За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 24 009
  • 431
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 292
Тъй като в нашата къща запържени ястия не ядем, аз Чушките ги пълня винаги със сурови продукти. Лука си го нарязвам на мнооооого ситно или го рендосвам, а ориза го мия докато водата не му стане бистра. Обърквам всички продукти и пълня. А за да не излезе плънката, пълня Чушките на половина (за да има място ориза да расте  Blush) и запушвам със собствените им тапи.   bouquet

# 16
  • Мнения: 307
Ще действам тогава без пържене, пък да видим какво ще стане. Вicho malo, и аз няма да ги пълня да горе, права си, че оризът ще набъбне. Мax-mama, много хубава идея е съхранението на сурови пълнени чушки във фризер. fre, запушалката от картоф ми хареса, ще го пробвам. Мерси на всички

# 17
  • Мнения: 4
Как е по-вкусна мусаката ? Като картофите за нея първо се изпържат и после се опечат или направо се печат без предварително пържене ?

# 18
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Как е по-вкусна мусаката ? Като картофите за нея първо се изпържат и после се опечат или направо се печат без предварително пържене ?
У дома повече я харесват като запържа картофите,но въпрос на вкус е Simple Smile

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Аз не ги пържа, а ги сварявам леко. Каймата така или иначе ми е готова и ги смесвам да се доопекат картофите само.

# 20
  • Мнения: X
Тъй като в нашата къща запържени ястия не ядем, аз Чушките ги пълня винаги със сурови продукти. Лука си го нарязвам на мнооооого ситно или го рендосвам, а ориза го мия докато водата не му стане бистра. Обърквам всички продукти и пълня. А за да не излезе плънката, пълня Чушките на половина (за да има място ориза да расте  Blush) и запушвам със собствените им тапи.   bouquet
И аз не обичам да пържа, един познат готвач ме посъветва специално за лук и морков, вместо пържене да ги задушавам в тефлонов тиган с вода и краве масло или маргарин, стават доста добре и не се пържат а по скоро се сваряват, водата е малко рабира се  Simple Smile
Аз искам да питам някой има ли представа как се прави панировка с картофени трици и сусам предимно за пилешко май се ползва и става хрупкава и много вкусна?

# 21
  • Мнения: 3 478
Някой може ли да ми помогне с рецепта за пипала от калмари? Явно е че трябва да ги панирам, но незнам дали първо трябва да ги сваря или направо както са сурови ги панирам и пържа? Всякакви подробности (включително и за панировката) ще са ми от полза. Дано някой чете тук денем, че трябва да ги правя тази вечер.

# 22
  • Мнения: 2 110
И у  дома повече я харесват като запържа картофите на мусаката !


Някой може ли да ми помогне с рецепта за пипала от калмари? Явно е че трябва да ги панирам, но незнам дали първо трябва да ги сваря или направо както са сурови ги панирам и пържа? Всякакви подробности (включително и за панировката) ще са ми от полза. Дано някой чете тук денем, че трябва да ги правя тази вечер.
Почистваме калмарите, нарязваме ги на ивици и слагаме в млякото за около 3 часа.

В дълбок съд, слагаме брашното, 1 лъжица мазнина, сол и 100 гр вода. Размесваме добре, докато се получи хомогенна смес. Калмарите се слагат в тестото, след което се пържат в много гореща мазнина до получаване на златиста коричка.
Сервират се топли с нарязан на парчета лимон.

# 23
  • Мнения: 804
За мусака слагам картофите сурови,запържвам само каймата и лука,добавям сол,червен пипер,чубрица и слагам картофите,обърквам и в тавата,малко водичка и е готово за печене.Но всеки има различен вкус.

Калмарите - не ги варя,оставям за малко в прясно мляко и после отцеждам и панирам.Панировката е паста Патафри или като бързам и не ми се играе само в брашно овалвам,пържат се в силно сгорещена мазнина,похлупвам ги с капак,защото доста пръскат.

# 24
  • Мнения: 3 478
Благодаря много, отивам да ги сложа в млякото Hug

# 25
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
За мусаката - картофите не ги запържвам, само каймата с лука и подправките запържвам, после слагам при картофите и пека.
За чушките - винаги първо запържвам. По фкусно става. В Гърция не запържват, а пълнят направо, но ми стои някак степано, като тесто (ама и аз го обясних, прилича ми на глетав хляб) Whistling

# 26
  • Мнения: 1 505
Имаше една рецепта за едни гъсенички в бутер тесто,тоест кренвирши в бутер тесто,обаче не мога да намеря рецептата,моля за помощ.

# 27
  • Мнения: 3 478
Аз пак за калмарите. От главата има ли нещо ядящо се? Или само отрязвам пипалата от нея и я хвърлям? Понеже ми е за първи път и не съм на ясно. Гледам има някаква щипка вътре, ясно е че тя се маха, ама за останалото не съм сигурна newsm78

# 28
  • Мнения: 804
На калмара се махат тези костици в главата,яде се и самата туба и тя се панира като пипалата.

# 29
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
На калмара се махат тези костици в главата,яде се и самата туба и тя се панира като пипалата.
Какъв вкус има това чудо - не сме яли до сега и може би няма и да хапнем Mr. Green Joy Знам ли?! Whistling

Общи условия

Активация на акаунт