,а го бият и от това се оплакваше всекидневно и плачеше и тойе чувствителен.

Общи условия

Активация на акаунт