ЛУННАТА ДИЕТА - 07.06.09 НЕДЕЛЯ, 21:12ч

  • 6 586
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
ЛУННАТА ДИЕТА ЗАПОЧВА НА: 07.06.09 НЕДЕЛЯ, 21:12ч.
И СВЪРШВА НА: 08.06.09.ПОНЕДЕЛНИК, 21:42ч.


ФАЗАТА Е Първа четвърт


Известно е, че Луната диктува не само океанските и морски приливи и отливи, но влияе по подобен начин и на човешкото тяло, съставено предимно от вода.

Много диетолози препоръчват на пациентите си т.нар. лунна или течна диета:

Тя се основава на цикличността на лунните фази и регулира по естествен начин състоянието на течностите в организма. Освобождава тялото от вредни вещества и токсини, натрупани вследствие на неправилно хранене.

По време на диетата, която продължава най-малко едно денонощие, е добре да се приемат само течности - минерална вода, плодов чай без захар, прясно изцедени плодови и зеленчукови сокове, много малко рядко кафе без захар.

Вторичен ефект от диетата е, че отслабвате постепенно - за месец могат да се свалят от 1 до 3 кг.

Диетата се прави веднъж седмично според фазите на луната.Тя започва в определен час, който съвпада с началото на съответната фаза, и приключва след 24 часа и 30 минути. Ден преди това е добре да намалите количеството на храната, която поемате.

Не забравяйте по време на диетата да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Има няколко възможности/варианти за спазване на лунната диета:

1. за 24 часа и 30 минути по време на фазата;
2. в рамките на 3 дни или тридневка (деня преди фазата, самата фаза и деня след фазата), тоест започва се 24 часа преди началото на фазата и се приключва 24часа след края й. През допълнителните 2 дена може да се консумират и плодове;
3. за 4 дни по примерна диета на съфорумка, която започва 3 дни преди фазата и включва самата фаза като 4-ти ден (препоръчва се да се прави само веднъж в месеца)

Примерно меню:

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.

Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.


Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара. Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле, тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол. Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.


Подвластни на Луната
Това не е метафора. Още нашите прабаби са забелязали, че организмът ни реагира на лунните промени. Ако познавате фазите на Луната и какво е подходящо за тялото ви в този период, можете да си помогнете в поддържането на добра форма.

Какво препоръчват специалистите относно различни козметични манипулации по време на различните лунни фази може да прочетете тук

А как влияе Луната в различните зодиакални знаци и какво се препоръчва или не в конкретните периоди може да прочетете тук


Всички фази на луната можете да откриете на http://www.astrohoroscope.info/moon.htm или http://dichev.com/blog/interesting/lunar-phases-2009/ (но коригирани + 2 часа).









 
 
 

# 1
  • Мнения: 22
Здравейте момичета,

и аз ще лунувам този път, при това смятам да го направя 3 дневен цикъл. Успех на всички и да се похвалим с много минусчета!!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 462
И аз съм за 3 дни!

# 3
  • Мнения: 802
И аз ще се включа за 24 часа, ще ми бъде за втори път, много лесно ми беше да се надявам, че и този път ще успея.

# 4
  • Мнения: 1 819
Присъединявам се и аз,за четвърти път ще ми е,не ми е много трудно и се замислям дали този път да не пробвам за 3 дни.Момичета,кажете как е тридневка,през останалите два дни само плодове ли ядете и какви са резултатите ви след това?

# 5
  • Мнения: 85
И аз тук за 24 часа  Simple Smile Възвърнах си килограмчетата от лентичката и сега съм доволна  Wink

# 6
  • Мнения: 162
Привет и от мен! WinkЗапис за 24 часа . Включвам се за първи път,предната неделя изкарах лунният ден без издънки. Hug

# 7
  • Мнения: 535
Включвам се за три дни  Party

# 8
  • Мнения: 564
 Пак тук! Simple Smile За 24 часа.

# 9
  • Мнения: 4 344
и аз! Grinning
привет на всички! Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 4 344
момичета,фазата не е ли пълнолуние или аз греша?
http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p9628.html

# 11
  • Мнения: 22
 Аз за втори път ще лунувам - предишният път беше само за 1 ден - сега съм решила да лунувам 3...
Надявам се да успея.
А и аз самата не знам какво още какво ще ям и пия през първия и третия ден, но мисля салатки и плодове. Давайте идеи, момичета!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 939
момичета,фазата не е ли пълнолуние или аз греша?
http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p9628.html
не - не грешиш  Peace
Кейди във всички сайтове пише, че е пълнолуние, можеш все още да си коригираш поста  Peace

Аз искам да попитам по-дълго лунуващите момичета - прави ми впечатление, че има разминаване в часовете посочени в темата и сайта, който се отваря от втория линк на края на първия пост, където часовете са дадени и за да съвпада с нашето време, трябва да се прибавят два часа. Да обаче по тази логика идващото пълнолуние трябва да започва в 20,42 а не в 21,42. Кое е вярното в крайна сметка  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 344
благодаря,didnik !  bouquet

# 14
  • Мнения: 1
Фазата определено е пълнолуние! от 21.12 ч. на 7-ми юни - неделя! Това не е маловажно, защото по мое мнение, че тогава се "свалят" най-много кг. Ще лунувам 24 часа. Успех!  Hug

# 15
  • Мнения: 199
 Hug  Приемате ли един неканен гост да се присъеди към вас .... И аз съм навита - на 7 и 8  ще ви правя компания.  Преди 3 или 4 години правих тази диета и дори специално заради нея си купих сокоизтисквачка.  Но съм я позобравила вече. Позачетох се на две, три места, но я дават  различно.  Доколкото си спомням в тези 24 ч. трябва да се пие доста вода и прясно изцедени сокове /може и да бъркам/.  А може ли да се хапват и по малко плодове, напр. ябълка или  череши?    Hug

# 16
  • Мнения: 97
И аз съм с вас от 6. момичета - т.е. за 3 дни Stuck Out Tongue
keidi, през 2-та дена можеш да си хапваш плодове, кисело мляко (както е посочено), фрешчета... Аз лично като ми е на кеф си пийвам и мляко сутринта с кафето, само че нискомаслено  newsm10
Освен това можеш и зеленчуци да вкараш като краставички, доматки, репички - ей такива лекички, но в никакъв случай сосове и картофи или пък ориз ... Малко по-тежко е от само 1 ден, но пък така се разтоварваш повече  newsm53 Освен това аз си позволявам на тридневката, ако не мога да издържа само на вода и айрянче малко  smile3503
Червена Роза, тук не се каним - всеки ентусиаст е добре дошъл  smile3521 В началото ако не можеш да издържиш е наистина мн по-добре да включиш отколкото напълно да се откажеш - пак ще има резултат! По-нататък ще видиш, че се свиква Wink
Успех на всички  smile3525 newsm51

# 17
  • Мнения: 0
запис и от мен за 3 дена ще пробвам,че дано успея Praynig
успех момичета и много минусчета Hug  bouquet

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 723
Аз ще се пробвам пак за 3 дни.
Предния път устисках и съм-1килце Wink
Алекстаза абсолютно същите неща ям като твоите  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 819
Аз ще се пробвам пак за 3 дни.
Предния път устисках и съм-1килце Wink
Алекстаза абсолютно същите неща ям като твоите  Grinning

Като минат тези три дни,запазваш ли сваленият един килограм трайно?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 723
Ами засега не съм го върнала Peace
Дано така си и остане Grinning

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 723
Момичета имам едно въпросче,
малко е тъповата,но моля да бъдете снисходителни Blush
Тъй като реших да я правя 3 дни от събота Сутринта ли почвам
до втърник вечерта newsm78
Нещо не схващам Blush

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 823
момичета,фазата не е ли пълнолуние или аз греша?
http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p9628.html
не - не грешиш  Peace
Кейди във всички сайтове пише, че е пълнолуние, можеш все още да си коригираш поста  Peace

Аз искам да попитам по-дълго лунуващите момичета - прави ми впечатление, че има разминаване в часовете посочени в темата и сайта, който се отваря от втория линк на края на първия пост, където часовете са дадени и за да съвпада с нашето време, трябва да се прибавят два часа. Да обаче по тази логика идващото пълнолуние трябва да започва в 20,42 а не в 21,42. Кое е вярното в крайна сметка  newsm78

Успех и свалени килограми! Hug

Ще ти отговоря аз, като лунуваща отдавна, но вече рядко разписваща се в темата. Wink
Това за прибавянето на 2-та часа, аз съм го писала, но това важеше за зимата. Сега се получава разлика от един час заради лятното часово време. На същия този линк има препратка към обновен сайт с часовете на лунните фази в българско време - http://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2009/ Там се вижда, че часовете от 2-та линка съвпадат. Peace

Тоест фазата е ПЪЛНОЛУНИЕ и започва на 07.06.09 в 21:12!

keidi Моят съвет към теб (позволявам си да ти направя такъв, тъй като месеци наред пусках темата) е преди да я публикуваш, да прочиташ внимателно, какво си изписала/копирала. Тези теми са за да информират останалите потребители, а не да ги объркат. Хубаво е в заглавието да се изпише и фазата, защото много повече мами се включват, като прочетат, че става въпрос например за пълнолуние. Peace Иначе в самия текст на първия пост може да bold-неш или оцветиш в друг цвят основни неща, така че да се виждат по-лесно, а не да се задават едни и същи въпроси. Peace

Nedialka_81 Ако правиш така наречената тук тридневка започваш 24 часа преди началото на фазата (тоест на 06.06 в 21:12) и приключваш в понеделник 08.06 в 21:42. Hug

А за въпросната ТРИДНЕВКА - в оригиналния си вариант в дните преди и след фазата се консумират само плодове освен чая и фрешовете. Зеленчуците и млякото може да са нискокалорични, но изискват повече енергия за обработката си и затрудняват организма през тези разтоварващи дни (пример е и режима на д-р Емилова, който включва плодове, но не и зеленчуци). Peace

# 23
  • Мнения: 13
Здравейте,лунички!
Тъкмо щях да пиша в старата темичка“Не е ли време за нова?“ newsm78...... dohа вие вече 2 страници Simple Smile
Аз се записвам за 3 дена,нали е пълнолуние yes
На всички желая успех и леко лунуване Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 1 142
Привет.Записвам се за 24часа.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 723
Акси Hug
и малко нагласт от моя страна-
ще пуснеш ли нова тема като изтече тази фаза както при Отчетните теми.
Така  някой който е "в час" с нещата ще ни ги поднесе правилно Peace
И нямя да се чудим кога е следващата фаза.
Това ако не те затруднявам де Blush

# 26
  • Варна
  • Мнения: 939
Акси благодаря за информацията - много добре поднесена  Hug
А би ли разказала повече тогава за постигнатите от теб резултати щом си отдавна лунуваща  Peace
Аз самата не смея да я правя още лунната, че все още се кърмим, но си мисля поне на плодчета да си карам точно в деня за лунуване  Peace До скоро правих 90-дневната диета и съм много доволна, там така или иначе всеки четвърти ден е плодов, та сега мисля хем да разтоварвам така, хем да не се чудя в кой ден да е - а и се  надявам така да са по-добри резултатите поне със задържането на вече свачените кг.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 380
Извинявам се, че се забавих с пускането на тема....просто нямам физическата възможност....
Благодаря, все пак, че сте пуснали..... Hug

# 28
  • Банкя
  • Мнения: 823
Nedialka_81 Ще се опитам, но не обещавам. Hug Не искам да твърдя, че съм много в час, но информацията от първия пост я събирахме, коригирахме и допълвахме с другите момичета, така че да е полезна за всички.
Ако не аз, то sladkish4e, която е поела щафетата, ще пусне. Peace

didnik Ами вече честно не помня, точно колко свалих, но си възвърнах формата от преди да родя, даже бях станала малко по-малко, но после се отпуснах и сега съм точно като преди да забременея. Rolling Eyes
Иначе започнах да спазвам диетата, когато малкият беше на 6 месеца, като по време на фазата пиех 100%-ви сокове, тъй като го кърмех - и така до годинката. Естествено той не беше само на кърма, а вече и на пюрета. Иначе в момента използвам лунния ден като разтоварващ и през останалото време ям, каквото искам. Не че нямам да свалям, но в момента започнах нова работа и просто нямам възможността да спазвам по-сериозно някаква диета, за да вляза във форма. Peace

sladkish4e Hug

# 29
  • Мнения: 2 149
Ще се пробвам и аз във фазата на пълнолуние.
Успех на всички момичета Hug

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 11:16 от mery_79

# 30
  • Мнения: 0
Аз днес започнах 5-дневно плодуване и така като ви чета мисля да го съчетая с лунуването  Peace
Благодарско за страхотната темичка  Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 535
Ще се включа и аз с вас, нещо тези 45,8кг. ме дразнят, няма предизвикателство.....слагам нова цел 44кг. ....да съм пИрфектна за плажа  Mr. Green
Успех момичета   bouquet

# 32
  • Мнения: 0
Bubuto , мога ли да попитам как си постигнала резултатите до тук???  Embarassed
Тъй като гоним почти една и съща цел с тази разлика, че аз имам да извървя по-дълъг път  Praynig

# 33
  • Мнения: 1
Акси, отново си без грешка!   HugПоздрави и успех с лунуването и всичко останало!  Peace
Сладкишче, липсваше ми!   bouquet

# 34
  • Мнения: 307
записвам се за 24часа

# 35
  • Мнения: 107
благодаря за темичката..... Hug  bouquet
аз мисля да си поставя по голяма цел този път и да пробвам 3-дневка така че пишете ме и мен а пък ако не устискам тогава само 24 4аса  bouquet

# 36
  • Мнения: 1 531
и ааааааааз Hug ще видим за колко часа Crazy

# 37
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Време е и аз да се включа. За 24 часа вероятно.

# 38
  • Мнения: 35
Момичета,в предишна тема някоя от вас беше писала за детоксикацията.Ще може ли да напише отново как точно се прави?Благодаря!

# 39
  • Мнения: 1 103
И аз съм тук за 24 часа бройте ме и мен  Peace.

# 40
  • Мнения: 4 170
Здравейте!Записвам се задължително за диетата!

# 41
  • Мнения: 3 410
И аз знам че фазата е пълнолуние newsm78
Защо не оставите една темичка за лунната диета само, да има последователност?
Според мен е напълно излишно всяка седмица да се прави нова тема.
Но все пак за протокола да кажа,че вече си купих моркови и ябълки за соковете утре.

# 42
  • Мнения: 181
И аз се записвам. Ще опитам от утре,че така съм се настроила, а ще видим до кога ще успея дали ще е за 24 или за 72 часа. А между другото искам да попитам дали може да се прави лунуването и да се използва таратор (примерно пасиран) или айрян. Все пак зная, че и млякото пречиства, а дали е така  Thinking
Успех на всички и много минусчета и този път.  Peace Peace Peace

# 43
  • Мнения: 1 685
Фазата определено е пълнолуние! от 21.12 ч. на 7-ми юни - неделя! Това не е маловажно, защото по мое мнение, че тогава се "свалят" най-много кг. Ще лунувам 24 часа. Успех!  Hug

 LaughingЕ то е очеизвадно че е пълнолуние-достатъчно е да погледнеш през прозореца Laughing-така влязох аз да ви прочета и първо ме учуди/и леко подразни че не видях в заглавието на темата каква е фазата и после като прочетох първия пост пет пъти гледа ту навън,ту датата ту темата newsm78  и като я поизчетох и се изясни ситуациата Whistling

Иначе не съм от най-сериозните/все развалям дисциплината по всички режими Blush,затова и вече само чета без да се записвам и "заричам"/ но и аз за 24 часа поне.

# 44
  • Мнения: 0
I AZ PAK SAM S VAS,ISKAM DA NAMALEE CELULITA I MISLIA 4E TEZI DIETI 6TE MI POMOGNAT,PI6ETI ZA TOVA,DALI SAM PRAVA.?

# 45
  • Мнения: 3 410
Ей момичета, живи ли сте?
Но то май времето е с нас - в тая жега на кой му се яде?
До сега успявам да устискам положението - изпила съм около литър зелен чай, литър сок от ябълки и моркови и около литър вода. Е и едно малко кафенце разбира се - за разкош.
А по отношение на целулита - при отслабване той излиза на повърхността и ще са ти необходими упражнения и масажи, за да го премахнеш.

# 46
  • Мнения: 1 380
аз не успях.... Laughing
I AZ PAK SAM S VAS,ISKAM DA NAMALEE CELULITA I MISLIA 4E TEZI DIETI 6TE MI POMOGNAT,PI6ETI ZA TOVA,DALI SAM PRAVA.?
Няма да ти намалее целулита от диета....трябват ти масажи,  спорт  и здравословно хранене.......

# 47
  • Мнения: 564
Здрасти момичета  Hug Hug Hug
След известно време отсъствие, пак се присъединявам към вас, че плаж ме чака  Crazy Crazy Crazy Само за ден се записвам, но ще съм стриктна  Peace Peace Peace

Айде само няколко минутки останаха, приключвайте със сладоледа  Mr. Green Wink  и хайде на лунуванетоооо  Party Party Party


УСПЕХ   bouquet

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 723
Ей Луничики как сте?
Аз мъъъничко прегреших-бяхме на гости Blush
Ама няма да се откажа напълно-продължавам да си пия чая и утре Grinning
Досега съм на 2л чай от Липа,малко билков чай/мешан Mr. Green/
и доста вода-поне 1,5л Peace

# 49
  • Мнения: 85
I AZ PAK SAM S VAS,ISKAM DA NAMALEE CELULITA I MISLIA 4E TEZI DIETI 6TE MI POMOGNAT,PI6ETI ZA TOVA,DALI SAM PRAVA.?

Aз нямам целулит благодарение на каланетиката ...най - старият вариант ... , но пък имам доста стрии  Sad ма карай да върви... вече като се гледам в огледалото и се харесвам , но има още - така , че ме бройте и мен .... Мисля за 24 часа съм с вас   bouquet

Успех на всички  Hug

# 50
  • Мнения: 249
и аз се записвам за 24 часа , хванах последния влак

# 51
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
и аз съм тук, само за 24 часа но като за начало...
и понеже ми е за първи път и не знаех за разтоварващите 3 дни, пък  и часа обърках...пих газирано в 22:10 последно, ама барабар Петко с мъжете да се пробвам и аз , пък каквото се получи

# 52
  • Мнения: 0
добро утро лунички Hug
как сте днес?
като за начало на деня съм на кафенце Mr. Green
пожелавам ви много минусчета до края на лунуването  bouquet

# 53
  • Мнения: 199
 newsm51   Добро утро !!!
И на мен ми е за първи път.   Тия, които сте с по-вече стаж в лунуването,  дайте идеи какви сокчета си приготвяте. Аз вчера си купих на Queens  портокал 100 %, без добавена захар и консерванти - разреждам го  1/5 сок- вода.  По-късно ще си направя и чайче.
  food010 НАЗДРАВЕ

# 54
  • Мнения: 3 410
Най си е хубаво ако имаш сокоизтисквачка да си правиш пресни сокчета
Морков с ябълка е чудесна комбинация
Тези готови сокчета изобщо ама изобщо не има вярвам че нямат захар и консерванти
А целта нали си е изчистване все пак

# 55
  • Мнения: 564
Добро Утрооо  Party

Аз имайки предвид, че съм на крак от 6 без 10  Crazy се държа много прилично Wink На чаша кафе и 0.5л минерална вода  Peace
За натуралните сокове и аз смятам, че не са добра идея за диетата, но пък много момичета ги ползват и имат ефект..
Аз лично ще пия кафе, чай и айранче от кисело мляко 0.01 % масленост разредено с повечко водичка... Peace
Смятам също така, ако не ми се дояде зверски и утре да съм на течности и някое друго плодче  Flutter

Хайде успех на всички, аз само да си кажа, че по пълнолуние най-много ми се яде  ooooh! Но дано успея този път.. Praynig

# 56
  • Мнения: 923
Добро утро и от мен.
Едно кафенце и от тук само водичка.Смятах да направя 3- дневка,
ама се поизложих малко вчера  Embarassed.
Стискам палци на всички

# 57
  • Мнения: 1 819
И аз си мислех за тридневка,ама...пак ще съм за 24часа,че вчера  Embarassed,дано обаче днес да изкарам,то в тая жега не ми се и яде много.

# 58
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,
С присъединяването ми към вашия прекрасен форум се присъединявам и към лунуването. Този пък като за първи ще е за 24 часа и се надявам да ми повлияе добре. Само дето нямам кантарче в нас да отбележа евентуалните минусчета. За сега се справям до тук литър водичка и лиспа са на глад.

# 59
  • Мнения: 535
Аз тридневката си я почнах от тази сутрин  Crazy Но се надявам и така да има ефект  Embarassed

# 60
  • Мнения: 106
привет и от мен - нова "лунатичка" Wink. като начало на 24-часовия режим. от сутринта чаша кафе филтър, вода.
въпрос към ветеранките - може ли тук-таме към черешки да посягам. пък няма да стискам сокове напр. благодаря предварително за отговор и успех в днешния ден

# 61
  • Мнения: 181
Здравейте, Лунички,
Аз вчера се поизложих на вечера и хапнах. Та днес пак на ново съм на течности. Дано да има и така ефект. Залагам на пълнолунието, че по това време най-много се сваля, т.е. когато луната намалява. Взех си една кофичка кисело мляко и го разредих с 1 л вода, та си е по-воднясал, ама ще го пия за цял ден. Иначе изпих и един фреш от грейпрут. За сега не чувствам глад. Дано да устискам до довечера.
Успех на всички!!!

# 62
  • Мнения: 564
привет и от мен - нова "лунатичка" Wink. като начало на 24-часовия режим. от сутринта чаша кафе филтър, вода.
въпрос към ветеранките - може ли тук-таме към черешки да посягам. пък няма да стискам сокове напр. благодаря предварително за отговор и успех в днешния ден

Според мен може  Peace Аз лично ям в момента ягоди, мислех да ги пасирам, но няма смисъл..дали ще е пасирано или изядено  Peace След ягодите ще изпия още литър вода или айранче и ето ти фрешче Wink  Peace


А за вечеря съм си намислила таратор с 1/2 краставица без сол и зехтин  Party Все пак краставицата е 99% ( или там някъде) вода..  Peace

УСПЕХ

# 63
  • Мнения: 407
И аз съм с вас. За сега стрикна.

# 64
  • Мнения: 1 531
аз ядох наобед салата зеленчуци маруля, краставици, домати, с яйце и сос Blush сигурно никаква не съм я свършила ?!?!?!?  newsm78

# 65
  • Мнения: 106
аз ядох наобед салата зеленчуци маруля, краставици, домати, с яйце и сос Blush сигурно никаква не съм я свършила ?!?!?!?  newsm78

Naughty май точно днес и яйцето, и сосът са били неподходящи. даже и доматите. иначе звучи чудесно

# 66
  • Мнения: 0
i az za sega se spraviam dobre,2 kafeta,2litra zelen 4ai s med,2 litra voda,fre6 ot morkovi

# 67
  • Мнения: 4 170
И аз съм стриктна,само че нямам кантар за да се премеря. Laughing

# 68
  • Мнения: 1 819
Хора,като ви чета ми прави впечатление голямото количество течности,които употребявате...аз за целия ден изпивам не повече от1.5-2 литра и то заедно с кафетата и чайчетата.Иначе се чувствам добре,не съм гладна и ще издържа,но трябва повече течности да пия сигурно newsm78

# 69
  • Мнения: 4 170
аз ядох наобед салата зеленчуци маруля, краставици, домати, с яйце и сос Blush сигурно никаква не съм я свършила ?!?!?!?  newsm78

Naughty май точно днес и яйцето, и сосът са били неподходящи. даже и доматите. иначе звучи чудесно
Доматите са си добре според мен,яйцето също не е чак толкова огромно прегрешение ако е било в малко количество,а сосът какъв е бил вече незнам.Можеш да си продължиш спокойно диетата до вечерта. Peace

# 70
  • Мнения: 4 170
Хора,като ви чета ми прави впечатление голямото количество течности,които употребявате...аз за целия ден изпивам не повече от1.5-2 литра и то заедно с кафетата и чайчетата.Иначе се чувствам добре,не съм гладна и ще издържа,но трябва повече течности да пия сигурно newsm78
Не мисля,че е полезно насила да пиеш течности! Naughty Пий само когато си гладна(сокове) или жадна(вода).Аз пия по-малко от 1 литър.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 723
Момичета сега ми се върти в главата текста на една реклама
гладна съм,гладна съм,гладнааааааааааааааааа Joy
Ама засега удържам фронта и си обещавам утре да хапна нещо вкуууусно Grinning

# 72
  • Мнения: 1 819
Момичета сега ми се върти в главата текста на една реклама
гладна съм,гладна съм,гладнааааааааааааааааа Joy
Ама засега удържам фронта и си обещавам утре да хапна нещо вкуууусно Grinning

Тази реклама ми е любима...дръж се,малко остана,грехота е да издържиш до сега и да се предадеш Naughty

# 73
  • Мнения: 802
И аз за сега издържам без проблеми, изобщо не чувствам глад, но то може би е заради това, че съм се подготвила психически. А за течностите - пия водичка, сокче или друго единствено когато организма ми го иска, според мен е грешно да се наливаме с течности ако нямаме нужда.
Успех, момичета.  bouquet

# 74
  • Мнения: 0
az pak mislia 4e triabva malko pove4ko voda,nali smisala da se pre4isti organizma,no bez voda niama kak da stane

# 75
  • Мнения: 1
Привет "Лунички"!   Hug   Отчет досега - литър доматен сок, 0.5 л вода Embarassed, две кафета и ще наваксвам с водата!
И аз като Фетица мисля да вечерям с малко таратор, да видим. Слава богу не съм гладна, друго си е да лунуваш в работен ден, а не в къщи до хладилника.  Mr. Green Не съм се теглила, заради МЦ, но това не е важно, целта е прочистване от токсините и задържане на постигнатото! Успех на всички, малко остана, и хубава вечер!   love001

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 723
SON пиши на български,че се измъчих с тая "шльокавица"

Мама Миши държа сееееееееееееее Laughing

# 77
  • Мнения: 1 819
SON пиши на български,че се измъчих с тая "шльокавица"

Мама Миши държа сееееееееееееее Laughing

То хубаво се държиш ти,ама аз дето ти давам съвети взех да огладнявам hahaha,покрай мен домочадието вечеря,а аз пия чай и се облизвам...

# 78
  • Мнения: 0
ок,ще се поправя Praynig

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 723
Благодаря  bouquet

Мама Миши и аз  бях така,че даже правих едни страхотни порожки на фурна,
ама ги гледах само жално-жално Mr. Green

# 80
  • Мнения: 802
Ей, момичета няма да се предавате. Hug
Всичко е в главите ни, просто спрете да мислите за папкане, още малко остава. И да не се нахвърлите после на нещо "лошо", че веднага ще се лепне на дупето.

# 81
  • Мнения: 564
Аз издържах  bowuu bowuu bowuu Сега си направих салата домати и краставици със сиренце и маслинки и мисля това да ми е за днес  Peace

Доволна съм от себе си, утре кантара ще си каже думата, дано  Praynig е щедър  Praynig към мен и към вас  Hug

Лека вечер   bouquet

# 82
  • Мнения: 106
 newsm44 и аз. една зелена ябълчица за вечеря и бистра водица.
дано кантарът възнагради усилията ми.
поздравления за всички   bouquet

# 83
  • Мнения: 802
И аз. Party Мисля обаче утре да хапна. Браво на нас момичета. Hug

# 84
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен  Grinning
И аз успях... newsm68 ....само течности и шепа череши !!
Отчета ще е  утре сутрин .... че преди малко кантара не показваше почти никакъв минус  Rolling Eyes!!!
лека вечер   Hug Hug

# 85
  • Мнения: 162
Привет ,лунички! WinkОтчет за деня 0.800г вода,1.200 литър сок и едно кафе.След 22.30х и 1/2 ябълка.Това е!Чувствам се гладна и ме боли главата,но целта си струва всички неудобства! WinkЛек и много успешен минусов ден за всички на кантарчетата! Simple Smile Hug

# 86
  • Мнения: 1 819
Успях и този път,макар че ми беше по-трудно от предишните пъти,а и нямам промяна в теглото този път,но се чувствам добре и доволна от себе си Blush

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 723
Добро утро Лунички Grinning
И аз устисках  Grinning -мнооого чай и вода+един таратор.
Ама днес ще си хапна ,за да се поздравя Grinning
кантарчо е добър с мен-1кг bowuu
Дано го зъдържа Peace

# 88
  • Мнения: 0
добро утро сладуранки  bouquet
издържах изпих 2 лафета и много вода,а и един чай Mr. Green
даже още не съм яла но има време като огладнея ще е Laughing
не съм се теглила,но по-късно и това ще направя дано има минусче Praynig
пожелавам ви успешен и усмихнат ден с много положителни емоции Heart Eyes
браво на успелите   bouquet
сега чакам следващото лунуване Mr. Green

# 89
  • Мнения: 199
 smile3501  Браво на всички издържали и още по-вече минуси в килцата !!!
И аз издържах. Вчера около 0,500 л. портокалов сок без захар и консерванти, разреден с доста вода, отделно вода пих повечко, следобяд 1 дълго кафенце без захар и вечерта към  8 ч.  две шепи череши.
Резултатът е   newsm44   - 1 кг. Доволно, дано е сланинки.  Днес продължавам с течности и много леки храни.
  love001

# 90
  • Мнения: 57
задрвейте и от мен!
този път не писах предварително, че ще се опитвам и сигурно затова издържах!!! ефектът при мен е направо WOW- от неделя вечер (половин час преди началото) до тази сутрин - 1,6 кг  Peace.
лунната диета по пълнолуние е направо супер! този път успях да се убедя. отивам да се хваля и в другата ми тема  Laughing Laughing.
забравих- браво на всички с минусите   bouquet

# 91
  • Мнения: 106
добро утро и от мен. отчет на вчерашния ден - едно шварц кафе без захар и малко мляко "фитнес", 1 чаша чай, към 1200 мл вода, около 700 гр. череши, 2 зелени ябълки.
резултат -1.2 кг.
гладна, но доволна. днес продължаваме, но не знам с какво точно. имам 1 пъпешче, ягоди, зеленчуци за салата. зависи как ще ми дойде желанието за ядене.
сега да пийнем по едно кафе.

поздрави на успелите   bouquet

# 92
  • Банкя
  • Мнения: 823
Здравейте! Hug

Защо не оставите една темичка за лунната диета само, да има последователност?
Според мен е напълно излишно всяка седмица да се прави нова тема.
Обсъждали сме и този вариант, но така е невъзможно в заглавието да се изписват денят и часът на фазата, тъй като първият пост може да се коригира само в началото (например първите 24 часа, ако не се лъжа). Вариантът е в една такава тема да са написани всички фази и всяка от нас да си търси, коя е текущата. Но по този начин е много голяма вероятността, да се пропусне фазата. Sad Ако обаче останалите нямат нищо против, ще направя темата по този начин.
Досега в края на всяка фаза се даваше линк за новата и така всяка от нас разбира, къде трябва да се запише за следващата фаза. Peace

А относно консумирането на плодове вместо на сокове, получени от тях, искам пак да кажа, че не е същото, тъй като плодовете се нуждаят от обработка и по този начин натоварват организма. Това влияе по някакъв начин на процеса на отслабването и този на пречистването. А и Луната влияе върху течностите, а не върху твърдите вещества и няма как да помогне за по-ефективното ви отслабване. Заради това е препоръчително използването САМО на течности.
Ако обаче всяка от вас е открила оптималния начин за спазване на диетата и е доволна от резултатите, смело да продължава в същия дух. Peace

# 93
  • Мнения: 1 142
И аз издържах 24часа,но не мога да си намеря кантарчето,защото правим ремонт и не знам къде е прибрано Joy.
Обаче се чувствам добре,а това е най-важното.

# 94
  • Мнения: 564
Добро Утро  Hug

Моето кантарче показва -1 кг  Party Party Party Party Мисля, че утре ще покаже дори по-малко, тъй като аз наистина се оводних доволно с поне 5 литра течности  Crazy Crazy Crazy

Акси, смятам, че темичките така са много удобни, който иска да си прави някакви справки би могъл да потърси стари теми  Peace А за удобство, бихме могли да сложим линкчета на старите темички във всяка нова, като започнем примерно от това пълнолуние, за да не се рови майсторката на темите излишно  Peace Peace Peace

Аз сега си хапвам черешки, мисля и днес да е лек режима  Flutter

Приятен ден   bouquet

# 95
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
здравейте и от мен,
кантарчето е с килце по-малко
вчера само на вода - около 1,5-2 литра - нищо друго
и сега си мисля днес да съм на сокове и айранче,пък да не се натоваря и отведнъж,
утре може би ще включа и пладове и салатки?
как мислите - правилно ли постъпвам?
успешен и усмихнат ден на всички

# 96
  • Мнения: 22
здравейте момичета, хайде да се запиша и аз.
Два дни на вода и череши, вчера само на вода - резултатът при мен също е поразяващ -1.600 кг. 
Поздрави на всички за постигнатите минусчета и до другото лунуване!

# 97
  • Мнения: 106
...

Акси, смятам, че темичките така са много удобни, който иска да си прави някакви справки би могъл да потърси стари теми  Peace А за удобство, бихме могли да сложим линкчета на старите темички във всяка нова, като започнем примерно от това пълнолуние, за да не се рови майсторката на темите излишно  Peace Peace Peace

...

и аз смятам така. като дойде времето другия месец на новото пълнолуние, авторката да открие нова тема и да напомни в тази с линк към новото издание Peace

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 723
Софи не така-Луната е на 4-ри фази Naughty

# 99
  • Мнения: 199
 newsm78   Коя е следващата фаза  15 или 16 юни  01,15 ч.

# 100
  • Мнения: 106
и тогава пак ли вода и молитва за минуси?

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 723
ъхъъъъъ Mr. Green

# 102
  • Мнения: 106
 ooooh! ужас. давайте. 15-ти или 16-ти.
момичета, трябва да направя разтоварване и да дръпна 2-3 килца поне назад, защото след 2 седмици отивам при свеки на гости за поне 3 седмици. а тя как готви и какви десерти върти. та мисълта ми, сега да смъкна малко, което и без това там ще възстановя, но поне финално да не съм плюс, а да изляза на нулата  Rolling Eyes е в такива грижи съм

# 103
  • Мнения: 564
ooooh! ужас. давайте. 15-ти или 16-ти.
момичета, трябва да направя разтоварване и да дръпна 2-3 килца поне назад, защото след 2 седмици отивам при свеки на гости за поне 3 седмици. а тя как готви и какви десерти върти. та мисълта ми, сега да смъкна малко, което и без това там ще възстановя, но поне финално да не съм плюс, а да изляза на нулата  Rolling Eyes е в такива грижи съм

 Thinking  Whistling сериозен проблем имаш  Joy Joy Joy Joy Joy Wink

Според мен не си давай зор сега, ами като се върнеш от свеки  Peace Хапни си да ти е мир на душата, пък като се завърнеш почвай с лунуването и диетите  Flutter Иначе според мен ще залепиш повече, ако след лунуване се метнеш на десертите  Mr. Green Wink Или пък следи фазите и докато си там и пий повече водичка  Hug Peace

Успех   bouquet

# 104
  • Банкя
  • Мнения: 823
newsm78   Коя е следващата фаза  15 или 16 юни  01,15 ч.
Следващата фаза (Последна четвърт) е на 16.06 от 01:15ч., с други думи - цял ден във вторник. Peace

# 105
  • Мнения: 199
 Hug  Благодаря за  точната дата - попитах, защото на едно място срещнах 15 а на друго 16.
 Сега ме вълнува въпросът като се прави един ден пречистващ, т.е. на течности всяка седмица,  може ли да се очакват  резултати  напр. с - 1 кг.  или организмът привиква  и смъкнатите грамове са все по-малко от предния път.   newsm78

# 106
  • Мнения: 3 410
всеки един разтоварващ ден - било само на сокове или на плодове и чай, обикновено води до минус 1 кг. Затова за по добър ефект при лунуването има ако се пият сокове и чай, отколкото айрян, таратор със сол и други. Това е моят опит.

# 107
  • Мнения: 85
На мен ми е тъжно , защото миналите пъти свалях по кило и отгоре , а този път нищо  newsm78 Изкарах само на вода , но малко - може би тук е разковничето  Whistling
Гадно  Rolling Eyes

# 108
  • Мнения: 3 410
Имайте предвид, че преди цикъл тялото на жената задържа вода, така че ако този период съвпадне с лунуването,няма как да се свалят килограми, но изчистването си е факт.Така, че няма да се отчайвате

# 109
  • Мнения: 0
И аз издържах,целта ми да намаля целулита,моля ви пишети какво мислите по вапроса

# 110
  • Мнения: 1 819
И аз издържах,целта ми да намаля целулита,моля ви пишети какво мислите по вапроса
Каква връзка има целулитът с лунната диета newsm78

# 111
  • Мнения: 0
нали тази диета е за детоксикация на тялото а целулита не ли до някоя степен е натрупване на токсините

# 112
  • Мнения: 85
Да ви кажа , че днес правим 1 годинка с мойто писе от както живеем заедно .... И напрвих една страхотна вечеря с един страхотен десерт за един страхотен мъж , който много обичкам и ми мина яда , че тоя път кантара не мръдна  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 802
MiqS, честито! Много любов и щастливи мигове ви желая.
SON, целулита няма да изчезне само с лунуване, трябва си спорт, масажи, кремчета, това съчетано с ниско въглехидратен режим ще помогне.

# 114
  • Мнения: 249
MiqS пожелавам ви много любов и разбирателство  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 115
  • Мнения: 13
Най после се добрах до компа  typeuu
На всички с минусчета smile3501
MiqS Честита годишнина,желая от сърце още много изпълнени с любов годишнини  bouquet
Аз се бях записала за 3 дена,но вчера вечерта(понеделник)се прибирам от работа каталясала и какво да видя #Crazy детето изкъпано,вечерята му готова Misc Baby Bottle,а на масата ме чака сложена вечерята 1dating,нямаше как проста да кажа“На диета съм“(въпреки че той го знае),а и не исках да му развалям настроението,доста се беше постарал.Така ,че останах на 2 дена доста стриктни Naughtyи днес...кафета и чак сега хапвам newsm78
До лунуване,момичета Hug

# 116
  • Мнения: 85
Благодаря ви  Hug Baby Love®...nadqsf ..valen_tina ....

nadqsf  1dating страхотна изненада  smile3501

# 117
  • Мнения: 162
MiqS ,на патерици много любов и разбирателство!Още много щастливи годишнини! newsm24
Nadqsf,заради подобни изненади от любимият си заслужава  да  прегрешиш! Laughing
Отчет -1.200кг Peace
На всички много слънчев и минусов ден! Hug

# 118
  • Мнения: 6
Усещането като се качиш на кантарчето и да показва минус е страхотно. В моя случай  - 900 гр. Ползвах кантарчето на една приятелка. До сега имах направо страх от тях, но май трабва да си взема ново, че старото го подарих на майка ми, пък и вече не е точно.

Браво за ентусиазма на всички "лунички" издържали или не.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Кога е следващият лунен ден? Тази седмица пропуснах, но другата съм на линия с вас.

# 120
  • Мнения: 22
Кога е следващият лунен ден? Тази седмица пропуснах, но другата съм на линия с вас.

15.Мисля и аз да се пробвам  Rolling Eyes

# 121
  • Банкя
  • Мнения: 823
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА! Hug

# 122
  • Мнения: 0
Ето лунен календар за 2009лунен календар 2009

Общи условия

Активация на акаунт