Често клякане и навеждане по време на бременност?

  • 20 292
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 651
Аз вече взех да се задъхвам.Не мога много,много да клякам и ставам!Иначе ми е лека бременността и съм нямала проблем с това!  Hug

# 31
  • Мнения: 233
Аз много клякам и се сгъвам на четири, че уча малката да пишка, но не мисля че ще ми навреди

# 32
  • Мнения: 945
Бебето е толкова добре zащитено, че дори и с юмруци да си удряш стомаха пак нищо няма да му стане (не че те съветвам  Stop )
Виж, ако се налага да вдигаш тежести то тогава вече е опасно. Но иначе колкото си по активна фиzически, толкова по "леко" ще ти премине бремеността.

# 33
  • Мнения: 857
Аз кляках и се свивах постоянно. С друго дете което е малко няма как да не се налага да клякаш постоянно...няма му нищо на бебето.

# 34
  • Мнения: 31
Все пак си бременна,а не болна.

# 35
  • София
  • Мнения: 137
Ако даже правех клякания като упражнения , свивах се и навеждах непрекъснато без да се замислям....сега вече и да искам не мога, коремът ми е много голям и ми пречи

# 36
  • Мнения: 9 814
Ако бременността ти е безпроблемна не виждам защо да не клякаш и да не се сгъваш.
Друг е въпросът, че ако ти се налага по 8-10 часа на дена да вършиш това може доста лесно да започнеш да се уморяваш и да имаш проблеми с гърба.

# 37
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Аз не само клякам, ами и постоянно вдигам малката даже барабар с количката и отделно тичам като кон след нея из парка, но засега съм ок слава богу. Е, ако имах избор щях да се пазя повече.

# 38
  • Мнения: 11 607
Физическата работа на Бебо няма да му навреди...Все пак той е добре защитен....Но ти се пази от умора и преумора.......Поглези се малко, ако имаш възможност.....

# 39
  • Мнения: 256
И аз съм на мнение, че тази физическа активност само ще спомогне за по-леко раждане.
Радвай се на бремеността си, не се приемай като болна.

# 40
  • Мнения: 2 447
Физическата дейност,няма да навреди на бебето.Само не трябва да се преуморяваш

# 41
  • Мнения: 1 236
Много ви благодаря,определно сега съм малко по-спокойна!Ще гледам колкото се може пове4е да по4ивам,добре 4е колежките ми са готини и много ми помагат,което спрямо тях не е 4естно,4е отнасят голяма 4аст от работата,ама какво да се прави.Още веднъж благодарности за отговорите!  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 44 209
Да си в 8-9 месец разбирам да се притесняваш...ама сега......
Но ако чак толкова пък ти е тежко....вземи си болничен или напускай...както там ти е по договаряне.

# 43
  • Мнения: 801
На предродилния курс ни помолиха да заменим навеждането с клякане, след влизането в 5-6 месец. Причинявали сме болка на детето (според сърдечните тонове), ама пуст навик. Embarassed

# 44
  • София
  • Мнения: 589
Всичко съм правила както преди , не ми е навредило  това , но имах мноого лека бременност.Когато притисках повече ме риткаше  Heart Eyes

Поддържам мнението на Linofrina. Ако се чустваш ок най вероятно няма проблем. Но това не значи, че когато можеш да избегнеш вдигане или носене на нещо не трябва да го правиш все пак се пази.  Peace Леко бременеене. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт