Отговори
# 90
  • Мнения: 620
Кремче, информацията ми не е базирана на лични наблюдения, както по-голямата част от информацията, с която боравим. Все пак, включи си един ден Zone club и изгледай един-два епизода "Широкопръсти". Тези същите бедни англичани пазаруват като за световно заради самото пазаруване. А после търсят професионална помощ, за  да се справят с бюджета и порока си.
Що се отнася до медиите-  ми те са си откровено сугестивни- налагат ти се модели на живот, казва ти се/ подсказва ти се как трябва да изглеждаш, какво трябва да консумираш, най- вече - определя се тип "успешно поведение",... Дали ще ти го поднесат под формата на реклама /агресивно/ или по по-елегантен начин, няма никакво значение, защото така или иначе формират у теб модел. Независимо, че си наясно с тази им функция и независимо какво отричаш или приемаш, въздействието им е определящо. Посланията им са проводник на интересите на "този, който плаща", а той има сметка да ти наложи да мислиш по начин, който е удобен за него и му носи дивиденти. Или, иначе казано, "Не го слушай какво говори, гледай го какво прави."
За англичаните по селата ни - поведението им е продукт на възпитанието им и едва ли е обусловено от актуалността на "екологичния уклон". Това и ние си го правим, някои от нас. А други замятат найлоновите торбички с боклука на улицата, хвърлят фасове през прозорците на колите си /това много ме дразни, пепелникът е под носа му, ама говедото живее с мисълта, че колата си е негова, а улицата- ничия/, плескат всевъзможни боклуци навсякъде, където, според тях, не е лична територия. Това, щото сме простаци, но вече излизам извън предмета на темата. Тука идва ролята на семейството, където, обаче, всички са много заети да работят "парички", за да живеят "като другите" и не остава време за възпитание. А понеже учителите са "некадърни", "задръстени" и "бедни" /така казват повечето/, нямат авторитет и думата им не тежи, примерът им се посреща с насмешка. И...хайде, влизаме в колелото. Леле, как се отплеснах.  Peace

# 91
  • Мнения: 24
.... Леле, как се отплеснах.  Peace

Не, не си се отплеснала, подкрепям с две ръце всяка твоя дума. Рядко смислен пост!   bouquet

# 92
  • Мнения: 190
Според мен са нужни над 1000 лв. за човек.В момента с 2-те ни деца се падат около 700 лв. на човек,не се лишаваме от нещата първа необходимост,изплащам и кола на лизинг.Но в края на месеца сме на 0,без да сме се глезили с нищо.

# 93
  • Мнения: 620


Не, не си се отплеснала, подкрепям с две ръце всяка твоя дума. Рядко смислен пост!   bouquet

Благодаря за подкрепата, оценявам я!

# 94
  • Мнения: 3 066
Така,четох и не се стърпях! От 10 години съм извън страната ни ,но от година съм си тук! Решихме да се върнем за да се роди дъщеря ни тук,въпреки,че аз имам двойно гражданство!
От заплата -5000 паунда на месец обединен доход=близо 15 000 лева месечно сега се задоволяваме с 1500 лева -2000 месечно като 3 член-но семейство! Но ,стандарта тук не епо-добър,а цените не по-различни и е доста по-трудно!

# 95
  • Мнения: 1 236
Така,четох и не се стърпях! От 10 години съм извън страната ни ,но от година съм си тук! Решихме да се върнем за да се роди дъщеря ни тук,въпреки,че аз имам двойно гражданство!
От заплата -5000 паунда на месец обединен доход=близо 15 000 лева месечно сега се задоволяваме с 1500 лева -2000 месечно като 3 член-но семейство! Но ,стандарта тук не епо-добър,а цените не по-различни и е доста по-трудно!

Само за сравнение, понеже цитираш и заплата в паунди, да питам, с нея добре ли е в Англия, в смисъл как е спрямо нормалната (средна) издръжка в Англия?

# 96
  • Мнения: 3 066
Така,четох и не се стърпях! От 10 години съм извън страната ни ,но от година съм си тук! Решихме да се върнем за да се роди дъщеря ни тук,въпреки,че аз имам двойно гражданство!
От заплата -5000 паунда на месец обединен доход=близо 15 000 лева месечно сега се задоволяваме с 1500 лева -2000 месечно като 3 член-но семейство! Но ,стандарта тук не епо-добър,а цените не по-различни и е доста по-трудно!

Само за сравнение, понеже цитираш и заплата в паунди, да питам, с нея добре ли е в Англия, в смисъл как е спрямо нормалната (средна) издръжка в Англия?
Там е доста над средното ниво!  За строителан квалификация като на мъжа ми дори мениджърите в банки вземат 3 пъти по-малко!Доста над средното е и стандарта на живот е значително по!

# 97
  • София
  • Мнения: 4 051
tanyatais, за чисто ли говориш? Защото в нашия бранш заплатите са 70-80 хил. годишно, като си мисля,че сме горен среден клас. Това обаче е бруто, с 38% данъци става съвсем различно.  Confused

# 98
  • Мнения: 3 066
tanyatais, за чисто ли говориш? Защото в нашия бранш заплатите са 70-80 хил. годишно, като си мисля,че сме горен среден клас. Това обаче е бруто, с 38% данъци става съвсем различно.  Confused
Това ни беше чисто заплатата след удържани данъци!

# 99
  • София
  • Мнения: 4 051
tanyatais, за чисто ли говориш? Защото в нашия бранш заплатите са 70-80 хил. годишно, като си мисля,че сме горен среден клас. Това обаче е бруто, с 38% данъци става съвсем различно.  Confused
Това ни беше чисто заплатата след удържани данъци!

 Peace Заплата от 5К чисто си е похвална!

# 100
  • Мнения: 3 066
Аунт Огг-а вие в Англия ли сте?

# 101
  • София
  • Мнения: 4 051
Не, но ме ровят да замина.  Grinning Половината ми приятели заминаха(признаха ни дипломите) и ни викат и нас. Ние засега удържаме фронта, ще видим как ще се развият нещата. Добре е в тази криза да имам алтернатива.  Peace А работата ми е такава, че няма как да намалее, освен ако УК не излезе от Евросъюза и не ме отрежат.  Wink

# 102
  • Германия
  • Мнения: 240
Какви са тези 700-800-1000 лева, бе хора? Аз в Германия живея с 200 евро(без наема), без да се лишавам от нищо  ooooh!

# 103
  • Мнения: 188
Какви са тези 700-800-1000 лева, бе хора? Аз в Германия живея с 200 евро(без наема), без да се лишавам от нищо  ooooh!

Незнам как го правиш.
За България, това да живееш  с 200 евро е трудно.

# 104
  • Мнения: 1 236
Какви са тези 700-800-1000 лева, бе хора? Аз в Германия живея с 200 евро(без наема), без да се лишавам от нищо  ooooh!

Много лесно - за да си купиш същите стоки по качество, както си свикнал из Европата, в България трябва да похарчиш  два-три пъти повече пари  Rolling Eyes Затова в Европата 200 се равняват на 400-600 в България  Party Плюс надценки  Laughing А, и в България се счита че всички трябва да живеят като филмови звезди, което леко оскъпява ежедневието  Joy

Общи условия

Активация на акаунт