люлка- шезлонг

  • 5 759
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Искам да ви попитам, харесала съм си една люлка, според вас дали е удачно да слагам малката в нея като тя е на 1 месец или и е още много рано(те уж ги дават от 0+). Ето я и нея
http://www.kasidabg.com/fisher-price-products_id-8223.html

Ще се радвам да си кажете мнението.Благодаря.

# 1
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
За деца до 11 кг, но не казват от каква възраст.Една маса продукти са от 0+, но за мен това е търговски трик.Виж люлката 'на място", защото на снимката детето е седнало, а твоето бебе е още много малко за да седи.Ако има лежаща позиция-вероятно може.Би ти била удобна, ако бебето е неспокойно и си иска полюшване, но за толкова малко бебе аз не бих рискувала. Peace

# 2
  • Мнения: 1 650
според фишер прайс е от 0+ до 6 месеца или 11 кг т.е. според сайта им
Няма напълно легнало положение (имам предвид гладко като дъска на 180 градуса), както и столчетата нямат, за ползване до час и половина в една поза (макар че едно месечно бебе да се люлее един час малко много ми се вижда). Има и другото, според не знам си кой евростандарт не тряабва да е напълно легнало (някъде към 165 градуса трябва да е наклона) заради риска от повръщане и задушаване.
Интересното е че по кутиите пише до 9 кг (налепено е допълнително) според щатския сайт е 11.3 кг (25.lbs)
по скоро се презастраховат.
Graco са с повече положения на гръбчето (3 май) и са до 11 кг (до 13 според сайта им).

# 3
  • Мнения: 100
И аз съм на мнение,че тази люлка е за по-голямо дете.Поне след третия месец.Аз и двете деца си ги изгледах в столчета за кола,като в началото слагах възглавнички под гъзето.Относно твоя въпрос мисля,че шезлонг е по-подходящ в случая. Peace

# 4
  • Мнения: 2 013
Като гледам позата на бебето в люлката ми се вижда същата и като тази в кошчето за кола.
Според мен няма проблем да я вземеш и да слагаш бебето вътре максимум до час.
Аз за успокоение на малката съм я люшкала в кошчето за кола,понеже нямаме такъв шезлонг. Wink
Това си е мое мнение,ти си майката и ти прецени дали да вземеш шезлонга,аз не виждам проблем.

# 5
  • Мнения: 1 650
колко килограма е 3месечно бебе (грубо)

# 6
  • Мнения: 9 776
колко килограма е 3месечно бебе (грубо)

6-7 кг /грубо Laughing/.
Ние така и не купихме подобен шезлонг, но пък кошницата за кола я ползваме и досега често.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз и двете деца си ги изгледах в столчета за кола....
и аз така.
До 11кг ми се струва неоправдана тази цена (особено ако детето ти качва като моето).
Въпреки, че и аз се бях замислила да му вземем нещо подобно, но беше за по-голямо детенце и до 32кг

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
колко килограма е 3месечно бебе (грубо)
сина ми беше над 7кг.

# 9
  • Мнения: 1 650
ако е от 3 месеца е още по неоправдана
от 6 до 9 кила е реално два месеца
по добре
http://www.kasidabg.com/fisher-price-smart-3-1-fisher-price.html или
http://www.kasidabg.com/fisher-price-products_id-12095.html
a шезлонга Zen Series определено си е връхта
жалко че аз не мога да се опъна в него, един такъв на работното място ще ми се отрази добре и ще ми се впише в мебелировката
 Joy

# 10
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Купих нещо подобно на детето - не точно люлка, но подобно на шезлонг, който се люлее, като позата на бебето ми изглежда същата  като люлката, която си харесала :


http://www.kasidabg.com/fisher-price-shezlong-fisher-price-2-1-link-a-doos.html

Сложих я в него, когато беше точно на 25 дни. Не мисля, че има някакъв проблем. Бих казала, че в столчето за кола бебето е по-седлнало.

Люлката ми върши идеална работа и до днес и не заема толкова много място.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 23:17 от abutikon

# 11
  • Мнения: 1 372
Според мен няма проблем да слагаш бебето вътре. Мисля че после ще можеш да го ползваш поне до някое време като столче за хранене. Според мен обаче цената на въпросната люлка е неоправдана, но това ти си преценяваш.

# 12
  • Мнения: 1 650
е има и по скъпо
Graco Sweet Peace 580 лв, пак до 6 месеца

# 13
  • Мнения: 252
Според мен пък люлката си става за новородено,но да не се прекалява.Не може положението да е напълно легнало,защото когато люлката се залюлее напред главата на детето ще е надолу.Не знам дали го обясних както трябва. Embarassed  А з имам тази люлка от самото раждане на малката. http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.1537 Имам вяра на производителя,защото почти всичко детско е с тяхната марка. Няма положения на гръбчето,но позата е като в стола за кола.Тогава ми се стори по-практична,защото люлките до  9 кг.се израстват прекалено бързо.Колкото хора толкова и мнения за това сама си реши. Ето как седи в нея реално детето  http://picasaweb.google.bg/bubeto.llbb/5#5339995514337709058

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 23:36 от LLBB-bubeto

# 14
  • Мнения: 1 354
Много ви благодаря, наистина люлката е малко скъпичка, но ни наближава погачата и мисля това да и е подаръка от близките(както и да е)........наистина може би ще е по удачно да взема тези които са до 18кг.
И аз си мисля, че не трябва да е напълно легнала, защото може да повръща.....ама все пак реших да ви питам, имате повече опит от мен. Peace

# 15
  • Мнения: 6 713
Не бих слагала бебе на 1-2 месеца в такава люлка. Не бих купувала изобщо такова нещо, ползва се за много кратко и не мисля, че е оправдано. Люлеенето е настрани, което за мен лично е неприятно.  Thinking Една позната имаше такова вкъщи и веднъж пробвах мойта бебка - хич не й хареса, пък и детенцето на мойта позната също не обичаше да седи много в тази люлка.
Люляла съм я иначе в столчето за кола, после и тя се научи сама да се люлее. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 658
За точно таzи люлка нямам лични впечатления, но обикновените бебешки шеzлонги от тоzи тип са според мен, мнооого полеzен и евтин вариянт  Peace , ето..
http://www.zadeteto.info/index.php?m=320&category=157&pc … ROCKER&lang=1
Теzи уж се полzват по_кратко (аz обаче съм страшно доволна, свърши ми много добра работа, моят не беше съшия), но пък и в люлката няма как да сложиш голямо бебе.
Като цяло обаче Фишер Прайz са много добри, приzнавам ги...

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 01:03 от Сова

# 17
  • Мнения: 723
Според мен пък точно тази люлка ще е едно от най-ценните неща, които съм набелязала да купувам като му дойде времето.
Едни наши познати я имат тази люлка и детето им я ползва вече почти 1 година. Казаха, че страшно им е помогнала, защото много бързо заспива бебето в нея.
Търсих я в Ebay преди да разбера, че вече я има и в България, и там в коментарите всички хора твърдят, че с тази люлка просто са се родили, защото има и музика и разни работи, които се въртят отгоре и особено за по-ревливи бебета е голямо спасение.
Това е само мое мнение де, но аз съм си я набелязала от доста време.   bouquet

# 18
  • Мнения: 723
забравих само да добавя, че от самото начало го слагаха бебето в люлката и не мисля, че са имали някакви проблеми.

# 19
  • Мнения: 2 100
Изглежда много хубава люлката, дано й се радва бебока.  Peace Лично ние взехме обикновен шезлонг, който да има пълно легнало положение и точно той ни помагаше доста по време на коликите, дори в него е спал през повечето време.  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 39 809
Аз бях решила да купя точно тази. И съм застанала в магазина и се чудя. Не я купих, защото нямах толкова свободно място в детската стая. Купих друг модел.
Ако има напълно легнало положение може би ще стане за новородено.
Моята люлка нямаше. Слагах Алекс в нея след 2рия месец. Спрях да я използвам в края на 8мия. Алекс не стоеше мирно Simple Smile и люлката поскърцваше Simple Smile

Бях доволна от покупката. Мисля, че използвах люлката пълноценно. Полезна вещ.

# 21
  • Мнения: 222
става за 1 месечно бебе.тези люлки се правят с анатомични форми.слага те ли децата си  в кошниците които са като орехови черупки?защо си мислите че тия люлки са за по големи деца .те са точно за деца от 0+ до 6 месечна възраст.но всеки си решава за своето дете.аз лично съм ползвала всеки един продукт,който е за улеснение в гледането на детето и не съм имала нито един проблем с развитието на детето и гръбначния му стълб.в крайна сметка не сме в панти века ,а в 21 век и всичко което се прави за децата и то от специализираните фирми е тествано и безопасно. smile3503

# 22
  • Мнения: 9 814
Слагах детето си в подобна люлка след като навърши два месеца.

# 23
  • Мнения: 122
Люлката е много хубава. Ние я имаме. Но на моя син вече му е малка. Има 3 положения на седалката.Няколко мелодии.Но много си зависи от детето дали си заслужава толкова пари. Моя син в началото много я харесваше и седеше в нея с удоволствие но след 2-3 седмици му писна и пак започна да реве, но той си е ревливо бебе така че...... Ето и реална снимка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=292688&pid=9263727

# 24
  • Мнения: 998
Страхотна е люлката.Имаме подобна ,но нашата седалка си е в направо седнало положение.
Малкият можеше да я ползва по-рано като му сложех възглавнички и я приспособях да не е
съвсем легнал.Полюлявах го така не повече от час ,но бързо му омръзваше.Много отдавна
люлката е в немилост.

# 25
  • Мнения: 4 294
Разбира се, че става за детенцето ти. И естествено, че няма да се люлее в нея с часове, в началато трябва да стои за кратко, защото бебето е малко още и може да се превъзбуди. Люлката е много хубава, удобна и занимателна. Ако имаш място и щом няма да даваш ти парите - вземай я.
На мен ми обясняваха колко малко ще се ползва шезлонга, нямало нужда от него, но ето, че още ми е в употреба.  Laughing Нямах място за люлка, иначе щях да взема на дъщяре ми.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз лично съм нямала подобна люлка, но мои познати иамха и я ползваха доста време почти до годинката на детето. Мисля си, че е полезна вещ.

# 27
  • Мнения: 330
Не знам за тази, малко скъпа ми се вижда, аз имам от 70-80 лв. на Chipolino. Това е едно от най-ценните неща, които имам. Слагах го в него от първия месец и досега го ползваме. Разбера се не трябва да седи много дълго време там, но до половин час става. Просто, ако го нямам шезлонга не виждам къде бих го държала бебето на сигурно и интересно място, да може да ме гледа например като готвя и домакинствам. Кошницата за кола също става, но е по-тежка, а и често остава в колата. Ето го моят http://www.flickr.com/photos/29126621@N03/3147374815/ и http://www.flickr.com/photos/29126621@N03/3307517732/.

# 28
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Да, мисля че можеш да я използваш сега за бебчо, но не за продължително време.
Лично аз обаче бих ти препоръчала шезлонг. Върши почти същата работа (е, да, люлее се "механично"  1swing ), но е мноооого по-евтин.  Peace

# 29
  • Мнения: 603
И аз съм на мнение,че тази люлка е за по-голямо дете.Поне след третия месец.Аз и двете деца си ги изгледах в столчета за кола,като в началото слагах възглавнички под гъзето.Относно твоя въпрос мисля,че шезлонг е по-подходящ в случая. Peace

Напълно подкрепям. Използвам за бебето в момента шезлонг и столче за кола, защото му омръзва само на едно място.  Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 44 190
Аз лично имам някакъв спомен, че тази люлка съм я гледала но с доста по-легнало кошче(като за кола), че така на снимката детето си е директно седнало, като в стол.....
Иначе...за кг-мите е мн относително...моят на година беше почти 8 кг, 11 на 2 годинки...така че зависи от детето Wink

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pi … mp;pcat=bgsw_fssw този вид на фишър повече си заслужават, после става на люлеещо столче...ако не се лъжа бяха до 18 кг.

# 31
  • Мнения: 2 658
Аз лично имам някакъв спомен, че тази люлка съм я гледала но с доста по-легнало кошче(като за кола), че така на снимката детето си е директно седнало, като в стол.....
Иначе...за кг-мите е мн относително...моят на година беше почти 8 кг, 11 на 2 годинки...така че зависи от детето Wink

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pi … mp;pcat=bgsw_fssw този вид на фишър повече си заслужават, после става на люлеещо столче...ако не се лъжа бяха до 18 кг.
Да тук съм съгласна, таzи, която си покаzала повече си zаслужава цената. Според мен е далеч по_добър варянт от първата  Peace И аz мисля, че е до 18кг. Друг е въпроса, че до толкова я дават, а колко се полzва реално, е раzлично... За килограмите, да рzлично е. Моето в момента е към 10кг  Wink , Тоест първата люлка отдавана щеше да е потънала в маzето..

# 32
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Зависи от детето, моя мъж се чудел между двете, тази която си показала и другата която може да се ползва и само като шезлонг, но тъй като били на оферта и не се решил коя точно, купил и двете, добре обаче моя син не хареса нито едната и за мой голям ужас си седят и събират прах, но и моето диване си избира само нещата, така беше и с проходилката, аз избрах една сложих вътре писна, не му хареса и така пробвахме доста до като сам си избра, инаце втората си е по практична
а за килограмите зависи, на 4м бяхме 8кг, сега на 18м е 23

# 33
  • Мнения: 925
Купих на малкия ей такъв шезлонг : http://www.kasidabg.com/fisher-price-shezlong-fisher-price-2-1-link-a-doos.html , когато нямаше и месец. Тъй като вибрацията го успокояваше, дори спеше в него.

