Случка в яслата

  • 4 134
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Е как не-захвърлила съм си децата...мен ми беше ясно, че все някоя ще се изкаже... Twisted Evil
Апелирам-не мачкайте майката , достатъчно и е!Евала, че мисли Трезво, а не налита на бой и тя!!Инак-асеновградско-пернишки драми-мисля са излишни! Tired
По-миналата седмица в яслата се понесе слух, че ги биели с пръчка....вместо да разпердушинвам и да се карам , Установих Истината Изключително Лесно...
...но не-хвърлила съм си децата там на изроди явно...как забравих, трябва по-честичко да влизам в подобни теми,че да ми го напомпа в канчето някоя... Whistling

И още малко, ако позволите-Удачно е, като пускате такива теми-да се цитира точно градината коя е.Ако това е истина , то то е и перманентно и не само едно дете е пострадало!Има си начини за противодействие, има наказания за провинилите се, има дори начин такъв човек да бъде отстранен, след като не желае и не умее да гледа малки деца.С Окане по форумите нещата не се оправят, най-много някоя да ти дудне колко си зле, като си си пуснала детето на ясла, цъка се с език как може такова нещо и толкоз... Whistling

# 31
  • Мнения: 6 441
С Окане по форумите нещата не се оправят, най-много някоя да ти дудне колко си зле, като си си пуснала детето на ясла, цъка се с език как може такова нещо и толкоз... Whistling
Oт Окане по форумите за подобно нещо и конкретно споменаване на яслата щяха да ме съдят за клевета  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 9 990
Как ще те съдят за казано във форум? Shocked
По-скоро ще съдят, ако майката тръгне към саморазправа и нанесе телесни повреди по аналогичен начин на персонала... Tired

# 33
  • Мнения: 6 441
Как ще те съдят за казано във форум? Shocked
По-скоро ще съдят, ако майката тръгне към саморазправа и нанесе телесни повреди по аналогичен начин на персонала... Tired
Не са ме съдили,но ме заплашиха,че ще ме съдят за клевета.
Защото бях споделила,че детето ми е споделило,че еди-коя си леличка го удря.
Истроиите бяха дълги.
Резултатът-отнасят се с детето ми направо  като с принц  Mr. Green
И коментират,че едно време е имало книги на похвалите,а сега-интернет  hahaha

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 13:31 от Грозното Пате

# 34
  • Мнения: 9 990
Т.е. все пак е имало позла от споменаването коя е градината  Hug

# 35
  • Мнения: 1 008
Sedada-познавам системата и за това посъветвах майката да събере още мнения,ако тази жена се държи така към едно дете,вероятно го прави и към други.Между това,което трябва да е и това как е в България има голяма разлика.За да се накаже или уволни човек ще трябва повече от това една майка да се оплаче.

# 36
  • Мнения: 7 387
Sedada-познавам системата и за това посъветвах майката да събере още мнения,ако тази жена се държи така към едно дете,вероятно го прави и към други.Между това,което трябва да е и това как е в България има голяма разлика.За да се накаже или уволни човек ще трябва повече от това една майка да се оплаче.
              Аз пък не виждам ЗАЩО трябва да се чака и някой друг да пострада.Отива се на мястото ,вика се провинилия се или обвинения в провинение и се решава въпроса.Ако не става с директорката си има по-горна инстанция.Преди всичко трябва да се установи в директен разговор какво точно е станало,защо,а не да се пише във форумите ,а в същото време да се чака и някой друг да е посинен за да подадем колективно оплакване. Sick

# 37
  • Мнения: 1 008
Явно съм разбирана твърде буквално Confused-разбира се,че майката ще подаде оплакване за своя случай,но междувременно може да поговори и с други пострадали/вече пострадали/."вика се провинилия се или обвинения в провинение и се решава въпроса"-Didia,това не е съд,а детско заведение,остава да извади и показания от детето,което да бъде разпитвано.А писането по форуми също помага и има своято функция,защото дава на майката различни гледни точки.Казусът е много важен-какво правим,когато се борим със зъби и нокти за тези детски заведения и се случи нещо такова?Каква е психологическата пригодност на някои от персонала?Какви са лостовете на майката,която явно иска детето да продължи да ходи в тази детска градина?Заради това е писането по форумите-да се сподели,да получиш информация и подкрепа.В крайна сметка целта не е да се води война с много патетика и повръщащи емотикони-нали на тези хора поверяваме децата си-ако не успеем да намерим изход и комуникация какво се случва?

# 38
  • Мнения: 143
Страшно е всичко това което описваш.Търси си правата,твоите и най вече на детето ти.Нямат право да се държат така.Оплачи се първо на директорката,ако не реши проблема има и друг начин./Ако се интересуваш пиши ми на лични/.Скоро на всички им предстой съкращения в яслите,затова че сега е момента да се оплачеш.Не бих търпяла подобно нещо.Помисли.........

# 39
  • Мнения: 801
И мен ме спряха от градина, просто започнах да бягам. Но от лелката пищях и се криех години след това, когато я видехме някъде. (Не ме биеше, но не ми разрешаваше да се завивам през глава и един път ми се накрещя, защото бях отишла до тоалетна, без да й кажа). Мога само да кажа, че за 35 години не съм забравила нито един детайл от случките.

# 40
  • Мнения: 502
       Седада е дала прекрасен отговор на авторката. Никога не бих пуснала детето си повторно в тази ясла,а може би то няма да иска вече и в никоя друга. Тази леличка в яслата трябва да си понесе наказанието,но как ли става това?

  Иначе съм съгласна,че подобни теми не бива да се дискутират без конкретни доказателства-името на яслата,къде се намира. Все пак има и много добри детегледачки в детските заведения.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 17:09 от maraidara

# 41
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хм, чудя се защо тази майка не е изкарала медицинско, да пусне жалба до съда и до защита на детето?
На такива лели някой трябва да им отвинти главата.

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Хмм, къде изчезна таз гостенка от 11.06 насам? newsm78
От дистанцията на времето, в което не съм писала, все повече се убеждавам, че народът изтрещява все повече и повече.....

# 43
Много кофти случка. Аз също съм потресена от грубото отношение на леличката към невинното дете. Детска учителка съм и съм присъствала на  подобни случаи, в които служител се провинява пред родител с безотговорно или грубо отношение към повереното дете.
Мога да посъветвам майката, на която това се е случило само едно, ако вече не е твърде късно -  задължително трябва да подадете жалба срещу въпросната леличка. Жалбата се пише първо до директора, като се взема копие с входящ номер, за да е вписано и в документацията на ДЗ, при евентуална проверка. Ако същото нещо продължи - лелята изхвърча моментално. Ако жалбата до директора бъде отказана, се отива по-нагоре в системата. Не бива да се оставят така нещата. Познавам "госпожи", които треперят след подобни внесени жалби по техен адрес и се превръщат в агънца, за да не  си загубят работата.
Не бива да се мълчи, защото това е наша отговорност пред децата ни.

# 44
  • Мнения: 544
Пускай жалби!Това да си спреш детето не е никакво решение.Утре друго ще е на негово място!
Сега съм в подобна ситуация и съм страшно афектирана, но аз вече взех мерки, готова съм и за още!
Тези жени трябва да спрат да се мислят за недосегаеми и да правят каквото си искат с децата ни.Но докато си траем ще сме на този хал!
Успех ти желая и не оставяй нещата така!


 Peace
Причината е жената (лелката), а не детето! Забелязала съм, че леличките се разпореждат повече от учителките. Те са "страшилищата" в яслите.

Общи условия

Активация на акаунт