Захранване със сирене

  • 9 924
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,

Бхте ли споделили как точно захранихте със сирене? А след това с какво ястие го предлагахте освен с попара? Колко пъти седмично и в какво количество? Благодаря

# 1
  • Мнения: 6 713
На 7-8 месеца дадох (към края на 7ми месец), почнах с козе сирене, после и краве. Освен в попарата, може в зеленчуковото пюре в 12.00ч.

Самото захранване - съвсем малко в началото, просто да опита за вкус, постепенно увеличих дозата.

# 2
  • Мнения: 174
ЛУРДЕС,

А до колко стигна?

# 3
  • Мнения: 6 713
ЛУРДЕС,

А до колко стигна?

Като количество ли? За попарата и за пюретата - една сравнително малка бучка. На око го режа сиренето, тъй да се каже. Rolling Eyes
Бях чела някъде (тука из форума Simple Smile), че не трябва да се прекалява със сиренето, защото може да натовари стомахчето. Затова го давам предпазливо, не прекалявам. Забравих да напиша в предния пост - сиренето го кисна, за да не е солено. Peace

# 4
  • Мнения: 2 587
Захраних с попарата към осмия месец.Слагала съм в последствие и в пюретата,в юфка,в кус-кус,в някои супи.....като количество - колкото кибритена кутийка.

# 5
  • Мнения: 219
захраних със сирене на 10 месеца, колкото грахово зърно, после с всеки ден увеличавах количеството до достигане на размер кибритена кутийка  Wink давам го с попара, кус кус, натрошено в картофено пюре и т.н.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Когато захранваш дай два дни по съвсем малко.След това дозата в попарата би трябвало да е сирене колкото кибритена кутия, масло колкото нокътя на малкия ти пръст и два сухара.

  Давам сирене почти всеки ден в макарони, овесени ядки, попара, грис и зеленчуково пюре.

# 7
  • Мнения: 9 973
с попара и с кус-кус

# 8
  • Мнения: 529
Сирене дадох за първи път около 11тия месец,искиснато във вода.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
За първи път дадох на около седем месеца и половина, когато захраних с глутен и правех попара. Към годинката вече ядеше около 50 грама на ядене. Слагала съм му и в супите и в пюретата.

# 10
  • Мнения: 1 305
За първи път сирене дадох на 8 м, първо по малко и после увеличих. Сега и давам да си яде само сирене или с звездички.

# 11
  • Мнения: 236
Сиренето въведох с попарата в началото на 7-я месец. И в началото, и сега, слагам по една бучка, колкото орех(така се изразява педи Simple Smile). В момента, освен в попарата, слагам сирене и в овесените ядки с АМ. В пюрета не съм слагала Peace

# 12
  • Мнения: 4 434
Въведох с попара в 7 мия месец изкиснато.Първите дни малка бучка след това увеличих.

# 13
  • Мнения: 367
В началото на седмия месец заедно с попарата. От началото давам краве сирене на Маджаров, изкиснато, за да се обезсоли. Започнах направо с количестовото за попара - бучка колкото кибритена кутия.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В началото го дадох с попара, после съм го прибавяла към пюрета или супа.

# 15
  • Мнения: 1 372
Дадох сирене на 8 месеца. Първоначално изкиснато, а сега вече не. Въведох го с попарата / преди това ползвах извара/ и сега давам почти ежедневно. Давам сирене с попара, трахана и юфка.

# 16
  • София
  • Мнения: 119
Сирене дадох някъде към 7-мия месец беше смес - овче и козе.  Предварително изкиснато - поне 2 дни, добавях го към зеленчуковото пюре наобяд. Постепенно увеличавах количеството - сега давам почти през ден с зеленчуковото пюре. 

# 17
  • Мнения: 1 336
Дадох сега на 8 месеца и половина, искиснато козе сирене. Слагам по малко в зеленчуково пюре. Количество на око, може би около 20 грама сложих днес в спаначено пюре.

# 18
  • Мнения: 4 292
Синът ми беше на около осем месеца, когато опита сирене за първи път. С дъщеря ми още не съм го въвела и май няма да стане в следващите два месеца, съдейки по темповете с които захранвам.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Въведох сиренето/изкиснато/ със зеленчуково пюре.Попари не съм правила.

# 20
  • Мнения: 2 658
Въведох сиренето/изкиснато/ със зеленчуково пюре.Попари не съм правила.
И аz по същия начин. На около 8 месеца. Количеството е на око, малка бучка. Слагам почти всеки ден, но понякога пропускам. И никога не слагам, когато давам месно пюре  Peace

# 21
  • Мнения: 15 379
Сирене за първи път предложих на 9 месеца и половина. Тъй като категорично отказа да яде попара, сложих съвсем мъничко - няколко трошички в зеленчуковото пюре. После го слагах в супите, сега вече в много готвени ястия (спанак, коприва, доматена каша и пр.), предлагам го и на сандвич, в салата и пр.

# 22
  • Мнения: 498
Тъй като и на нас ни предстои захранване със сиренце, вярвам че и на мамата пуснала темата би й било интересно, та питането ми е...

кое сирене и по-"полезно", по-"безвредно", по-добре да се захрани с него:
- козе,
- овче,
- краве?

Предполагам, че заради алергията към белтъка на кравето мляко се захранва със козе или овче, но те не са ли по-тежки? И на кои марки съответно купувате? Ясно е, да гледаме да не са от растителен произход.

# 23
  • Мнения: 1 336
Овчето е тежко да, и на мен ми се стори мазничко и затова дадох козе. За марки не знам.
Козето сирене се намира по-трудно, аз лично като купувах имаше само на 2 марки - Жоси и още някаква друга, не помня каква.

# 24
  • Мнения: 15 379
Можеш да опиташ с козе сирене, което се намира изключително лесно в софийските вериги супермаркети.
На мен лично най-много ми допада козето на Маджаров. Други добри сирена от козе мляко са Жоси, Лакрима, Лактис. Ти ще прецениш кое е най-доброто. Обикновено са доста солени и им трябва здраво изкисване.

# 25
  • Мнения: 174
Благодаря на всички включили се мамчета  bouquet
Възникна ми още един въпрос относно изкисването, а той е: Като обезсолявате /изкисвате/ сиренето цялата бучка ли слагате да стои постоянно във вода или само количеството, което ще се дава например днес? И по колко дни изкисвате?

# 26
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Ами аз си слагам цялата бучка и давам от него най-рано след 2 дни.Иначе дребния яде само овче сирене засега.Първо беше в попарата, а сега му правя и макарони или слагам в пюрето.

# 27
  • Мнения: 245
След 8-ия месец, но нито в попара, нито в макарони и до днес, не харесват. Сега най- обичат на препечена филийка. А за изкисването, цялата бучка, след 1 ден съм им давала.

# 28
  • Мнения: 15 379
Винаги изкисвам цялата бучка. Обикновено сипвам топла вода, благодарение на нея сиренето се обезсолява много по-бързо Peace.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 222
Цялата бучка. Държа я във вода, докато свърши.

# 30
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Цялата бучка. Държа я във вода, докато свърши.
И аз така. Захраних със сирене на 7 месеца, но попара  не яде до ден днешен. Редувам жълтък и сирене в обедната манджа.

# 31
  • плевен
  • Мнения: 644
Сирене слагам в попарата след 7-ия месец.Изкисвам го.А относно количеството винаги е на око Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Захраних с попарата. Количество .....  newsm78 , на око ... на мен да ми хареса  Laughing . В друго не съм слагала.

# 33
  • Мнения: 312
Към 8 месец започнах да давам на бебка сирене,като в началото само по няколко трохички докато достигнах количество - кибритена кутийка.Предварително обаче сиренето го обезсолявам.За сега на бебка сирене слагам в попарата,зеленчуковото пюре.аз и изкисвам сирене примерно за 2-3 дни не повече,като предната вечер го сложа в хладилника. PeaceСиренето което за пръв път дадох е краве на "Маджаров"

# 34
  • Мнения: 3 453
Въведох с попара в 7 мия месец изкиснато.Първите дни малка бучка след това увеличих.

    И аз Peace

Общи условия

Активация на акаунт