Харесва ли ви името Зара?

  • 10 800
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Здравейте ! Все още има мнооооого време , но ми кажете какво е мнението ви за това име . Първоначално мислехме , ако детето е момиченце , да се казва Светозара , категорично не СветЛозара . В последствие обаче си мисля , че първата част от името , т.е. "Свето-" спокойно може да отпадне , защото не искам на детето да му казват Светле или нещо подобно , а Зара или Зари .Освен това нещото , което ми каресва в това име е точно втората част "Зара " , защото идва от "озарявам" Heart Eyes А и много искам името да не е често срещано , но в същото време да не звучи много странно . Аз например не познавам нито един човек с такова име .
Хайде , сега сте вие , казвайте мнението си  Hug

# 1
  • Мнения: 2 013
мм,не...
Сещам се за Зара от ББ. Crazy

# 2
  • Мнения: 81
Да, харесва ми. Аз познавам.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 328
И на мен ми харесва! Звучи ми нежно, но не лигаво!
Имам позната с това име - много приятно момиче Simple Smile Майка й навремето също искала да я кръсти с красиво и не много често срещано име и го избрала от някаква книга, но не помня коя (тя е учителка по литература).
А нашето съседче се казва Светозара (или с Л, не съм сигурна), но никога не съм чула майка й да й казва с цялото име, дори като й се кара Simple Smile все си й вика Зара.

# 4
  • Мнения: 544
Аз познавам момиченце Зара с майка българка, живеят в Лондон.
Да, много ми харесва името Зара. И твоите аргументи разбирам.

# 5
  • Мнения: 3 016
Не е лошо!

# 6
  • Varna
  • Мнения: 191
Да, но тя пак може да си е Светозара и да й се казва Зара на галено. Така ще си свикне детенце, дори така ще се представя за по-кратко.

# 7
  • Мнения: 4 555
Не ми харесва. Светозара ми звучи по-добре, а едва ли някой ще и го съкращава по друг начин, ако вие и казвате Зара.

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Не ми харесва. Светозара е по-добре.

# 9
  • Мнения: 6 995
Някаква книга...Тютюн е книгата. Rolling Eyes
Да, Зара много ми харесва, едно от имената, от които някой ден ще избирам, е  Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Харесва ми "Зара". Имам позната с това име.
Но и "Светозара" звучи добре, всъщност. Определено без "Л" -то.

# 11
  • Мнения: 574
На мен не ми харесва името Rolling Eyes

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Харесва ми.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 052
...
Но и "Светозара" звучи добре, всъщност. Определено без "Л" -то.

Пък и няма причина да и казват "СветЛе" щом ще е без "Л"-то

# 14
  • Мнения: 288
...
Но и "Светозара" звучи добре, всъщност. Определено без "Л" -то.

Пък и няма причина да и казват "СветЛе" щом ще е без "Л"-то

Е , да , но иди обяснявай , че в името няма "л". Така например в презимето на сина ми няма завършек "ов" , но колко пъти се е случвало да му пишат грешно името , а аз все си повтарям , повтарям... Дори веднъж при подаване на някакви документи искаха копие от акт за раждане и служителката на гишето , поглеждайки презимето в акта , казва "а , ама тук има грешка във фамилията "  Laughing

# 15
  • Мнения: 288
...
Но и "Светозара" звучи добре, всъщност. Определено без "Л" -то.

Пък и няма причина да и казват "СветЛе" щом ще е без "Л"-то

Е , да , но иди обяснявай , че в името няма "л". Така например в презимето на сина ми няма завършек "ов" , но колко пъти се е случвало да му пишат грешно името , а аз все си повтарям , повтарям... Дори веднъж при подаване на някакви документи искаха копие от акт за раждане и служителката на гишето , поглеждайки презимето в акта , казва "а , ама тук има грешка във фамилията "  Laughing

Самоцитирам се , в бащиното име исках да кажа Peace

# 16
 
Хубаво име.
Харесват ми и Цветозара, Велизара, Светозара.


 

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 266
мм,не...
Сещам се за Зара от ББ. Crazy

Ммм, опасявам се, че и на мен ми навява същите асоциации Rolling Eyes

Цитат
Самоцитирам се...
Вместо това ползвай бутона "редактирай" Wink

# 18
  • Мнения: 2 983
Аз телевизия не гледам, така че моите асоциации за Зара идват точно от "Тютюн". Името е много красиво, според мен.

# 19
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Да, много ми харесва.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 161
не особено.

# 21
Много е хубаво и символично!!!

# 22
  • Мнения: 11 009
Зара ми харесва много, за разлика от Светозара и производните му. Не го асоциирам с литературни или ТВ герои, просто едно хубаво кратко име.

# 23
  • Мнения: 3 804
Зара ми харесва много, за разлика от Светозара и производните му. Не го асоциирам с литературни или ТВ герои, просто едно хубаво кратко име.

 Peace

# 24
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Не, не ми харесва името.

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293
красиво славянско име  bouquetи не е често срещано  bouquet

# 26
  • Мнения: 929
На мен не ми харесва

# 27
  • Мнения: 2 172
И на мен не ми харесва въобще.СветЛозара е най-хубаво ако питаш мен,но ти си решаваш все пак.А Светозара без "Л" ми звучи някак празно,все едно липсва нещо вътре в името  Crazy 

Това си е само мое мнение.Но аз лично не бих си кръстила детето Зара.Асоцирам с онзи не особено интелигентен елемент от Биг Брадър  ooooh!

# 28
  • Мнения: 4 520
Зара винаги ми е харесвало. Както и Захара. Даже се ядосах, че Анджелината така си кръсти дъщерята, някак си ми отне правото  Laughing, ама пък и съдбата явно е решила да нямам момиченце, та не ми пука вече.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Харесва ми много и то точно ЗАРА. Без никакви асоциации от участничката Зара от ББ.
Светозара, Светлозара и тям подобни сложно-съставни не понасям  Sick

# 30
  • Мнения: 288
Нямам нищо против тези , които не харесват името , в крайна сметка нали точно това искам - вашето обективно мнение Hug Но ми е много странно как все това име се асоциира с някаква риалити героиня от преди 4-5 години Thinking Толкова много риалити предавания имаше от тогава , май никое друго име не е придобило такава популярност  newsm78 А иначе за Зара от "Тютюн " разбирам , въпреки че там на тази героиня не и се носи много добреа слава . Всъщност май на повечето женски образи - и Мария , и Ирина , само Лила е в положителна окраска...

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 266
То защото Лила е дописана допълнително именно с такава цел - да е чиста, чиста... Laughing
А Зара просто не е разпространено име, аз не бях го чувала допреди ББ и затова го свързвам с онази персона.

# 32
  • Мнения: 10
Харесват ми по-дълги имена,затова Светозара ми допада повече,пък вече могат да и викат както тя се представя.  Wink

# 33
  • Мнения: 41
Зара ми допада за галено. И на мен ми харесват дългите имена

# 34
  • Мнения: 162
Зара е прекрасно име, с много положителен заряд. Като варианти съм чувала Лазара или Лъчезара. Както и Елеазара, на която й казват Зара, но не знам защо на мен винаги ми идва първо Ели, извинила съм се на момиченцето, че ще се опитам да се науча да й казвам Зара, но докато свикна да не ми се сърди.

# 35
  • някъде
  • Мнения: 4 956
не особено

# 36
  • Мнения: 84
 Heart Eyes Много е хубаво

# 37
  • Поморие
  • Мнения: 51
Харесвам кратките имена  Simple Smile,но определено много ми харесва и името Лъчезара,една позната си кръсти детето така но на пук на името си един път не съм го видяла усмихнато  Laughing.

# 38
# 39
  • Мнения: 136
Хубаво е името, но малко ми звучи като име на Мадам  Sunglasses

# 40
  • Мнения: 213
На мен пък ми харесва... Много  bowuu Освен като име за момиче, така и защото го свързвам със Загорски области, на които е дадено името Зара (Ески Зара е едно от имената на Стара Загора, а има такава област и в Хърватия  Peace).

Ако името не бе хубаво, нямаше да го изберат за онази верига с качествените дрехи ( и на тях съм фен  Grinning).

Името е чудесно   bouquet

# 41
# 42
  • Мнения: 1 424
На мен името ми харесва и то точно кратката форма- Зара, а по-малко ми харесва Светозара Peace

# 43
  • Мнения: 46
МНОГООО ми харесва.Преди години мои познати го спрягаха като възможен вариант за име на бъдещото си отроче но в крайна сметка  избраха друго име и според мен сбъркаха.В крайна сметка човек краси името си!

# 44
  • София
  • Мнения: 6 164
Не само ,че много ми харесва,а живот и здраве,след по-малко от месец така ще кръстя дъщеря си!
В книгата за имена,която имам пише,че Зара означава цвете,така че ще си има и имен ден! Heart Eyes
А за протокола-името на девойката от ББ е Светозара. Peace

# 45
  • Мнения: 517
Повече ми харесва от Светло3ара, а и името има интернационално 3вучене. Маика ми има приятелка с това име.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 199
Харесва ми!... като... ZARA.....модната верига позната в цял свят  Grinning

# 47
  • Мнения: 64
Харесва ми Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 728
Не ми харесва

# 49
  • Мнения: 9 450
И аз се сещам за Зара от Биг Брадър Rolling Eyes
Не ми харесва!

# 50
  • Мнения: 175
Харесва ми много.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 86
На мене ми харесва и може би и моята принцеса ще се казва така.Друия вариант е Зоя но Зара ми допада повече.

# 52
  • Мнения: 934
Харесва ми. Едно от малкото, които и двамата одобряваме като вариант за новото бебе.

# 53
  • Мнения: 240
Имам приятелка Здравка, която наричаме Зара. Името е хубаво, но и Светозара ми харесва.

# 54
  • Мнения: 994
не, не ми харесва.

# 55
  • Мнения: 871
Харесва ми, да. На моята приятелка дъщеря и се казва Зара Peace

# 56
  • Германия
  • Мнения: 240
Преди ми харесваше, сега ми носи неприятни асоциации.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 157
Аз досега винаги съм си мислила че това е арменско име - имам комшийка, която се казва така и е арменка Thinking
Иначе самото име ми харесва по-скоро за галено, а за цяло име Светозара ми допада повече

# 58
  • Мнения: 1 364
Не ми харесва

# 59
  • Мнения: 1 464
Само Зара ми звучи незавършено и ми напомня на онази зъбата тояга от Биг Брадър.
Светозара е много хубаво.

# 60
  • Мнения: 934
Само Зара ми звучи незавършено и ми напомня на онази зъбата тояга от Биг Брадър.
Тя се казва Светлозара всъщност, проверих Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 674
Не,не ми харесва.

# 62
  • Мнения: 96
Изобщо не ми харесва Naughty

# 63
  • София
  • Мнения: 119
На мен пък много ми харесва. Peace

# 64
  • Мнения: 165
Не особенно!

# 65
  • Мнения: 118
Много ми харесва! newsm10

# 66
  • там
  • Мнения: 14

Зара много ми харесва.
Дори го обмислях,още повече че и майка ми и свекървата са със З и щяха да са много доволни.
Но все се сещам за марката за  дрехи и това ме разколеба.

# 67
  • Мнения: 2 185
Харесва ми  Peace

# 68
  • Мнения: 465
Много ми е грубо това име.. З и Р само в четири букви. И все правя асоциация със зар за игра.

Както и да я кръстиш, да ти е жива и здрава!

# 69
  • Мнения: 1 422
Сара е моето любимо женско име. Значи принцеса.

Общи условия

Активация на акаунт