Има ли мами раждали наскоро в Шейново?

  • 3 226
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 432
Питането ми е, защото когато преди 4 години бях бременна с дъщеря ми, по погрешка ми направиха тест за HIV ,а когато отидох да раждам в Шейново ми казаха ,че там е задължителен.Сега поисках лекарката да ми даде направление пак да си направя (в лабораторията казаха че може да ми даде) ,но тя каза че той не бил задължителен и ако искам се плаща  newsm78. Ако има мами които наскоро са раждали в Шейново ,моля да ми кажат как седи въпроса с този тест-задължително ли ти го искат и въобще какви изследвания да си подготвя за там за да не бъда изненадана като тръгна живот и здраве да раждам.Защото миналия път ми липсваше някакво изследване и ми го правиха на място (не е за кръвната група макар че и за нея държат на място)

# 1
  • Мнения: 43
За раждане:

Направление № 7 от личния лекар;
Обменна карта, в която да са нанесени изследванията, правени в женска консултация.
Задължителни изследвания са Wass, HbSAg, пожелателно – HIV.
Лична карта;
Чехли, халатче;
Чаша, вилица, лъжица, нож;
Лични принадлежности;
Памперси в затворен пакет, мокри кърпички за тоалет на бебето.
  Това искат в шейново аз раждах там преди 5 месеца.За повече информация тел. 9659457.

# 2
  • Мнения: 6 274
Аз раждах там преди 1 година и половина, но ми искаха същите неща като на irka_ii .  Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
а нощница от вкъщи искат ли?

# 4
  • Мнения: 1 512
а нощница от вкъщи искат ли?
Не, не искат и не разрешават да се носи. Дават техни. Peace

# 5
  • Мнения: 6 274
а нощница от вкъщи искат ли?
Не, не искат и не разрешават да се носи. Дават техни. Peace

На мен ми разрешиха, но не можеше да излизам от стаята с нея.
Т.е. само в стаята, а ако тръгнеш да излизаш по коридорите, обличаш тяхната.
  Peace

# 6
  • Мнения: 43
           Аз си носех и много майки също, защото понякога не стигат и ако ти се изцапа нощницата не могат да ти я сменят. Предлагам да си вземеш за всеки случай дори само в стаята да си я обличаш пак е нещо.Така поне ще се почувстваш човек защото техните са гадни скъсани на петна и т.н. Нощницата която ми дадоха нямаше копчета и я лепях с лейкопласт защото отвора беше до пъпа ми.

 

# 7
  • Мнения: 6 274
...... Аз си носех и много майки също, защото понякога не стигат и ако ти се изцапа нощницата не могат да ти я сменят........
 

Не е вярно.  Naughty
Ако си поискаш нощница, защото си си нацапала твоята, няма да ти откажат.
Освен това всяка сутрин минават с чисти нощници.
Аз не съм видяла нито една да е на петна, даже винаги съм се чудила с какво ли ги перат, та не остават петна.
Иначе за копчетата, да, права си, но първоначално това е замислено за удобство на майката, защото би ли ми обяснила как иначе ще накърмиш бебе, ако си с нощница, закопчана до гушата?
Друг е въпроса, че копчетатата на много от тях са изпокъсани, това не мога да го отрека.

# 8
  • Мнения: 196
Аз пък не мога да разбера как могат да те задължат да носиш нощница, която преди теб примерно някоя циганка е обличала, да не говорим, че все пак тия нощници се цапат с какви ли не телесни течности и колкото и да ги перат идеята е просто противна да се ползват за многократна употреба. Или да дават на жените нощници за еднократна употреба или да им разрешат да си ползват свои.

# 9
  • Мнения: 9 814
Zahira , същата е логиката с чаршафите. Как ще лежиш в чаршафи, в които са се въргаляли разни други жени и техните телесни течности? Или как бебето ти в болницата ще е облечено с дрехите, в които е било облечено ден преди това някое ромче?
Лежах в патогологията на Шейново и нощниците, които даваха са повече от прилични- чисти и приятни като материя и цветове.

# 10
  • Мнения: 6 274
...Лежах в патогологията на Шейново и нощниците, които даваха са повече от прилични- чисти и приятни като материя и цветове.

Абсолютно подкрепям - и в предродилно и в родилно също са такива.
Много сладки десени имаха, особено тези в родилно с мишоците и сиренцето.
  Wink Party

# 11
  • Мнения: 196
Zahira , същата е логиката с чаршафите. Как ще лежиш в чаршафи, в които са се въргаляли разни други жени и техните телесни течности? Или как бебето ти в болницата ще е облечено с дрехите, в които е било облечено ден преди това някое ромче?
Лежах в патогологията на Шейново и нощниците, които даваха са повече от прилични- чисти и приятни като материя и цветове.
Не съм искала никого да обидя или засегна с поста си, но да логиката е същата и заключенията са същите и за чаршафите. То така тръгват вътреболничните инфекции и никой после да не се чуди, защо има стафилококи, стрептококи и т.н. Не защото не ги перат ами, защото като знам санитарките в държавните болници на каква заплата са ми е ясно колко съвестно си вършат работата.

# 12
  • Мнения: 9 814
Zahira, санитарките не перат бельото и нощниците. Има специално перачно, където се ползват силни препарати за дезинфекция при изпирането и след това нещата се гладят на силни парни преси.

# 13
  • Мнения: 54
Родих за втори път в Шейново на 19.06. , така че давам прясна информация : теста за хив задължителен ; нощниците ги стерилизират в спец . барабани -нещо като огромни перални .Ако някой има други въпроси да пита.

# 14
  • Мнения: 43
  Джуличка аз казвам това за нощниците защото бях 6 дена в болницата и аз и другите 4 майки в моята стая се молехме всеки ден за нощници и така и не ни дадоха.Иначе снаха ми роди 1 г. преди мен и каза че ги сменят и ти дават когато си поискаш само че нас не ни огря.

# 15
  • Мнения: 43
 Иначе ми е ясно защо са с такъв отвор ,но проблема беше че нямат копчета.А с мойте нощници просто беше невъзможно да кърма.

# 16
  • Мнения: 6 274
  Джуличка аз казвам това за нощниците защото бях 6 дена в болницата и аз и другите 4 майки в моята стая се молехме всеки ден за нощници и така и не ни дадоха.Иначе снаха ми роди 1 г. преди мен и каза че ги сменят и ти дават когато си поискаш само че нас не ни огря.

Нямам представа защо се е получило така.
Виждаш, че аз не съм имала проблем нито с едното, нито с другото раждане, а и други мами преди мен го потвърдиха.
Наистина не мога да си обясня твоята ситуация, камо ли да си я представя.
 ooooh!

# 17
  • Мнения: 43
 Аз не искам да обидя никой и да кажа нещо за болницата а само да кажа в каква ситуация изпаднах.

# 18
  • Мнения: 43
 На нас санитарките ни казаха че майките са страшно много и затова не стигали.И много от майките бяха със секцио и оставаха повече време в болницата.

# 19
  • Мнения: 43
  за чаршафите нямаше проблем

# 20
  • Мнения: 6 274
Е, дано не се случва на други мами, определено е много неприятно.

Между другото, има бутон:



Така ще избегнеш многото публикации една след друга, а ако си се сетила нещо, което да допишеш, като редактираш мнението си, можеш да го добавиш в него.
 Wink

# 21
  • Мнения: 43
 Много благодаря,това не го знаех.

# 22
  • Мнения: 162
Аз имам изследване за HIV, но ми е правено в началото на бременността пред декември. Ще направят ли проблем? Ако нямаш някое от изискваните изследвания от Шейново как процедират?
    Второто ми питане е за храната, която дават на родилките. Става ли за ядене или близките ви носят храна от вкъщи?
     Кога са свижданията и възможно ли е да се видиш с близките си извън часовете за свиждане, например само за да ти дадат нещо, от което се нуждаеш или трябва да чакаш часа за свиждане?
      И един много задаван въпрос, какво е отношението на лекарите и персонала към родилките и бебетата, много ли са дръпнати, отнасят ли се с разбиране към нас?

# 23
  • Мнения: 9
Здравейте,мами!Аз раждах в ШЕИНОВО 2005г.Родих по желание със секцио,но бях с голям диоптър и бебока също беше голям:)Това за нощниците и тогава беше така,но винаги ни даваха чисти ако се изцапаме,само 1 ден нямаха за6щото имало 24 раждания и не са успяли да ги дезинфекцират и изперат.Платих си за секциото,но не сам плащала за ВИП стая и бях с още 5 мами в 1 стая,но поне не си сам:)Лекарите бяха различни на визитациите,но бяха много внимателни.Акушерките и сестрите в детското понякога са отвратителни(през повечето време),но иначе4е не мога да се оплача.Мои 2 приятелки раждаха в правителствена болница и бяха по доволни и без усложнения.А при нас в последствие се оказа 4е сме заразени със стафилокок......и не само моето дете...но знам 4е и в други болници има тази инфекция,а за Шейново не е таѝна за никого,но аз тогава не знаех.Може би всичко е до късмет!Има и много добри отзиви за втора градска ,но на мен ако ми разрешат лекарите да родя 2 дете ,със сигурност ще отида в правителствена!!!

# 24
  • Мнения: 6 274
    Второто ми питане е за храната, която дават на родилките. Става ли за ядене или близките ви носят храна от вкъщи?

Нямам представа, никога и в никоя болница не съм яла болнична храна.
Евентуално сутрин може някоя кифличка, или баничка, но не и обедите или вечерите.


Цитат
 Кога са свижданията и възможно ли е да се видиш с близките си извън часовете за свиждане, например само за да ти дадат нещо, от което се нуждаеш или трябва да чакаш часа за свиждане?

Нямаш никакъв проблем за виждането с роднините.
Ако се чувстваш достатъчно добре, може и изобщо да не се прибираш в стаята.
Само когато ти носят бебето, тогава.
Иначе не си в "затвора" на Втора Градска, примерно, да се гледате през решетки като в Средновековието.

    

Цитат
И един много задаван въпрос, какво е отношението на лекарите и персонала към родилките и бебетата, много ли са дръпнати, отнасят ли се с разбиране към нас?

Не мога да взема отношение, защото раждах с позната акушерка и винаги са се отнасяли добре с мен.
Не знам дали е заради това, но е факт, че и момичетата, с които бях в една стая също са имали необходимото внимание от страна на персонала
.

# 25
  • Мнения: 162
Благодаря Джуличка, а бебетата не стоят ли през целия ден при майката? Аз лично предпочитам бебето да не е при мен, да ми го носят само за кърмене. След първото си раждане бях много зле, изобщо не можех да ставам и ако трябва да се грижа и за него, направо не бих се справила.

# 26
  • Мнения: 6 274
Благодаря Джуличка, а бебетата не стоят ли през целия ден при майката? Аз лично предпочитам бебето да не е при мен, да ми го носят само за кърмене. След първото си раждане бях много зле, изобщо не можех да ставам и ако трябва да се грижа и за него, направо не бих се справила.

Не, не са при майките.
Аз съм много доволна от това, мисля, че майката има нужда от почивка и винаги съм го казвала.
Това си е мое мнение, не задължавам никой с него.
Носят бебетата на всеки 3 часа.

# 27
  • Мнения: 83
Момичета аз раждах в Шейново миналата година и ми сменяха нощницата колкото пъти поисках. За 4 дни ми смениха чаршафите 3 пъти. Доволно

# 28
  • София на морето
  • Мнения: 171
Az razhdah predi dve godini i minah bez kakvito i da bilo uslozhneia za men i bebcho. Za smiana na charshafi i noshtnici niamashe nikakav problem - po princip se iskat sutrin, no ako imash naistina nuzhda, mozhesh da pomolish dezhurnata sestra. E sega, parvite dva dena pri nas beshe dezhurna vazrastna sestra - slaba, ne mnogo usmihnata, no puk beshe izkliuchitelno razbrana i otzivchiva. Na tretia den, dezhurna beshe rusa i edra sestra, koiato beshe usmihnata, no dosta trudno mozheshe da bude namerena v kabineta si i ne beshe osobeno otzivchiva. Taka che sas sestrite e vapros na kasmet.
I az smiatam, che e hubavo zhenata da si pochine, no vapreki vsichko, zdravite bebcheta triabva da sa pri maikata. Po-hubavo ot tova niama.
Hranata togava beshe za oplakvane. Ne sam kaprizna, no osven edna kifla i polovin krastavica, drugo ot bolnicata ne sam iala. Noseha mi ot kashti ili kupuvah v kafeneto.
Inache sestrite i akusherkata na samoto mi razhdane biaha mnogo simpatichni i dobri kum men!
Pozhelavam leko razhdane na vsichki!!!  Hug
 

# 29
  • Мнения: 377
Миналата година август месец родих там , но не от опит знам че има отделение '' изолаторното '' го наричат , и там си раждат майки , които нямат изследвания  , както се правят и секцио , и има бебета с инфекции в кувиози . За храната ........ става за ядене , ако ти се яде изобщо нещо , а все пак нали има и кафе , та на мен ми беше все едно какво дават . Сменяли са ни белъото и чаршафите , не е имало проблем и със сестрите , но разбира се е имало и почерпка  Wink .Не мисля че и да е минал срока на изследването ти , някой ще те върне за това , мен като ме приемаха беше 2 и 30 през ноща и мисля че сестрата не обърна голямо внимание на документите ми .
Така че, леко раждане и много щастие на всички ви .  Hug

# 30
  • Мнения: 7 112
Преди три месеца родих в Шейново. Едно майче нямаше изследвания при приемането и си ги плати, за да не се озове в изолатора, т.е. липсваха абсолютно всички изследвания. За СПИН резултатите не знам как стои въпроса. Постъпих си в пълен комплект хартии. Изследванията ми бяха правени в средата на бременността и не а ми създавали проблеми.
Нощници даваха да си вземаме при нужда. Ако си поискаш - дават.
Храната не е лоша, но и аз не съм придирчива. Единствено с хляба само правеха икономии. Но пък долу в кафето има сандвичи, мляко ... Никой гладен не ходеше. Много се радвах на захранването след секцио с тенденция да се кърми в менюто имаше салата от зеле. Кеф.  Mr. Green (вярно, че трябва перисталтиката да се оправи, но не ми беше хрумвало за съществуването на подобно захранване). 

# 31
  • Мнения: 196
Интересно ми е кои лекари работят в момента в Шейново. В страницата на сайта няма информация, а същевременно набират персонал. Казаха ми, че повечето кадърни лекари са избягали оттам та затова проявявам интерес кой е останал.

# 32
  • Мнения: 439
Раждах преди почти три години в Шейново.
В предродилно дават и сменят често ношниците, но в следродилно - не толкова, по плътни са и ти е топличко.
Храната е добра. Бебчетата ти ги носят на три часа. Акушерките и доктолите бяха внимателни и ти обръщаха нужното внимание. Някои изследвания държат там да си ги направят

# 33
  • Мнения: 6 274
Раждах преди почти три години в Шейново.
 

От три години насам нещата знаеш ли колко са се променили?  Wink

# 34
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
А как е положението с тоалетните и баните? Преди 2 години беше отчайващо, но пък бях много доволна от доктора ми и се чудя дали да не повторя там.

# 35
  • Мнения: 7 112
А как е положението с тоалетните и баните? Преди 2 години беше отчайващо, но пък бях много доволна от доктора ми и се чудя дали да не повторя там.
Все така отчайващо. Заради тях съжалявам, че не си подсигурих ВИП.

# 36
  • Мнения: 165
Да побутна малко темичката.

Има ли нови мамчета, раждали в Шейново, които да споделят мнения и впечатления?

# 37
  • Мнения: 4 358

А как е положението с тоалетните и баните? Преди 2 години беше отчайващо, но пък бях много доволна от доктора ми и се чудя дали да не повторя там.
Все така отчайващо. Заради тях съжалявам, че не си подсигурих ВИП.
Заради тази отчайваща картинка доста се чуда коя болница да избера като дойде време.Надявах се да има промяна ама явно не.Знам, че е ремонтирано, на явно санитарните възли са отново мизерия.
Интересно ми е кои лекари работят в момента в Шейново. В страницата на сайта няма информация, а същевременно набират персонал. Казаха ми, че повечето кадърни лекари са избягали оттам та затова проявявам интерес кой е останал.
И аз това се чудя newsm78.Кой от добрите лекари все още са си там newsm78
За СПИН изследването ако се прави в Шейново се плаща.Това става дума ако се следиш по ЗК.С платен пакет не знам как е.
На мен моят лекар ми даде направление и аз знаех ,че сямо на някой места СПИН, Васерман и Хепатит е по ЗК.Такива лаболатории са РАМУС и МЦ Лора на Позитано.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 21:17 от Хъни - Бъни

# 38
  • Мнения: 377
 Хъни - Бъни  ще ти отговпря тук , за да няма проблеми . Миналата година раждах в Шейново , и общо взето като раждане и отношение на лекарите и персонала съм по-доволна . Моя си е грешката сега - избрах ( аз , а мъжа ми беше против , той искаше пак в Шейново ) болницата само заради уж по-добреите условия , но май ........ не са най-важното . Може би си прочела , а ако не си   поразгледай и по-назад темата , но май , поне според мен доволните са тези нс избор на екип , и то само като обърнато мвнимание в процеса на раждане . После май си си в кюпа , отношението е еднакво , тоест лошо ............ За Шейново мога само да ти кажа , че когато и да извикаш дежурната , няма да ти се развика , когато и да пойскаш чершаф или нощница -отиваш и си вземаш . Лошото все още са мизерните санитарни помещения  , но поне ВИП-а е по-ефтин от Тина .Ако конкретно нещо друго те интересува питай . Peace

Общи условия

Активация на акаунт