нормално ли е това потене???

  • 6 847
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Родих преди година, но все още се потя като коч. И аз не знам дали е от жегите или от килцата. За всеки случай мисля да пусна едни хормони за щитовидната жлеза.

# 31
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз нямам връзка между раждането и потенето, макар да съм с проблемна щитовидна( то почти нямам такава де).Поговори с лекар, мисля, че връзката потене/раждане е индивидуална.

# 32
  • Мнения: 240
И аз доскоро имах такъв проблем с потенето, АГ-то каза,че е от хормоните и ще мине, но ако не отшуми да си направя изследвания. Слава Богу вече съм по- добре.

# 33
  • Мнения: 72
На хормонална основа е. Потях се доста време след раждането. Мисля, че е нормално.

# 34
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Аз се потях твърде много два-три месеца след раждането...беше ми доста неприятно. Сега са горе-долу поносими нещата.

# 35
  • София
  • Мнения: 30 147
благодаря ви много за отговорите, явно ще трябва да потърпя  Sad

# 36
  • Мнения: 5 183
Но и много внимавай, преобличай се и не стой потна, че сега организмът ти както не се е възстановил напълно ... така лошо може да настинеш, че да се чудиш откъде ти е дошло. И аз бях от потливите, та накрая се тръшнах на легло с температура, посред лято.

# 37
  • Мнения: 826
И аз се потя малко повечко след раждането. Мисля че е напълно нормално. Четох някъде, че хормоните са доста объркани след раждането и докато влязат в нормалните си нива са възможни такива неприятни странични ефекти. Все пак, ако е потенето е в ненормални количества и те притеснява отиди на лекар за твое успокоение.

# 38
  • София
  • Мнения: 30 147
МАЙКА ,

аз вече я свърших тази работа, но не от потене, а от сладолед и най-вече от акъл  Sad

# 39
  • Мнения: 2 960
След първото раждане и аз така много се изпотявах-някъде 2-3 месеца.Аз го отдавах предимно на някъкво вътрешно напрежение и стрес.След второто раждане съм нямала такъв проблем.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не зная дали е нормално , но и аз бях така, а родих декември и беше студено.

# 41
  • Мнения: 2 011
...Аз го отдавах предимно на някъкво вътрешно напрежение и стрес..

Аз също смятам,че освен хормоните,причина за потенето са и стресът и напрежението от новата роля на жената.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 140
и аз откакто родих доста повече се потя(не  приятно, но не е и трагично много)...мисля, че е хормонално, защото и други хормонални проблеми имам след раждането.....

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
може би е от хормоните,стресът,преумората,качени килограми,невъзстановен организъм...поне при мен беше така.
правих изследвания на хормони и щитовидна жлеза-всичко беше ок.
явно е бил някакъв сравнително нормален процес след раждането... Thinking сега вече отмина.

# 44
  • София
  • Мнения: 30 147
ще чакам и аз да отмине  Wink

Общи условия

Активация на акаунт