Проблем след раждане

  • 17 152
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 761
Намерих това
http://www.1agb.com/news.php
Цитат
НОВ МЕТОД ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА СМЪКВАНЕ НА ВЛАГАЛИЩЕТО И СТРЕС ИНКОНТИНЕНЦИЯ
2008-10-15 06:06:11 - Пресцентър

Напоследък все повече пациентки, особено след раждане, възрастта над 40 години, се оплакват от проблеми, свързани с уриниране, а именно изпускане по малка нужда при физически усилия. Досега използваните оперативни методи на лечение са продължителни като време, свързани с риск от нараняване на околни органи и кръвоносни съдове, и не винаги дават очаквания резултат.
От година и половина в ПСАГБАЛ „Света София” е въведена нова методика за лечение на стрес инконтиненция - изпускане по малка нужда при физически усилия (кихане, кашляне, смях и др.). При новия оперативен метод се използва устройството GYNECARE TVT SECUR* System. То представлява синтетична лента с дължина 8 см., която се имплантира влагалищно под смъкнатата част на уретрата. Новият метод има следните предимства:
- Лентата се поставя под местна упойка;
- Необходим е съвсем малък разрез - около 1,5 см.;
- Минимално оперативно време, между 5-10 мин.;
- Болничен престой – 1ден;
- Минимална постоперативна болка;
Пациентите извличат полза от минимално инвазивната процедура. Устройството и подхода на неговото въвеждане избягват големи нервни клонове, намалявайки потенциалния риск от болка в крака, нараняване на черва и кръвоносни съдове.
Използването на GYNECARE TVT SECUR* System за лечение при стрес инконтиненция е за предпочитане и в бъдеще би могъл да измести досегашните конвенционални операции.

Д-р Валентин Иванов – Началник сектор „Операционни зали” при ПСАГБАЛ „Света София” АД

# 46
  • Мнения: 126
Намерих това
http://www.1agb.com/news.php
Цитат
НОВ МЕТОД ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА СМЪКВАНЕ НА ВЛАГАЛИЩЕТО И СТРЕС ИНКОНТИНЕНЦИЯ
2008-10-15 06:06:11 - Пресцентър

Напоследък все повече пациентки, особено след раждане, възрастта над 40 години, се оплакват от проблеми, свързани с уриниране, а именно изпускане по малка нужда при физически усилия. Досега използваните оперативни методи на лечение са продължителни като време, свързани с риск от нараняване на околни органи и кръвоносни съдове, и не винаги дават очаквания резултат.
От година и половина в ПСАГБАЛ „Света София” е въведена нова методика за лечение на стрес инконтиненция - изпускане по малка нужда при физически усилия (кихане, кашляне, смях и др.). При новия оперативен метод се използва устройството GYNECARE TVT SECUR* System. То представлява синтетична лента с дължина 8 см., която се имплантира влагалищно под смъкнатата част на уретрата. Новият метод има следните предимства:
- Лентата се поставя под местна упойка;
- Необходим е съвсем малък разрез - около 1,5 см.;
- Минимално оперативно време, между 5-10 мин.;
- Болничен престой – 1ден;
- Минимална постоперативна болка;
Пациентите извличат полза от минимално инвазивната процедура. Устройството и подхода на неговото въвеждане избягват големи нервни клонове, намалявайки потенциалния риск от болка в крака, нараняване на черва и кръвоносни съдове.
Използването на GYNECARE TVT SECUR* System за лечение при стрес инконтиненция е за предпочитане и в бъдеще би могъл да измести досегашните конвенционални операции.

Д-р Валентин Иванов – Началник сектор „Операционни зали” при ПСАГБАЛ „Света София” АД

И аз това го открих преди време. Дори разбрах че във Варна вече са правени такива операции и резултата е много добър, но както пише по горе тези операции се правят на жени над 40г., а за младите не са препоръчителни. Така поне ме посъветваха двама Док.

# 47
  • Мнения: 126
Сега кто се замисля... ами може пък коремните преси да се комбинират с упражненията за перинеума.
Например, при всяка преса, едновременно с това да се стяга и перинеума. Може да има наистина добър ефект.
Аз обаче ще трябва да изчакам да родя първо и после почвам с пресите, лицевите и други.

infinity чувала съм че коремните преси веднага след раждане не са прероръчителни. Трябва да се изчака поне 6м. В противен случай рискуваш вечно да си останеш с малко увиснало коремче колкото и серии преси да правиш. Peace

# 48
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Десцензус може да се получи и след раждане със секцио и дори изобщо като не си раждал.
Предполагам това са упражненията за които говори, rikk !
http://spidersport.com/home-workout.php#11

# 49
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз това го открих преди време. Дори разбрах че във Варна вече са правени такива операции и резултата е много добър, но както пише по горе тези операции се правят на жени над 40г., а за младите не са препоръчителни. Така поне ме посъветваха двама Док.
С възрастовата граница не съм запозната. Може да се изхожда от факта, че жена на 40 е родила 1, 2, 3 деца. Не се планува друга бременност.
Само мога да гадая.
Може да се звънне в клиниката и да се попита.

# 50
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Може да не ви се вярва но докторът който ми водеше консултациите ми каза да се лекувам чрез интернет, там имало много информация.  Simple Smile Тогава реших да отида при другия  който установи свличането и ми каза че най рано след 6мес. може да се направи тази операция и че най вероятно ще се направи в София. Но до тогава меже и да има някакъв напредък от тазовите упражнения. Благодаря  infinity както и на всички останали.
 
П.П Ще пиша пак ако има развитие по проблема.
някъде бях попадала на информация,че в ВМА в София правят такива операции  Peaceпо нов модерен начин.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 381
В нач. на декември 2006 г. в "Шейново" някакъв поляк или чех прави демонстративни операции на жени, страдащи от стрес инконтиненция. Тогава аз чаках моя док 3 часа, който отиде да гледа, та, затова знам.  Wink Знам, че д-р Чалманов също тогава прави такава демонстративна операция, както и още един лекар/ка от "Шейново", но име не си спомням. Ако искате ще питам една приятелка, която отразяваше събитието, да ме светне.  Wink

# 52
  • Мнения: 7
Изчакай няколко месеца.При мен също се получи такъв проблем ,но с времето и с упражненията контрола се възстанови.

# 53
  • Мнения: 126
В нач. на декември 2006 г. в "Шейново" някакъв поляк или чех прави демонстративни операции на жени, страдащи от стрес инконтиненция. Тогава аз чаках моя док 3 часа, който отиде да гледа, та, затова знам.  Wink Знам, че д-р Чалманов също тогава прави такава демонстративна операция, както и още един лекар/ка от "Шейново", но име не си спомням. Ако искате ще питам една приятелка, която отразяваше събитието, да ме светне.  Wink
Допълнителната информация не е излишна така че може да попиташ. Така или иначе съм решила да изчакам да видя резултата от упражненията. Благодаря.  bouquet Peace

# 54
  • Мнения: 289
Записвам се и аз да следя със същия проблем, само че след 2години от раждането. Започвам да правя и аз упражненията, вкл. и планк. Благодаря на всички за полезната информация.

# 55
  • Перник
  • Мнения: 257
Момичета и аз имах такъв проблем, но  сега всичко е наред след като направих  пластика в Пирогов и съм много доволна.При мен се получи това след  като родих много тежко и на всичкото отгоре голямо бебе 4300 и се получи едно гадно  смъкване и разкъсване.При мен беше много тежък случая и  с просто око можеше да се види проблема (няма да изпадам в подробности  Embarassed )  Цялата пластика ми излезе 500 лв, но не съжалявам и грам за парите.До колкото разбрах няма клинична пътека за точно такъв вид пластика и трябва да си плащаме.Всичко мина добре и лежах само ден в болницата после си правих само промивки в нас.Другото което си  спомням че ми беше казал доктора е колкото  по-рано се направи пластика толкова е по-добре за пациенката.Секса след процедурата е забранен на 100 процента поне 45 дни, но след това просто е невероятен за татковците  Mr. Green  ставаш по тясна, а и най-важното не се изпускаш и се чустваш пълноцена.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 381
Тази пластика през влагалището ли се прави или има някакви разрези през корема?
Добре, де, а планкът с какво би бил полезен? За стягане на корема ли?

# 57
  • Перник
  • Мнения: 257
Пластиката се прави през влагалището.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 381
Мерси за отговора.  Hug

# 59
  • Мнения: 126
Момичета и аз имах такъв проблем, но  сега всичко е наред след като направих  пластика в Пирогов и съм много доволна.При мен се получи това след  като родих много тежко и на всичкото отгоре голямо бебе 4300 и се получи едно гадно  смъкване и разкъсване.При мен беше много тежък случая и  с просто око можеше да се види проблема (няма да изпадам в подробности  Embarassed )  Цялата пластика ми излезе 500 лв, но не съжалявам и грам за парите.До колкото разбрах няма клинична пътека за точно такъв вид пластика и трябва да си плащаме.Всичко мина добре и лежах само ден в болницата после си правих само промивки в нас.Другото което си  спомням че ми беше казал доктора е колкото  по-рано се направи пластика толкова е по-добре за пациенката.Секса след процедурата е забранен на 100 процента поне 45 дни, но след това просто е невероятен за татковците  Mr. Green  ставаш по тясна, а и най-важното не се изпускаш и се чустваш пълноцена.

Моля те пиши кой е докотора, който ти  направи операцията.  Praynig От какато съм пуснала темата все се надявах да пише някой който се е сблъсквал с такава операция / не че е приятно да се стига до там #Crazy/  и да даде мнение. Доктора ти спомена ли за възрастова граница? Дали ако направя операцията, за в бъдеще ще мога да родя отново?

П.П Радвам се че при теб проблема се е решил. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт