Кръв във фекалиите

  • 41 008
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Точно заради такива лекари, които приемаха за нормално наличието на кръв, въпреки че беше съпроводено с болки в стомаха и дебелото черво, приятелката ми разви улцерозен колит - хронична неизлечима болест със скъпоструващо постоянно лечение и доживотна диета. Сума време я мотаха по разни прегледи и изследвания и все й казваха, че били най-обикновени хемороиди. Не е нормално, нито безобидно наличието на кръв в изпражненията и всеки по-отговорен лекар ще се захване сериозно с проблема. Не мисля, че мъжът й се лигави, по-скоро в казармата вероятно мислят, че се опитва да кръшка и заради това не го пускат. Или пък лекарят им не е от най-компетентните. И като стана въпрос за военни лекари, тези във ВМА може да са върхът, ама в поделенията далеч не всички са такива. Имам комшия, бивш военен лекар, настоящ GP. Този умник не можа миналото лято да разпознае шарката на собствената си дъщеря, каза, че било алергия към шоколад и отсече да я къпят. Познайте какво стана после. Това не значи, че всички са такива, нещата са както при цивилните лекари - има кадърни, има и пълни бездарници. Може мъжът й да е попаднал на такъв.
И независимо дали човек се намира в казарма, затвор или където и да е, има право да получи адекватна медицинска помощ с всичките му необходими изследвания, снимки и лечение. И време за лечение. Защото, ако се окаже нещо сериозно, и се остави да си се развива на воля, как ще бъде овладяно после?

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 09:33 от Veronna

# 61
  • Мнения: 372
Гери,
ти кога точно приключи с казармата, че коментираш режима?
Мъжът ми е военен и неговото мнение от опит естествено е, че техния лекар изписва от кръста нагоре аспирин,а от кръста надолу аналгин. Но както и да е сигурно има и свестни.
Много сте забавни, 100% съм сигурна, че ако бяхте вие от другаота страна и това ви се случва с вашия мъж щяхме да сме поне на втората тема.

Още нещо щях да пишааа,  newsm78, а да! Баща ми почина от цироза и да си кажа честно кръвта определено не е безобидно състояние, нито пък нормално.

miska_moja, точно коя част от заглавието на темата те подведе,че няма да се говори точно за това?

Tina_star кураж мила, ще се оправи всичко.

# 62
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
лиа, вече съм написала в няколко поста мнението си. ако желаеш прочети. въпросът за разговорите беше към авторката. тъй като смятам, че е излишно да спекулираме с диагнози докато тя се тръшка, а мъжът и не предприема нищо за да се установи причината. ако тук 20 души и кажат да не се притеснява дали това ще спре проблема с изпражненията на мъжът и.
ами като си е избрала мъж, който да я занимава с това, знаейки, че тя само ще се тревожи и нищо не може да направи. ми той да не и е дете? сигурно аз съм в грешка. но си мисля, че той би могъл да отиде на преглед и тя въобще да не разбере. или тука има друг проблем, а?

сега по-ясно ли ти стана.
и моля те, цирозата не се проявява с кръв във фекалиите. или поне това не е водещия симптом. ако въобще настъпи кръвоизлив от ректални варици това става след дълго протичане и декомпенсация. едва ли мъжът на авторката ще мине военните комисии за да стане войник или какъвто е там ако има тежко заболяване като улцерозен колит или цироза.

# 63
  • Мнения: 372
Да ти кажа честно не ми се мерят познанията ми за цирозата с теб. Моите се простират до там, че съм преживяла болестта и това как надвива човека заедно с мой близък.
Твоите вероятно са академични и практически, което ще ти спечели адмирациите ми.

Права си, че трябва да бъде изпратен при специалисти, както и, че може да направи нещо за себе си без да тормози авторката.

А между регулярните прегледи във ВМА има ли гаранция, че не може да се разболее от нещо, пък било то от безобидните хемороиди.

# 64
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
1. Мъжът ми не се лигави!
2. Той никога не споделя за проблемите си с мен, за да не ме тревожи
3. Свикнал е сам да се оправя, защото той е мъжът в тяхната къща
4. За да ми каже, че има нещо такова, значи се е притеснил и настина мисли, че е сериозно
5.Докторът в казармата е казал, че ако продължи да има кръв, ще го прати във ВМА

Вече няма кръв, но той продължава да има запек. Днес ще се прибере и ще му взема пак Активия да яде, докато е тук. Виж, за слабителни не съм се сетила да му кажа да си вземе  doh
Но съм почти сигурна, че е от яденето, защото като си е тук, и си яде това, което му приготвяме, нищо му няма, ходи си редовно, обаче като иде там - кошмар.
Ще видим в близките дни, ще отиде на лекар и ще пиша.
Благодаря още веднъж на всички!

# 65
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
лия, разбира се, че може да се разболее от нещо и най-вероятно точно това е станало. получил е я хемороиди, я фисура, може друго възпаление. затова трябва да поиска да го пратят на лекар. да му направят колоноскопия и да му препоръчат лечение.
но вероятно има друга причина той да не иска да отиде - я страх, я съмнение... и затова гризка жена си. която също като нас нищо не може да направи...

# 66
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Аз като му казах, че едното изследване трябва да се направи като се постави една малка тръбичка в ануса и да се огледа вътрешността и той  #Crazy #Crazy #Crazy аа не, кви са тея работи  #Crazy #Crazy #Crazy и ми идеше да го удуша  #Cussing out

# 67
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ще, не ще, трябва да се подложи на това, независимо какво си мисли. А ако много се съпротивлява, можеш да го "упоиш" с подръчни средства.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 16:37 от Veronna

# 68
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Ще, не ще, трябва да се подложи на това, независимо какво си мисли. А ако много се съпротивлява, можеш да го "упоиш" с подръчни средства.  Mr. Green

С какво??????  #Crazy #Crazy #Crazy

# 69
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ми с подръчни средства, бе, кухненски прибори и уреди ... Ако не ще да иде, де.

# 70
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Ми с подръчни средства, бе, кухненски прибори и уреди ... Ако не ще да иде, де.

Хахах тва беше много добро! АА моя не се поддава на такъв вид пришпорване...ще пробвам "со кротце, со благо", ако и тогава не стане  #Cussing out Предполагам, че всеки мъж изпитва неудобство от подобен вид преглед. На мен също ще ми бъде неудобно, но това за мъжете си е, все едно им отнемат най-ценното и после не са мъже...Поне според моя  newsm78

# 71
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На приятелката ми също й беше неудобно, даже срамът й беше по-голям от болката. А това, че след подобно изследване мъжете вече не били мъже, е глупаво схващане според мен. Все пак става въпрос за здравето му и трябва да се прежали.

# 72
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
И аз това казвам. Днес се прибира, чакам го вече да си дойде, ще има дъъъъъъъъълго увещаване. Ще го сплаша малко, че да ме чуе най-накрая  #2gunfire

# 73
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
===
На мен също ще ми бъде неудобно, но това за мъжете си е, все едно им отнемат най-ценното и после не са мъже...
това е супер нелепо изказване. извинявай, но колоноскопия е високоспециализирана дейност, доста малко лекари са способни да извършат този оглед. ти какво искаш да кажеш всъщност? че някой го кара насила, освен теб ли  Joy да ти кажа това с кухненските уреди и на мен ми досмеша? ми да си с**е кръв и толкоз.
а пък и ако най-ценното му е в задника...
между другото, прави се с краткотрайна венозна анестезия.

Общи условия

Активация на акаунт