Италия, тема 101: за салдите и ваканционното настроение

  • 13 576
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
Лени, погледни [/url=http://www.fastgarden.it/it/categoria.asp?page=1&id_cat=18&parametro=elencoart]ТУК[/url], моля те. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Hug

За барбекюто ще ти обясня някой път в Кю. Няма нищо специално по принцип. В еВау продават такива барбекюта в най-различни диаметри и с дълги или къси крака. Цените са от 50 до към 250 евро.

winner09, да, по принцип е нормална практика да се плаща наведнъж в края на месеца/началото на следващия месец. За заплащането дали е нормално за барман или не не смея да коментирам, понеже зависи за кой район на Италия ще заминава, дали работата е с легален договор или на черно и т.н. ...

# 271
Уф обърках линка Crazy
Пак. Цък.

# 272
  • Мнения: 3 388
Добро утро!  Simple Smile

За пътувалите с Уиз- освен чекирания багаж, отделно имам право на 10 кг ръчен и на количка, нали?

Ани, пратих ти  още някои неща.

Ние днес мислим да прескочим до Черноббио  Simple Smile

# 273
  • Мнения: 52
Ми същото ми е барбекюто де,от Брико 49 евро ,а в Ипера 69 евро,от долу има клапи4ка за регулиране на оганя.


Winner 09 за барман легално на 4ас се плаща 6,33 евро 4исти  ,смятаи ти дали е добре.Говоря за област Бреша.

# 274
  • Мнения: 0
За Lecce ставаше въпрос, но явно пак някаква фалшива БГ фирма се опитва да разиграва доверчивите Българи, ккато и да е... #2gunfire

# 275
  • Italia
  • Мнения: 4 492
във връзка с ваканциите,
момичета в Италия заплатите кога е редно да се заплащат-седмично, на 2 седмици или на края на месеца,

 понеже предлагат на съпругът ми на края на месеца заплащане на веднъж, за 5 часова работа барман/сервитьор-30 Ерво за 5 часа. Това нормално заплащане за Италия ли е и за тази професия. И рисковано ли е да се чака накрая на месеца заплатата.

Мерси, нядявам се ако знаете да помогнете!!



ЗаЩо да е рисковано да се полу4ава заплата на края на месеца не можах да разбера. newsm78Тук пове4ето хора така си я полу4ават и е съвсем нормално.
Джуфка ти е писала,4е на 4ас в БреШа,което е Северна Италия плаЩат по 6,33 евро 4исти. Това ,което ти си пуснала като цифра прави по 6 евро на 4ас ( не знам дали са 4исти,не си писала по въпроса ).По принцип в Южна Италия заплатите могат да бъдат и малко по-ниски та в този смисъл не ми се вижда невъзможно. На мъжа ти договор ли са му предложили или на 4ерно? Thinking

# 276
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добро утро!  Simple Smile

За пътувалите с Уиз- освен чекирания багаж, отделно имам право на 10 кг ръчен и на количка, нали?

Ани, пратих ти  още някои неща.

Ние днес мислим да прескочим до Черноббио  Simple Smile

Соня,да ,освен 4екираните 15 ( или пове4е ) кг имаШ право и на 10 кг ръ4ен багаж ( провери само в сайта какви трябва да са размерите на 4антата да не ти правят проблеми ) и коли4ка.

# 277
  • Мнения: 52
във връзка с ваканциите,
момичета в Италия заплатите кога е редно да се заплащат-седмично, на 2 седмици или на края на месеца,

 понеже предлагат на съпругът ми на края на месеца заплащане на веднъж, за 5 часова работа барман/сервитьор-30 Ерво за 5 часа. Това нормално заплащане за Италия ли е и за тази професия. И рисковано ли е да се чака накрая на месеца заплатата.

Мерси, нядявам се ако знаете да помогнете!!



ЗаЩо да е рисковано да се полу4ава заплата на края на месеца не можах да разбера. newsm78Тук пове4ето хора така си я полу4ават и е съвсем нормално.
Джуфка ти е писала,4е на 4ас в БреШа,което е Северна Италия плаЩат по 6,33 евро 4исти. Това ,което ти си пуснала като цифра прави по 6 евро на 4ас ( не знам дали са 4исти,не си писала по въпроса ).По принцип в Южна Италия заплатите могат да бъдат и малко по-ниски та в този смисъл не ми се вижда невъзможно. На мъжа ти договор ли са му предложили или на 4ерно? Thinking

Сраординариите се плащат на 7.10 евро , и говоря за барман/бариста 5 ливело. А ако е 6 ливело по малко.
Пак зависи и от договора,дали е стаджионале,сто4ен или бесро4ен.

# 278
  • Мнения: 0
здравейте

относно договор-естествено че няма-т.е. нищо не ни казват-и за това мен ме съмнява тази фирма да е чиста,

относно парите да чисти 30 евро за 5 часа.

казаха че се изисквало Разрешение за работа от Италианското посолство,

наистина взе да ми става интересно.... уж разрешително, уж не,

въпросът е според мен че ако има договор няма за какво да мисли човек, т.е. ясно е че е всичко ОК, ама ако НЕ - накрая на месеца НЕ се знае какво очаква човек...

чудех се просто някой на практика да каже как стоят нещата-защото на хартия и по закон винаги са различни..
ясно е че по други форуми само се оплакват хорицата, ама ако има нещо положително като опит нека да се напише
иначе за кризата, за отрицатлните неща, всички сме чели и ще четем, просто сега не бих искала да се заливам с това...

# 279
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Това наистина е съмнително. Хем на 4ерно, хем разреШително за работа от Италианското посолство. Shocked Това са две неЩа, които взаимно си противоре4ат. Stop За да си намери работа на 4ерно мъжът ти няма нужда от посредни4еството на никаква фирма.

# 280
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Шуре,снимките от парка на Семинарията са 4удни. Не съм влизала там от детските си години, но обезателно Ще заведа децата да се разходим и да видим Гусин Пауна и езерцето,благодарско за идеята.  Hug Андерейко е много слън4ев и сладък на снимката. Heart Eyes

# 281
  • Мнения: 5 710
Никаква активност днес в темата:)
Аз м/увременно изчетох всичко за барбекютата и си селектирах 2 марки, но се оказа, че мъжът ми е категорично против въглища ( к били канцерогенни +  разви ми една дълга идея как пушека от карбона влиза в месото и ще си отидем млади и зелени) така че аз не мога да се разправям и оставаме на проста електрическа скара. Мерси, все пак:)

Тук днес е облачно, аз утре отивам в Мантова, стискайте палци да не вали.

Дирочка, предолагам, че е рисковано, защото ако е на черно, няма гаранции, аз бих ги взимала всеки ден.
Тука имам една позната , която работи 1 месец като бариста при един, по 10-11ч. на ден, който накрая й плати 200 евро. Момичето не беше на себе си от огорчение и обида, просто има невероятни тъпанари.  Уинер, да знаеш, че тука сервитьори и бармани не взимат бакшиши, както у нас, вкарай и това в сметката. Все имат да върнат  Grinning

Ние тази вечер сме на Анджели е демони, чела съм книгата, но нищо не помня...

# 282
  • Мнения: 52
Лени задължително идете до замъка ТЕ'. А пък що не се отбиете още има няма 50 60 км ,да се видим?? Rolling Eyes
Много сте бавни в свалянето бе Лени,гледах на следващия ден като излезе,не е кои знае какво.Приятно гледане. Laughing
Аз пък в4ера си взех една книга на килограм Le profezie di Nostrdamus  con tutte le centurie. Маи за Деси ще е идеална  Mr. Green ама съм се заела да се опитвам да 4ета на старолатински и френски  Mr. Green Mr. Green

Winner09 видях 4е си питала същото и в гръцкия форум.Тук няма разрешително за работа.Или те взима работодателя и ти прави договор и на тази база работиш,или те взима без договор на 4ерно и не се знае дали и колко ще ти плати накрая.Тук има Бг ресторант( Бреша) ,дето собствениците са българи и взимат само българи за сервитиори и бармани,ама плащат 1.50 на 4ас.За това в момента си работят сами и една тяхна племеница ,дето в Бг не е искала да ходи на у4илище( основно няма).
А има и такива дето на 4ерно ти плащат по 7 евро на 4ас. А пък при положение 4е се намира на тока на ботуша ,аз не бих вярвала.Ами спане и храна?? ами ако се слу4и някои сакътлък?? Кои ще плаща??.Като барман съм работила 5 месеца на 4ерно и ми плащаше 5 евро на 4ас (това преди години), а 2007 работих като барман към сериозна фирма(ESSO) и по легалната схема ми плащаха 6,33 на 4ас ,а за извънредни по 7,10 на 4ас. Но имаше и 13 и 14 заплата.  Peace

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 21:04 от jufka

# 283
  • Мнения: 5 710
Джуф, ние сме го свалили , ама не сме имали време да го гледаме.
Утре за съжаление няма да мога да спирам за разглеждания, но следващия път, обещавам!

# 284
  • някъде
  • Мнения: 4 956
и аз да попитам нещо ако някой може да ми отговори- Какьв е начина да се вземат детски, ако работодателя ти/вече бивш/ не иска да ти ги изплати. Ще сьм благодарна ако получа отговори Hug
случаят е следният- мьжьт ми работеше, осигуряваха го и след година му казаха да не очаква детски, тьй като фирмата е малка и ако дадат детски на тези, който имат деца трябва да фалират  Rolling Eyes /вьпреки че всеки казва, че се изплащат от дьржавата, а не от работодателя Confused/

Общи условия

Активация на акаунт