Чакаме с нетърпение ЮНСКИТЕ мъничета! Тема №70

  • 11 017
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 50
Водица, честит син! да е жив и здрав, а на теб бързо възстановяване!

Ооо, моми4ета, какъв хубав ден само си изкарвам - тук е лятооооо! 30 градуса  Sunglasses! сутринта бяхме на открит басейн и плувахме и се попекохме, после на обяд с приятели, после разходка, после сладолед, после се прибрахме вкъщи и една хубава дрямка му ударихме (то Сашо още спи де Grinning). Сега си имам клюкарско списание да продължа да си мързелувам и да се наслаждавам на прекрасното време! И най-прекрасното е, че денят е дълъъъъг - не се стъмва до полунощ! Ех, как знаем кога да го планираме Бебчо - баш в най-хубавото време ще се роди  Laughing

Кате, столчето изглежда много хубаво. Но ние нали нямаме кола, и въобще не съм се заглеждала по марки, а направо взехме едно Макси Кози втора употреба, просто да има за 3-4 пъти, дето се вика от болницата да можем да се приберем с едно такси. Едва ли ще го ползваме повече. Но щом е скандинавска марка - значи е качествено и много здраво! Може да отгледаш още 3-4 деца с него  Wink

Да чукна на дърво, стрии още нямам. А престанах да се мажа със специална козметика може би преди 3 месеца, и минах само на кокосово масло за тяло на Body Shop, че повече ми харесваше. Но виж целулитче съм си отгледала в порядъчни количества. Ще го мисля после - дано с разходки, и много плодове и зеленчуци пооправя малко положението, пък по-нататък и мазила и ще бъда като нова  Praynig Ама Стефчо хал хабер си няма да излиза...Дано тия дни с малко повече плуване, разходки и  luvbed да се сети къде е правилния път!

Приятна вечер от мен, отивам да си чета клюкините и да пия смуути с много лед  Sunglasses

# 211
  • Germany
  • Мнения: 7 965
Честито момченце на Водица! Да е жив и здрав и много щастлив!

# 212
  • Мнения: 35
Честито и от мен на Водица  bouquet

Гледам че обсъждате стриите - аз да чукна на дърво нямам нито една. То и аз като Гъди сигурно досега съм дала над 300 лева за Мустела, но изобщо не се оплаквам защото помага. Незнам дали е до мазило или до кожа.
Ама кво се учудвам мисля че е нормално да нямам щом само 6 кг. съм качила и се надявам още в болницата да ги махна Blush

# 213
  • Мнения: 3
И аз съм неразделна с помпата на 3 часа...... пада голямо цедене......

Стрии нямам нито една мазах се колкото да не е безз хич......

# 214
  • Мнения: 59
Честито на мама Водица Simple Smile Да  й е жив и здрав сина и много да я слушка Simple Smile


Аз да ви се похваля Simple Smile Днес нали ходихме с Mayflower на пазар та се сдобихме с по 1 рокля и аз онзи ден си купих още една и чак сега успях да се снимам с тях :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=381804&pid=12604244
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=381804&pid=12604250
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=381804&pid=12604240

за да се видят снимките само давате "Вход" без никаква парола

# 215
  • Мнения: 57
Супер са роклите Simple Smile И с рокля корема не изглежда толкова тежък, нали Simple Smile От скоро и аз се сдобих с една. Ама като видях Somebody с шапка колко е сладка, и аз сега искам  Grinning

# 216
  • Мнения: 79
Честито момченце на Водица,да и е жив и здрав Божидар и много да е послушен

За стриите и на мен ми излязоха около пъпа няколко,но там кожата се опъва най много и как сърбиии
имам си и няколко от вътрешната страна на бедрата и под едната гърда,а не съм пропускала мазане
и сутрин и вечер така че си е до кожа Naughtyа и аз качих доста килограми
Сега са червени,нали няма да останат такива?До колкото знам после ставали бели нооо дали има вероятност да си останат червени newsm78

yaya86 Супер си с роклите newsm10

# 217
  • Мнения: 13
Честито момченце на мама vodica! Да е живо и здраво!

Аз днес свалих много детски приказки на MP3-ки и съм много щастлива ... Съвсем случайно ги намерих, а са приказки на балкантон, които аз съм слушала като малка.

