Как да науча бебе на 5м. и половина да пие сокчета?

  • 1 756
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6


zdrasti na vsi4ki mami!
moito beb4e na 5 mesetza i polovina iade vsi4ko koeto i davam no sokovete ne iska dori i da gi pomiri6e.Kak da go nau4a da pie sok4eta?


здрасти на всички мами!
мойто бебче на 5 месеца и половина яде всичко което й давам но соковете не иска дори и да ги помирише. Как да го науча да пие сокчета?

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 14:58 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 062
Защо е необходимо на всяка цена да пие сок ?
По-добре вода, а по-късно направо пресни плодове, вместо само сокът им.
Това е мое мнение, разбира се  Peace

# 2
  • Мнения: 5 183
Да не се повтаряме - моето менние изцяло съвпада с това на Black Rose  Peace

# 3
  • Мнения: 3 166
Моето бебе  е доста по-голямо и изобщо не съм и пробвала да го науча да пие сокчета. Опитвал е точно 2 пъти - не му хареса. Повече не съм предлагала. Предпочита да гризка парченце плод вместо да пие сок от него.

А бебето кърмено ли е?

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 15:33 от svetlana_78

# 4
  • Мнения: 27 524
Не се учат на такива неща бебетата. След 6-ти месец има подходящи плодове, които можеш да предложиш пасирани  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 15 221
Иво не си падаше по соковете. Пробвах да му давам, даже проявих завидна упоритост  Crazy , но бебето просто не ги искаше. Оставих го на мира. Пропи ги на година и нещо.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
А за какво ти е да го учиш? Синът ми от тези сокчета не близва грам вода - война водя за пиенето на вода, а езикът му все е бял. Малката е обратното - отказва да пие друго освен вода и АМ и смятам, че това е по-добрия вариант.

# 7
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Моя син досега сокове не е пил, не съм му давала. Няма и да му давам, яде плодове.

# 8
  • Мнения: 1 740
Защо е необходимо на всяка цена да пие сок ?
По-добре вода, а по-късно направо пресни плодове, вместо само сокът им.
това е и моят отговор. Peace

# 9
  • Мнения: 728
Предложих сокче едва когато навърши 1г.Харесват му,но се старая да поднасям пресни сезонни плодове.Според педиатърката ни сокчетата увеличават киселинността в стомаха и могат повече да навредат,отколкото да помогнат.Плодовете доставят достатъчно витамини.

# 10
  • Мнения: 426
Мила, за какво мъчиш бебенцето си ?Педиатърката ли ти даде този невероятен съвет ?Детето ти не иска сок защото той не му трябва... Вслушвай се повече в сигналите които детето ти дава и по-малко в съветите на назадничавите педиатри. И да ти кажа аз сок за първи път дадох на моето дете на 10 или 11 месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 139
Предлагала съм няколко пъти да дам сок, уж за разхлабване.
Не го хареса изобщо и се отказах.
За мен е важно,че пропи вода Peace

# 12
  • Мнения: 2 658
Никак, не го учи  Peace

# 13
  • Мнения: 9 973
по-добре да пие вода,вместо сок-какво толкова има в този сок не знам....

# 14
  • Мнения: 529
Не се чуди как да го учиш да пие сок.Просто не му давай още е рано.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не го мъчи да пие сок.

# 16
  • Мнения: 6
проблемат ми не е 4е не пие само сок4ета ми 4е не пие ни6то освен мляко.Нито вода нито сок4ета.Пак зонатата в която живея е много топло и криси сьс сигорност има нужда от много те4ности.Откакто го ваксинираха (преди 3 дена) не пие и достать4но мляко.Изведнаж изгуби апетит...

# 17
  • София
  • Мнения: 15 221
Бебето ти си набавя необходимите му течности от млякото. То е приготвено с вода, нали така.  Simple Smile
Предлагай вода-ако бебето иска-ще пие, ако не иска-няма. Ако не пие-не се тревожи. Нормално е. Много бебета не искат да пият вода.

# 18
  • Мнения: 27 524
Моето пропи на 8 месеца вода. Сок - изобщо. Не се притеснявай, набавя си нужното с млякото. Бебе жадно или гладно няма да се остави, спокойно  Simple Smile

# 19
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
На седем месеца още не съм давала сок. Не смятам и скоро да давам. Не виждам какво толкова ценно има в сока. Освен това бебето ти не е робот, като не иска - не го карай насила.

# 20
  • BG
  • Мнения: 1 900
Веднъж пробвах да й дам,но така и не пропи сок.Изобщо не й предлагам сега.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 768
Ако държиш на соковете, можеш да пробваш да ги даваш разредени с вода. Но мисля, че може да се мине и без сокове.
Дъщеря ми пиеше много вода, сокове и т.н. Синът ми вода не пиеше до преди месец, даже и сега пие в минимални количества. Сок не е пил. правила съм опити, но не му харесват. Давам плодове.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 123
спокойно нищо му няма на детето,то си поема необходимото количество вода.
Аз родих в Белгия и тук вода не се дава на децата до 6м.Синът ми беше само на АМ до 5,5м. и тогава започнах със захранване.На 6м. му давах вода,но едва след годинката започна да пие,преди това с 300 зора по 20мл. на ден.
Сок предложих на 1,2 г.,но не му хареса .Сега вече пие много вода и много сок(обича само купен,а за фреш не ще и да чуе  Close).

# 23
  • Мнения: 2 013
А защо не пробваш да даваш чайче вместо сок? Thinking
Според мен е по-добре.
Моята дъщеря също не близва вода.Само чай пие,но и сок не отказва.До сега съм давала само от морков и банан.

# 24
  • Мнения: 12
 Simple Smile   и аз мисля, че е по-добре да се яде плода, вместо да се прави на сок и само допълвам вече казаното с факта, че ако пием сокове не приемаме баластните вещества на плода, а тези вещества са важни за отделянето на отпадъчните вещества след хранене    Peace

тоест - пие се вода, а плодовете се ядат вместо да се правят на сокове    Hug

# 25
  • Мнения: 46 518
Детето ти инстинктивно показва кое е добро за здравето му, просто се вслушай в сигналите му.

# 26
  • Мнения: 1 305
Моето дете е на 1г и 8м и пропи сок преди 1м.
Дадох сок да опита за първи път като беше на 10м, и само го опита и повече не повтори.
А за дете на 5м, аз не бих бързала да му давам сок ако не иска.

# 27
  • Мнения: 142
моя син още не е пропил сок, от един месец насам пие вода по 20 мл на ден  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6
Защо е необходимо на всяка цена да пие сок ?
По-добре вода, а по-късно направо пресни плодове, вместо само сокът им.
Това е мое мнение, разбира се  Peace

И аз да се включа, с две ръце подкрепям това мнение. Не се притеснявай, че не пие сокове. Синът ми е на 11 месеца и пие само вода, и то откакто стана по-топло и твърдата храна преобладава, тогава започна да пие повече вода, което е нормално. Даже, ако се кърмите е нормално да не пие вода. Племеникът ми, който е на близо 2 години, миналото лято го свикнаха само на сокове, е плодове не иска да погледне това дете, и вода малко пие. Така, че соковете си ги пийвай ти  Hug

# 29
  • Мнения: 2 334
Детето ти инстинктивно показва кое е добро за здравето му, просто се вслушай в сигналите му.

Точно така.Аз пък съм против даването на сок преди 1-та годинка.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Изобщо не го учи. Много е хубаво даже, че не обича сок. Първо много по-полезно е да яде цял плод (съответно пюре) отколкото сок. Второ общ проблем при голяма част от децата е, че не обичат вода. А според моите наблюдения децата, които много обичат сок не пият изобщо вода. Без сок нищо няма да му стане, но без вода никак не е хубаво. Докато е на мляко може, но като мине на твърде на твърда храна трябва да пие вода (и то вода, а не каквито и да е течности). Така че много по-добре да яде плодове и да пие вода отколкото сок. Не че сока ще му навреди, нищо лошо няма в него, при условие обаче, че не  е за сметка на водата и храната. А пък и смятам, че трябва да се уважава вкуса на хората, пък били те и бебета. Като не харесва нещо не го насилвай.

# 31
  • Мнения: 276
Изобщо не го учи. Много е хубаво даже, че не обича сок. Първо много по-полезно е да яде цял плод (съответно пюре) отколкото сок. Второ общ проблем при голяма част от децата е, че не обичат вода. А според моите наблюдения децата, които много обичат сок не пият изобщо вода. Без сок нищо няма да му стане, но без вода никак не е хубаво. Докато е на мляко може, но като мине на твърде на твърда храна трябва да пие вода (и то вода, а не каквито и да е течности). Така че много по-добре да яде плодове и да пие вода отколкото сок. Не че сока ще му навреди, нищо лошо няма в него, при условие обаче, че не  е за сметка на водата и храната. А пък и смятам, че трябва да се уважава вкуса на хората, пък били те и бебета. Като не харесва нещо не го насилвай.
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт