Раничката стегнах аз,вече съм във ТРЕТИ клас/25/

  • 20 848
  • 322
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 299
Честита ни темичка !   bouquet   Моя юнак беше болен и сега чак взе да усеща ваканцията в пълната си сила. Чете книги , но за задачи не ще да чуе. Баба му обаче се е амбицирала за таблицата и ще го трови с нея цялата ваканция. В трети клас ще е в ново у–ще сега оправяме документите по преместването.

# 31
  • Мнения: 844
DORO, и Цвета е на лагер в "Родни балкани" в момента, може би се познават с твоята дъщеря. И тя е много, много доволна, макар, че голямо пране на дрехи и обувки пада, но това да е. Много й е интересно и забавно. Днес надълго и нашироко описа на едно другарче в писмо, как дигали знамето, пеели химна и "Тих бял Дунав", как ги наказавали с 50 клякания, ако някой не слуша и пр. Малко намали темпото в четенето, прочете "Крокодила Гена и неговите приятели" и "Емил от Льонеберя" до средата - и двете са от списъка. Играе до тъмно и не иска да ходи при баба и дядо, но се налага, голям рев ще е. Успях да я запиаша на безплатен еко лагер, организиран от община Варна през август, но после ще разправям как е минал, че не съм чувала отзиви. иначе идеята си я бива, за което мога само да поздравя кмета.  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 986
Явно готин кмет си имате. На нашия от агитации не му остава време малко работа да свърши.

# 33
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
чете втора книга от списъка,но не си мислете,че я чете с желание.онези дни го попитах колко е 8х8,доста се замисли.но съм го оставила да играе на воля,все пак е ваканция!

# 34
  • Карлово
  • Мнения: 4 644
Вчера подхвърлих идеята за задачки, които да се редуват с писане, през ден и тя ми вика:"Само таблицата не ме питай, децата, с които играе, всеки ден ме изпитват."
Подготвя си пижамено парти  в събота. Вера раздавала покани и щели да идват 9!! Shocked деца. Казах да редуцира поканените до 4, все пак нямаме хотел. Laughing
Идеи за занимания, освен развален телефон и намигни? newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 9 470
Еее, ужасен нет! Каквото написах, всичко се затри! Close

Привет и от мен в новата тема!
Върнахме се от 10 дневна морска ваканция и вече отново съм на линия.
Третокласникът  Mr. Green го оставихме при майка ми и баща ми в провинцията да се радва на ваканцията и свободата си.
Една задача не е решил досега и само една прочетена книга от списъка му за четене имаме отбелязана като успех до този момент. Wink
Насъбрал е на една купчинка, книгите, които щял, уж, да прочете newsm78. Избрани всички по корица и картинката на нея, но не и от списъка, за съжаление. Wink
Госпожата му била казала, че можело да четат и книги извън изброените в списъка и естествено той за тия думи се хванал и си прави каквото си реши.
Немският не го е пипал още. ooooh!
Той такава свобода досега не е имал- да излиза сам навън и да се скита с приятел по улиците с колело и е като развързан кон в момента от сутрин до вечер.
Аз смятам, че е заслужило детето и не му се меся много много. А как ли да се меся дистанционно, така или иначе ме няма там да контролирам положението. Wink

А, баща ми, като чу колко книги има да чете детето, колко задачи да решава и да преразказва разкази и пр и пр. и домашни по немски, направо му дожаля и вика: "Ами, аз, освен да взема да ги прочета тези книги и да му ги разкажа после..." Joy Joy

# 36
  • Мнения: 7 154
А, баща ми, като чу колко книги има да чете детето, колко задачи да решава и да преразказва разкази и пр и пр. и домашни по немски, направо му дожаля и вика: "Ами, аз, освен да взема да ги прочета тези книги и да му ги разкажа после..." Joy Joy

 Joy Joy Joy

# 37
  • Мнения: 2 803
DORO, и Цвета е на лагер в "Родни балкани" в момента, може би се познават с твоята дъщеря............. Успях да я запиаша на безплатен еко лагер, .............

Възможно е да са се запознали. Hug В коя смяна сте? Наистина голямо пране пада,  washвръща се като прасенце. Вече няколко чифта чорапи изхвърлих, пълни с усили. ooooh!
Катето също я записах на еко лагера до зоокъта в Морската. От миналата година наши познати деца са много доволни, учат ги на различни неща, пускат им филмчета, водят ги на Планетариума, Пожарната. Тази година ще е по различно. Ще видим как е. newsm41 1swing

# 38
  • Мнения: 367
Катето на никакви лагери не я записах,никой не ни е предлагал  Tired от къде и безплатни чак намерихте  newsm78

# 39
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Привет и от нас!   Hug
Илиян вече беше на гости и на двете си баби за по 5-6 дни. Засега чете "Емил от Льонеберя", почти я привършва. Купих и читателски дневник, за да го попълва докато чете книгите.
Реши и 2 листа от задачките.  Heart Eyes
При нас няма лагер. Ама аз няма и да го пусна сега.

# 40
  • Мнения: 1 103
Аз бих го пуснала навсякъде пък и той с голямо желание ще иска да отиде ,но на нашия кмет му дай само далаверки и не му остава време за такива неща кой не е чувал за Хасковския кмет ,че скоро и Нова ни даваха  ooooh!.
Ние вчера взехме приключенията на Лукчо не все още не сме я отворили да видим има ли картинки

# 41
  • Мнения: 192
Привет!
И на нас много не ни се чете,прочели сме две книги и започнахме "Хвърчащата класна стая".Дневник също имаме ,но не сме го попълнили.Задачи си решава,защото му е приятно.
Днес е болен с температура и червено гърло.
Алекс няма да ходи на лагер.Ако е с познати деца сигурно би искал да отиде.Другия месец ще погостува на бабите.
Весела ваканция на всички деца!

# 42
  • Мнения: 719
Момичета, кажете какви задачи решавате, дайте някое линкче.

# 43
  • Мнения: 7 154
Моята дъщеря от един месец е при бабите. Simple Smile
Утре баба и ще я доведе.
Събота заминаваме на морееее!  jumpuu

Чете книжки,задачки умишлено не решава,защото искам малко да почине.Ако знае какво решаване я чака другата учебна година-ще предпочете да си остане при бабите.
Септември може и аз да се примоля на dideva за задачките. Praynig

# 44
  • Мнения: 1 608
Нашия юнак тази седмица е в София. Вече два дни е в училище с мен. Забавлява се, а докато ми вървят часовете чете книга или опустушава училищното барче, което е много добре заредено.
Четенето две книги свършихме и третата, която чете паралелно също си върви.
Задачките от тези на Дидева решаваме, но се оказа доста от тях сме решавали през годината.
Утре сме на плуване, от по-следващата седмица вероятно на спортен лагер. Мисля и плажовете да ги вмъкна в програмата някъде, но много внимателно, че сме ужасно бели.


Общи условия

Активация на акаунт