Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 048
  • 334
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 336
Добре де, нали вече не веднъж се спомена, че реално така или иначе вашата яйцеклетка НЯМА да се сложи на близката ви, а ще бъде подменена с друга...като вашата ще отиде, кой знае къде....тогава каква е разликата.....

Друг е въпроса, ако кажете, че бихте се подложили на тази не лека процедура само за близък и скъм за вас човек.....но това с поколението...не е много довод....

Не знам дали това е към мен за поколението - как да не е довод, щом не знаеш къде отива яйцеклетката и няма да можеш да кажеш на детето си - с този човек не прави деца, че сте наполовина роднини Shocked Утре ако се родят на децата ти деца с увреждания от незнание и кръвосмешение как би се чувствала. Аз зле...

Именно че яйцеклетката отива кой знае къде, представи си, че случайно съседката ти се окаже това кой знае къде и децата ви решат да се оженят и да ви направят внуци ooooh!

В никакъв случай не се заяждам, просто защитавам позиция, мисля правилна.

# 256
  • София
  • Мнения: 44 271
Simple Smile от една страна си права....а представи си, че на младини мъжът ти е спал с някоя девойка, скъсали са...тя се оказала бременна, решила е да не го търси и да си роди детето.....и то се срещтне един ден с вашето Simple Smile)) примерно....
просто за мен това е последната причина поради, която не бих....най-отнесената и далечната като вероятност Simple Smile Peace

# 257
  • Мнения: 543
За мен единствените хора, които трябва да отговарят с - да, бих....са тези който могат, имат желание и наистина ще го направят....всичко друго е ала-бала и красиви приказки....

Ми тогава пък авторката да смени отговора с "да, ще даря"  Wink Спирам, защото самата авторка е подчертала да не се караме Simple Smile

Именно че яйцеклетката отива кой знае къде, представи си, че случайно съседката ти се окаже това кой знае къде и децата ви решат да се оженят и да ви направят внуци ooooh!

Това, че децата може да се срещнат и да се залюбят всъщност ми се вижда единствения смислен довод против.

Е сега вече спирам наистина Simple Smile

# 258
  • Мнения: 3 336
Simple Smile от една страна си права....а представи си, че на младини мъжът ти е спал с някоя девойка, скъсали са...тя се оказала бременна, решила е да не го търси и да си роди детето.....и то се срещтне един ден с вашето Simple Smile)) примерно....
просто за мен това е последната причина поради, която не бих....най-отнесената и далечната като вероятност Simple Smile Peace

Шанса е по-малък от това да си дадеш яйцеклетката, защото нея я даваш именно затова за да бъде използвана.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 00:09 от mishlentze

# 259
  • Мнения: 6 274
Споменах, че с никого не се заяждам, но веднага се намери някой да се заяде с мен Simple Smile 

Да, ама както ти коментираш моето изказване, така и другите коментират твоето.
Аз съм казала моето мнение, защо го коментираш?
Аз така виждам нещата, и точка.
Ти пък ги виждаш по друг начин.
О.К.
Какъв е проблемът?



  Wink Спирам, защото самата авторка е подчертала да не се караме Simple Smile

 


Благодаря ти.  Hug  bouquet
Хубаво е и други да го прочетат, преди да решат, че темата е с цел заяждане и опит за убеждаване на някого в нещо.
  Peace

# 260
  • Мнения: 2
Аз бих дари яйцеклетка , защото така ще дам на едно дете живот , на едно семейство радост . Не искам да звучи малко грубо , но ако ще направя един човек щастлив защо не , стига сме мислили само за себе си . Да прави сте като казвате  "Как ще живея без да знам къде е детето ми " да гадно ще е дори ужасно , но като знам какви хора прибягват до такава манипулация  вярвам , че ще е гледано с огромна любов  . Не знам това е лично мое мнение , но все пак не може само да казваме " Съжалявам , че не можеш да забременееш"  трябва да дойде време в което ще казваме " Аз мога да ти помогна"

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 00:39 от Danielka_

# 261
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не бих

# 262
  • Мнения: 14 654
Това, че децата може да се срещнат и да се залюбят всъщност ми се вижда единствения смислен довод против.

Значи според теб стимулацията чрез хормонални препарати и извличането на яйцеклетките чрез пункция не са смислен довод против  Wink  Мен тъкмо тази част ме безпокои най-много. Това за децта, които ще се влюбят след време ми звучи смешно, назад съм писала защо.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 2 340
Mомичета, пак се включвам, но не се сдържах!
Какви са тия глупости с възможността да се срещнат един ден децата! Вие какво си мислите, че някой ако дари яйцейклетки веднъж и ще дарява по 10 пъти годишно и ще има 30-40 "негови"  деца още ли?! Ами нали човек дарява 1, най-много 2 пъти в живота! Замислете се малко!
Ето ви пример: сестрата на баба ми е имала 6 деца, все момичета. Мъжът й - пияница. Нейна първа братовчедка била бездетна. Когато била бременна с шестата дъщеря се оплакала на братвчедка й и от дума на дума решили, че ако пак се роди момиче, братовчедката ще вземе детето. Майката родила, но 3 дни след раждането починала от кръвозагуба. В селото знаели, че и детето е умряло. И така следите на шестата сестра се губят и в момента никой не знае къде е. А не може ли нейните деца да създадат семейства с децата на родните й сестри?!
Друго: родната сестра на свекър ми е дадена за осиновяване, съшо заради смърт на майката при раждането. Никой не я познава. А тя има деца, вече сигурно и внуци. Ами ако се срещнат с моята дъщеря и се влюбят?!
Такива неща са се случвали и ще се случват. Дарителството няма да увеличи шансовете на детето ви да срещне свой полу-брат или полу-сестра! Този довод е абсолютно безмислен и е много грозно да го ползвате! Ако не искате да дарите от страх от процедурите, това си е ваше право и никой не бива да ви съди, но моля ви не казвайте, че ви е страх от кръвосмешение... Смешно е!

# 264
  • Мнения: 3 336
Смятам, че не съм атакувала никого и смятам че не трябва да ме атакувате и мен. Писала съм си мнението, на който не му харесва съжалявам, но да ми слагате етитети Naughty

Страх нямам от процедурата /макар че и тя не е лека, моя позната след 2 бременностти със стимулации, на втората получи микроинсулт по време на бременността и никой не искаше да я изражда, та обикаля по болниците дълго време, в Тина Киркова я върна шефа на болницата с отказ да я израждат там/, имам страх от това, което казах. Разбирам, че сте надъхани да дарявате, моля направете го. Темата е дали бихме дарили яйцеклетка на непозната, ами не, моето мнение е не и не виждам причина да ме атакувате. Включила съм се по темата, без да нападам никого. Така че моля да се въздържате и вие Peace

# 265
  • София
  • Мнения: 44 271
аз не виждам много надъхани да даряват реално Simple Smile))

# 266
  • Мнения: 8 311
Да бих дарила. Искам всяка една от вас която твърди, че не би дарила да се запита как би се чуствала ако неможе да има дете. Имам приятелка, която има 3 опита инвитро по около 10 000 лева всеки. Тоест до момента, целят и живот минава с идеята за това дете, когато ходи на работа работи за детето. Колко от вас могат да изработят тази сума за година или две. Сега има нов проблем изчепан яйчников резерв. Дали ако вие чуете това ще се примирите или ще търсите други начини. Ако ви трябва яйцеклетка и никой не дава, какво ще направите. Аз бих дала една, две , три. ....това не е мойто дете това е клетка.  Не искам да поучавам никого, само се чудая ако ви се наложи да ви транспантират орган от друг човек, как бихте реагирали?

Желая здраве  на всички.

# 267
  • Мнения: 3 336
Аз също имам моите деца благодарение на стимулация.  Peace Затова и казах, че ако е за приятелка бих дарила. Мисля ,че вече се уточни по-горе че тук не говорим за органи...

# 268
  • София
  • Мнения: 44 271
SDK31 - веднага ти отговарям...и  в началото на темата мисля го писах както и в други от сорта.
Ако природата не ми бе дала възможността да имам свое дете, явно ще си имало причина за това(ако щеш карма или друго) и не не бих взимала яйцеклетки от друга жена, защото това няма да е реално моето дете, не бих искала и друга жена да ми износва биологичният материал и да ми го връща под формата на бебе....има много изоставени самотни дечица по домовете - бих осиновила.

# 269
  • Мнения: 6 274
Вие, обаче си продължавате?!
Няма да убедите нито едните, нито другите, не разбирате ли?
Не, не бих дарила яйцеклетка, та каквото ще да е.
Ама, ако така било, ама ако иначе било...
Е, не, ситуацията не е така, или иначе, а е точно, както е в момента.
Няма, и не бих.
Точка.
Но не ви убеждавам да не дарявате и вие.
Мое мнение, ваше мнение.
Правите ли разлика???
Спрете се вече.
Комуникирайте си нормално, казвайте какво мислите и туй то.
Какво са тия спорове, убеждавания, и т.н.?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт