Помогнете-синузит!!!

  • 7 961
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 893
Моля ,ако някой знае как мога да лекувам синузита си с народна медицина,нека сподели. Чувала съм за капки,които се приготвят от бръшлян и оцет,но незнам точно как. Морската сол не ми помага особено.Поздрави и  Hug от мен!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 478
Има едни билкови хапчета в аптеките,казват се Синопред-форте.Имат голям ефект.

# 2
  • Мнения: 73
Синът ми е със синозит вече 3 години,и нищо не помага Rolling EyesВече съм се отчаяла  Twisted EvilАко не си пробвала -равни части пчелно млечице със захаросан мед в носа 2,3 пъти на ден.Ако пък си го пробвала извинявай ако не съм ти била полезна  bouquet

# 3
  • Мнения: 125
ИЗПИТАНО:Намерете стара турска керемида/заоблените,които се поставят по ъглите на покривите/.Затоплете я - на печка,котлон .Облейте я с вода .Завийте я в кърпа и я поставяте върху лицето.Държи се вечер  заспивайки в леглото около 10 мин,защото после изстива.Направете го най-малко 10 дни.Ще се справите и с хроничен синузит по този начин.Успех

# 4
  • Мнения: 2 110
По предписание на лекар си купих Цитросепт ! Мисля, че помага !

http://www.citroseptbg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=23& … amp;sk=t&sd=a

http://www.citroseptbg.com/prilojenie.html

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз като бях бременна, пипнах синузит и понеже един умник ми предписа антибиотик, от инат реших да не го пия и от зор си измислих нещо - настъргах една глава лук и изстисках сока от нея. После натопих две памучета в сока и си ги наврях в носа. Е, направих няколко обиколки на блока, ама като ги извадих, всичко изтече. Направих това още няколко пъти и се отървах от синузита. Досега не се е връщал.

# 6
  • Мнения: 2 176
Veronna, чувала съм за същата процедура с настърган хрян.  Peace
А иначе моя хроничен синузит не се е появявал откакто последно го лекувах с хомеопатия - вече доста години..

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Една платнена торбичка вътре с едра сол - слагаш я на акумилиращате печка, докато стане повече от топла (но не нетърпимо гореща) , лягаш и си я слагаш в долната част на челото. Като изстине- пак на печката и т.н.

# 8
  • Мнения: 3 929
Veronna, чувала съм за същата процедура с настърган хрян.  Peace
А иначе моя хроничен синузит не се е появявал откакто последно го лекувах с хомеопатия - вече доста години..
Аз не съм слагала хрян вътре в носа, но пък много обичам да го хапвам. Ям в големи количества. Тази зима имах доста голям проблем, много силно ми се беше възпалил синузитът, та чак изгубих гласа си. Настъргахме хрян в едно бурканче, добавихме оцет и като седнах на масата и като започнах едно ядене...По едно време глътнах доста голямо количество хран и ужасно ми залютя, изпитах страхотна болка в областта на третото око, направо очите ми се затвориха от болката, след няколко секунди нещо ми изкърка в синусите и ми се отпуши носът. Всичко изтече, даже се "стопи" и край.

# 9
  • Мнения: 208
 смесват се равни части ситно настърган хрян (пресен да е), брашно и вода, за да се получи кашица.  директно сe мажe сместта на кожата - задължително преди това намазана с олио/зехтин, за да не изгори. И кашицата се маже на носа (между очите) и частично между веждите.  Peace

# 10
  • Мнения: 425
клеева тинктура Peace

# 11
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Най-обикновен стар лук - настъргваш една глава на ситно, изстискваш сока. Потапяш памук в него и мушиш в носа. Може да направиш няколко обиколки на околността, ама след двайсет минути до половин час след престоя, като извадиш памука, всичко изтича наведнъж. И повече не се връща - поне при мен беше така. Излекувах се от синузит точно по този начин - два пъти направих процедурата и дотам беше.

# 12
  • Мнения: 3 674
Моля ,ако някой знае как мога да лекувам синузита си с народна медицина,нека сподели. Чувала съм за капки,които се приготвят от бръшлян и оцет,но незнам точно как. Морската сол не ми помага особено.Поздрави и  Hug от мен!

Ето два метода изпробвани от мен/ имах хроничен синузит/ ...плюс тях прилагах и Рейки. Мисля, че комбинацията от всичко това  излекува синузита ми и  от няколко години нямам  никакви оплаквания. Ако не се занимавате с Рейки, опитайте другите два метода. Пак ще има полза! Peace

Едра морска сол, загрята  в чорапче или кърпа е за премахваме ма болка. Иначе  много ефикасно е лечението с мед:

1.Захаросан мед се слага в двете ноздри всяка вечер преди лягане.  Зрънцата  да са по-малки от грахово зърно.
Малко е болезнено, но  много силно изчиства насъбралата се слуз в каналите и прочиства каналите и се изхвърля гнойта.

2.  Разтваря се 1 с. л. морска сол в 200 гр вода. Смърка се с носа от тази течност. Процедурата е неприятна, но много ефикасна. Ще се убедите сами, като видите какво чудо излиза от носоглътката.  Laughing

# 13
  • Мнения: 149
Биоцитрин /или Цитросепт/ - екстракт от грейпфрут.
http://www.biocitrin.com/nos.htm#1

Приготвих капки, според указанието, и започна да тече гной, която сменяше през 2-3 дни цвета си, като става все по-тъмна. След като няколко дни тече кафява секреция, започна да просветлява и се избистри.
    Почти 1 година след това лечение не ми се е обострял синузита /имам хроничен синузит от дете, дори направих частична пареза на лицевия нерв/. Биоцитрина ми помогна, след като се лекувах безуспешно с 2 антибиотика и нагревки.

# 14
  • Мнения: 129
Мъжа ми има синузит и вече му писна от нагревки. Ще го накарам да  пробва метода със захаросания мед.   Wink Дано има ефект!

# 15
  • Мнения: 3 929
Veronna, чувала съм за същата процедура с настърган хрян.  Peace
Значи, в началото на тази година, бях много зле - от възпаления синузит ме болеше гърлото и си изгубих гласа. Седнахме един обяд да хапнем, аз ядох малко повече настърган хрян и изведнъж усетих как ми "изпърка" носът, заболя ме много силно челото в областта на третото око, отпуши се и от този момент повече не ми се е възпалявал.

# 16
  • Мнения: 129
Вие ме амбицирахте да опитам с този  настърган хрян.  Simple Smile Само мъжа ми да иска да го яде!  

# 17
  • Мнения: 6 713

И аз съм с две ръце за това нещо! Другото, което съм мислила, да купя от тези маски за лице, които са за студено или топло ползване. Мисля да пробвам вместо торбички със затоплен ориз, по-практично ми се вижда. Но все още съм в чуденка newsm78

# 18
  • Мнения: 129
За първи път чувам за затоплени  торбички с ориз, мисля че с морска сол е по-ефикасно. Поне мъжът ми каза, че болката много намалява с нея. newsm78

# 19
  • Мнения: 1 732
ще ви дам една изпитана "бабешка"  рецепта, с която моята майка се излекува успешно преди много години. Peace
Нейният синузит беше много тежък, лежала е в болница, правели са й пункция и така - всичко беше в един  страшен омагьосан кръг....докато случайно не разбра за въпросната рецепта и не си я направи.

Всяка вечер се прави компрес от тесто върху синусите - покрай носа, на бузите - под очите. Върху челото - покрай веждите. Десет нощи се спи с този компрес. Сутрин се почиства чрез обелване и измиване с топличка вода. След втория - третия ден от носа започват да излизат нечистотии.
Не се излиза поне час след свалянето/измиването  на "маската". Peace
Ако навън е студено- както сега вече захладня, се слага задължително топла шапка, която да покрива челото.
Иначе ефект от 10 - дневното лечение няма да има.
Тестото се приготвя всяка вечер от брашно, вода, щипчица сол и грахово зърно мая за хляб. Втасва /някъде на топло/ и се полага върху лицето. Една лъжица брашно е за една доза за съответната вечер.
Успех и бъдете здрави! Peace Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 713
За първи път чувам за затоплени  торбички с ориз, мисля че с морска сол е по-ефикасно. Поне мъжът ми каза, че болката много намалява с нея. newsm78

Според мен не толкова с какво е пълна торбичката е важно, по-скоро да задължи топлото по-дълго време.  Thinking
Иначе и аз знам, че може с едно от двете неща.

# 21
  • Мнения: 129
За първи път чувам за затоплени  торбички с ориз, мисля че с морска сол е по-ефикасно. Поне мъжът ми каза, че болката много намалява с нея. newsm78

Според мен не толкова с какво е пълна торбичката е важно, по-скоро да задължи топлото по-дълго време.  Thinking
Иначе и аз знам, че може с едно от двете неща.

 В морската сол се съдържат около 37 елемента от Менделеевата таблица , също така много минерали и  йод също, Затова си мисля, че е много по-ефикасна от ориза и че не случайно я препоръчват за синузит Peace Иначе и за ориза ми е интересно, сигурно има нещо, просто на бях чувала, че се използва  за синузит.   Simple Smile

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 00:54 от black-russian

# 22
  • Мнения: 24
Торбички с гореща морска сол, много течности и билков чай.През нощта държа около главата вълнена лента за да топли Wink и на сутринта се чувствам по-добре. Споделям мнението за Синупрет, наистина невероятен хомеопатичен продукт. Но за съжаление не го откривам по аптеките Cry

# 23
  • Мнения: 425
ХОМЕОПАТИЧЕН СПРЕЙ ЕУФОРБИУМ КОМПОЗИТУМ...!!! Peace Peace

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ХОМЕОПАТИЧЕН СПРЕЙ ЕУФОРБИУМ КОМПОЗИТУМ...!!! Peace Peace
За синузит едва ли ще свърши работа. Ползвала съм го за обикновенна хрема- върши добра работа.

# 25
  • Мнения: 425
ХОМЕОПАТИЧЕН СПРЕЙ ЕУФОРБИУМ КОМПОЗИТУМ...!!! Peace Peace
За синузит едва ли ще свърши работа. Ползвала съм го за обикновенна хрема- върши добра работа.

ТО4НО ЗА /ХРОНИ4ЕН/ СИНУЗИТ И ОЗЕНА Е ! Blush

Общи условия

Активация на акаунт