Стрии и аз имам от 2 седмици някъде ... нямах нито една никъде, а сега се появиха точ1но около пъпа ... но вече усещам, че кожата ще ми се разкъса там, то нормално да се появят стрии... а и аз качих доста.

yaya роклите са прекрасни

Отивам да готвя, че никое време не стана ... добре, че мъжа ме търпи все още.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 20:34 от mgamisheva

# 218
  • Мнения: 24
Честит син на Водица, да е жив и здрав и много да ги радва!

Момичета много ви благодаря  Hug дано наистина бързо да се оправи Praynig

anyto първоначално Мони беше около 6 месечен когато започна кашлица, водихме го на прегледи, но навсякъде казваха " детето е здраво, нищо му няма" и така около 2 месеца, докато го заведох в клиниката по алергология на Александровска болница, там му направиха кръвен тест и му откриха алергия към дом. прах, плесен, тревни полени и някои храни. Започнахме лечение с антихистамини (противоалергични) и детето се оправи за една седмица. И така там си го наблюдаваха периодично.
Един ден обаче вдигна температура беше пипнал някакъв вирус беше вече около 2 годинки и половина, заведох го при личната и хоп антибиотик, обаче въпреки антибиотика детето не сваляше температурата, започна и кашлица която се засилваше. Водех го всеки ден при нея и тя ми викаше " Е ти какво искаш нали пие антибиотик ще се оправи". Да ама не, детето не се оправяше, а все повече се влошаваше и на третия ден го заведох в алергологията при д-р Мустаков който каза след като го прегледа " Детето е спешно за болница, той е с тежък астматичен пристъп". Бях потресена думите му още кънтят в ушите ми. Изпрати ни в пулмологията за приемане по спешност. Доктора който беше дежурен там се уплаши каза "детето губи пулс, много е зле, не му стига въздух до белия дроб" Приеха го сложиха му ударна доза урбазон и инхалации с вентолин през 20 мин за разширяване на бронхите. Цяла нощ плаках до него и проверявах дали диша. Доктора каза че ако сме били закъснели с около 2 часа детето си е било отивало............. Оправиха го там за два дни. Толкова бяхме уплашени с баща му. И това по вина на небрежността и недостатъчната компетентност на така наречената лична лекарка  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Това беше момента в който алергията се преобразува в астма,неправилното лекуване на вируса "отключи астмата". И така до ден днешен, но вече доста по рядко с пристъпи и непрекъснати наблюдения от специалист.
Май стана дълго сори ако съм ви отегчила. Но това е историята с нашата астма.

# 219
  • Мнения: 136
yaya, много сладки роклички, поздравления за вкуса  Peace

Стрии и аз нямах до миналия месец, изведнъж се появиха. Точно както mgamisheva описва - и аз имам чувството, че около пъпа кожата ми се е опънала до краен предел. Надявам се, че като спадне коремът, с малко повече мазане и коремни преси, ще изчезнат  Praynig

Да се похваля - имам си вече стерилизатор и нагревател на Avent - подарък са ми и общо взето спестихме малко над 200 лв.  newsm44

Започва "Размяна на съпруги", цял ден го чакам, много ми е интересно това предаване.

# 220
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Лелеееееее, само няколко дни, а броят на излюпените толкова нараснал Crazy

Честито на всички мами, гушнали за пръв път прекрасните си бебковци и бебковици през последните дни! Да им растат здрави, умни, будни, енергични, щастливи и усмихнати Hug! (съжалявам, че пак не е поименно, но отново е от цялото ми сърце)

На останалите 2в1/ 3в1 - стискам палци да мине бързо, лесно и с минимални болки Peace

Отивам да кача малко снимки в албума, че срамота - изтормозих детето последните дни, баща му ме обяви за луда, та поне да покажа чавето на широката публика Mr. Green

# 221
  • Мнения: 639
Честита рожба на мама Водица! С пожелания за здраво бебче и бързо възстановяване! Поздравления за името - Божидар много ми харесва.

