Сега ако не ви омръзна - няма кога

  • 2 140
  • 51
  •   1
Отговори
Ето продължението на фоторепортажа Grinning
Пак морето. Там имам представяне и на парашут Laughing Laughing Laughing
Последният ден в Б-я
Малко развлечения за децата на Шотландска земя преди първият учебен ден на Мони
Първи учебен ден
Маримас - парад Това е една 800 годишна традиция на градчето, в което живея. На времето са си избрали този ден просто за забавление. Правят карнавално шествие, като на него е забранено участието на моторизирани превозни средства. Избира се и Кралица на шествието с придворните й. Обаче се издъних и снимките са малко, защото разсеяната Хонда взела пълната карта на фотоапарата  Embarassed Embarassed. Денят после продължава с конни надбягвания, надсвирване на гайдари и лунапаааааааарк. Комшиите ми казаха, че всяка година на този ден пече слънце и денят е прекрасен. Тази година не направи изключение, въпреки че предният ден се изля такъв дъжд.....Приятно гледане. Дано не съм ви писнала Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 173
Ето продължението на фоторепортажа Grinning
Пак морето. Там имам представяне и на парашут Laughing Laughing Laughing
Последният ден в Б-я
Малко развлечения за децата на Шотландска земя преди първият учебен ден на Мони
Първи учебен ден
Маримас - парад Това е една 800 годишна традиция на градчето, в което живея. На времето са си избрали този ден просто за забавление. Правят карнавално шествие, като на него е забранено участието на моторизирани превозни средства. Избира се и Кралица на шествието с придворните й. Обаче се издъних и снимките са малко, защото разсеяната Хонда взела пълната карта на фотоапарата Embarassed Embarassed. Денят после продължава с конни надбягвания, надсвирване на гайдари и лунапаааааааарк. Комшиите ми казаха, че всяка година на този ден пече слънце и денят е прекрасен. Тази година не направи изключение, въпреки че предният ден се изля такъв дъжд.....Приятно гледане. Дано не съм ви писнала Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Ама то детенцето не ти ли е малко, че да ходи на училище?  newsm78
Няма и 5 годинки милото, или не ти е верна лентичката?  Crazy

# 2
  • Мнения: 88
mnogo sladki :love:leleee  chak se razmechtah za momichenze.

# 3
  • Мнения: 1 854
Ето продължението на фоторепортажа Grinning
Пак морето. Там имам представяне и на парашут Laughing Laughing Laughing

Какво е усещането по време и след приземяването с парашута?Аз досега не сьм го правила,но засега ме е страх.
Как ви се казва хотела в Сл.бряг?
Стана ми много мило като видях мелницата и пьтя свьрзващ новият сьс старият град на Несебьр Heart Eyes.Много готини снимки...продьлжавам натам с разглеждането.....

# 4
  • Мнения: 4 244
Няма да ми омръзнеш, да знаеш  smile3534
А ученичката ти е просто прелест  Hug - толкова слънчева и щастлива, дано да е и толкова усърдна над тетрадките Wink
Приказни костюми за извадили каките от раклите за тоя празник, чак на мен ми се прищя да стана и аз кралица на празника  Whistling

А за парашутните ти подвизи само едно  newsm10  newsm08- на мен няма да ми стиска да се кача Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 854

Ах, каква чаровница е дьщеричката ти.Успех в учението и винаги да ходи на училище с усмивка!Много са и сладки дрешките с които е обле4ена за училище.По натам видях,че това са униформи,отначало мислех,че ти си измислила облеклото. Grinning

# 6
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Ти давай,давай снимчици пък няма ни омръзна newsm10
Снимките са супер
И аз искам на парашута smile3511,и бънджи съм запланувала,но ще остане за догодина.
Симона направо цялата грее,толкова е горда ,че става ученичка
Очичките и са пълни с радост.
Дано да е все така.

