Май дойде и отмина, а ДЕКЕМВРИЙЧЕТО щурее за двамина!

  • 14 952
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 893
щъркели много Wink като знам предния път що смс изпратих за 2 часа - сега половината форум ще научи преди роднините да се осъзнаят сигурно Joy
само дето не знам и аз вече - искам ли да раждам вече или да стискам палци и кълки до термин...толкова ми е тежко в тея жеги ooooh! друго си е зимата Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 3 323
Верж, моя съвет е постискай още....4-5 месеца rotfImao - друго си е зимата, студенко приятно за раждане.... Mr. Green

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Верж, моя съвет е постискай още....4-5 месеца rotfImao - друго си е зимата, студенко приятно за раждане.... Mr. Green

 Joy Joy Joy

Аз съм назаднала с информацията, за което се извинявам, но Вержи какъв ще е пола на бебето?

 Embarassed Embarassed

Ох, да прочетох .... братчето......

# 33
  • Варна
  • Мнения: 893
 Joy смешно ти е на тебе ама ей сега ме зарадваха на ЖК
ще раждам слонче! и то по-скоро от очакваното  #Crazy
по размери излизаме на термин  Shocked , килцата излизат 3, ама те и за Лора ми казаха 2800 а се роди 3500  Rolling Eyes
доктора каза че е хубаво да остискам още 1-2 седмици,да си вляза хубаво в 9тия...но не е изключено да родя и по-рано  
каза че както съм раждала вече - нищо чудно да си ходя с разкритие в момента, но не посмя да провери  и като сравнихме предната бременност с тази , каза че може и да се разраждам още преди 30ти
 Crazy

# 34
  • Мнения: 125
Амели Пулен, честит рожден ден!    bouquet
Честита годишнина на Катето!  Heart Eyes
Вержи, огън, служба не остана. Второто се разжда много лесно, не бой се!
Пешеходке, цялата фамилия се възмути от реда във вашата детска градина. ДИРЕКТОРКАТА ВИ Е ОБРАЗ И ПОДОБИЕ НА МОЯТА БИВША ШЕвКА. Изпратих си аз молбата за напускане оня ден, чувствам се малко странно. Другата седмица ще имаме в училище тържество по случай завършването на учебната година. Щяло да бъде като тези, дето ги правех аз на децата - песни, викторина, скечове, само дето аз ще съм от другата страна на барикадата.  Mr. Green Чудя се дали да не взема цветя на любимата ми учителка, ще я застрелям направо...тук нямат такива обичаи. Симо заминава при Коко след 3 дена. Взели сме му голям плючен твърд кон, който цвили и издава звук на галопиращ кон. Като го видя нашчо по скайпа и настана една истерия:"Даааай!"

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Вержи вече си минала по този път... стискам палци  Praynig

# 36
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
ka_tq честита годишнина! много здраве и любов ви пожелаваме!
Пешеходке, направо се втресох, нашата директорка също каза че нямат гърнета, на клекала били, но наблегна най вече на момента със сядането на клекалото. Госпожите не можели постоянно да ги вдигат децата, имало скари, стъпвали на тях и така, защото тоалетните не били от малките  Rolling Eyes Иначе за бърсането нищо не каза. За яденето и пиенето от чаша ме пита, ама Соня се научи още миналото лято... Ох не знам, побъркаха ни с тези градини, душата ми се е свила...
Вержи,  Hug

# 37
  • Мнения: 629
Здравейте  милички Grinning
Амели, честит ти празник на патерица! Да си много щастрива и обичана жена и майка  Hug
Кате, честита ви годишнине, дай Боже най-малко до златна сватба да я докарата, пък ако може и до платинена  Grinning
Вержинка, стискам ти палци всичко да е наред! Бременей си на воля, пък когато е рекъл Господ, дано да се появи малкия сладкиш без много да те мъчи Hug
И аз да се отчета, диването го записахме на детска градина, но.....след написаното от Пешеходката взех да се стряскам. Аз за алергиите се притеснявах, но директорката казала, че просто няма да й дават от проблемните неща, ...ама виж това със самообслужването ме притесни. Тази ...жена ли е въобще, човек ли е, майка ли е....как очакват от детете на 2 г. и 9 м. да ги може само всички тези неща  newsm78
Ние с бибата отдавна се разделихме, беше на 1 г. и 10 м. до преди седмица си бяхме с памперс, но вече се притесних, че много се бавиме и от седмица и малко я пуснахме само на гащи. Естествено настана едно пикане и ....., мани-мани. Обаче от 3 дни като й казах, че само големите деца гледат детски, а малките бебета дето пишкат в гащите - не гледат...и  прибрах дисковете...и Зори като ревна, и ...след 1-2 часа ми показа гордо гърнето с думите "Има детско"  Joy hahaha И имаше де, пък тя от тогава взе сама да си сваля панталоните и гащите и да си пишка в гърнето. От вчера даже и навън си казва "мамо, има пиш" и като сваля гащите кляка и пишка. Пу-пу-пу-пу! Да не ни е уруки. Дано да задържим успеха, че вече сериозно се бях притеснила какво ще правим в градината.
Ние мляко почти не консумираме, по разбираеми причини. Да живеят козият кашкавал и сирене  Grinning В яслата занесох Фризопеп, но не смея и вкъщи да я натоваря. Един приятел ни носи домашно козе мляко и аз го квася но диването почти не проявява интерес. Ама тя си знае.
Между другото милички, в понеделник бях на гинеколог. И изтъпанчвам се аз с думите, че сме се замислили скоро да правим опити за второ та да мина на годишния технически преглед.  И той като каза "ааа, ами чудесно, тогава ще ви изпиша на вас и на таткото фолиева киселина". И аз ей така  Shocked и питам защо пък на таткото - "ами нали половината гени идват от него, то като дойде жената бременна работата вече е свършена и бащата няма защо да пие, но ако ще е планирано по-добре и той да приема". Направо се оцъклих  newsm78 И сега всички приятели ме бъзикат и чакат да видят на кого точно ще връча да пие фолиевата киселина  Joy

# 38
  • Мнения: 3 323
И аз бях чела, че когато е планирано бебето е хубаво и двамата месеци наред да пият фолиева киселина...само дето го четох пост фактум Mr. Green...Да са ни живи и здрави децата!

Не знам дали си спомняте, бях ви разказвала как сама се реши Дивна на крачката с гърнето, обаче за сметка на това не искаше по никакъв друг начин да пишка. Имаше период дето влачех гърнето на гости, на градинка - иначе стиска по няколко часа - ужас просто! Та, пролетната ваканция едвам я излъгах да пишне на тревичката и тя свикна обаче с държане от моя страна - тогава не ми хрумваше, че ще се налага друго...Всичкото това го пиша, защото се обадих на баба и и дадох насока да се учат с клякане - поне гащите да свикне правилно да сваля (тя ги сваля, де ама ...старателно - чак до глезените и си представям на скапанато клекало какво ще стане...). Днес звъни баба и и вика - абсурд, тя въобще не може да пази равновесие със свалените гащи, камо ли да пишка или друго, а пък - и да държи кърпички и да се бърше с тях в същия тоя момент - изобщо и идума да не става! Та, не знам какво ще правя   Sad, четох и на други мами са препоръчали тези умения (има цяла тема в "нашите деца"), ама ...препоръчали, не задължили... Най ме притеснява, как ще и се отрази на отношенията с другите деца факта че ще се напишква и... недай боже да се катурне там...все пак това вече си е социален кръг за нея, кой го интересува че ще е най малка и най несръчна....Уф, оплаках се - ще продължаваме с опитите, пък ще видим!

# 39
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Ехееее, ние ли сме първите морски тази година....   Nature Sunny  sport027  grinning039  Nature Sunny

изкарахме си страхотно моренце на Дюни, снимки ще има по+късно photo  (не мога да открия тирето...)

И аз чакам  драми с детската градина, понеже въпреки, че сме ходили на ясла, последните седмици бяха такива ревове, че май ще има свиккване наново...  Confused

Давай, Вержи, стискаме палци да е леко!!!

# 40
  • Мнения: 4 967
Нашият батко е с варицела. До 10-тина дни очаквам и Венета да се "обзаведе" Confused. Поне засега я кара доста леко, дори температура няма, малко пъпки. Дано така си и остане и дано и Венета леко я изкара! Praynig
Разделихме се с памперса учудващо леко. За три-четири дни - сега вече сама казва или направо си сваля гащите и си сяда на гърнето, а после го изнася да го изхвърля! Joy Дори успях да я накарам да пишка докато сме на разходка, издържахме се на ръце! Не съм очаквала толкова лесно да се получи! Много съм доволна!

# 41
  • Мнения: 3 323
Браво, Бети, честито! След 2 -та година е лесно и приятно за всички, ако родя пак - също ще чакам "зрелоста" Laughing!

# 42
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Бети кофти за варицелата и честито за пампата - много ми се искаше и ние така да се справим но явно няма да е толкова лесно та понеже сме с гости от БГ в момента отлагам процедурата с още 1-2 месеца.

# 43
  • Мнения: 125
Оф, Бети, това с варицелата не е хубаво, но знам, че е по-хубаво като мънички да я изкарат 0 много леко минавало. Колко леко-ти си знаеш. Аз се похвалих за памперса, но ядец - ядяло и акало детето по 3 пъти на ден и баба не искала да пере наакани гащи. Вечер бил без памперс и казвал, но го махали след 5 часа като ака за последен път. Иначе в яслата им пишели оценки за седмицата. Нашия, дето е супер експанзивен и не говори имал 6. Как ги пишат тез оценки, ама да има за какво да приплюва баба отрова - за 2 год и половина на нищо не сме го научили това дете...ето за месец казвам, че му пари, броял до 3, научил еди колко си нови думи. Все едно тя стои в къщи и го учи да брои!  Sick Взех да съскам и аз  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 31
Да се запиша и аз, че се загубих малко. То не са командировки не са чудеса....
Ние мляко не пием от една година. С гърнето сме О.К също от толкова време, като благодарение на яслата вече си взимаме сами гърнето, сваляме си гащите пишкаме и се избърсваме сами. Нали сме момиченца си бършем дупето отпред назад, а дудито отзад напред. Пием от чаша и то по-добре от мен.
Само дето не сме много ящни и все мама трябва да я храни, ако искам да яде толкова колкото е необходимо.
Заспиваме почти сами- голям напредък имаме в заспиването. Много съм доволна, защото иначе беше голям ужас.
Момичета установих и то не за първи път,че отпуските при бабите влияят зле на моето дете. Когато си я взема обратно е много изнервена. Не мога да си обясня защо, но е факт.
Миналата седмица изкара при баба си и дядо си и голям нервак си я прибрах. Някой има ли обяснение или е само при моята мома?
Преди си мислех,че си въобразявам,но се оказа вярно. А не мога да не я пращам защото ми се налага да ходя в командировки, а и имам нужда от почивка - от време на време.

В нашата градина подобни изстъпления няма. Имат си гърнета, учат ги на всичко и нямам оплаквания към момента. Надявам се така да продължи и занапред.

Общи условия

Активация на акаунт