# 34
  • Мнения: 805
Хубава е да.
Позата на бебето е като в столче за кола.
А аз моето столче го ползвам и за количката. Затова реших без люлки и шезлонги поне вкъщи.

# 35
  • Мнения: 2 111
Шезлонгът и люлката са най-ползваните и полезни вещи вкъщи.
Люлката не е на Фишър Прайс,купихме я когато беше на 5 месеца и я ползвах до 1г.2мес. някъде и после я научих да заспива без люшкане,а в шезлонга я слагам откакто стана на  2 месеца.
За кг е индивидуално-на 1г.6м. дъщеря ми е 9800 гр. и още си ползваме шезлонга,който е до 9 кг  Laughing
Така че купувай смело която си харесаш,момичетата са дали добри предложения  Wink

# 36
  • Мнения: 945
Имам точно такава люлка и не съм много доволна. Тя е тип столчЕ, което може да се налкони наzад, но дефакто детето си остава седнало, т.е. с навирени крака. Има един друг модел на Фишер Прайс, zелен, където гръбчето на люлката се сваля и става почти равно и те съветвам да си купиш нея.
Иначе като фукции е супер, но детето може да го слагаш сподед мен не по рано от 3 месеца (zа синята става въпрос), а като станат на 4 вече не им се лежи в люлка, а искат сами да иzследват света и тя става ненужна.

# 37
  • Мнения: 83
Тази люлка, която си си харесала е за по-голяма. Според мен на около 6 м. нагоре. Аз имам шезлонг-люлка на Фишър Прайс и е за новоредоно и докато стане 18 кг. Има го в Томи Таун или нещо такова беше. И въпреки това слагам едно одеалце за да си е съвсем легнала и не го ползвам постоянно, а от време на време.

# 38
  • Мнения: 324
Искам да ви попитам, харесала съм си една люлка, според вас дали е удачно да слагам малката в нея като тя е на 1 месец или и е още много рано(те уж ги дават от 0+). Ето я и нея
http://www.kasidabg.com/fisher-price-products_id-8223.html

Ще се радвам да си кажете мнението.Благодаря.
По-удачно е да си избереш люлка-шезлонг. Тя позволява напълно хоризонтално положение на бебето. От това ми се струва, че ще се изсипва. Бебо е в шезлонг от деня на прибирането ни вкащи от АГ. Обича да се люля там, през деня си дреме спокойно в него, а вечер заспива в кошарката си.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 190
.:Geri:. - кой точно е вашият модел...

# 40
  • Мнения: 252
.:Geri:. - кой точно е вашият модел...
До колкото разбрах нейната е тази http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.1537  ,която всъщност имаме и ние  http://picasaweb.google.bg/bubeto.llbb/5#5339995514337709058
 и според мен си заслужава всеки лев.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 190
е то и  в нея детето е доста седнало....
аз питах за зеленият модел който описва всъщност кой е....на който пада гръбчето....

# 42
  • Мнения: 9 450
Прекалено е малко детенцето.Изчакай още малко да попорасне,пък тогава.

# 43
  • Мнения: 9 973
за мен си е скъпа играчка.....може и с нещо по-тънко да минете

# 44
  • Мнения: 462
Изчакай поне да стане детето на 3 месеца и тогава го слагай в шезлонг. И ние имаме на Фишер праис (макар и не точно този модел) и като гледам детето е сгънато и за нстава за бебе на един месец и се чудя как дават така че е от 0+ месеца

# 45
  • Мнения: 141
Аз имам една подобна, но не чак с толкова екстри, пак на Fisher price и е от 3месеца нагоре, а тази  която си избрала ми се струва за още по-голямо дете. Аз моя още не смея да го слагам в нашата, защото ми се струва прекалено седнала.

# 46
  • София
  • Мнения: 5 079
Предполагам, че можеш да я слагаш, не мога да ти бъда особено полезна, тъй като за щастие си спестихме тая джаджа. Столчето за кола ни вършеше страхотна работа - ползвахме го и като люлка, и като шезлонг. Wink

# 47
  • Мнения: 2 334
Аз имам подобна люлка и слагах дъщеря ми от 2 месечна .Но тази е много скъпа според мен.Нашата е от 65лв и е почти същата.

Общи условия

Активация на акаунт