Кога най-рано можем да сложим детето на про&#

  • 2 622
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 053
Аз бих я сложила като стане на 9 или 10 месеца.При нас се пада около Коледа.Но на теб ти е рано още,не бързай.

# 31
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз я сложих при 6 навършени месеца.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сложих сина си на проходилка в 7-я м., когато вече можеше да се изправя сам. И аз си мислех, че това ще му създаде радост, защото той беше от децата, които не се научават да пълзят преди да проходят (колкото и усилия да положих), а искаше някакво движение, но все пак изчаках да дойде подходящата възраст.
Това важи и за двете ми деца. Peace

# 33
  • Мнения: 467
Според една статия в МОЕТО ДЕТЕ, която ми дойде много ''навреме'' детето трябва да седи само стабилно.
Това е и мнението на френските педиатри. Трябва мускулите на гърба да са достатъчно силни за да понесът подобно натоварване.

# 34
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Сложихме малкия на 6,5 месеца, но до 7,5 той само седеше в проходилката без да прави опити да ходи.Можеше да седи стабилно.

# 35
  • Мнения: 1 045
Незнам кога е правилно,но моето дете го сложих когато можеше само да се изправя в кошарата,т.е.към 8-ми месец.

# 36
  • Мнения: 204
Всеки си преценява за детето ,но аз моето в никакъв слу4ай няма да го сложа в проходилка.

# 37
  • Мнения: 2 447
Тогава когато се изправи само...Това беше препоръката на лекарка с която коментирахме точно това...

# 38
  • Мнения: 245
Не знам до колко има ефект от тях, но и двамата ми сина съм ги сложила при навършени 7 месеца. Големия хвърчеше с нея и проходи на 1г.2м. Малкия изпадаше в истерия като го сложа, 2 опита и повече и не го сложих. Проходи на 11м. На 1год. като стана седна в нея да се вози, така до 1г.6м. си правеше състезания с нея. Ако имам трето дете, не бих го сложила.

# 39
  • Мнения: 2 011
Много е рано-безумно рано,някъде към 9 месеца можеш да я сложиш!

Ако въобще я сложиш,нека е от 9 месеца наистина.

# 40
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз мислех да се размина с тази покупка, но преди седмица взех проходилка.
Алекс не ходи. Прави крачки, държейки се за ръцете ми.
Може и да си въобразявам, но от както стои в проходилката... забрави как се местят краката Simple Smile

# 41
  • Мнения: 711
Аз го сложих на 6 месеца, а на 8м. вече ходеше стабилно като го държах за ръце. На 10м. проходи сам. Не си гледам детето по разни теории, а се водя по него. Той беше готов тогава за това тогава го сложих.  Peace

# 42
  • Мнения: 106
на 6 месеца я сложих на проходилка.

# 43
  • Мнения: 998
Когато започна сам да сяда и да се мъчи да се изправя започнах
да го слагам.От началото по няколко минути и така постепенно
по повече време.
Това стана след 7-мият месец.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 817
По съвет на ортопед я сложих в проходила на 6 месеца. Задържала се е там не повече от 15-20 мин. Много бързо губеше интерес . Реално съм я слагала на ден за максимум 30 -40 мин и я използвахме около 2 месеца. Като стана на 8.5 започна да се изправя и толкова с проходилката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт