Въпрос за диетата със Зелева супа

  • 22 448
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 239
Днес ми е 4-ти ден и до тук съм смъкнала 2.5 кг,но започна да ме гложди мисълта дали я прилагам правилно.Срещнах доста видове рецепти за приготвянето на самата супа,че и допълнителните неща,които се ядат с нея.Спрях се на най-ограничения режим,но ме интересува дали в дните,в които са позволени зеленчуци могат да се ядат всички/без картофи/ или е за предпочитане само зеленолистни?Аз доста наблегнах на доматите,та затова питам...

# 1
# 2
  • Мнения: 834
Искам да ти кажа, че при мен с тази диета свалих само 4 кг. Така,че за всеки е много индивидуално!

# 3
  • Мнения: 239
Много благодаря за информацията .Днес ми е 5-ти ден и съм минус 3.200кг.Дано да паднат и още.Сматам да направя 2 дни почивка и пак да я повторя.Най-хубавото е,че кърмя и засега кърмата ми не е спряла,а минаха най-трудните и ограничителни дни.Не знам дали една доза супа е за седем дена,но аз като гледам ще направя две тенджери за 7 дни.Хапвам доста супа и се чувствам добре,а и кърма има.

# 4
  • Мнения: 429
Тази диета е за хора , които обичат да похапват . На свекърва ми я приложих мнооого успешно , а сега всеки месец я правила . -20 килца е с нея . Така че ни е запазена марка тази супичка , а и тя не е много зле .
Та по темата : не ти препоръчвам доматите , защото ги водят към групата на плодовете . Краставички , зелце , моркови ,пиперки , можеш без проблем да похапваш . Айде стииииискам палци   Hands Thumbsup

# 5
  • Мнения: 271
Може ли да ми напишете рецептата за тази супа или да дадете линк към нея?
Попаднах на една рецепта в Розали, ама искат 6 стръка праз - къде да ги намеря посред лято??? Ако има друга рецепта, моля ви, напишете я, за да започна от утре. Тъкмо една седмица време имам

# 6
  • Мнения: 505
http://www.tialoto.bg/programi/jenski_fitness.php#gurdi

аз от днес спазвам този вид зелева супа, ще докладвам другия понеделник Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 250
Аз не го готвя като супа, а като манджа.

Проблема ми е, че вместо ние с мъжа ми, яденето бива изядено от децата, а те определено нямат нужда от слабеене!

А за нас остават кюфтетата яхния. Е как да отслабне човек по този начин?!

# 8
  • Мнения: 1 111
Аз четох във форума,че тази диета се прилагала в болници за сърдечно болни или хипертоници.
Имам желание да я пробвам,но още нямам достатъчно мотивация,за да я започна.

# 9
  • Мнения: 239
Днес ми е последен ден и като гледам резултатът ще бъде минус 4-4.5кг,но утре сутрин ще се измеря за последно.Много съм доволна,през цялото време не се чувствах гладна.Ще направя малка почивка и после още един курс.Аз вместо праз сложих две глави лук.Някъде пише и шест,но ми се струва,че ще стане малко гадно.Мисля,че щях да отслабна и повече,ако не хапвах толкова много домати в дните със зеленчуци.Следващия път ще наблегна на зелените салати,и без това месото най-добре си подхожда с тях.

# 10
  • Мнения: 6 323
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=351

Ето тази рецепта за зелевата супа съм я превеждала лично от оригинална брошура на немска болница, в която беше лежал за операция бившия ми шеф (немец). Имам рецептата от преди повече от 10 години, когато никой не беше чувал за нея и смело мога да твърдя, че това е оригиналният вариант.

# 11
  • Мнения: 505
Благодаря, разликите между двата варианта не са малко и разбира ще се доверя на варианта на мамма.

# 12
  • Мнения: 271
Благодаря  newsm51

# 13
  • Мнения: 3 211

Абсолютно същата рецепта имам и аз отпреди 3-4 години от едно списание, пишеше, че е разработена в болница в Калифорния.
Правила съм я 2 пъти с резултат -4кг

# 14
  • Мнения: 505
Как сте момичета, аз съм втори ден и само - 1 кг, а имам да свалям 10  Cry, изчетох старите теми за супата и добре,че е NaNa и свекърва и та да продължавам. Много се изкефих на една мама "Най-гадното на тая супа, е че трябва да се яде"... хайде докладвайте

# 15
  • Мнения: 429
   Хайде момичета , не се давайте ! Hug
Цял Хамбург говори за тази диета и всички баби я спазвали там Joy .
Свекърва ми пак е в България  Sick, да се попече малко по нашенските плажове , че вече има и тя какво да показва жената !!!
Та редно е да я похваля , брейй голяма воля се иска , признавам , та от 2 януари , ако не се лъжа , почнаха тези килца да се топят ...Със зелевата супа " изпъдихме " 10 килограма . А началните си бяха доста , не зная с точност колко  ooooh! , но и тя самата не беше се теглила от страх  doh
Та така , след 10тяхто килограма , си останаха доста за сваляне още .
По размери на дрехите ще ви ориентирам май по-добре . 42 мярка европейска не й ставаше , а по-голямо трудно се намира знаете . Та след свалените 10 в  40ста влизаше без проблем ...
Аз обаче си мислих ,че прибере ли се в Германия , ще се появи ефекта йо-йо и пак всичко ще й се лепне  Sick. Но съм се лъгала . Тя жената освен , че всички домашни ги подложила на диета , стриктно си я правела тази супичка веднъж в  месеца , а през останалото време била на другата диета или по-точно на  режима, на който я поставих . Та така , доооста килца е свалила , на йога е почнала да ходи и е изваела страшно телце , много хармонично бих казала . Голям срам е да си призная  Flushed, ама близки хора си ви чувствам , облича ми дрехите вчера , S размер и става ...
Но важното е ,че жената се чувства добре и физически и психически и ми е благодарна  newsm53  .
А аз съм благодарна на вас мамите , защото точно тук прочетох за тази супичка и се разделих  окончателно ( надявам се ) с  огромната свекърва  newsm44

Дерзайте  и  за нищо на света не се отказвайте !!!
Аз ви стискам палци и съм с вас , поне морално !!!!

Последна редакция: вт, 26 юли 2005, 19:40 от NaNa

# 16
  • Мнения: 271
Сварих я аз днес тая супичка, на обед - от нея. Вечерта обааааче си похапнах кюфтенца, картофки, салатка (а пък уж съм на НВД), че Криска днес става на 3 месеца, а пък ние си ги празнуваме тия дати. Та ето от какво съм доволна - след като нанесох всичко, което съм изяла, за деня мисе събират 1492 ккал, при норма 1500  newsm47 Та сега изобщо не чувствам тежест.
То по принцип такава си ми беше идеята - да си карам на НВД, а на обед да си приемам супичка  eat СЛожила съм я в хладилника, да видим колко дни ще я дъвча Laughing А, да, понеже нямах всички продукти, сложих само зеле, лук и домати, но пак става за ядене.
Дано вие сте по-сериозни от мен, пишете как е диетката.

# 17
  • Мнения: 505
Ами хайде пак аз да кажа - тази сутрин кантара показа - 2 и аз съм много  Laughing Няма да се откажа и ще я спазя докрай, снощи подправих супата с лимонов сок и черен пипер, вкуса и стана по различен, пак е така блукава, но се приема по-лесно. Днес съм на плодове и зеленчуци + супа, не се чувствам гладна, само корема  ми малко странно къркори и е подут, ама това са странични явления  Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 6 797
Ами хайде пак аз да кажа - тази сутрин кантара показа - 2 и аз съм много  Laughing Няма да се откажа и ще я спазя докрай, снощи подправих супата с лимонов сок и черен пипер, вкуса и стана по различен, пак е така блукава, но се приема по-лесно. Днес съм на плодове и зеленчуци + супа, не се чувствам гладна, само корема  ми малко странно къркори и е подут, ама това са странични явления  Thinking
И аз така,днес ми е трети ден и съм на плодове и зеленчуци!Мисля,че съм минус 1кг до тук,надали ще сваля повече от 3 кг,ама аз и на това ще се радвам!

# 19
  • Мнения: 505
Днес не съм се теглила, не чувствам глад, обаче зверски ме боли главата, в момента хапвам супа, а болката сякаш се засилва. Знам, че не е от супата, а по-скоро от глада, но ако  довечера ме боли така няма да издържа само на мляко.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 797
Днес не съм се теглила, не чувствам глад, обаче зверски ме боли главата, в момента хапвам супа, а болката сякаш се засилва. Знам, че не е от супата, а по-скоро от глада, но ако  довечера ме боли така няма да издържа само на мляко.
Ох,много момичета се оплакват,че ги боли главата като гладуват...на мен не ми се е случвало до сега newsm78.Само дето понякога се чувствам отпаднала и много гадно ми се подува корема от супата  Wink

# 21
  • Мнения: 505
Прекъснах я, Embarassed много съжалявам и имам желание да я направя още веднъж, но просто не можах да издържа на болката. Пих и упсарин и солпадеин но главоболието не мина, а напротив стана още по-зле. Накрая си купих един сандвич с хляб бонус, докато  го изям и болката изчезна.

# 22
Shtom boli glava pri tazi dieta, znachi ima toksini v organizma. No glavobolieto otshumiava s premahvaneto  na toksinite. Pone pri men e taka.

# 23
  • Мнения: 1 558
Aз и майка започнахме да я правим заедно преди 3 дни. Засега съм минус килограм и нещо (кантара ми не е електронен), а тя беше с такъв резултат още след първия ден. Дано да издържим до края, но аз вчера леко прегреших с печените картофи. Ще ви пиша за крайния резултат. Всъщност нищо не ме боли, супата този път не ми се струв толкова гадна, даже ми е приятна (преди сме варили два пъти и я хвърляхме).

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
два дни и половина и два килограма и половина минус
дано тенденцията да се запази

# 25
  • Мнения: 1 558
След 5 дни на диетката - само един килограм Cry!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
Пепи, а колко имаш да сваляш? Ако е примерно 3 килца естествено е сега да е един, аз имам цели 10 Confused

# 27
  • Мнения: 1 558
Ами 167 см съм и съм 59 килограма и то без да съм мама, което си е доста. Незнам защо се получи така, но пък от друга страна може да не ми подейства ефективно, защото от доста време аз съм си на почти същия хранителен режим - без въглехирати, без сол, безалкохолни и т.н. и може би затова организма ми не реагира.

# 28
Pepi_ , ти пак добре,че и 1 кг си свалила,а какво да кажа аз-вече 5-ти ден карам на зелевата диета,даже знаеш ли как я правя аз-съвсем по ограничен начин,и до тук познай колко съм смъкнала->400-500 гр.САМО Sad
Нека кажа как я спазвам точно: Всички дни ги спазвах 1:1 с изключение на това,че когато се разрешаваше печен картоф за хапване-аз го пропуснах,сега 5-я ден се разрешава и месо-аз и него ще пропусна и мисля и седмия ден да пропусна ориза,така че съвсем се държа изкъсо с диетата и резултатът е плачевен .Иначе искам до 5 кила да сваля
И изводът е,че май 5 пъти трябва да я правя тази диета,за да има някакъв резултат Thinking

# 29
  • Мнения: 7 430
Значи става и за кърмачки - аз поне кърмя около 3-4 пъти на ден...
Дали мога да я започна newsm78

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
Значи става и за кърмачки - аз поне кърмя около 3-4 пъти на ден...
Дали мога да я започна newsm78
Недей Дидка, макар че казват че "хубавото на тази диета е че се храниш" аз бих казала че е доста крайна и си гладуваш направо. Често е съпроводена със световъртеж (и при мен беше така, но заради детето се мобилизирах до крайност)
Сега да отчета резултатите при мен:
първи три дни - 2,5 кг
втори три дни - 0,5кг  Cry
общо: 3 кг, а аз така се надявах да са поне 5  Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 2 686
Айде и аз да се включа. Днес ми е втори ден. Сутринта бях - 1 кг. от вчера сутринта, когато я почнах.

# 32
  • Мнения: 7 430
Значи става и за кърмачки - аз поне кърмя около 3-4 пъти на ден...
Дали мога да я започна newsm78
Недей Дидка, макар че казват че "хубавото на тази диета е че се храниш" аз бих казала че е доста крайна и си гладуваш направо. Често е съпроводена със световъртеж (и при мен беше така, но заради детето се мобилизирах до крайност)

Ще те послушам Wink и за сега няма да се подлагам и без това ми е ниско кръвното и от време на време ми пречернява
Аз никога не съм спазвала диети и сега малко ми се вижда странно  newsm12 дали ще мога да устискам newsm78

Желая ви успех мили мами в диетката Hug

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
момичета, починах си 4 дена и сега повтарям диетата, резултатите са същите отново минус три килограма кеееееееф (е не са седем, но пък ефекта е видим). Вече си влизам във всички стари дрехи, но за да ми седят като преди трябва да сваля още 5 така че ............. хич няма да се разпускам много ми като съм влязла в серия викам да пробвам и едно Японско чудо след кратка почивчица та дай боже и то да даде резултати  Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 219
Днес започвам диетата за втори път! Миналата седмица я наруших два дни и резултата беше само - 2 кг. Най-важното  обаче е че започнах да  пасирам зелевата супа и да я пия студена направо от хладилника и уверявам ви много по-вкусна е:))

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
аз също я хапвам студена, но не пасирана (топла е отврат  Sick)

# 36
  • София
  • Мнения: 2 686
Я да се отчета и аз. Свалих 4.5 кг. Вече втора седмица почивам и съм качила 1 кг., та общата картинка е минус 3.5 кг. Другата седмица заминаваме на почивка, та след това я почвам пак. Това за пасирането на супата много ми хареса, ще пробам непременно.

# 37
Здравейте, момичета. Тази диета я правих преди 3 години и резултата беше 5кг за 7 дни и после още 5кг за следващите 5 месеца (5 месеца предимно плодове и зеленчуци и най-вече малко количество храна). Бях като новородена. Нищо не ми тежеше, че и се харесвах дори. Само че се отпуснах и спрях да се ограничавам. Сега съм 61кг при 160см.
Не обичам риба, а и помня, че нямах телешко, така че ги пропусках. Но иначе ефект има.
Трудно е в първите 2-3 дни. Тогава умирах за сладко. Но трябва малко инатче  Wink и после ще сте доволни.
И последно: ако се повтаря диетата,  не означава че ще се свалят всеки път еднакви килограми. Сваля се, докато има излишни. После трябва спорт и да не се преяжда, иначе... йо-йо.
Успех!

p.s. Пуснете ми рецептата, че съм я загубила отпреди 3 години.

# 38
  • Мнения: 766
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=351
Тук я има рецептата.
Аз не съм я пробвала /ама ще се наложи, че как съм се закръглила  Embarassed/, но сестра ми я прави в комбинация с Японското чудо и за 6 месеца свали около 30-40 кг. Тя беше около 105. В момента е 54 и много много не се огранчава.
Затова мисля да я пробвам и аз  Wink

# 39
Може би се интересува за тези ,които са я правили какъв резултат са постигнали-за себе си ще кажа:два последователни пъти я направих и свалих само 2 кг.за двете седмици на зелева супа.
Но от значение е кой на какви килиграми я почва,а аз нямам толкова много за сваляне и затова може би резултатът ми не е от най-добрите Simple Smile

# 40
Рецептата я има на първа страница от темата Peace

Общи условия

Активация на акаунт