Бременност и Ултразвук - Германия

  • 3 244
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Момичета здравейте,

искам да Ви попитам , защото съвсем се обърках. С първата си бременност преди 7 години ме гледаха всеки месец на Видеозон. Със сега започналата втора бременност гледам в Мutterpass-a , че са само три гледанията. Това означава ли, че за 9-тте месеца само три пъти ще ме гледат на Видеозон?

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Съветвам те да отправиШ питанката си тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399918.0  Peace

# 2
  • Мнения: 3 880
Магда, ти пак ела в нашата тема, ама да ти кажа и тук Simple Smile Моята бременност беше преди 6 години, но и тогава бяха по паспорт 3 основни прегледа на ултразвук. Моята лекарка също ме гледаше всеки път, но това си беше за нейна сметка- касата е предвидила само 3+ евентуално още един през последните седмици. Всичко зависи от гинеколога, на когото ще попаднеш, някои се придържат стриктно към плана на здравната каса, а други си гледат всеки път.

# 3
  • Мнения: 3 521
Всичко зависи от гинеколога, на когото ще попаднеш, някои се придържат стриктно към плана на здравната каса, а други си гледат всеки път.

 Peace моят гледаше всеки път, въпреки че официално касата поема само въпросните 3 УЗ.

# 4
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Прясна информация от една все още бременна форумка като мен.
Официално от здравната каса се поемат само 3 прегледа с видеозон. Всеки останал си заплащаш, ако искаш да си видиш бебето на видеозон- при моя гинеколог струва 10 евро. Той си спазва плана и не ми подарява такива прегледи за съжаление.
Знам, че има такива лекари, които си затварят очите и не вземат пари за това, но ...

За прегледа Feindiagnostik около 20 г.с. отидох при специалисти в Униклиниката до нас- при тях било обичайно да проведат 2 такива прегледа, вторият бил за контрола и не се заплаща от собствения джоб, така че в продължение на 3 седмици имах късмета да си видя 2 пъти бебчето, без пари. Това обаче е по-скоро изключение от правилото.

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 16:35 от .bibitka.

# 5
  • Мнения: 3 880
10 евро си е направо евтинийка, аз по мое време бях чувала за 45 евро на УЗ по желание Confused Затова много си я обичах моята Heart Eyes хич не беше дребнава, като някои други.

# 6
  • Немция
  • Мнения: 6 875
аз по мое време бях чувала за 45 евро на УЗ по желание Confused
Е, това е безобразно много... Close

# 7
  • Мнения: 3 521
Спомням си, че doritt, когато беше бременна също споменаваше подобна цифра - 45-50 евро.
Иначе за не-бременните в праксиса на моят гинеколог прегледа(профилактичен, годишнен, за рак) с УЗ на матка и яйчници е между 35 и 55 евро в зависимост колко често го правиш. Така, че предполагам, че някога и бремитата ще минат "под ножа" Confused.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мдамм, 45 Е беше и тук при първата ми; и пак бяха само 3 безплатни. При втората имаше почти всеки път, но тя не гледаше подробно, а и "снимки" не даваха. Така от Фаб имам само 1 от финната диагностика.

# 9
  • Мнения: 4 700
45 евро е и при моят гинеколог. И то не само при бременност ами и при обикновен ехограф на таzобедрени органи. 10 евро си е направо подарено.  Wink

# 10
  • Мнения: 1 473
И при мен бяха 3 прегледа. Аз също бях изненадана, че броят им е толкова скромен, но се преживява.
Лека бременност и всичко добро.

# 11
  • Мнения: 1 550
Сори за офф-а, но направо ми се прииска да бременея в Германия Grinning
Тук в Холандия по време на моята бременност (преди 6 години) се покриваше от застрахователите само един преглед с ехограф. Втория си го платихме сами- 160 евро Crazy В консултацията няма ехограф Rolling Eyes

Magda_Magdalena, лека бременност Hug

# 12
  • Немция
  • Мнения: 6 875
45 евро е и при моят гинеколог. И то не само при бременност ами и при обикновен ехограф на таzобедрени органи. 10 евро си е направо подарено.  Wink
Хм, ще взема да си остана при моя лекар- не съм и предполагала, че масово се вземат доста по-големи суми за такъв преглед. Thinking

# 13
  • Мнения: 801
Зависи от бремеността и гинеколога. Ако бремеността ти протича нормално, не всички правят видеозон. Ако искаш изкарай си дупликат от направлението и отиди при друг

# 14
  • Мнения: 11 314
Вметвам едно уточнение. Когато бременността се води рискова, те гледат всеки път.
Моята последна бременност заради годинките ми се водеше такава и на всяка консултация имаше УЗ.

# 15
  • Мнения: 4 700
Охоо, това последното много ме zарадва. Живот и zдраве моята Ще е рискова (zа съжаление). Та поне няма да ме "глобяват" всеки път по 45 €.

# 16
  • Мнения: 11 314
Охоо, това последното много ме zарадва. Живот и zдраве моята Ще е рискова (zа съжаление). Та поне няма да ме "глобяват" всеки път по 45 €.
Миле, много силно стиснати палци имаш от мен! Praynig

# 17
  • Мнения: 4 700
Благодаря ти, Ще имам нужда от стиснати палци.  Hug

# 18
  • Мнения: 945
При моят имаше някава all-inclusive тарифа... плащаш 100 евро и те гледат колкото искаш. Иначе до 20та седмица ме гледа всеки път(така се получи, че първо не се видя плод в сакчето, беше много рано, после пък сърчицето не беше почнало да тупти, а после дойде ред на нормалния ултраzвук, който касата поема). След 20та седмица почнах да го чуствам и zагубих интерес към ултраzвука, чЕ там се виждаше я само дупе, я половин крак или глава.  ooooh!

# 19
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Миле, и от мен едни здраво стиснати палци! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

Гери, и от други съм чувала за такива общи "пакети", на варииращи цени!  При някои ставаше дума за обща цена само на кръвни изследвания по време на бременността, които здравната каса не поема... Колко е различно при различните лекари...Crazy

# 20
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Да,допълнителния ултраззвук струва 45 евро и при моята гинеколожка.

# 21
  • Мнения: 110
Aз също платих 80 евро пакет за цялата бременност за видеозон,че да си ги виждам все пак децата.Въпреки че съм с близнаци и проблемно забременяване не се водя рискова бременност ме осведомиха ShockedПък да не ви говоря за кръвни и други кви сметки ми пращат,че и по две някои заради близнаците,направо се втрещих.

# 22
  • Мнения: 11 314
Aз също платих 80 евро пакет за цялата бременност за видеозон,че да си ги виждам все пак децата.Въпреки че съм с близнаци и проблемно забременяване не се водя рискова бременност ме осведомиха ShockedПък да не ви говоря за кръвни и други кви сметки ми пращат,че и по две някои заради близнаците,направо се втрещих.
Това да не е на местна почва в Тюринген? Или зависи от здравната каса. Направо ме изуми, че при такава ситуация, като твоята, не поемат нищо допълнително  ooooh!

# 23
Момичета някой знае ли колко струва преглед при бременност,ако не си осигурен в Гр, а само в Бг и имам Европейска Здравна Карта?

# 24
  • Мнения: 4 700
Ако не е по спеШност българската карта няма да ти свърШи работа. А цената може да варира, zависи какво точно Ще преглежда лекарят. При моят лекар ехографът на таzобедрени органи е 45 €.

Общи условия

Активация на акаунт