Превенар или Синфлорикс?

  • 14 642
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
 Здравейте майчета! Говорих с нашето педи да сложим на малката Превенар, но тя ни каза че вече имало много по добра пневмококова ваксина-Синфлорикс, която  включва в състава си три допълнителни серотипа, които липсват в Превенар.  Бих искала да се включат майчета, които са слагали на децата си от новата ваксина и да споделят мнението си. Честно казано съм пред дилема- Превенар или Синфлорикс Rolling Eyes?  
 

# 1
  • Мнения: 438
 Едва ли ще се включат много мами, които са поставили от втората ваксина (Синфлорикс), тъй като първите ваксинации с нея в Бг са разрешени от началото на месец май т.г
Определено е по-добра от Превенар-а. Аз също бих я поставила на сина си, но не се вместваме в "сроковете", защото се поставя до 23-месечна възраст ( а ни предстои ДТК + полио  - т.е нямаме необходимата пауза от един месец)

# 2
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Ние  слагахме в края на месец май новата ваксина Синфлорикс.Предсоти ни тръгване на ясли през септември и затова го ваксинирахме.Цената и бе 160лв и не е имало никакви проблеми след поставянето и, надявам се така и да бъде когато ни слагат и втората доза от ваксината след 2 месеца.Това е което мога да ти кажа аз! Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 777
Тъп въпрос-цената (160лв) за една доза ли е?

# 4
  • Мнения: 340
Как имате смелост да слагате нетествана ваксина?

# 5
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Bluebell O'Smallheaven - цената е за една доза.
bgbabba - Имах времето от два месеца да проучвам тази ваксина и тогава реших да я сложа на синът ми.По принцип не съм привърженичка на ваксините и сме слагали само тези по имунизационен календар и никакви други.Това е едниствената ваксина сложена извън календара.

# 6
  • Мнения: 438
  
Как имате смелост да слагате нетествана ваксина?

Кой каза, че ваксината не е тествана?
 

# 7
  • Варна
  • Мнения: 777
И аз това се каних да питам?След като се продава в търг. мрежа...

# 8
  • Мнения: 4 306
И аз се колебая между двете ваксини.
Утре ще говорим пак подробно с педиатърката. Тя настоява, че синфлорикс е по-добрата Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 438
*vera, определено педиатърката ви е права.
Някои хора все още предпочитат Превенар-а, но не защото е по-добра от Синфлорикс-а, а защото Превенар се поставя до 5-годишна възраст, докато Синфлорикс е до 23 месеца.
Ако детето ти е на 3 години( примерно) ще поставиш Превенар, дори и да ти се иска Синфлорикс.

# 10
  • Мнения: 4 306
Днес сложихме Синфлорикс на младежа, но девойката ми сутринта повръща 4 пъти и отложихме нейната ваксинация.
Само нещо ме притеснява, че четох че за възрсатта 12-23 м /моите са  на 15/ се слагат 2 дози през минимум два месеца.
А нашата докторка ми каза, че една доза е достатъчна.
Сега се ровя в интернет страницата на производителя и намерих това, което не съм сигурна че точно си превеждам.

Children aged 12-23 months: The vaccination schedule consists of two doses of 0.5 mL
with an interval of at least 2 months between doses.
The immune response elicited after two doses of SYNFLORIX™ in children 12-23
months of age is comparable to the response elicited after three doses in infants (see Part
II, CLINICAL TRIALS). The immune response to a booster dose after two doses in
children aged 12-23 months has not been evaluated, but a booster dose may be needed to
ensure optimal protection. A 2-dose schedule in 12-23 month children with high risk of
pneumococcal disease (such as children with sickle-cell disease, asplenia, HIV infection,
chronic illness or who are immunocompromised) may not be sufficient to provide
optimal protection.

# 11
  • Мнения: 814
 На нас педито ни каза да сложим другата седмица 1 доза Синфлорикс и след 2 мес. още 1 доза. Каза, че задължително трябва да са 2 дози, а ние на 2рата доза ще сме на 2г. и 1м. Rolling Eyes. Та нали се слага на деца до 23 мес? Направо вече незнам какво да правя. Сигурно ще направя консултация с още един педиатър преди да реша

# 12
  • Мнения: 438
*tianko*, на твое място щях да сложа Превенар (то аз така и ще направя, де!)

*vera , 2 дози трябва да са. Този път се е пообъркала лекарката ви. Тя листовки не чете ли? newsm78
 това е от листовката:
"Други схеми на ваксинация
7 – 11 месеца: 2 дози до 12 месец с минимум 1 месец между дозите + 1 бустерна доза до втората година на детето (2+1)
12 – 23 месеца: 2 дози с минимум 2 месеца между тях. Не се налага бустерна доза при тези деца (2)"

# 13
  • Мнения: 4 306
И аз така четох, но от интернет. И като я питах, та каза "Защо всички сте решили, че са две дози? Една се слага."
Скоро ще водя и малката за ваксинация, та пак ще говорим.

# 14
  • Мнения: 814
 А ако сложим Превенар само една доза ли трябва?

# 15
  • Мнения: 438
 
А ако сложим Превенар само една доза ли трябва?
Ако ваксината се поставя между 2 и 5-годишна възраст е само една доза.

# 16
  • Мнения: 4
Интересувам се от много време относно пневмококовите ваксини. Превенар се използва вече от 11 г. по цял свят, Докато Синфлорикс за първи път ще се използва в България. Нащата педиатърка има опит с Превенар и досега не е имала проблеми. Тя е твърдо за Превенар.

# 17
  • Мнения: 198
Някой знае ли дали Преванар е включена в обновения имунизационен календар?

# 18
  • Мнения: 4
освен това четох че предстои да излезе нов 13 валентен Превенар и децата веднъж имунизирани със седем валентния ще могат после да получат и доза от новия, а ако сложиш синфлорикс край, двете са несъвместими

# 19
  • Мнения: 4
все още не знам да е включен, но някъде четох че това ще се случи скоро - май в края на годината

# 20
  • Мнения: 4 306
Нашата педиатърка каза, че 13 валентния превенар се очаква да излезе около декември.

# 21
  • Мнения: 11
Това с валентността започна да прилича на реклама за паста за зъби! 7 - 10 -13 -май е само оправдание за по-висока цена! Превенар беше 120-130 Тази новата 160 Следващата кой-знае колко ще бъде!Тази новата чие производство е ?

# 22
  • Мнения: 814
 И аз четох че пневмококова ваксина ще влиза в имузизационния календар, но коя ще бъде и от кога ще влезе никъде не пише Rolling Eyes. Даже в друга тема някой беше писал, че ваксините които ще бъдат включени ще покрият само родените бебечета през следващата година и след това Rolling Eyes.

# 23
  • Мнения: 21
Писах за двете ваксини в темата Ваксина Превенар,а сега видях дискусията за и против. Много сме печени ние българите. Година-две откак Превнар е в България, а в нормалния свят ваксинират от 10г. и продължават, никъде още Синфлорикс не го измества от имунизационните календари, но ние вече го обявихме за по-добра ваксина. Може ли някой да ми отговори кое му е по-доброто, като няма достстъчно дълъг период на масова употреба, за да сме сигурни в ефективността и безопасността, защото в проучванията преди пускане на пазар не са включени милиони деца, колкото вече са ваксинирани с Превенар/вкл. и моето дете я понесе без проблем/.И защо дозите на Синфлорикс са повече, вероятно не е толкова добър отговора на имунната система, или има друга причина. И аз разбрах, че ще има Превенар с 13 типа пневмококи. Аз мисля за себе си да заложа на изпитаното във времето, но е добре все пак да се информирам повече за Синфлорикс така, че ще съм благодарна на повече инфо.

# 24
  • Мнения: 42
Запис да следя, че и аз се чудя  Tired

# 25
  • Мнения: 462
Специално за Синфлорикс ... за мен лично е по-добра, защото е разработена за Европа, а не за САЩ (както е Превенар), защото дава мн по-добър имунен отговор, що се отнася до отита. Освен това носителят не е дифтериен (както е при Превенара), а на нетипизируем Хем. Инфл. Simple Smile

Да, моето дете нямаше НИКАКВИ странични реакции и да, реших да се доверя на новото, но не с риск за здравето на дъщеря си, а с пълната увереност, че това е по-добрият за нея вариант! Решението ми бе взето след неколкомесечно щателно проучване (не по форуми, макар да съм писала по темата) от списания, лекари и фармацевти. Simple Smile

Цената навсякъде е различна. Аз си го купих за 136 лв., горната граница е 160. Simple Smile Такава е и на Превенар-а. Ако някой си го е купил под тая сума, значи е била някаква промоция. Simple Smile Но идеята ми е, че двете са в един и същ ценови сегмент. Освен това, тази ваксина (поне за мен) не е нова - ЕМЕА отдавна я коментира и публикува доклади, вкл. и на български. Общо взето, който се интересува, се информира. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
ще "Вдигна" темата с въпрос
синът ми е на 2 г. и почти 1 м.
според написаното тук, зашото не можах да намеря листовката на Синфлорикс, излиза че е "късно" за нея, и остава варианта с превенар...

# 27
  • Мнения: 462
Ще я допобутна.  Mr. Green
Аз четох някъде, че Birdie (май, не съм сигурна) беше писал, че и двете са до 5 години, въпреки листовката (в която така било указано заради разрешението им). Моя колежка от работата  сложи Синфлорикс на дъщеричката си преди два месеца, която е на 2 години и 4 месеца ... но всеки си решава сам ...

дано съм помогнала ...

# 28
  • Мнения: 4 306
Оказа се, че ще си слагаме двете дози Синфлорикс. Flutter

# 29
ще "Вдигна" темата с въпрос
синът ми е на 2 г. и почти 1 м.
според написаното тук, зашото не можах да намеря листовката на Синфлорикс, излиза че е "късно" за нея, и остава варианта с превенар...


И аз четох листовките, там ясно си е написано - Синфлорикса се слага до 2 години, Превенара - до 5 години. Аз лично никога не рискувам. Нашата "кака" наскоро направи 2 годинки и ще направим Превенар.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 524
хм ами, както изглежда и аз ще се насоча към превенар-а, защото си мисля че производителя на ваксината не случайно е указал именно този срок, а не период от 2-5 години, както е при превенар-а.... Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 232
Дозичките Синфлорикс не са ли три?Или третата е реваксинацията в края на 2-та годинка?

# 32
  • Мнения: 462
Зависи от кога се почват.

На бебетата на възраст от 7 до 11 месеца се прилагат 2 инжекции. Интервалът между двете инжекции е най-малко един месец. През втората година от живота се прилага трета инжекция след интервал от най-малко два месеца.

На децата на възраст от 12 до 23 месеца се прилагат 2 инжекции. Интервалът между двете инжекции е най-малко два месеца.

# 33
  • Мнения: 20
Цената навсякъде е различна. Аз си го купих за 136 лв., горната граница е 160. Simple Smile Такава е и на Превенар-а. Ако някой си го е купил под тая сума, значи е била някаква промоция. Simple Smile Но идеята ми е, че двете са в един и същ ценови сегмент. Освен това, тази ваксина (поне за мен) не е нова - ЕМЕА отдавна я коментира и публикува доклади, вкл. и на български. Общо взето, който се интересува, се информира. Simple Smile

Здравейте, изчетох всички теми относно synflorix, и въпреки, че по повечето вече не тече диалог, аз искам да се включа с нещо като въпрос-констатация-чуденка. Във Велико Търново, в една от големите вериги аптеки, намерих synflorix за 40.00 лв.  newsm78Възможно ли е това да е някаква промоция, струва ми се твърде голяма разликата между цените, коментирани тук и това което видяха очите ми. Някой да знае нещо по въпроса?!?!

# 34
  • Мнения: 462
А, стига, бе Shocked #Crazy

# 35
  • Варна
  • Мнения: 777
Сподели, коя е аптеката, че мъж ми е в Търново тази седмица  Laughing

# 36
  • Мнения: 20
Сподели, коя е аптеката, че мъж ми е в Търново тази седмица  Laughing

Казва се аптека "Марешки", на кръстовището до пазара

# 37
  • Мнения: 462
Сигурна ли си, че е Синфлорикс? Да не е Пневмо 23 или Акт-Хиб?

# 38
  • Мнения: 20
На кутията пишеше Synflorix. Видях го с очите си, имаше и лепнат етикет с цената. Дори попитах аптекарката дали не е грешка в етикетчето, беше писано на ръка, но тя мина баркода на кутията през четеца и на компютъра им излезна същата цена. Недоумявам newsm78

# 39
  • Мнения: 462
Моят съвет е, ако наистина е Синфлорикс, да си купиш дозите наведнъж! Една зелена опаковка ли е?

# 40
  • Мнения: 20
Май беше точно такава, но след обяд ще ходя пак на там и ще се отбия да проверя. Предстои ни ваксиниране и по тази причина започнах да чета и да разследвам ваксините, проявленията им и цените.

# 41
  • Мнения: 462
Стискам ти палци да е тази от картинката! Сори, по-голям размер не можах да намеря в нета. Sad  Лелеееее, ако наистина е тази, казвай, идвам до Търново да купя две дози! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 20
Ще пиша пак, като се върна от аптеката, ще е към 15,00 часа.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 777
Пиши, моля те, какъв е срокът на годност, да знам дали да пращам мъж ми към аптеката.

# 44
  • Мнения: 20
Съжалявам, вече е късно, аз съм идеален пример, защо човек не бива да е мнителен. Оказа се, че имали проблем в системата и по тази причина излизала грешна цена, това положение съществувало повече от 3 дни и от вчера са си оправили програмите. Днес цената вече си беше 136,80 лв.  fight Що не си я купих на грешната цена, самите служители даже ми се присмяха?!?!? Ама аз.... да съм проверяла по-щателно. Глупости. Така де, който си е купил синфлорикса през последните дни - печели!

# 45
  • Мнения: 462
Еееееееееее, не ... Sad Баси каръка. Sad

# 46
  • Мнения: 2
зДРАВЕЙТЕ МАМИ, И АЗ СЛОЖИХ НА СИНА СИ СИНФЛОРИКС СЛЕД ДЪЛГО МИСЛЕНЕ И РАЗМИШЛЯВАНЕ
ЗА СЕГА НЕ СЪЖАЛЯВАМ

# 47
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами.В болница сме с детето с втора пневмония.
Като се закрепи ще го ваксинирам задължително.Но с коя от двете се чудя.
Лекарката която го лекува ми каза за Синфлорикс.Но детето е на 3 години.
Та се чудя какво да правя.

# 48
  • Мнения: 143
Едно мога да кажа - каквото и да избереш, много внимавай! Фармацевтичните компании май вече бая са изгладнели, щом техни хора почват да пишат по форумите и да си промотират продуктите!!! То бива, бива, ама чак пък такава наглост ... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=457673.msg13919758#msg13919758



# 49
  • Мнения: 4 306
Здравейте мами.В болница сме с детето с втора пневмония.
Като се закрепи ще го ваксинирам задължително.Но с коя от двете се чудя.
Лекарката която го лекува ми каза за Синфлорикс.Но детето е на 3 години.
Та се чудя какво да правя.
Попитай педиатъра ви за Пневмо 23. На нас нашата лекарка ни обясни, че тя покрива по-голям брой щамове, но не гарантира имунитет за по-малка възраст /под 2 г./ и за това в периода до 2 г. се слагат Превенар или Синфлорикс.

# 50
  • Мнения: 1 174
Здравейте мами.В болница сме с детето с втора пневмония.
Като се закрепи ще го ваксинирам задължително.Но с коя от двете се чудя.
Лекарката която го лекува ми каза за Синфлорикс.Но детето е на 3 години.
Та се чудя какво да правя.
Попитай педиатъра ви за Пневмо 23. На нас нашата лекарка ни обясни, че тя покрива по-голям брой щамове, но не гарантира имунитет за по-малка възраст /под 2 г./ и за това в периода до 2 г. се слагат Превенар или Синфлорикс.

Пневмо 23 се слага на деца над 5 години Peace В момента аз също се колебая каква да им сложа на 3 год и половина са децата ми Confused

# 51
  • Мнения: 4 306
Е, не знаех наистина.

# 52
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Днес бяхме на консултация и да се включа и аз по темата Simple Smile Изразих желание да ваксинирам дъщеря ми /1,3 г./ срещу пневмококови инфекции. Преди повече от 6-7 месеца бяхме говорили с лекарката и тогава тя ми предложи Превенар. Заради цената се въздържах, понеже още не се бях върнала на работа. Днес обаче, отново повдигнах въпроса. И тя ми каза, че освен Превенар, има и Синфлорикс. Обсъдихме "за" и "против" и в крайна сметка се спряхме на "Синфлорикс". От док научих, че пневмококовата ваксина става задължителна от 1-ви април тази година, но, за съжаление, ще бъде за децата, родени след тази дата. Нашите деца, както по принцип се случва в нашата скъпа родина, ще трябва да се оправят сами Mr. Green От проведения разговор с лекарката ни, разбрах следното: Превенар е с много по-дълъг срок на прилагане, съответно - по-голям опит. Синфлорикс се прилага по-отскоро. Превенар е разработена в Щатите, както е писано вече в темата, а Синфлорикс - в Европа и съответните щамове са си евро Simple Smile За валентността също вече е писано. Според събраната информация, ваксината, която ще се прилага по ЗК, ще бъде Синфлорикс, поради причината, че е производство на Глаксо Mr. Green, които не се скъпят, докато производителите на Превенар компромиси не правят - надявам се да ме разбрахте. Доверих се на док и другата седмица ще бъде първата ни доза Синфлорикс. Дано нямаме проблем така, както нямахме и с предишните ваксини. Само ще допълня, понеже може на някой да му е от полза - слагаме двете дози Синфлорикс през два месеца и изместваме с две седмици по-късно третата ни доза Пентаксим, която принципно трябваше да сложим в средата на месец май, а сега ще дойде около 25-ти май, т.е. месец след втория прием на Синфлорикс.

Общи условия

Активация на акаунт