Преди малко се завърнахаме и бързам да пиша. Днес беше доста уморителен за мен ден. Първо станах рано-рано, за да се изкъпя, гримирам и т.н., за да отидем на време на преглед. Всичко е наред засега, бебко се развива добре, достатъчно е голям, ако реши и сега да излиза; води и плацента - нормални за този етап. Знам, че често коментираме за размерите и пишем, че теглото е относително и приблизително. Днес Докторът ни каза, че при добър ехограф и точно измерване, отклонението може да е до 10% от цифрата, която се изписва на екрана. След УЗ прегледа ходихме на запис на тонове, после се върнахме за гинекологичен преглед + взимане на секрет за изследвания (това "разпокъсване" и повторно връщане за преглед се наложи, понеже дойде едно момиче в напреднала бременност с кървене и Докторът ни помоли да отидем на запис на тонове, докато я прегледа и после пак да се върнем. За радост, е нямало проблем с момичето!). После гинекологичният преглед си болеше (чак се срамувам от себе си, като го пиша - да се оплаквам, че е боляло от няколкосекундна "инвазия", и то контролирана, от професионалист, като ме чака цяло раждане и то - надявам се- нормално  ooooh!). Отново същото заключение - много ниско долу главичката, готов за излизане ... Признавам си, че ме хвана шубе - то че си близо, близо си е, ама все някак си абстрактно ми се струваше - да дойде юни, а той е след часове буквално ... На 5ти и 6ти и 7ми до обед трябва да стискам, защото Докторът ще отсъства (на семинар), и си мислех, че след 7ми ще ни повика на преглед, ама не - още на 3ти юни (Гъди,  Wink) ни иска пак. Което ме навява на мисълта, че може и да не е само за преглед ... Знам ли, щеше ми се да е малко по-нататък, ама - когато реши, добре дошъл е!
Като излязохме от кабинета и се почна едно ритане и опъване дупе-крака и ръчички долу, по едно време ми се доплака чак. И друг път е бил много активен, но за час-два и после се успокоява. Е, днес продължи почти без прекъсване от около 6-7часа, и то много силно (през това време се видяхме с едни приятели на кафе, а после ходихме на гости на едно село - на Свеки-2) и се успокои едва когато си пуснах седалката в колата успях за заспя за цели 10мин! Толкова изтощена се чувствах, все едно съм изкопала на дядо лозето!  ooooh! На някой друг от вас случвало ли му се е да е толкова активно бебчето през тези дни?
Виждам, че поне 4-5 момичета се оплакаха от стрии около пъпа. Точно щях да споделям за подобен проблем! Преди около седмица се появи едно петно около пъпа ми - стои като по-лъскаво - това стрии ли са? Че ми е чувствително и ме боли, и преди съм споделяла. Днес след толкова силно и продължително ритане си мислех, че всеки момент ще ми се сцепи там.  Confused
Сори, че толкова дълго писах за себе си, просто исках да споделя с някого, а с кого, ако не с братството.  Wink Ще се върна да изчета, а на всички "настоящи и бъдещи" мами пожелавам прохладна, спокойна и отмаряща нощ!  smile3524 Sleeping

Муцунка, 3в1 за юни май вече не останаха. Wink Веднага отивам в албума да се заредя и надъхам с хубави емоции от сладките ви бебешори!

# 222
  • Мнения: 753
Муцунке, ти как ги докара и двете на 18-ти ... Да са ти живи и здрави в ефир, че и аз все безадресно честитя...
И аз ще ида в албума Simple Smile , а стаята ще кача по-натам, като сложим завивките на голямото легло Wink пък може и с децата да е...

Simple Smile Ще да  е щастливо това число...
Снимките са страхотни, бях виждала само близнаците на Ди и Моника на Мишел  Embarassed
Всички да са живи и здрави!

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 00:00 от ayas

# 223
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ти остави, че и двамата ги докарах на 18-ти, ми и татко им и кучката са на 18-та дата. Направо настръхвам Mr. Green
Муцун - 18.02
Григор - 18.03
Муцунище - 18.05
Гера - 18.12
Отделно на 18.05 е родено синчето на братовчедка ми (вече на 3г.), а в деня, в който родих малкия Ру, най- добрата ми приятелка роди прекрасна дъщеричка, преносена 7 дни - надпреварвахме се. Аз й бях обещала да родя преди нея, ако се потутка още малко, то така си и стана - изпреварих с 11 часа и някакви минути  Joy
Amorevole, заплес съм, простено е. То бременност, после майчинство, после пак бременност - не е малко за и без друго малкото ми мозък Crazy

# 224
  • Мнения: 216
Честито на Водица за Божидар. Да са живи и здрави и много много щастливи мигове заедно.

Tsveti: Сина ти не е ли постоянно на стероиди и бронхоразширители, както и на антихистамини? Защо има пристъпи( при астма, ако е под контрол не трябва да има никакви пристъпи) Няма ли и спасителен инхалатор, 4е да не се налага болница? На какви лекарства е?


За тези мами, които искат да искарат бебо: Има няколко натурални на4ина освен  luvbed
 Яжте ананас
 Яжте пикантна( люта) храна
Вземете рициново масло(4с.л.), в малко сок или 4ай, или колкото искате за да не ви е гаден вкуса. След около 2-6 часа трябва да запо4не диария а с нея и контракции(родилни). Това е много популярен бабин метод. Ако искате за по-сигурно се посъветвайте с лекаря си. Понеже това предизвиква диария- трябва да пиете многоооооооооо вода и те4ности за да не се обезводните9 което си е по принцип проблем при раждане)

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 01:07 от Lil_Vixen

Общи условия

Активация на акаунт