Любители на кучета-8

  • 38 897
  • 442
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 98
 Ако не те затруднява. Версиите са от движещи се тестиси (друг вет остана изумен), което причинявало коремна болка и от там дифузна нервна възбуда и да, обаче никога не е губил съзнание. Предложиха ми, ако зачестят да му давам психотропни, но така ще съсипя тялото му. Насочвам се да го заведа в килниката на Петкови във Варна, защото съм чувала добри отзиви и защото така или иначе ще ми се наложи да ползваме кучешки хотел и предлагат добри условия на сносна цена, за едно ехо на тестисите(дали не са се увеличили) и нещото, което най-много ме притеснява е дали тези пристъпи причиняват промени в мозъка. Освен един, всички ветеринари досега са отричали връзката на тестиси с припадъци.
 Eva, твоя Руфъс , като малък е мноооооооооооого голям newsm62 сладул.

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Уф....  Cry
отдавна не съм писала. В събота водихме Хъко на "годишен технически преглед" и ваксина. Взеха му кръв за ПКК - ей така профилактично. Днес се обаждам за резултатите - силно повишени чернодробни ензими...
Довечера отиваме на ехограф... Боже дано всичко де е наред, все пак е на 10 години!!!
Аз отсега съм се разциврила. Стискайте палци
При нас има същият проблем, пухчото е на 11г. Изобщо не го подценявай, много е сериозно. Ние го лекуваме, това заболяване бързо прогресира и дава по-късно много сериозни неврологични проблеми като усложнения. Аз в чудо съм се видяла, даваме всеки ден преднизолон /за съжаление/ нищо друго не помага, даваме и карсил и лив 52 за черния дроб, отделно съм му купила и давам и антиоксидант. Ако не се започне веднага лечение, по-късно се стига до венозни вливания и става страшна работа. Не трябва да му даваш никаква храна, съдържаща сол, а също и подправки. Ако се интересуваш от това повече, пиши на лични. Но вземайте веднага мерки, много е сериозно, ако не се лекува навреме, кучето умира от чернодробна недостатъчност, при това доста мъчително. Стискам палци да се справите Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 9 850
Ние вчера не изневерихме на традицията си да отидем в Южния парк, макар и за 2 часа вечерта. Ето снимките оттам.
http://s294.photobucket.com/albums/mm84/vamp__girl/Bella/31_may/?start=all
Тук е момента да похваля госпожицата, която се наложи да връщам само 2 пъти - тръгна по едни деца с топка и после тръгна с друго куче при една каракачанка, чиито стопанин очевадно не искаше кучето да контактува с други себеподобни Simple Smile Изобщо не е опитвала да бяга, все се мотаеше около нас, игра си с другите кучета, но винаги се връщаше, дори без да я викаме Simple Smile Порастваме!

# 33
  • Мнения: 214
Малко Сладко Коте, снимките са суперскиииии. Виждам, че има един нюфаундленд около вас. В нашия квартал (Младост) няма други нюфчета. А ми е невъзможно през седмицата да ходя до Южния парк. На следващата разходка като го засечеш да му пратиш много поздрави. А мъжки ли е този или женски?

# 34
  • София
  • Мнения: 794
А, Eva_Beva, ама вие сте ми под носа бре!!! Къде го разхождаш Руфко, да мина да го намачкам на някоя разходка Simple Smile Аз съм в Младост 2 Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 123
Лейди, не думай!!!!

Снощи ходихме на доктор. Ние от скоро посещаваме д-р Димов от Бест Вет. Преди бяхме при Попов, от който съм много доволна, обаче той уви си прекрати практиката. Както и да е. Резултатите ни са следните:

Повишени чернодробни ензими 5 пъти  Sad
Ехографа показва - масивна чернодробна дистрофия  Cry

Като чух диагнозата, аз много се разплаках и малко се страхувам, че за да ме утеши, доктора каза, да не се шашкам толкова, всичко било обратимо, черния дроб се регенерирал. Назначи следното:
1. Лечебна храна (която хич не знам Хъката как ще я яде, какъвто е претенциозен)
2. Лекарство за черния дроб
3. След един месец - контролен преглед

Доктора каза, че е изумен, защото това бил черен дроб на закоравял алкохолик...бих се смяла, ама не ми е смешно  Sad. Освен това Хъко не е лаком (доста странно за кокер), от масата не му даваме... абе много сме дисциплинирани...

Много съм тъжна. Дано се оправи животинката, че ....

Ха! Току що говорих с Попов... и той ме поуспокои. Назначи още едно лекарство, та ще видим...


Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 12:25 от Fussii

# 36
  • Мнения: 214
А, Eva_Beva, ама вие сте ми под носа бре!!! Къде го разхождаш Руфко, да мина да го намачкам на някоя разходка Simple Smile Аз съм в Младост 2 Simple Smile

Знаеш ли къде е 144-то и 81-во училище в Младост 3? Зад тях има една крадинка до един тенис корд Simple Smile Там сме всяка вечер след 19:00 часа

# 37
  • София
  • Мнения: 794
Знам я, знам я, доста често ходиме там дребосъка да дивее. Ще се оглеждам за вас Simple Smile

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, изгубило се е  хъски, копирам цитат на стопаните Peace
   

Аз съм от стопаните на това куче, което миналата година успяхме да намерим чрез вас.
То отново се загуби! От 31.05.09 го няма! Моля, ако имате някаква информация, се свържете отново с нас на тел: 0898 624 666 или 0887 567 678.
Дано пак да извадим късмет да си намерим Максчо!  Sad


ето я темата :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=288837.15

# 39
  • Мнения: 98
Fussii, късмет !!!

# 40
  • София
  • Мнения: 9 850
Момичета, честит втори юни!
Fussii , ще стискаме палци за вас!
Искам да ви питам, вашите кучета как понасят сирените? Случи се така, че с Бела бяхме на разходка с един кокер по това време, и той като зави... Проглуши ни ушите, а да не говорим и че бяхме точно под сирените... А Бела като че ли разбра, седна мирна и кротка и гледаше в една точка. Никога досега не е правила така. Но може да е от това, че всичко наоколо като че ли замръзна Thinking
И имам една молба, по-скоро призив към вас. Моля ви, ако имате възможност, помогнете.
http://forum.dog.bg/index.php?s=&showtopic=11138&view=fi … post&p=631661

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 19:28 от Малко Сладко Коте

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Fussii каква лечебна храна ви изписаха? Какво лекарство ви дадоха за черния дроб?
При нас за съжаление нещата никак не са добри ...  Sad

# 42
  • Мнения: 1 335
Fussii, съжалявам за резултатите ..  Sad
Асат-а и Алат-а ли са повишени?
Unknown_lady, предполагам храната, която е изпиана е INTESTINAL, хепатопротектора е Карзил (или Ветахеп). Трансметил-а инжекционно оказва добро въздействие. Бих (и съм го правила) го включила. Вероятно има и кортикостероид.
И на двете ви предстои борба .... тежка борба. Подгответе се.
Водих тази битка миналата година по това време. Същото заболяване. Загубих  Cry
Спирам

# 43
  • Мнения: 2 123
Изписаха ни спец. лечебна храна на Роял Канин за черен дроб. 32 лева пакета - при нас ще стига за около седмица.

Лекарството е Есенциале форте N - сутрин и вечер по 1 капсула и Лив52 - това последното  го разтварям в 1 лъжичка мед пак 2 пъти на ден

лошото е, че нея ще тая храна и това си е ... имало и в консерва - довечера ще я пробвам.

# 44
  • Мнения: 2 111
Fussii,Unknown_ lady,успех в лечението на малките душички  Praynig
Това заболяване често ли се среща,какви са му симптомите?
Настръхнах като ви чета   Confused
arcana,съжалявам много  Cry

Общи условия

Активация на акаунт