Поредната гавра с един детски живот!

  • 26 749
  • 186
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 840
Никой лекар няма да коментира действието или бездействието на друг.
Във форум пък хептен няма да стане. Има лекарска етика. По-добре не настоявайте.

Разбира се, че не настоявам. По принцип очаквах да каже нещо като специалист - какво би накарало един лекар да отказва контакт с друг относно свой пациент. Сигурно има някаква логика, която ние не разбираме. В такъв смисъл.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И на мен ми е много мъчно за болките на това детенце и ще помгна ако мога с каквото мога!
Въпросът тук е с какво?

# 47
  • Мнения: 60
Вероятно лекарката е на мнение, че състоянието на детето е безнадеждно. Вероятно мисли, че в клиниката в САЩ с него по-скоро ще правят експерименти, отколкото ще го лекуват.
Да, така смята. Но не може да мисли нищо за "Сейнт Джуд", защото не е говорила с тях. Няма как да гадае. А тя точно това прави, което наистина е необяснимо.

Когато от "Сейнт Джуд" проявиха интерес към Мехмед, ние решихме, че най-трудното вече е направено. Дори си мислехме, че лекарката ще се зарадва на възможността за такъв професионален контакт. Все пак, не й се случва всеки ден да обсъжда сложни случаи с американски центрове от ранга на St. Jude Children's Research Hospital.

От един месец опитваме да решим проблема дипломатично, без да накърняваме ничий авторитет. Не го искаме. Но горещо искаме Мехмед да не изпитва болки, да не е целият в рани от залежаване, с постоянно запушващ се катетър, който няма кой да следи и поддържа...
Да получи медицинска грижа.  Sad

Д-р Христозова дори не се подвоуми да излъже Любомира от екипа ни, че майката отказва да заведе детето в болницата.
Това обиди много дълбоко Атидже. А тя е получила достатъчно обиди досега, за да е свикнала.

Все още се надяваме, че Мехмед ще бъде приет в "Св. Марина", стабилизиран и лекуван. Според д-р Дирксен от Университетска клиника Мюнстер, предложеното лечение няма токсичен ефект върху сърцето.
И все още таим надежда, че ще се свърже с американските си колеги. Никой нищо друго не иска от нея, освен няколко телефонни разговора, които сме готови да й заплатим.

Линейката е най-малкият проблем. Ще се осигури линейка, стига да има кой да поеме детето и да го лекува адекватно.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз не разбирам - лекарите от "Сейнт Джуд" са на мнение, че Мехмед може да бъде излекуван, така ли?
И тези от Мюнстер - също?

Възможно ли е нашите лекари да са чак толкова некомпетентни, че да не разпознаят един АБСОЛЮТНО безнадежден случай?
Не че мисля, че са факири, ама чак пък толкова да са прости?

Ясно ми е, че тук има майки, които години са отглеждали деца, с поставена от нашите лекари диагноза "безнадежден случай". Не са една и две. Но мислех, че поне в случая с Мехмед нещата са наистина ясни.
Ако не е така, значи тази лекарка всъщност убива пациента си.
Така ли да разбирам?

# 49
  • Мнения: 662
Нямам думи просто...
Добре, нали тази лекарка не е последна инстанция, тя има шефове... Предполагам е говорено с тях, какво е тяхното мнение, не желаят ли да обосноват поне отказа на колежката си?
Това за мен е някакво безумие-доколкото разбирам има надежда за това момченце и заради някаква, която има безсрамието да се нарече лекар-нищо не се прави, а детенцето преживява в невероятни мъки. ooooh!

# 50
  • Мнения: 3 540
Може и да греша ,но надали въпросната .........., е предполагала ,че някакво си ей там момче от незнам кое си село -бедни -простовати хора ,ще вдигнат чак толкова голяма шумутевица около себе си.Още повече ,чак в САЩ да се разглежда техния , за нея вече отписан случай!

Трябва да се научат медиците ни да не правят разлика ,кой си , от къде и колко струваш!
За да стигне човек до тях ,значи има проблеми със здравето ,а те са хората ,които са се отдали на тази хуманна професия!

# 51
  • Мнения: 393
За пореден път съм потресена от безхаберието на разни си там т. нар. доктори. Докато има и най-малка надежда, че пациента може да бъде спасен (даже и в нашата сбъркана САЩ здравна система), лекарите се борят. Клиниката от САЩ, която е проявила интерес към Мехмед е водеща в страната. Милиони американци даряват в името на спасяването на детски живот.
За бога, хора от БГ-намерете доктор който да говори с тях!!!
Дано, Мехмед да пристигне в САЩ, надявам се мамите от САЩ също да помогнем

# 52
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е добре де друг доктор не може ли да поеме случая,тази особа явно няма да съдейства,а се губи ценно време.Предполагам има епикризи с извършеното лечение.

# 53
  • Мнения: 3 540
Е добре де друг доктор не може ли да поеме случая,тази особа явно няма да съдейства,а се губи ценно време.Предполагам има епикризи с извършеното лечение.

Да има епикризи и са качени в сайта на сейв дарина,всеки ,който желае ,може да ги разгледа ,те са в самата история!
Единствено лекуващата го онколожка може да раговаря ,все пак има лекарска етика ,както беше споменал Вълчо! Peace

# 54
  • Мнения: 393
Е добре де друг доктор не може ли да поеме случая,тази особа явно няма да съдейства,а се губи ценно време.Предполагам има епикризи с извършеното лечение.

Да има епикризи и са качени в сайта на сейв дарина,всеки ,който желае ,може да ги разгледа ,те са в самата история!
Единствено лекуващата го онколожка може да раговаря ,все пак има лекарска етика ,както беше споменал Вълчо! Peace

Абе няма ли някой доктор из БГ , който да се заеме да отговори?? Като "лекуващата" се е покрила, няма ли някой друг лекар???

# 55
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Абе за каква етика говорим,тук става въпрос за живота на дете.Има и други болници освен Св.Марина.

# 56
  • Мнения: 4 585
Глухарче, повярвай ми, знам за каква стена говоря.

# 57
  • Мнения: 6 206
Да, каква етика, като това е гавра наистина.
Никакви чувства на никой да не ви интресуват освен тези на детето.
Няма ли шеф тази докторка? Няма ли кой да й каже да си размърда дто и да завърти телефоните.
Не мога да повярвам, че жена, сигурно е и майка, може да направи такова нещо.
Дори че е било оставено пиленцето без обезболяващи.
Атидже, Мехмед, кураж!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз сега едно не мога да разбера.Тази докторка до сега е лекувала детето и край при друг доктор не може да се отиде.В друга болница.Никой не говори да се коментира дали е било адекватно до сегашното лечение(а явно не е,при положение че се крие оная овца).

# 59
  • Мнения: 146

Абе няма ли някой доктор из БГ , който да се заеме да отговори?? Като "лекуващата" се е покрила, няма ли някой друг лекар???

Лекарите в Сейнт Джуд искат контакт с лекуващия, а не кой да е лекар, а такъв за Мехмед е Христозова.

Общи условия

Активация на акаунт