# 7
  • Мнения: 1 854

Трябваше и ти да се снимаш с жените и носиите Grinning
Бялата каляска е много красива-като от приказката за Пепеляшка Hug,разкошна е и за сватба.Сигурно Кралицата на шествието има честта да се вози в нея Wink

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Хонда, честита ти ученичка!!! При вас униформите са малко по-различни от колкото при нас  newsm78 Само пуловерът и чантата са същите  Laughing и ние сме с такъв цвят кралско синьо  Wink
На Прага намерихте ли столовете за масаж  Mr. Green

# 9
.....Ама то детенцето не ти ли е малко, че да ходи на училище?  newsm78
Няма и 5 годинки милото, или не ти е верна лентичката?  Crazy
Тук почват на 5 години. А когато ги няматя навършени има една схема по месеци и тя влиза в нея. За това тръгва сега. Пък и 5 ще прави само след месец Wink

# 10
mnogo sladki :love:leleee  chak se razmechtah za momichenze.
Ми хайде де Wink Grinning

# 11
....
Какво е усещането по време и след приземяването с парашута?Аз досега не сьм го правила,но засега ме е страх.
Как ви се казва хотела в Сл.бряг?
....
МИ нормално си е усещането. Голямо дърпане на въжето обаче трябва за да се презимиш и то на сушата. Мноого съм горда, че успях да го направя. Честно казано по-голямата тръпка си е излитането. Мария даже успя да падне на прибежките, които трябваше да направим докато ни дръпне на високо моторницата и се беше малко шашнала, но после пак искаше да се качва Grinning
Хотелът се казваше "Централ"

# 12
...А ученичката ти е просто прелест  Hug - толкова слънчева и щастлива, дано да е и толкова усърдна над тетрадките Wink
....
Дай боже Praynig Grinning

# 13
Хонда, честита ти ученичка!!! При вас униформите са малко по-различни от колкото при нас  newsm78 Само пуловерът и чантата са същите  Laughing и ние сме с такъв цвят кралско синьо  Wink
На Прага намерихте ли столовете за масаж  Mr. Green
Те униформите са различни за различните училища. Към нашите има и вратовръзки, но с нея още не съм я снимала.

За Прага съмняваш ли се....... Flutter Набиха ми се на очите тия столчета, но най-посещаемото място беше безмитният магазин Laughing Laughing

# 14
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
А, Хондичка, как ще ни омръzне. Wink Много сладка ти е ученичката. Simple Smile Доставя ли й удоволствие да ходи на училище?
А какво наистина е усещането с парашута, аz не мога да се престраша на такова нещо.

# 15
Доставя ли й удоволствие да ходи на училище?

За сега да. Строява се в ранна утрин пред вратата. Обикновенно един час по-рано и почва да претропва и да пита кога ще тръгваме. Дай боже така да е до края на всичките й образования Praynig Grinning. Ходи определено със желание и й харесва. Ама то в такава класна стая и на мене ми се приходи  Crazy

Цитат
А какво наистина е усещането с парашута, аz не мога да се престраша на такова нещо.

Усещане на птица. Гледаш всичко от високо. Аз много обичам такива екстримни нещица. По лунапарковите съм се качвала на какви ли не щуротии. А половинката все вика "Само като си помисля, че хора са ги правили и ми се отщява и дострашава Grinning"

# 16
  • Мнения: 1 173
Много са ти хубави децата.  Simple Smile
Пу пу, живи и здрави да са.

# 17
  • Мнения: 513
Ууу, направо каталясах от снимки.  smile3534
Мони е една малка прелест! Да са ти живи и здрави милите принцески. Жестоки са!

# 18
...Мони е една малка прелест! ...
Ще видиш как ще се изтъркули бързо времето и ние ще въздишаме по Мария като ученичка. Hug
Що растат толкова бързо  Sad

# 19
  • Мнения: 4 212
Понеже си отговорила на пове4ето въпроси които отново бих задала (Ки4ка Конкретната), направо да кажа, 4е сте супер  Peace
Малката както винаги в движение, каката красавица, ли4и и желанието да у4и, а стаята и е разкош, вси4ко в розово и дърво, супер. Тая треви4ка зелена, като я видях и ми дойде желанието да грабна солницата да ръся и хрус хрус  Whistling  Mr. Green

# 20
А някой от желаещите да ми оправят градината видя ли какво проектче съм набелязала. Ей там дето е Парка в Еър (Ayr) съм снимнала туй онуй  Crossing Arms Laughing

# 21
  • Мнения: 5 183
Привет!!! И аз разгледах снимките с интерес, особено първолашките. Много сладка е Симона с униформата и каква ентусиастка само... пу-пу, да не са и уроки!!!
А ина4е, у4илището, класните стаи, та и униформите досущ като в НЗ.

# 22
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Е хайде сега....няма да ни омрьзнеш Hug.Пьк и снимки ,кой не оби4а да разглежда Wink.Много са ти готини принцеските Heart Eyes,да са ти живи и здрави Praynig

# 23
.....
А ина4е, у4илището, класните стаи, та и униформите досущ като в НЗ.
И как няма да са. Нали е бивша колония на Кралството. Пък и от там дипломите ги признават на приидващите Flutter, че и шофьорските книжки Wink Laughing

# 24
  • Мнения: 5 183
.....
А ина4е, у4илището, класните стаи, та и униформите досущ като в НЗ.
И как няма да са. Нали е бивша колония на Кралството. Пък и от там дипломите ги признават на приидващите Flutter, че и шофьорските книжки Wink Laughing
Да, и аз така знам. Те много млади хора натам са се запътили - към Европа през Англия, някои се установяват там, други бродят, трупат експириенс и впе4атления и се завръщат.
Но мисълта ми беше за даскалото. Много подобно е вси4ко.

# 25
  • Мнения: 1 116
Гледам богата програма сте имали в БГ, как за 14 дни успяхте толкова много места да обходите?
Ученичката е много сладка, ама защо тръгват още през август? Като гледам май малката има по-голям мерак и от каката за школото Simple Smile

# 26
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
А някой от желаещите да ми оправят градината видя ли какво проектче съм набелязала. Ей там дето е Парка в Еър (Ayr) съм снимнала туй онуй  Crossing Arms Laughing
Хондичка, добре си се ориентирала. От Англия идват много от иzвестните градинари Flutter Вие докъде стигнахте с ремонта на къщата?

Я ми кажи моля те, кога децата сменят училището при вас, на около 11 год. ли? Класовете им по колко деца са?

# 27
....Ученичката е много сладка, ама защо тръгват още през август? ..
Ами тя тук лятната им ваканция не е толкова голяма. Два месеца е. Толкова им стига. Между сроковете имат доста почивки - споко, не са ги претоварили Grinning

# 28
.... Вие докъде стигнахте с ремонта на къщата?

Я ми кажи моля те, кога децата сменят училището при вас, на около 11 год. ли? Класовете им по колко деца са?
С ремонта, дето вика половинката - до кривата круша. Абе пак има напредък. Вече си имам компютърна стая (стъди му викат тука) Flutter Sunglasses. Остават холът, една от спалните, антрето, едната баня, кухнята вече не броя (тя ще е някога си). В същност тя си е добре, но искам просто да е по-модернистична като предната, която ми беше стъкнал Flutter Grinning
Да ми е жив и здрав- Все някога ще свърши Hug

Упс, за училището.... Основното е до 7-ми клас. Сега в първи клас са две паралелки с по около 20-тина деца. Казаха, че тази година са много над обикновенното. Преди са били 10-15. За по-големите класове не знам по колко класа са и колко деца Embarassed

# 29
  • Мнения: 1 116
Упс, за училището.... Основното е до 7-ми клас. Сега в първи клас са две паралелки с по около 20-тина деца. Казаха, че тази година са много над обикновенното. Преди са били 10-15. За по-големите класове не знам по колко класа са и колко деца Embarassed

Ама наистина ли на 5г и първи клас, и какво ще учат в първи клас?

# 30
...

Ама наистина ли на 5г и първи клас, и какво ще учат в първи клас?
Започнаха с преговор на фигурите (квадрат, триъгълник, правоъгълник, кръг, ромб - но тях още в предучилищната ги учиха). Сега учат кои букви са гласни и ги учят фонетично (това е всъщоност новата програма, по която работи училището). Миналата година са имали по-добри резултати и за това продължават и тази година. По принцип децата тук нямат домашни, но по тази нова програма ще имат. Тоест ние родителите имаме, защото трябва да им помагаме да учят тия звуци (например буквата А, няма да я казвата като "Ей", а точно така както се пише, и както се произнася в думите, в които си се пише като А и се чете като А). Не знам дали ме разбра за какво иде реч, но това е ново при тях. По нататък ще започнат и да сричат и смятат. Дават го плавно и славно. Дето се вика децата в Б-я това го знаят още от яслите, скоро и от родилният дом Laughing

# 31
  • usa
  • Мнения: 2 113
честита ти ученичка! все така бодро да крачи към школото Simple Smile.
това униформата им ли е?

# 32
....
това униформата им ли е?
Да - като малки изтърсачета са  Laughing Laughing

# 33
  • usa
  • Мнения: 2 113
Ама наистина ли на 5г и първи клас, и какво ще учат в първи клас?
танче, ама те и тук почват на пет. верно, че му казват киндергарден, но очакват от децата до края на учебната година да могат да четат и моите наистина четяха.

# 34
Малееее, Хондич.......... все такива да си ти усмихнати и готини госпожичките
http://community.webshots.com/photo/431982655/432021298JjtTvO
Снимките ги гледах 3 пъти и още не мога да се нарадвам на тези от парвият учебен ден Hug

# 35
  • Мнения: 1 278
Хондураске, много са ти готини децата, родата и парада тоже  Wink Grinning И по-голямата част от снимките в другата тема успях да разгледам.
Вие, че сте готини, готини сте. Но и самите снимки ги раздаваш доста профешънъл - спазени третини, ала-бала  Wink Laughing С удоволствие ги разгледах  Flutter

# 36
  • Мнения: 4 629
Ех, че хубави снимки  Hug Давай още, ако има няма да ни омръзне да гледаме Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 452
...

Ама наистина ли на 5г и първи клас, и какво ще учат в първи клас?
Започнаха с преговор на фигурите (квадрат, триъгълник, правоъгълник, кръг, ромб - но тях още в предучилищната ги учиха). Сега учат кои букви са гласни и ги учят фонетично (това е всъщоност новата програма, по която работи училището). Миналата година са имали по-добри резултати и за това продължават и тази година. По принцип децата тук нямат домашни, но по тази нова програма ще имат. Тоест ние родителите имаме, защото трябва да им помагаме да учят тия звуци (например буквата А, няма да я казвата като "Ей", а точно така както се пише, и както се произнася в думите, в които си се пише като А и се чете като А). Не знам дали ме разбра за какво иде реч, но това е ново при тях. По нататък ще започнат и да сричат и смятат. Дават го плавно и славно. Дето се вика децата в Б-я това го знаят още от яслите, скоро и от родилният дом Laughing

Нова ли е програмата? Защото аз като едно любознателно и ученолюбиво българче си научих детето на азбуката още в началото на тази година и като дойде свекърва ми през май се изхвалих, че Изабела познава всички букви, че и името си пише. А тя свеки ме попита защо не съм я учила фонетично, защото с азбуката не може да се научи да чете. Shocked Аз наскоро и купих една дебела книга за първолаци (защото беше намалена) и я рагледах от любопитство. Ще учат математика (събиране, изваждане, ДРОБИ!), познаване на часовника, сравнения, форми, изобщо неща, които са лесни и за мен, обаче нямам представа как ще и обяснявам "късите" и "дълги" гласни. Ние имаме още 2 години дотогава; все нещо ще измисля.  Laughing
Тук децата започват училище на 4 години - детска градина. Изабела ще тръгне през септември.

# 38
Не знам колко е нов този начин на учене , но децата в САЩ така учат буквите и да четат - фонетично.

# 39
  • Мнения: 7 430
Хондичка, много ви са хубави снимчиците от Булгаристан Mr. Green....и красива ученичката Wink на кого ли се е метнала....Нека и върви по мед и масло школото Mr. Green

# 40
Малееее, Хондич.......... все такива да си ти усмихнати и готини госпожичките
.....
Дай боже Hug

# 41
...Но и самите снимки ги раздаваш доста профешънъл - спазени третини, ала-бала  Wink Laughing ...
Абе какви третини бе душата. Снимам както ми падне Laughing Laughing. Да не казвам пък щерката как снима. Като тръгнахме за Б-я й взехме нейният фотоапарт "Барби" да си отснима детето. Леле какво щракане му удари. Но примерно от лента с 36 снимки, 6-7 бяха с образ на тях Laughing Laughing. Уж гледа милото през прозорчето, центрира те и тъкмо като натиска копчето и вече го мести Laughing Но така се учи човек

# 42
.....
Нова ли е програмата?....
Тук децата започват училище на 4 години - детска градина. Изабела ще тръгне през септември.
Не знам от колко време се практикува и дали въобще се практикува от другите училища, но за това в което е Симона този "експеримент" е за втора година. "Оправданието" беше точно, че така децата се учели по лесно да пишат и четат. Нещата, които ги изброи за учене вярно, че фигурират в програмата. Сетих се, че бяха ни показвали как са рисували други деца стрелките по часовниците  Hug Grinning
Не знам кое водят за училище в Канада и САЩ, но Симона започна баш училището (праймъри 1). Иначе за това, което говорите тук го водят предучилищна и го започват на 3 години. Първата година е антипрескул година, следващата е прескул и ето ни в първи клас.  Tired Grinning

Последна редакция: чт, 25 авг 2005, 11:29 от Honda

# 43
  • Мнения: 2 452
.....
Нова ли е програмата?....
Тук децата започват училище на 4 години - детска градина. Изабела ще тръгне през септември.
Не знам от колко време се практикува и дали въобще се практикува от другите училища, но за това в което е Симона този "експеримент" е за втора година. "Оправданието" беше точно, че така децата се учели по лесно да пишят и четата. Нещата, които ги изброи за учене вярно, че фигурират в програмата. Сетих се, че бяха ни показвали как са рисували други деца стрелките по часовниците  Hug Grinning
Не знам кое водят за училище в Канада и САЩ, но Симона започна баш училището (праймъри 1). Иначе за това, което говорите тук го водят предучилищна и го започват на 3 години. Първата година е антипрескул година, следващата е прескул и ето ни в първи клас.  Tired Grinning

При вас започват с 1 година по-рано отколкото тук. Тук истинското училище започва на 6 години.
Снощи Изабела нарисува часовник. Laughing Много приличаше на истински - само кръг с две стрелки.  Heart Eyes
А дроби ще учат ли в първи клас? Защото аз малко се учудих заради дробите.

# 44
....
А дроби ще учат ли в първи клас? Защото аз малко се учудих заради дробите.
Да ти кажа ли на предварителните родителски срещи като, че ли не видях такова чудо, но няма да се учудя. newsm78

# 45
  • Мнения: 1 278
Абе какви третини бе душата. Снимам както ми падне

Е, значи си ми природен талант, моме. Вземи да го развиеш барем  Grinning Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 368
Честита малка ученичка! Много е чаровна Мони!  bouquet
А колкото до ваканцията в Б-я - все такива ваканцийки да си спретвате винаги!

# 47
  • Мнения: 1 630
хонда, и аз да се наредя на редичката да кажа, че ти  е страшно сладка ученичката
успех на съкровището с учението, пък след някоя друга година да може да се похвалиш и със снимка от завършване примерно на Оксфорд  Wink с малка черна шапчица и тога
 

# 48
Дроби в най-проста форма - половинки, четвъртинки се учат в киндъргардена в САЩ

# 49
  • Мнения: 486
Страхотни снимки! Честита ти ученичка - много е сладка в униформата!
Снимките от Габрово ме карат да си припомня младините - изглежда сякаш града почти не се е променил през последните години.

# 50
.... изглежда сякаш града почти не се е променил през последните години.
Има май такъв момент, което не говори чак кой знае колко добро за него...Виж центъра мааалко от малко го поддържат - гледам сградите бяха пребоядисали. Но извън него....... Sad

Цитат на: raly
....пък след някоя друга година да може да се похвалиш и със снимка от завършване примерно на Оксфорд   с малка черна шапчица и тога
Дай боже. Не държа да е Оксфорт, но поне да завърши нещо понагоре  Wink

# 51
  • Мнения: 3 394
голяма си скица-що не ми каза,че ще има фотки по-рано Mr. Green

пу-пу, по-убаво от нашето нема (еле па шотландско) Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт