много важно-последна надежда

  • 3 209
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 20
Здравейте всички,които ще проявите интерес към темата!Може би не е тук най-точното място,но всички други възможности се изчерпаха и реших да пиша и тук,човек никога не знае.Търся мъж,родеен на 20.04.1976г-мястото на раждане не е много сигурно.Можеш да се окажем много близки роднини.Моля ви ,ако нечий съпруг,брат или приятел е роден на тази дата,пишете ми.Наистина това е последен щанс да го намерим.Моля ,пишете ми на лична поща!Благодаря предваритолно на всеки,който би се отзовал с инфо.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Допитай се до някой познат от институции като МВР, НОИ и т.н., където може да се търси в базата данни по рождена дата. На тази дата със сигурност ще има родени много мъже. Каква е тайнствената причина да го търсиш ?

# 2
  • Мнения: 107
Предполагам,че търси брат. Питай в ЕСГРАОН, дали могат да ти помогнат. Обясняваш им, доказваш им, че има основателна причина да търсиш. Ако има бюрократични пречки(тайна на осиновяване или други), да ти кажат, какво трябва да направиш и къде, за да откриеш човека.
Успех!

# 3
  • Мнения: 20
Благодаря ви за отговорите,но всики тези инстанции вече са проверени,а не знаем ЕГН,така бихме открили лесно.За съжаление нямаме налични документи с които да търсим по-конкретно в съда.Информацията е от роднини,касае се за разделяне на близнаци.Момичето е осиновено,но за момчето не можем да разберем нищо,затова поради голямата посещаемост на форума,решихме да се опитаме да получим инфо по този начин.

# 4
  • Мнения: 852
rossi_mag,пожелавам ти успех,дано го намерите

# 5
  • Мнения: 3 453
Момичето е осиновено,но за момчето не можем да разберем нищо.
Ако родителите  на момичето имат някакви данни за биологичната майка, може да опитате да я издирите. Тя може да ви насочи, ако знае нещо.
Успех! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 7 191
А знае ли се къде е родено момичето?
Трябва да откриете някакъв факт, който стеснява кръга от хора.
Иначе търсите игла в купа сено.

# 7
  • Мнения: 20
в настоящият акт за раждане на момичето пише ,че е родена в града,от където са  осиновителите,както е в повечето случеи.Благодаря на всички включили се още веднъж.Надяваме се да излезе нещо все пак,колкото и малка вероятност да има.В докментите за осиновяване не е упоменат брат,защото той няма връзка с нейното осиновяване.

# 8
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Предполагам,че търси брат. Питай в ЕСГРАОН, дали могат да ти помогнат. Обясняваш им, доказваш им, че има основателна причина да търсиш. Ако има бюрократични пречки(тайна на осиновяване или други), да ти кажат, какво трябва да направиш и къде, за да откриеш човека.
Успех!


  И на какво основание, ще бъде дадена подобна информация за трето лице, което може да не желае да бъде открито, да не говорим за мотивите да издирва.Някой да е чувал за защита на личните данни и за задълженията на длъжностните лица....

# 9
  • Мнения: 1 167
Нямат ли инф. в архива на детския дом, от който за взели детето. Там трябва да пише къде са родени и след това да търсите инф. в родилния дом. А от къде се знае, че са били близнаци? И нямаше ли закон, който забранява разделянето на близнаци?  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 820
Предполагам,че търси брат. Питай в ЕСГРАОН, дали могат да ти помогнат. Обясняваш им, доказваш им, че има основателна причина да търсиш. Ако има бюрократични пречки(тайна на осиновяване или други), да ти кажат, какво трябва да направиш и къде, за да откриеш човека.
Успех!

  И на какво основание, ще бъде дадена подобна информация за трето лице, което може да не желае да бъде открито, да не говорим за мотивите да издирва.Някой да е чувал за защита на личните данни и за задълженията на длъжностните лица....
И на мен това винаги ми е било чудно! ooooh!Тръгваш да търсиш някой,издирваш го и после?Ами ако той напр. не знае че е осиновен какво става,съсипваш му живота?Ами,ако не ти обърне внимание и не иска да има нищо общо с теб,какво става-разбиваш си илюзийте?Какви братя,какви сестри!Момичето осиновено,брата и той,ама как се казва тоя брат,кеде са родени...и изобщо защо трябва да се ровиш в нечии чужд живот без право? Sick

# 11
  • Мнения: 6
Като си подавах заявлението за шофьорска книжка ми казаха, че имам още една сестра, освен тази за която знаех. Оказа се дъщеря от първия брак на баща ми, за която не ми бяха казали. Та...мисля си аз, че все ще имат информация в МВР ако до толкова държиш да намериш човека.

# 12
  • Мнения: 1 167
Вече започва да ми прилича на сапунка темата  Grinning

# 13
  • Мнения: 269
  И на какво основание, ще бъде дадена подобна информация за трето лице, което може да не желае да бъде открито, да не говорим за мотивите да издирва.Някой да е чувал за защита на личните данни и за задълженията на длъжностните лица....
[/quote]

НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ТОВА МНЕНИЕ. rossi_mag какви са мотивите за това издирване

# 14
  • София
  • Мнения: 16 040
  И на какво основание, ще бъде дадена подобна информация за трето лице, което може да не желае да бъде открито, да не говорим за мотивите да издирва.Някой да е чувал за защита на личните данни и за задълженията на длъжностните лица....

НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ТОВА МНЕНИЕ. rossi_mag какви са мотивите за това издирване


[/quote]
Представям си как ще ми цъфне някой на вратата със желание да си възвърнем роднинството, дето не сме го имали никога. Нали ще го ритам от 12тия етаж до долу. Кой и с какво право решава да се бърка в живота на големи, установени вече хора. И момичето и момчето си имат семейства и родители.
Няма такова нещо - осиновител и истинска майка. Майката е една - жената изгледала детето.
Донорката само си е направила кефа и го е хвърлила.
Да не говорим за разни загрижени роднинчета - да те са загрижени как да си запазят имотчето и само заради това се бутат уж да събират разделени дечица.

# 15
  • Мнения: 4 380
Аре престанете с вашите глупости бе! Аман от ревниви осиновителки! ooooh!

Естествено е близнак да търси близнака! Няма нищо по-нормално на този свят. Да са мислили тези дето са ги разделяли и осиновителите които са крили истината.


Само като идея, може да се разходиш по сайтовете за запознанства, фейсбук. В някои има търсене по пол, зодия, град. Има снимки. Знае ли човек...може да има акаунт.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 040
Аре престанете с вашите глупости бе! Аман от ревниви осиновителки! ooooh!

За сведение - не съм осиновителка. Детето ми е родено от мене.
Няма как да се търсят близнаци, които са разделени отдавна и всеки има свое семейство.

# 17
  • Мнения: 1 820
И аз не съм осиновителка,за портокола,но дадох такъв пример,защото познавам семейства точно с този проблем.От "доброжелатели"дъщеря им не ги поглежда вече години.А това че те не са и казали истината,си е тяхно право,решение,и порблем  PeaceНо точно за това има ЗАКОН за защита на данни. Naughty
Аз не го одобрявам това,но не значи че няма хора който го правят.Има и винаги ще има!Само не разбирам,защо така се нахвърляш xenia ?Не си напрапвам мнението,не искам и не мога,а си го казвам.Представям си утре да ми дойде някоя на вратата и да ми каже аз съм майка ти  #CrazyСлед 27год се сетила,или пък аз съм брат ти,сестра ти или квото и да е няма значение! ooooh!

# 18
  • Мнения: 20
Много отговори виждам,за съжаление нито  един по същество.Има отправено конкректно запитване и моля ако някой може да помогне с инфо,да пише,който няма такова да не пише.ПАК ПОВТАРЯМ,ТЕМАТА НЕ Е ДИСКУСИЯ,А КОНКРЕТНО ЗАПИТВАНЕ.А относно това кой какво право  и за какво има,всеки има собствено мнение,което аз уважавам,но в случея изобщо не ми е нужно.Все пак заради прекалено наострените,ще кажа,че не търся мой евентуален брат.Аз самата също съм осиновено дете и относно тайната и неприкосновеността на личните данни мога да споря с часове,както и за комерсиални и всякакви подбуди при разкриването й ,както на осиновения,така и на бр.Затова молбата ми е ,който има инфо и ЖЕЛАЕ да помогне,да се обади,който не,да не пише.Благодаря ви.

# 19
  • Мнения: 4 380
И аз не съм осиновителка,за портокола,но дадох такъв пример,защото познавам семейства точно с този проблем.От "доброжелатели"дъщеря им не ги поглежда вече години.А това че те не са и казали истината,си е тяхно право,решение,и порблем  PeaceНо точно за това има ЗАКОН за защита на данни. Naughty
Аз не го одобрявам това,но не значи че няма хора който го правят.Има и винаги ще има!Само не разбирам,защо така се нахвърляш xenia ?Не си напрапвам мнението,не искам и не мога,а си го казвам.Представям си утре да ми дойде някоя на вратата и да ми каже аз съм майка ти  #CrazyСлед 27год се сетила,или пък аз съм брат ти,сестра ти или квото и да е няма значение! ooooh!

От това че ТЕ не са и казали истината не ги поглежда, а не от доброжелатели. Трябва да си абсолютно ненормален за да криеш подобно нещо.

# 20
  • Мнения: 1 820
Така е,трябва да си ненормален за да криеш такова нещо,но хора всякакви!Нрави също! Hug
rossi_mag щом темата ти не е дискусия,защо не я пусна в клюкарник?А тук?!Пиши в държавен вестник или другаде,търси си инфото...
Иначе за спора и аз бих могла да гои направя  Wink

# 21
  • Мнения: 200
Според мен най-добре е да се обърнеш към фирма за осиновяване ( има много такива които помагат основно на чужденци да осиновят българчета). Тези фирми работят с детективски агенции, които в повечето случай търсят майката за да даде тя съгласието си(да се откаже от детето) за да могат да го осиновят. Хората са коректни и тези които са от доста време в бизнеса са професиналисти и могат да те насочат правилно.
Друго - бих те посъветвала още да отидеш на сайта за осиновяване или във форума тук. Хората със сходен проблем биха ти дали интересни идеи

# 22
  • Мнения: 702
Влез във подфорум осиновени, тук или в baoo.Би могла да намериш инфо за този човек.

# 23
  • Мнения: 20
Здравейте на всички!Открихме биологичнта майка и надяваме се,че вече всичко ще се изясни и ще си дойде на мястото.Заради самата дискусия искам да изразя личното си мнение,че по цял свят психолози съветвт да не се крие осиновяването,а да се говори за него още от най-ранна възраст.Така детето знае и няма да има шок от новината,има си и начини на съобщаване и съвети,как най-безболезнено да се напряви това,за да не бъде травмирана детската психика.За съжеление в нашата държава хорта са доста назадничеви и трудно приемат това,което е нормално по цял свят.Не е нормално да знаеш произхода си,или да не желаееш да разбереш корените си.А всичко останало вече опира до възпитание,морал и среда на израствне и настоящ живот.Не е необходимо да почукаш на нечия врата и да шокираш хората,или изведнъж да  се появиш от нищото и да искаш обяснения или да съдиш и обвинявш,никаква полза от това.Има много начини дискретно и заобколно да се получи информация за хората,даже не е  необходим контакт.Всеки си има свой живот,семейство,нещата са изключително деликатни-но ако примерно емйството или децата на бм знат за нейното минало и искат да се срещнем,не виждам причина за отказ.Всичко зависи от хората-важно е да има уважение към взетото решение,незисимо защо е било така преди толкова години.Никой не може да поправи миналото,от упреци няма смисъл,а доста от осиновителите,доколкото чета по форумите,явно са имали желание да с родители,но желанията не покриват възможностите.Правим грешки в отношнията със собствените си деца,а с осиновенето дете е още по-страшно,защото винаги идва момента,в който истината излиза на яве и от реакцията на детето си личи какво е било отношението към него.Кой каквото иска да ми казва,но когато е било зааобиколено от любов,внимание и разбиране,не би се обърнало против хората,които са го отгледали.Въздържам се от определения от рода-единствената майка е тази,която е отглдала детето.Във вссички тълковни речници,думата майка-е жената,която ни е родила.Колкото и да не се харесва на някои-всички други са осиновителка,попечителка и т.н.За мен лично това няма никакво значение,важно е било винаги отношението,така както и аз в очите на обществото не съм дете на родителите си,независимо,че са ме отглдали,дали всичко,обичали и били до мен винаги.Аз ще си остана с определенията-хранениче,осиновено,извънбрачно,за някои и копеле.И това не променя нищо-нито за мен,нито за родителите ми,за мен те са такива-за другите не ме интересува.И все пак,за собствено спокойствие ще издиря и бр,може би така ще оценя още поече някои неща,пропуснати през годините.В никакъв случей няма да са безполезни усилия.

# 24
  • Мнения: 4 380
Как разбра роси, че имаш брат-близнак? Срещна ли се с майка си?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 878
в настоящият акт за раждане на момичето пише ,че е родена в града,от където са  осиновителите,както е в повечето случеи.Благодаря на всички включили се още веднъж.Надяваме се да излезе нещо все пак,колкото и малка вероятност да има.В докментите за осиновяване не е упоменат брат,защото той няма връзка с нейното осиновяване.


Всеки акт за раждане се издава от общината на основание на известие от болницата, където се е родило детето, така че почнете от там.

Допитайте се до адвокат как да се иска от компетентните органи въз основа на информация за раждането на момичето да се намери информация и за момчето. Първо уточнете точно къде се е родило момичето (не се базирайте на акта за раждане от общината) като издирите така наречения първичен документ.

# 26
  • Мнения: 20
мила xenia,аз все още не съм открила моите бр,в смисъл,че все още не съм си видяла черно на бяло делото за осиновяване,но от всичките сведения,събрани от майка ми и живи роднини,надявам се скоро и това да стане.Все пак докато не прочета документа със собствените си очи,всичко остава в сферата на вероятностите.Вече писах,че момичето,което търси брат-близнак също е осиновено и има голям процент вероятност да се окажем роднини.Но след като нейната бм е открита вече,всичко скоро ще се изясни.важно е как да се свърже с нея,по възможно най-дискретен начин,а може и да не се наложи среща.Обезателно ще пиша как са се развили събитията,независимо дали ще донесат радост или разочерования .

Общи условия

Активация на акаунт