За градинките и тоалетните

  • 6 036
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 830
Препикава тревата без всякакви угризения на съвестта, като изчезнат кучешките изпражнения по улици и градинки може и да се замисля за нещо друго или пък като направят тоалетните безплатни. Абе просташка работа  Laughing Laughing Laughing

# 61
  • Мнения: 2 032
Алиса, а твоето предложение какво е? ти какво правиш в такава ситуация?

Първо, когато децата бяха в този период, се бях примирила, че няма да има безгрижни разходки по цял ден. За кратко време, докато се научат да стискат, си вързан, това е. Защо трябва въобще да се обяснява как трябва да се съобразиш с нивото на развитие на детето си?

- Както всички тука, преди тръгване ги подканвам да минават през тоалетната.
- И после се планира маршрут, където да има тоалетна наблизо: в кафене, или магазин, или в парка: това са ограниченията, не може с дете в този период съзнателно да се избира разходка в места без тоалетна.
- Носех винаги със себе си едно от тези "сгъваеми" гърнета, макар че и те си имат ограниченията.
- Носех и дрехи за преобличане.
- И да, напикавали са се, ама нали това е смисълът на упражнението, да видят какво е и да се научат да стискат, а не да си мислят, че се пикае/ака навсякъде, където те заявят мерак за това.

Другото за мен е сравнимо да ти дойде едно от тези, "неограничаваните за нищо на света" деца и ти се изака в средата на хола. Макар че тука говорим за изхождане на деца на места, които принадлежат и се ползват от всички. Трябва да има принципи; другото е шикалкавене на дребно : "абе по принцип не е хубаво, обаче на моето съкровище всичко е позволено".

# 62
  • Мнения: 30
Моята дъщеря вече е на 4г. и все по-рядко ни се налага да търсим място навън където да се изчишка или нещо друго. Когато бяхме по-малки обаче просто използвах тревните площи и не виждам нищо лошо в това. Много, много против обществените тоалетни съм...и така ако ни се чишка се "скриваме " зад някое дръвче и това е. Много рядко ни се е налагало да а...е навън, но все пак имаме опит, тогава просто взимам сълфетка увивам а...о и го хвърлям в боклука.
 Сега като се замисля за моите 30г. живот никога не съм виждала човек който разкарва кучето си и то се изходи да го вземе и да го хвърли Thinking а...то имам предвид. Страно общество сме ние- майките почервеняват от срам и се чудят къде да си наврат децата , а кучкарите даже са горди..."браво мами"... и гледаш булдога примерно натрупал такава камара, че Shockedабе както и да е.......

# 63
  • Мнения: 2 376
Алиса, а на каква възраст махна памперса и колко време ограничавахте разходките?

# 64
  • Мнения: 2 032
Брит, ще ти отговоря, макар че въпросът е интрузивен.
На различна възраст: по-голямото- на около година, по-малкото- на 2 години и нещо махнахме дневния памперс. Времето за преход: ами колкото отнеме, то си зависи от подхода на родителя и от детето (с първото при мен то беше кратко, с второто -дъъъълго).

Както казах, не виждам нуждата от тези подробности. Но от повече отговорност има нужда, да.
Не изпадам в умиление от гледката на деца, изхождащи се на обществено място и не виждам защо е това поведение, все едно живеем в държава от третия свят.

# 65
  • Мнения: 9 990
Много ми е странно, как детето ми няма да дойде да се изпикае в средата на хола ти....че и у нас няма да го направи...
Апропо-всички ходим с резервни дрехи, не е това проблемът.
При мен маршрут какъвто ти си си направила-няма.От градината-до нас-къде да пикае детето точно, като няма кафене с тоалетна?
Идеята не е детето да стиска, сори, но никак не е полезно.Идеята е да се научи да не се напикава по принцип.А на издържливост да ги уча-е няма как на 2г...ДА им тренирам викаш пикочния мехур-до колко може да се разтегне... ooooh!Децата ми алармират когато им се пикае, не се напикават директно.Това го минаха.Проблем е, че малката не може да задържи 5 минути, камо ли 15.От градината до нас са впрочем над 20 минути с нейно бързо вървене.Да накарам да стиска-абсурд.Да накарам да се напикае в гащите-пак е абсурд.Извинявай, ама това ме смая-какво да кажа в случая-пикай маме в гащите, мама носи резервни.... ooooh!
ПП.Тези тоалетни са по-скоро за път.Бих използвала такава, за да не се налага посещение на обществени тоалетни просто.Но не и за разходки, или...за просто завеждане/прибиране от градината.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 12:54 от пенелопа

# 66
  • Мнения: 4 555
Кати, мерси за предложението, но това за мен не е вариант   Stop
Първо, това не ми решава проблема със съдържанието на гърнето, защото докато го изхвърлям и после изплаквам (колко вода трябва да нося със себе си?), кой ще гледа детето какво прави и къде  ходи? Ако хукне към улицата или някъде, където да я изгубя от поглед?
Освен това урината е биоразградима и нетоксична субстанция, за разлика от химикалите, с които са натъпкани дамските превръзки и за мен е абсолютно неприемливо от криворазбрана култура, да предприемам подобно вредно за околната среда действие. Тук вече всеки си има приоритети, но моите в това отношение са непоклатими.

Между другото, днес направихме първата разходка навън без памперс. Не се наложи да се опикават градинките, прибрахме се сухи. Може би защото самото излизане беше само за час и 15 минути, но като за пръв път мина много добре Simple Smile

# 67
  • Мнения: 480
Хората по другите държави са си решили проблема с това:



Ползвала съм такова хартиено гърне, донесено от чужбина. То си е консуматив, както памперса. Цялото е от картон, от вътрешната страна има найлон, който събира всичко и после право в близкото кошче (друг е въпроса, че тук и такива няма). На картинката е показано сгънато и разгънато. Мисля, че се продават в Amazon.com или ако има някой да ви донесе. Според мен това гърне е решението. За съжаление и аз нямам вече и действаме по метода на тревните площи...

# 68
  • Мнения: 9 990
а...ей това ми харесва.сгъваемо-побира се в чанта, разгъваш при нужда и хвърляш.Това ми допада.

# 69
  • Мнения: 4 555
На мен пък не. Има найлон и е за еднократна употреба. 

# 70
  • Мнения: 7 821
Ескарина, браво на малката!
Моя големия така и не е пишкал по градинките. Детето се притесняваше и не искаше. Не съм имала проблеми с това. Спазвах правилата, които Алиса описа по-горе и толкова.
Децата много бързо се научват да стискат и ако не ги държиш по 100 часа на вън, няма да имаш никакви проблеми.
И малкия се е налагало да пишка много рядко, броя ги на едната си ръка.
Успех!

# 71
  • Мнения: 3 718
Не ми харесват тези еднократни гърнета да задръствам и без това задръстения град, в който живея с още неразградим боклук.
Алиса, идея нямаш колко си далече от истината за ограниченията, твоят хол и възпитанието на децата, но благодаря все пак. Беше ми интересно да разбера, че има толкова по - различни в ограниченията си хора, които пак се чувстват добре в кожата си  Peace

# 72
  • Мнения: 9 990
...еми именно за рядко говорим, не за през 5 минути.Да се случи да те свари по път веднъж-голяма драма...

# 73
  • Мнения: 46 535
е....това не е решение.То работи за теб, защото си имала кафене до вас.До нас такова няма ...

И до Ню нямаше, затова водеше Гери при нас, въпреки, че живеят в съседен квартал.
Ако наистина няма в рамките на 30 мин. до вас, тогава вече - където намерите.
Но поне по мои наблюдения липсата на тоалетна не е решаваща, на въпросното кафе, родителите пак масово изпикават децата си в тревата (в която после играят и се въргалят) Tired мисля, че именно затова се повдига въпроса, ако се правеше само в крайна нужда, нямаше да е и толкова често срещано.

И на мен ми се е случвало да няма къде, тогава ползваме тревичките, защото не бях чувала за тези гърнета Simple Smile

# 74
  • Мнения: 9 990
еми около мен хората явно го правят в крайна нужда, защото не съм видяла едно със заголено дупе, подканяно от майка му...
Прибирането от градина, ако не мина и през пазара ми е толкоз-20 минути на бегом.Ако мина и за хляб и плодове-става си час.И се моля всеки път да не каже, че има пишшш, щото-и торби нося, и не става...не ми е зор да клякам зад храстите с нея... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт