Отговори
# 60
  • Мнения: 2 757
Какви силни думи се сипят, какво чудо Laughing Понякога и да отричаш българското, то си проличава колко ти е присъщо точно в такива разговори Rolling Eyes Българския манталитет се откроява най-много с палене за глупости и с желание да обидиш събеседника си (особенно ако е нов в групата) Rolling Eyes

Така е, точно от глупости се паля. Имам алергия, свръхчувствителност към глупости. Забелязвам, че всъщност доста народ, включително и ти сте комплексирани от това, че сте българи. Но не ви стиска да си го признаете дори, а го маскирате зад измислен патриотизъм и гордост с Бай ти Ганя и др подобни, с които никой нормален човек не би се гордял. И понеже ви е гадно че сте българи и гледате да набедите и др хора че са такива за да не ви е гадно само на вас  #2gunfire

# 61
  • Варна
  • Мнения: 276
Какви силни думи се сипят, какво чудо Laughing Понякога и да отричаш българското, то си проличава колко ти е присъщо точно в такива разговори Rolling Eyes Българския манталитет се откроява най-много с палене за глупости и с желание да обидиш събеседника си (особенно ако е нов в групата) Rolling Eyes

Така е, точно от глупости се паля. Имам алергия, свръхчувствителност към глупости. Забелязвам, че всъщност доста народ, включително и ти сте комплексирани от това, че сте българи. Но не ви стиска да си го признаете дори, а го маскирате зад измислен патриотизъм и гордост с Бай ти Ганя и др подобни, с които никой нормален човек не би се гордял. И понеже ви е гадно че сте българи и гледате да набедите и др хора че са такива за да не ви е гадно само на вас  #2gunfire

?!  ooooh!

# 62
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Така е, точно от глупости се паля. Имам алергия, свръхчувствителност към глупости. Забелязвам, че всъщност доста народ, включително и ти сте комплексирани от това, че сте българи. Но не ви стиска да си го признаете дори, а го маскирате зад измислен патриотизъм и гордост с Бай ти Ганя и др подобни, с които никой нормален човек не би се гордял. И понеже ви е гадно че сте българи и гледате да набедите и др хора че са такива за да не ви е гадно само на вас  #2gunfire
[/quote]

офф, прочетох темата оттук оттам, но за това мога да кажа само - Пази боже, сляпо да прогледа - то човекът си го е казал отдавна, де, ама някои мъдрости наистина са неподвластни на времето - чак ми се гади от такива - европейци....забрави на майка ти компотите, туршиите и сланината, айде аман от...чуждоземци..., че и акъл дават..

# 63
# 64
  • Мнения: 2 757
Поне съм прогледала. А много са си останали слепи понеже не им стиска да прогледат. Блажени слепите

# 65
  • Мнения: 1 800
Аз суках, напъвах и не мога да ги изкарам повече  от 1100 лв(обърнати от $$) като това включва наема ни от $1100/месец. Без наема сумата на човек е 675лв., това включва храна, вноска за колата, бензин, ток, вода, мобилни телефони(стационарен не е нужен) и нещо като джобни(за някой парцал, книги, козметика, зависи от какво имаме нужда през месеца). Храним се само през уикенда навън и 1-2 пъти в месеца правим еднодневни ексурзии в района. Имаме и други разходи като здравни застраховки и студентски заеми, тях не ги слагам, защото такива разходи, никой няма в Б-я.
Знам, че тук храната и бензина са по- евтини, но пък в Б-я наемите са в пъти по-малки от нашия. Да уточня купуваме качествена храна и средна класа марки козметика и дрехи. Отделно спестяваме пари за годишна ваканция.

И аз съм съгласна с първият пост на НикиФин Peace

допълвам: сега видях, че темата е за Б-я, според думите на баща ми около 700 лв са му достатъчни на месец, живее сам.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 07:54 от benson10

# 66
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Мисля около 800лв на човек за да живее що годе нормално, но без излишества.

# 67
  • Мнения: 2 908
Да,бебето е човек и си иска своето както всеки друг...  Rolling Eyes Ако имаш бебе-да не би да фотосинтезира и да ака от раждането само навън някъде-без памперси? Или не харчиш нищо за него? Що за тъп въпрос?

Въпросът ми не е тъп, ако се задълбочиш малко в него. Бебето пие мляко от майка си, което еввентуално означава леко завишен порцион за майката, като разход. Сере в памперси и се маже с бадемово масло. Толкоз като разход. Фиксиран е един вид. Пък за искане, моето никога не съм го чул да иска, досега за пет месеца само едно единствено нещо е казало: "уаааааааааааааааааа"

Възрастният човек може да пие чилийско вино, да се тъпче с кралски скариди всеки ден, може да кара неприлично голяма кола, харчеща на месец нафта, колкото за отоплението на един детски интернат за цяла зима, може да ходи на почивки на Карибите....нали схващаш - няма таван за разходите.
ooooh! Схванах-ти мислиш само от собствената си камбанария-а тези,дето хранят с АМ, имат колики,купуват се капки, памперси, абе въобще не са като твоето дете-те не са бебета,щото не са като твоето-схващаш ли,ако се задълбочиш малко, че не си само в този форум с бебе,което суче и ака в един памперс на ден? А колкото до разходите на възрастните хора-погледни какво отговорих напред-точно на мен май няма какво да ми точиш обяснения,щом изкарваме с толкова, колкото съм написала.  Wink Обясни го на тези,дето изкарват с не по-малко от 800 лв на човек...

# 68
  • София
  • Мнения: 38 552
Не мога да го сметна на човек.
Аз си ги смятам така - нашите сметки - 500 лв. .
Храна и препарати - 20лв по 30 дни - 600 лв.
1100 дотук.
Козметика, дрехи и забавления - отделно.
Лекарства също отделно.

Аха, сметнах ги - 1100 : 4 човека = 275 лв.

Обаче има и още нещо. За работещ човек храна и транспорт всеки работен ден
 - 10 лв Х 22 дни = 220 лева!

За цигари и алкохол не говоря даже!

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 09:32 от Дилянка

# 69
  • Мнения: 24
Да,бебето е човек и си иска своето както всеки друг...  Rolling Eyes Ако имаш бебе-да не би да фотосинтезира и да ака от раждането само навън някъде-без памперси? Или не харчиш нищо за него? Що за тъп въпрос?

Въпросът ми не е тъп, ако се задълбочиш малко в него. Бебето пие мляко от майка си, което еввентуално означава леко завишен порцион за майката, като разход. Сере в памперси и се маже с бадемово масло. Толкоз като разход. Фиксиран е един вид. Пък за искане, моето никога не съм го чул да иска, досега за пет месеца само едно единствено нещо е казало: "уаааааааааааааааааа"

Възрастният човек може да пие чилийско вино, да се тъпче с кралски скариди всеки ден, може да кара неприлично голяма кола, харчеща на месец нафта, колкото за отоплението на един детски интернат за цяла зима, може да ходи на почивки на Карибите....нали схващаш - няма таван за разходите.
ooooh! Схванах-ти мислиш само от собствената си камбанария-а тези,дето хранят с АМ, имат колики,купуват се капки, памперси, абе въобще не са като твоето дете-те не са бебета,щото не са като твоето-схващаш ли,ако се задълбочиш малко, че не си само в този форум с бебе,което суче и ака в един памперс на ден? А колкото до разходите на възрастните хора-погледни какво отговорих напред-точно на мен май няма какво да ми точиш обяснения,щом изкарваме с толкова, колкото съм написала.  Wink Обясни го на тези,дето изкарват с не по-малко от 800 лв на човек...

Малко е смешно точно мъж да ти го каже, но в 95% от случаите се касае за неинформираност, неопитност, нежелание и невежество. Стига сте ми ги тикали тези АМ, "капки за колики", памперси, пюрета и подобни измислени "проблеми", все едно не можете без тях. Колкото сте по-бедни, толкова сте по-склонни да бъдете доени от една многомилиардна индустрия и да си давате последните стотинки за боклуци.  Peace

# 70
  • Мнения: 2 757
Seltakis, колкото си по беден толкова повече ти се ще да живееш като милионер. Не са бедни българите щом имат пари за излишни неща. Не забелязваш ли, че си угаждат повече тези дето сме в чужбина. И все не им стига. Беднитията е в душата. Беден е който се чувства такъв.

# 71
  • Мнения: 2 032
Права е NikFin. Познати българи, които живеят в чужбина като се връщат тук казват, че много показност има в България, много харчене за дрехи. Пример - чужденците гледат изумени българските абитуриентки на "Златни пъсъци" и се чудят да не са на раздаване на Оскари.

# 72
  • София
  • Мнения: 38 552
Seltakis, колкото си по беден толкова повече ти се ще да живееш като милионер. Не са бедни българите щом имат пари за излишни неща. Не забелязваш ли, че си угаждат повече тези дето сме в чужбина. И все не им стига. Беднитията е в душата. Беден е който се чувства такъв.

Права си НикиФин. Аз на това му викам "сиромашко мислене".

Сиромаха, като забогатее, макар и мъничко, веднага гледа да се покаже, да си угоди с най-скъпите и маркови неща, защото преди това само се е свивал.

Докато съм виждала хора, родени богати, ама наистина богати, на които не харчат толкова. Т.е. - купуват си спокойно и по-евтинки неща и си правят сметката.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 14:37 от Дилянка

# 73
  • Мнения: 620
Моля, моля! Откъде дойдоха МОЛ- овете и консуматорският тип мислене?! Невям да са от баба ти Марийка и дядо ти Иванчо.

# 74
  • София
  • Мнения: 38 552
Моля, моля! Откъде дойдоха МОЛ- овете и консуматорският тип мислене?! Невям да са от баба ти Марийка и дядо ти Иванчо.

МОЛове в момента се строят най-много в бившите сиромашки държави, точно защото знаят, че хорицата малко са забогатели и са луди да харчат.

Общи условия

Активация на акаунт